Бобровицька РДА
АнонсиКозелецька міжрайонна виконавча дирекція обласного відділенняФонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності інформує

Назад

Ще раз про реабілітаційне лікування застрахованих осіб


Як уже неодноразово наголошувалося в засобах масової інформації, одним із основних завдань Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності і його робочих є надання соціальних послуг застрахованим особам, які сприяють відновленню працездатності громадян у разі їх тяжкої хвороби. Одним із таких напрямків є медична реабілітація в умовах відділень санаторних закладів України. Метою цього є швидке повернення застрахованої особи до роботи після тривалої непрацездатності.

Реабілітаційне лікування надається по путівках, видача яких здійснюється з урахуванням вимог Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 25.02.2009 № 12 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.04.2009 за № 339/16355.(далі - Порядок № 12). Відповідно до п. 2.1 цього Порядку планування реабілітаційних путівок здійснюється з урахуванням заявок лікувально-профілактичних закладів про виділення путівок на відновлювальне лікування у відділеннях реабілітації санаторно-курортних закладів.

Розподіл путівок до реабілітаційних відділень санаторіїв серед лікувально-профілактичних закладів здійснюється Чернігівською виконавчою дирекцією обласного відділення Фонду відповідно до договорів, укладених з цими закладами згідно з наданими ними заявками, які щорічно кожен лікувальний заклад у розрізі профілів лікування подає до дирекції. Такі договори укладались і з нашими районними медичними закладами. Так за 2014 рік закладам охорони здоров’я трьох районів замовлено та використано 29 путівок в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів, в 2015 - 28 путівок, в т.ч Бобровицькою ЦРЛ - 7, Козелецькою - 11, Носівською – 10. І за 2016 рік видано 29 путівок, в т.ч. Бобровицькою - 4, Козелецькою – 14, Носівською – 17.

Слід відмітити, що право на отримання путівки має будь-яка застрахована особа або її дитина у яких наявні показання і відсутні протипоказання для реабілітації, тобто за визначеним діагнозом. Направлення на доліковування в санаторій проводиться безпосередньо із стаціонару з видачею листка непрацездатності.

В кожному лікувальному закладі, які видають реабілітаційні путівки, а в підвідомчих районах це Козелецька, Носівська та Бобровицька центральні районні лікарні, для правильного та відповідального медичного відбору хворих, забезпечення ефективності медичної реабілітації на санаторно-курортному етапі лікування, діють відбіркові комісії, до складу яких включено і представника Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Саме вони, за направленням лікуючого лікаря відповідного профільного стаціонарного відділеня, де хворий обов'язково повинен пройти лікування, приймають рішення щодо направлення застрахованої особи на реабілітацію. Кількість днів лікування в стаціонарі визначає лікар, залежно від діагнозу захворювання та ступеню його тяжкості, а остаточне рішення про виділення реабілітаційної путівки оформлюється протоколом відбіркової комісії, до якого додаються такі документи:

- виписка з медичної карти стаціонарного хворого із зазначенням характеру та перебігу захворювання чи травми, а також рекомендаціями щодо подальшого доліковування у відділенні реабілітації санаторно-курортного закладу;

- довідка страхувальника, підписана керівником і головним бухгалтером та скріплена печаткою підприємства (установи, організації), а також завірена робочим органом обласного відділення Фонду з інформацією про те, що дана застрахована особа протягом календарного року не отримувала путівок на санаторно-курортне лікування за рахунок коштів Фонду.

- виписний епікриз з історії хвороби;

По закінченню санаторного етапу реабілітації застрахована особа зобов’язана повернути до лікувально-профілактичного закладу заповнений зворотний талон до путівки з відміткою терміну лікування у реабілітаційному відділенні санаторію, завірений круглою печаткою оздоровниці.

На 2017 рік виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності планується закупівля реабілітаційних путівок за слідуючими основними профілями лікування:

відновлювальне лікування хворих після гострого інфаркту міокарда, пролікованої нестабільної стенокардії, операцій на серці та магістральних судинах;

- відновлювальне лікування хворих після гострих цереброваскулярних порушень;

- відновлювальне лікування хворих після оперативних втручань на органах травлення;

- відновлювальне лікування хворих після операцій ортопедичних, травматологічних при дефектах та пороках розвитку хребта, пластиці суглобів, ендопротезуванні і реєндопротезуванні, реплантації кінцівок;

- відновлювальне лікування порушень перебігу вагітності; Відновлювальне лікування хворих з порушенням обміну речовин та захворюваннями ендокринної системи;

- відновлювальне лікування післяопікових хворих;

- відновлювальне лікування після хірургічних втручаннь на органах сечостатевої системи;

- медико-психологічна реабілітація постраждалих учасників АТО та інші профілі.

Серед санаторіїв, в реабілітаційних відділеннях яких можна пройти відновлювальне лікуваня, є відомі нам оздоровниці Закрпатьської області ( Карпати, Верховина, Поляна, Орлине гніздо ), Моршинкурорту ( Лаванда, Черемош), Трускавецькурорту ( Алмаз, Конвалія), Миргородкурорту ( Полтава, Березовий гай, Миргород), санаторії Хмільника, Харківської, Дніпропетровської, Львівської, Вінницької, Тернопільської та інших областей.

Хочу зазначити, що в бюджеті Фонду щороку видатки на ці цілі збільшуються і сьогодні для нас головним завданням є забезпечити право застрахованих осіб та членів їх сімей на отримання реабілітаційного лікування, яке спрямоване на продовження тривалості активного та здорового способу життя працюючих, відновлення їх працездатності. А тому, застрахованим особам, яких спіткало тривале стаціонарне лікування, раджу звертатись до лікуючих лікарів та завідувачів профільних відділень як обласних так і районних лікувальних закладів, щодо медичних показань, протипоказань, наявності реабілітаційних путівок та термінів направлення до оздоровниць, а також до працівників Козелецької міжрайонної виконавчої дирекції Фонду та її представників у Носівському та Бобровицькому районах.

Микола Гарбуз, директор
Козелецької міжрайонної
виконавчої дирекції
обласного відділення Фонду

Забезпечуємо соціальну підтримку працюючих


Щорічно, в першу неділю листопада, відзначається День працівника соціальної сфери, на плечі яких покладене одне з найважливіших і відповідальніших завдань - державна підтримка і соціальний захист громадян.

В системі соціального захисту населення значну роль відіграє Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі-Фонд), діяльність якого безпосередньо пов’язана із розв’язанням важливих проблем у житті людини. Свій професійний досвід і вміння працівники Фонду зосереджують на тому, аби застраховані особи регулярно і в повному обсязі отримували матеріальне забезпечення та соціальні послуги. А це – виплата допомог по тимчасовій втраті працездатності, по догляду за хворими, по вагітності та пологах, на поховання, а також зміцнення здоров’я працюючих шляхом отримання відновлювального лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів.

У цьому році Козелецькій міжрайонній виконавчій дирекції обласного відділення Фонду виповнюється 15 років з початку діяльності. Весь цей час головним пріоритетом у її діяльності було своєчасне і в повному обсязі забезпечення державними соціальними гарантіями людей праці та членів їх родин.

Про це свідчать і результати роботи дирекції за 9 місяців поточного року.

Доходна частина Тимчасового кошторису дирекції виконана на більш ніж на 300% до запланованого і склала 72,2 тис. грн.

Як і в попередні роки, витратну частину кошторису, а це 6,7 млн. грн., було спрямовано на соціальний захист застрахованих осіб та членів їх родин. Зокрема, на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності витрачено 4,6 млн. грн., по догляду за хворою дитиною - 0,2 млн. грн., 2,0 млн. грн. на допомоги по вагітності та пологах, на поховання - 39,6 тис. грн.

В цілому, за 9 місяців застрахованим особам оплачено з причин тимчасової непрацездатності 72110 днів по 4405 листках непрацездатності. Кожна застрахована особа, яка по причині захворювання перебувала на лікарняних, повинна відчути гарантований державний захист, тому питання своєчасності подання заяв-розрахунків на фінансування знаходиться на особливому контролі.

Для надання матеріального забезпечення опрацьовано 1687 заяв-розрахунків страхувальників, фінансування по яких здійснено в повному обсязі та у встановлені строки.

Спеціалісти дирекції у тісній взаємодії з підпорядкованими територіальними лікувально-профілактичними закладами, спрямовують всі свої зусилля на забезпечення працюючих путівками до реабілітаційних відділень оздоровниць України. З початку року зміцнили своє здоров’я 17 працівників, отримавши відновлювальне лікування завдяки коштам Фонду. Аби трудівники, які втратили працездатність, повернулися до роботи, використано майже 173,5 тис. грн. Додам, що на відновлювальне лікування після оперативних втручань на органах травлення, гострих церебральних порушень та інфаркту міокарда, операцій на серці та магістральних судинах, порушень обміну речовин приймають провідні курорти України - Трускавець, Моршин, Миргород, Хмільник та санаторій імені Пирогова у м. Одеса , "Жовтень" Київської області, «Славутич» Дніпропетровської області. Особливістю лікування в реабілітаційних відділеннях є те, що путівки до них, закуплені за кошти Фонду, безкоштовно видаються застрахованим особам територіальними лікувально-профілактичними закладами за рішенням відбіркової комісії та за наявності медичних показань. Причому, на весь термін перебування в оздоровниці, видається листок непрацездатності.

Підсумовуючи результати роботи, зазначу, що соціальна сфера стає все ближчою до людини, все повніше задовольняє її потреби.

З нагоди свята сердечно вітаю та бажаю колегам успіхів і натхнення у відповідальній та благородній справі. Міцного здоров’я, миру, щастя, добра і злагоди вам і вашим родинам. Хай найвищою нагородою для вас завжди буде людська шана і подяка.

Микола Гарбуз, директор
Козелецької міжрайонної
виконавчої дирекції
обласного відділення Фонду

Порядок розрахунку листка непрацездатності при переведенні працівника на нове місце роботи


У разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток за його бажанням повинна бути перерахована на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник (ст. 24 Закону України «Про відпустки»).

При цьому, нарахування та сплата єдиного внеску відбувається на попередньому місці роботи, а відповідно, відображається у звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що подаються до Державної фіскальної служби.

Пунктом 25 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (далі – Порядок №1266), передбачено, що розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності (вагітності та пологах), є 12 календарних місяців перебування у трудових відносинах (з першого до першого числа) за останнім основним місцем роботи застрахованої особи, що передують місяцю, в якому настав страховий випадок.

З урахуванням норм п. 32 Порядку №1266 середня заробітна плата обчислюється роботодавцями на підставі відомостей, що включаються до звіту з ЄСВ.

Таким чином, для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності в період перебування у трудових відносинах за новим місцем роботи сума даної компенсації не враховується, але дні щорічної відпустки не виключаються з розрахункового періоду.

Козелецька міжрайонна виконавча дирекція обласного відділення
Фонду соціального страхування з
тимчасової втрати працездатності

Назад08 Лютого 2017 15:33