Бобровицька РДА
Анонси
Козелецьке відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області інформує

Назад

ВИРОБНИЧИЙ ТРАВМАТИЗМ – ПРИЧИНИ ТА ШЛЯХИ ЙОГО ЗАПОБІГАННЯ

За 2017 рік Козелецьким відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області було зареєстровано 10 нещасних випадків на виробництві, в тому числі один - зі смертельним наслідком (у 2016 році було відповідно 11 випадків, 2 з яких зі смертельними наслідками). Із загального числа нещасних випадків 7 визнано комісіями з розслідування такими, що пов'язані з виробництвом, а саме: 1 - у відділі освіти Бобровицької райдержадміністрації, 2 - в ДП «Остерське лісове господарство», 1 - у Бобровицькому районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 1 - у ПрАТ «Бобровицьке ХПП», 1 - у КЛПЗ «Бобровицька ЦРЛ» та ДТП з працівниками ТОВ «Земля і Воля» в м. Бобровиця.

Прикро усвідомлювати те, що в ході розслідування нещасних випадків з’ясовується, що більшості з них можна б уникнути, якби вчасно було проведено профілактичну роботу.

Чому ж трапляються нещасні випадки? Перш за все - внаслідок невиконання посадових обов'язків керівниками, недотримання вимог інструкцій з питань охорони праці виконавцями робіт, відсутність або недосконалість системи управління охороною праці. Іншими словами, виробничий травматизм є, насамперед, наслідком недоліків і упущень у роботі керівників підприємств та спеціалістів з охорони праці, а в другу чергу - самих працівників. Тому для уникнення нещасних випадків на виробництві всім учасникам процесу необхідно виконувати основні вимоги та правила.

Очевидно, що перед тим, як допустити працівника до виконання певної роботи, необхідно пересвідчитися, чи вміє він її виконувати. У разі потреби - організувати проходження відповідного навчання згідно із законодавством.

Перед допуском до самостійної роботи працівник має обов’язково пройти інструктаж з питань охорони праці на робочому місці один раз на 6 місяців, а на роботах з підвищеною небезпекою ще частіше - один раз на 3 місяці, як передбачено законодавством. Проводиться він за інструкціями з охорони праці, у яких відображаються вимоги безпеки праці перед початком роботи, під час її виконання та після завершення. Проведення інструктажу працівник засвідчує власним підписом, після чого несе відповідальність за дотримання вимог, викладених в інструкціях.

На практиці часто інструктажі проводяться формально, інструкції на робочих місцях відсутні. А якщо працівник ознайомлений з інструкціями не належно, або взагалі такого ознайомлення не було, то як він буде їх виконувати?

Доречним буде навести декілька прикладів. Так, працівницю під час виконання посадових обов’язків покусала собака. Під час розслідування випадку, потерпіла в поясненні написала, що перед тим як зайти до двору сім’ї, яка опинилася в скрутних життєвих обставинах, упевнилася, що собака був прив’язаний. Так, це правильно. Проте в інструкції з охорони праці зазначено: «по приїзді на місце здійснення соціального інспектування попросити господаря зачинити собаку». Як бачимо, вимогу інструкції порушено.

Чим раніше працівник усвідомить і розпізнає назрілу виробничу небезпеку, тим безпечнішими стануть умови його роботи - і це є ключовим чинником профілактики травматизму на робочих місцях.

Також, причиною нещасного випадку з працівниками ДП «Остерське лісове господарство» стало невиконання вимог безпеки під час експлуатації деревообробних верстатів та особиста необережність. Це ще раз підтверджує, що поведінка працівника, обізнаність його з правилами, інструкціями з охорони праці має неабияке значення в трудовому процесі.

Щодо видів робіт, під час виконання яких трапляються нещасні випадки, у першу чергу, хотілося б окремо виділити роботи, які проводяться на висоті. Так, однією з причин нещасного випадку з працівником ПрАТ «Бобровицьке ХПП» стало незастосування ним засобів індивідуального захисту під час виконання робіт на висоті.

Слід ще раз нагадати, що роботи на висоті - є роботами підвищеної небезпеки. До виконання їх допускаються особи не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд, спеціальне навчання та перевірку знань з охорони праці, навчання та перевірку знань з протипожежної безпеки. Роботи на висоті виконуються за нарядом-допуском або розпорядженням, до нарядів додаються проекти виконання робіт чи технологічні карти. Працівники, які виконують ці роботи, повинні застосовувати засоби індивідуального захисту: каски, запобіжні пояси тощо.

Проводячи аналіз порушень нормативно-правових актів з охорони праці, які виявлені в ході розслідування дорожньо-транспортних пригод встановлено наступне:

- не проводяться передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв;

- водіями не додержується графік змінності;

- під час прийняття на роботу і в процесі роботи водії на підприємстві не проходять інструктаж, навчання з питань надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, правил поведінки у разі виникнення аварії;

- водіям не проводяться інструктажі з безпеки дорожнього руху.

Практика засвідчує, що запобігання виробничому травматизму, як явищу, не може бути забезпечено реалізацією якогось одного, навіть дуже ефективного заходу. Для цього необхідно використовувати можливості комплексного підходу, а саме: техніки і технології виробництва, системи організації і управління виробництвом, психології праці, чинної законодавчої бази з охорони праці. Важливе значення має вдосконалення технологічних процесів, впровадження сучасного технологічного устаткування та ін.

Зниження рівня травматизму, запобігання трагедіям на виробництві можна досягти тільки спільними зусиллями зацікавлених сторін, а саме: роботодавців, профспілок і Фонду соціального страхування.

Роботодавці повинні усвідомити, що наймаючи робітників і використовуючи їхню працю, вони стають відповідальними за їхнє життя і здоров'я, а працівники - зобов'язані дотримуватися законодавства з охорони праці.

Тетяна Горлач, головний спеціаліст у Бобровицькому
районі Козелецького відділення управління
виконавчої дирекції Фонду соціального страхування
України в Чернігівській області
Інформаційний матеріал
ДО УВАГИ СТРАХУВАЛЬНИКІВ

Козелецьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області нагадує, що з 02 по 22 січня 2018 року проводиться приймання звітів за формою Ф-4 – ФСС з ТВП «Звіт по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» за 2017 рік. Щоб уникнути адміністративної відповідальності за неподання, несвоєчасне подання або недостовірне подання даної звітності рекомендуємо всім страхувальниками, які в IV кварталі 2017 року отримували кошти Фонду подати звітність у термін, встановлений чинним законодавством.

Одночасно повідомляємо, що по всіх питаннях соціального страхування: з тимчасової втрати працездатності, вагітності і пологів, витрат зумовленими похованням, нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності, звертатися за адресою : смт.Козелець , вул. Фавста Сидорука, 9, другий поверх, тел..4-17-67, 4-28-75, 4-19-97 та м. Бобровиця, вул. Незалежності 46, 1 поверх тел. 2-13-73.

Козелецьке відділення управління
виконавчої дирекції Фонду соціального
страхування України в Чернігівській області

ПАМ'ЯТКА.
ЩОБ УБЕРЕГТИСЯ ВІД ТРАВМ ПІД ЧАС ОЖЕЛЕДИЦІ, ФАХІВЦІ
ЗАКЛИКАЮТЬ ДОТРИМУВАТИСЯ ПЕВНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ:

• обирайте взуття на підошві з мікропористої чи іншої м’якої основи без підборів;

• натріть наждаковим папером підошву перед виходом;

• не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість падіння, а також важких травм, особливо переломів та струсів мозку;

• не поспішайте під час ходіння, не соромтесь «човгати» ногами, наступайте на всю підошву, коли робите крок, не піднімайте високо ноги (так краще відчувається рельєф покриття);

• при порушенні рівноваги відразу зігніть ноги в колінах, це також допоможе вам знизити висоту, якщо відчуваєте, що падіння не можна уникнути;

• при ходьбі під час ожеледиці центр тяжіння тіла спрямовуйте вперед;

• спускаючись чи піднімаючись сходами, тримайтеся за поручні, обов’язково ставте на сходинку обидві ноги;

• будьте морально готові до падіння;

• обходьте металеві кришки люків - як правило, вони покриті льодом;

• очікуючи на громадський транспорт, тримайтеся подалі від краю зупинки, адже ви, або хтось поруч, можете ненароком послизнутися та потрапити під колеса;

• будьте уважні на тротуарі - автомобіль може занести або водієві не вдасться вчасно загальмувати;

• враховуйте, що гальмівний шлях автомобіля на слизькій дорозі збільшується в 4-5 разів, тому варто переходити вулицю лише на зелене світло або через підземні переходи;

• небезпечними є прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані, адже сповільнюється реакція та чутливість до болю, при наявності травми постраждалі своєчасно не звертаються до лікаря;

• людям похилого віку краще у «слизькі дні» не виходити на вулицю, проте за потреби вийти візьміть із собою палицю з гумовим наконечником або з шипом;

• якщо через деякий час після падіння ви відчули головний біль, нудоту, біль у суглобах, з’явилися набряки або різкий сильний біль у місці забиття, терміново зверніться до лікаря у травмпункт, щоб уникнути ускладнень.Козелецьке відділення управління
виконавчої дирекції Фонду соціального страхування
України в Чернігівській області
Фонд соціального страхування України

Про зміни при наданні відновлювального лікування застрахованим особам

Як відомо, з 1 серпня поточного року розпочав свою роботу Фонд соціального страхування України, основним завданням якого є реалізація державної політики у сфері соціального страхування працюючих громадян. Важливою функцією в діяльності робочих органів Фонду є надання соціальних послуг застрахованим особам, які сприяють відновленню їх працездатності у разі хвороби чи отримання травми. Як і раніше одним із основних напрямків є медична реабілітація застрахованих осіб в умовах відділень санаторних закладів України.

Але, починаючи з нового року, буде докорінно змінено весь механізм відбору та направлення хворих на реабілітаційне лікування, адже кошти повинні «ходити» за застрахованою особою. Такі зміни передбачені новим «Порядком відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України», затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 13 липня 2017 року №39, що набере чинності З 01.01.2018 року.

Відповідно до вищезазначеного Порядку, залежно від профілю захворювання, хворий самостійно прийматиме рішення в якому саме санаторно-курортному закладі проходити лікування. Перелік таких закладів, із зазначенням профілів реабілітаційного лікування, буде затверджено виконавчою дирекцією Фонду та оприлюднено на офіційному веб-сайті Фонду.

Застрахована особа матиме право на лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу.

Термін лікування, який є необхідним для відновлення здоров’я та працездатності застрахованої особи, відповідно до профілю лікування та особливостей перебігу хвороби буде визначатися лікуючим лікарем та ЛКК, але не більше 24 днів. Особливістю послуги з реабілітаційного лікування є те, що вона надається для лікування застрахованої особи безкоштовно, за рахунок коштів Фонду, а направлення на доліковування в обраний самостійно санаторій проводиться безпосередньо зі стаціонарного відділення лікувального закладу із видачею листка непрацездатності.

На підставі узгодженої інформації щодо можливості та термінів заїзду між застрахованою особою, органом Фонду та санаторно-курортним закладом, буде укладатися тристоронній договір, який надаватиме право застрахованій особі за рахунок коштів Фонду отримати послугу з реабілітаційного лікування. Після закінчення курсу реабілітації, на підставі акту приймання-передачі, вартість послуг з харчування, проживання та лікування призначеного лікарем, в межах граничного розміру витрат, будуть відшкодовані Фондом санаторно-курортному закладу.

У 2018 році застраховані особи зможуть відновити своє здоров’я та пройти реабілітаційне лікування за такими профілями: нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, кардіо-пульмонарна реабілітація, медико-психологічна реабілітація учасників АТО, реабілітація після оперативних втручань на органах зору, реабілітація при порушенні перебігу вагітності, інша (соматична) реабілітація, що включає: підгострий період після оперативних втручань на органах травлення; підгострий період після оперативних втручань на жіночих статевих органах, підгострий період після оперативних втручань на органах сечостатевої системи (оперативного та інструментального видалення каменів з нирок і сечових шляхів, ударно-хвильової літотрипсії).

Тож Козелецьке відділення Фонду соціального страхування України в Чернігівській області пропонує страхувальникам та застрахованим особам в наступному році скористатися своїм правом на послуги з відновлювального лікування за кошти Фонду за новим Порядком.

За більш детальною інформацією та консультаціями можна звертатися до робочих органів Фонду, а також безпосередньо до лікувальних закладів, що розташовані в Козелецькому та Бобровицькому районах.Микола Гарбуз - начальник Козелецького
відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування
України в Чернігівській області

РУКУ ДОПОМОГИ ТИМ, ХТО ЦЬОГО ПОТРЕБУЄ!

Щорічно у першу неділю листопада відзначається День працівника соціальної сфери України, що є свідченням шани держави та подяки людей за допомогу у вирішенні багатьох питань, у тому числі, з призначення страхових виплат.

До тих, хто працює в соціальній сфері України, по праву відносяться і працівники Фонду соціального страхування України (далі - Фонд). У нашій області Фонд представлений управлінням виконавчої дирекції Фонду в Чернігівській області та вісьма відділеннями, у тому числі і Козелецьким (обслуговує Козелецький та Бобровицькі райони) та які реалізують державну політику у сферах соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, охорони життя та здоров’я, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами,

В дружньому колективі відділення працює 12 спеціалістів. Свій професійний досвід і вміння вони зосереджують на тому, аби регулярно і в повному обсязі отримували матеріальне забезпечення та соціальні послуги застраховані особи та потерпілі на виробництві внаслідок нещасного випадку. А це - виплата допомоги по тимчасовій втраті працездатності, по догляду за хворими, по вагітності та пологах, на поховання, зміцнення здоров’я працюючих шляхом отримання відновлювального лікування, щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей, страхові виплати одноразової допомоги потерпілому в разі стійкої втрати працездатності та членам його сім’ї (в разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві), інші страхові виплати, страхові витрати на медичну та соціальну допомогу, побутове обслуговування.

Фінансові показники в цілому за 9 місяців поточного року є позитивними, адже доходна частина бюджету (інші надходження) відділення виконана на 185,7% до запланованого і склала 39,4 тис. грн., що в 1,9 рази перевищує планові призначення.

Як і в попередні роки, витратну частину бюджету, а це 9201,9 тис. грн. було спрямовано на соціальний захист застрахованих осіб та членів їх родин.

Зокрема, на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності витрачено майже 4427,9 тис. грн., по догляду за хворою дитиною 301,3 тис. грн., майбутні мами отримали від Фонду 2030,0 тис. грн. допомоги по вагітності та пологах, на поховання застрахованих осіб виплачено 55,8 тис. грн. та для допомог громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи - 35,0 тис. грн. Загальна кількість оплачених днів з початку року склала 52392 дні. Для надання матеріального забезпечення спеціалістами відділення опрацьовано 1439 заяв-розрахунків страхувальників, фінансування по яких здійснено в повному обсязі та у встановлені законодавством строки. Кожна застрахована особа повинна відчути гарантований державний захист, тому питання своєчасності подання заяв-розрахунків знаходиться на особливому контролі.

Одним із важливих напрямів роботи є забезпечення застрахованих осіб путівками на реабілітаційне (відновлювальне лікування) в умовах санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм. З початку року зміцнили своє здоров’я 27 застрахованих осіб, отримавши відновлювальне лікування за рахунок коштів Фонду.

Станом на 1 жовтня 2017 року страхові виплати проведено 174 потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та особам, які мають на це право в разі смерті потерпілого.

Із загальної кількості потерпілих на виробництві в відділенні обліковується: 7 інвалідів І групи, 25 - ІІ групи та 80 - ІІІ групи, загалом 112 інвалідів, що складає 67,5% від загальної кількості потерпілих. За 9 місяців застрахованим особам та членам їх сімей відділенням виплачено страхових виплат на суму 2010,9 тис. грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року страхові виплати збільшилися майже на 256,7 тис. грн. Сума середньомісячного розміру страхової виплати на одного потерпілого та особу, яка має на це право в разі смерті потерпілого в цілому по відділенню становила 1284 грн. У вересні місяці відділенням призначено щомісячну страхову виплату 27 потерпілим переселенцям на суму 53,4 тис. грн.

З нагоди професійного свята Дня працівників соціальної сфери, хочу привітати з цим днем усіх колег, побажати Вам творчого натхнення, здійснення всіх Ваших задумів і мрій, щоб Вас завжди супроводжували милосердя та доброта, бажання бути корисними людям, міцного здоров’я, радості, миру і злагоди!

Микола Гарбуз – начальник Козелецького
відділення управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України в Чернігівській області
Профілактична робота з охорони праці-дієвий фактор зниження виробничого травматизму

Державна політика в галузі промислової безпеки та охорони праці будь-якої країни світу ґрунтується на принципі пріоритету здоров’я та життя людини.

Конституція України кожному працівникові гарантує право на охорону свого життя і здоров'я в процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці, які повинен створити і забезпечити йому роботодавець.

Дотримання законодавства щодо запобігання виробничому травматизму та професійним захворюванням, нещасним випадкам є важливими завданнями, які стоять перед Фондом соціального страхування України, адже нещасний випадок краще попередити й не допустити.

Цю роботу Козелецьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області проводить у тісній співпраці з роботодавцями, профспілками, місцевими органами виконавчої влади та самоврядування, наглядовими та правоохоронними органами.

Першочерговим завданням є проведення профілактичних заходів, які мають усунути шкідливі і небезпечні фактори, запобігти випадкам травмування на виробництві. Виконання цих функцій у відділенні покладається на спеціаліста, який виконує обов’язки страхового експерта з охорони праці відділення Фонду. Ним постійно проводиться цілеспрямована робота з надання всебічної допомоги страхувальникам з питань охорони праці, соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Це в певній мірі сприяє підвищенню рівня безпеки праці на підприємствах, в установах і організаціях якості та дотриманню термінів розслідування нещасних випадків, в яких обов'язкова участь страхового експерта. Для підвищення ефективності та якості цієї співпраці у відділенні працює консультаційний центр, створені електронні бібліотеки нормативних актів з охорони праці, якими в будь-який час можуть скористатися спеціалісти, відповідальні з охорони праці підприємств та організацій.

Ще одним дієвим заходом профілактики та зменшення кількості нещасних випадків та професійних захворювань є процес їх розслідування. Метою кожного розслідування є встановлення причин, що призвели до нещасного випадку та розроблення заходів, які спрямовані на запобігання виробничому травматизму. Страховим експертом обов'язково контролюється виконання розроблених заходів.

Станом на 01.10. 2017 року по відділенню було зареєстровано 5 нещасних випадків на виробництві (проти 8 в 2016 році), в яких постраждало 5 осіб (проти 8 в 2016 році). Ця статистика свідчить, що профілактичні заходи є дієвими і проводити їх потрібно систематично.

Основними причинами нещасних випадків є: організаційні та психофізіологічні, незалежні від техніки і обладнання. Усунення організаційних причин не потребує жодних фінансових витрат, а лише бажання керівника і служби охорони праці навчити працівника безпечним прийомам праці та здійснювати контроль за їх дотриманням.

Аналізуючи ситуацію з травматизмом, виникає стурбованість за безпеку виробництва та забезпечення соціальних гарантій для працюючих на підприємствах, адже в сучасних умовах роботодавці різко скорочують кошти на охорону праці.

За такої ситуації хочеться нагадати керівникам підприємств та спеціалістам служб охорони праці, що основним шляхом зменшення виробничого травматизму є створення на кожному робочому місці сучасних, безпечних і нешкідливих умов праці, належне навчання працюючих безпечним методам виконання робіт, постійний контроль за їх дотриманням.

Разом з тим, викликає стурбованість недостатня ефективність роботи служб охорони праці на підприємствах, де немає посад інженерів з охорони праці, а їх обов'язки виконують спеціалісти за сумісництвом або суміщенням. Нерідко вони мають низькі фахові знання, а тому не наважуються видавати приписи керівникам структурних підрозділів, не проводять якісно інструктажі, не організовують належним чином навчання з працівниками, що і призводить до виробничого травматизму.

Багато спеціалістів, які вирішують питання охорони праці (а це в 90 відсотків випадків, голови комісій по розслідуванню нещасних випадків), не можуть самостійно якісно скласти акт за формою Н-1 та Н-5. У цій ситуації суттєву допомогу підприємствам надає спеціаліст відділення, який виконує обов’язки страхового експерта.

Непокоїть і те, що наші партнери - страхувальник та застрахований - продовжують дивитися на охорону праці «крізь пальці»: перший - внаслідок відсутності економічної зацікавленості та традиційного «а може обмине», а інший - з незнання або свідомо нехтує особистою безпекою. І чим швидше зміниться їх ставлення до охорони праці, тим вірогідніше знизиться ризик настання нещасного випадку. Адже створення безпечних умов праці найбільш ефективний та універсальний шлях до зниження рівня виробничого травматизму та інвалідності.

Кваліфіковане та ефективне вирішення питань безпеки працюючих було і залишається нашою спільною з страхувальниками і соціальними партнерами метою, тож шановні страхувальники, створюйте належні умови праці у відповідності до вимог нормативно - правових актів з охорони праці.

Тетяна Горлач, головний спеціаліст
Козелецького відділення управління
виконавчої дирекції Фонду соціального
страхування України в Чернігівській
області, представник відділення у
Бобровицькому районі
Своєчасне проведення навчань з питань охорони праці – запорука безпечної роботи

Велике значення для підвищення якості та ефективності роботи підприємства має належна підготовка, навчання та підвищення кваліфікації працівників, а також навчання з питань охорони праці.

Загальний порядок проведення навчання з питань охорони праці встановлено Законом України «Про охорону праці» (ст. 18. «Навчання з питань охорони праці»). Відповідно до вимог цієї статті працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці та надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, правил поведінки у разі виникнення аварії.

Порядок навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників у процесі трудової діяльності, встановлюється Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, НПАОП 0.00-4.12-05, яке затверджене наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 №15. Також цим наказом затверджений Перелік робіт з підвищеною небезпекою.

На підприємствах, згідно п.3.2 Типового положення, з урахуванням специфіки виробництва та вимог нормативно-правових актів з охорони праці, розробляється і затверджується відповідне Положення підприємства про навчання з питань охорони праці.

Працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

Посадові особи, діяльність яких пов'язана з організацією безпечного ведення робіт, проходять навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки, як правило, у навчальних закладах та установах, які отримали відповідний дозвіл на навчання з питань охорони праці.

Перевірка знань працівників з питань охорони праці на підприємстві здійснюється комісією з перевірки знань з питань охорони праці, склад якої затверджується наказом керівника.

Результат перевірки знань з питань охорони праці оформлюється протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці (додаток 1 до Типового положення).

Козелецьким відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області питанню навчання з охорони праці постійно приділяється велика увага. Станом на 01.09.2017 року (і далі статистика на цю ж дату), мною, виконуючим обов`язки страхового експерта відділення взято участь у навчанні і роботі 19 комісій з перевірки знань.

З метою підвищення знань працівників служб з охорони праці надавалася кваліфікована безкоштовна інформаційно–консультативна допомога з питань охорони праці. При відділенні створено консультаційний пункт, де роботодавці, спеціалісти з охорони праці отримують кваліфіковану допомогу з питань державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, підготовки та розроблення інструкцій і заходів з охорони праці, організації навчання, розслідування нещасних випадків. Роботодавцям надано 95 консультацій. Питання навчання є одним із напрямів опрацювання і впровадження системи управління охороною праці на підприємствах. Така система опрацьована на 27 підприємствах підпорядкованих районів. Крім того, з метою профілактики виробничого травматизму, страхувальниками з вказаних питань регулярно проводяться наради, семінари, та «круглі столи». Взято участь і проведено 6 семінарів, 13 нарад та 2 «круглих столи».

Проте статистика свідчить, що травматизм на виробництві все ж трапляється. У відділенні зареєстровано 5 повідомлень про нещасні випадки на виробництві. У порівнянні з періодом на 01.09. 2016 року зареєстровано на 2 страхових випадки менше, що може свідчити про ефективність системного підходу до проведення навчань і перевірки знань з питань охорони праці, яке спонукає робітника до дотримання тих чи інших безпечних прийомів у роботі, сприяє попередженню нещасних випадків на виробництві.

За результатами розслідувань складено 2 акти за формою Н-5 та 3 акти за формою Н-1. Проведено аналіз виробничого травматизму показує, що всі нещасні випадки сталися з організаційних та психофізіологічних причин, не залежних від техніки та обладнання. Тобто основною причиною травматизму є сам працівник, який інколи не знаючи безпечних методів роботи та порушуючи вимоги з охорони праці, не дбає про особисту безпеку та наражає на небезпеку оточуючих.

Найпоширенішими психофізіологічними причинами є особиста необережність травмованих працівників. Так, 03.01.2017 року, працівник відділу освіти Бобровицької РДА під час пересування послизнулася на льоду впала та отримала травму руки. А, 15.08.2017 року, внаслідок особистої необережності фахівця з соціальної роботи Бобровицького районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, покусав собака.

На підприємствах, де сталися нещасні випадки, за участю керівників проведено наради з підведення підсумків роботи комісій з розслідування, визначено заходи, щодо попередження виробничого травматизму та звернуто особливу увагу на покращання організації роботи з профілактики нещасних випадків.

До участі у проведенні нарад були залучені не тільки роботодавці, але й працівники, до відома яких доведено вимоги статті 14 Закону України «Про охорону праці», відповідно до якої кожен працівник зобов'язаний дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих в процесі виконання будь-яких робіт. Як показує досвід, безпека праці є основною гарантією стабільності та якості будь-якого виробництва.

Тетяна Горлач, головний спеціаліст Козелецького
відділення управління виконавчої дирекції Фонду
соціального страхування України в Чернігівській
області, представник відділення у Бобровицькому районіПро відзначення 26-ї річниці незалежності України

ПРИЗНАЧЕННЯЯк уже повідомлялося, з 1 серпня 2017 року розпочав роботу Фонд соціального страхування України. Утворене Козелецьке відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, на яке покладено виконання функцій бувших Фондів соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Наказом начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області від 27 червня 2017 року № 09-к начальником Козелецького відділення Управління призначений Микола Павлович ГАРБУЗ, який до призначення на посаду працював директором Козелецької міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Оголошення
До уваги страхувальників та застрахованих осіб!

В результаті реорганізації Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності шляхом приєднання, з 1 серпня 2017 року розпочинає роботу Фонд соціального страхування України. Утворене Козелецьке відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, яке знаходиться за адресою:

вул.Фавста Сидорука, 9 , смт.Козелець, Чернігівська область.
Телефон для довідок: 4-17-67.

Представники в Бобровицькому районі Козелецького відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області знаходяться за адресою:

вул. Незалежності, 46, м. Бобровиця, Чернігівська область.
Телефон для довідок: 2-13-73.

Про надання матеріального забезпечення фізичним-особам підприємцям у разі припинення підприємницької діяльності

Про надання роз’яснення


Підвищено розмір допомоги на поховання


Порядок розрахунку листка непрацездатності при переведенні працівника на нове місце роботи


У разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток за його бажанням повинна бути перерахована на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник (ст. 24 Закону України «Про відпустки»).

При цьому, нарахування та сплата єдиного внеску відбувається на попередньому місці роботи, а відповідно, відображається у звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що подаються до Державної фіскальної служби.

Пунктом 25 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (далі – Порядок №1266), передбачено, що розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності (вагітності та пологах), є 12 календарних місяців перебування у трудових відносинах (з першого до першого числа) за останнім основним місцем роботи застрахованої особи, що передують місяцю, в якому настав страховий випадок.

З урахуванням норм п. 32 Порядку №1266 середня заробітна плата обчислюється роботодавцями на підставі відомостей, що включаються до звіту з ЄСВ.

Таким чином, для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності в період перебування у трудових відносинах за новим місцем роботи сума даної компенсації не враховується, але дні щорічної відпустки не виключаються з розрахункового періоду.

Козелецька міжрайонна виконавча дирекція обласного відділення
Фонду соціального страхування з
тимчасової втрати працездатності

Назад