Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bobradm.cg.gov.ua/old

29 листопада 2016

Юридична допомога для безробітних громадян

17 квітня проведено зустріч клієнтів відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ із головним спеціалістом Бобровицького бюро правової допомоги Анею Ярошенко, яка інформувала безробітних про їх права, гарантовані державою в частині трудового законодавства, особливості працевлаштування та соціального захисту.

Учасники семінару дізналися також про види та умови надання безоплатної правової допомоги, отримали відповіді на хвилюючі питання щодо захисту своїх прав.Проведено правову консультацію

12 квітня на базі відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ проведено зустріч клієнтів служби зайнятості із начальником Бобровицького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області Оксаною Бутаковою.

Учасники зустрічі обговорили питання проведення другого туру виборів Президента України. Зокрема, клієнти служби зайнятості дізналися, як перевірити відомості про себе у списку виборців, які документи потрібно подати до органу ведення Державного реєстру виборців у разі голосування не за місцем реєстрації, а також пригадали, як потрібно поводити себе на виборчій дільниці в день голосування, щоб не порушити вимог чинного законодавства.ОНЛАЙН-ПОСЛУГИ ДЛЯ РОБОТОДАВЦІВ – ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ

Послуги служби зайнятості стають більш доступними завдяки впровадженню нових сучасних сервісів. Один з них – електронний кабінет роботодавця. Фактично це персональне автоматизоване робоче місце, доступ до якого можна отримати за допомогою комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет.

Користуючись електронним кабінетом, роботодавці можуть оперативно здійснювати пошук необхідних кадрів, подавати звітність, а також отримувати інші послуги.

Створити Електронний кабінет нескладно і це не забере багато часу. Потрібно зайти на головну сторінку сайту https://www.dcz.gov.ua, відкрити закладку «Роботодавцям», обрати «Електронний кабінет роботодавця» та зареєструватися. А для цього - внести інформацію для створення облікового запису, обрати мету реєстрації («Пошук працівників»), внести інформацію про підприємство. Реєстрацію буде завершено після введення коду підтвердження, надісланого на ваш е-mail.

Щоб отримати доступ до інших послуг, необхідно звернутися до служби зайнятості за місцем реєстрації підприємства, повідомити адресу електронної пошти, логін та пароль, за якими здійснювалася реєстрація на сайті. Фахівець пов’яже профіль на сайті з Єдиною інформаційно-аналітичною системою (ЄІАС) Державної служби зайнятості. Після оновлення сторінки реєстрації сервіс авторизує роботодавця на сайті і надасть доступ до послуг служби зайнятості.

Відтак роботодавець матиме змогу подати звіт за формою 3-ПН, переглядати стан укомплектування заявлених вакансій, історію направлень службою зайнятості шукачів роботи, надану звітність, виконання договорів на громадські та на інші роботи тимчасового характеру, можливість отримання компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та тематику семінарів для роботодавців, а також пройти онлайн-опитування щодо перспективної потреби в кадрах.

Отож, шановні роботодавці, реєструйтеся та користуйтеся онлайн-послугами служби зайнятості.

Відбувся Ярмарок професій

Фахівці Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ спільно із представниками ВП НУБіП України «Бобровицький коледж економіки та менеджменту ім. О.Майнової» 27 березня провели на базі коледжу профорієнтаційний захід для учнівської молоді Ярмарок професій.

Учні 9, 10, 11 класів закладів загальної середньої освіти Бобровицького та Носівського районів переглянули презентації, поспілкувалися з представниками 15 закладів професійно-технічної, вищої освіти та отримали корисну інформацію щодо навчання за обраною спеціальністю.

Проведено професіографічну екскурсію

21 березня учні дев’ятого класу Бобровицького ліцею взяли участь у професіографічній екскурсії, яку організували для них фахівці відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ спільно з працівниками ЧФ ПАТ "Укртелеком" СЛД № 3 м. Бобровиця.

Учні отримали цікаву інформацію про професії сфери зв’язку та телекомунікацій, а також ознайомилися з трудовою діяльністю зв’язківців безпосередньо на робочих місцях. Для майбутніх випускників корисною була інформація про навчальні заклади, де можна здобути професійно-технічну або вищу освіту за напрямками телекомунікацій та зв’язку.

Проведено профорієнтаційний урок

12 березня для дев’ятикласників Бобровицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 проведено профорієнтаційний урок на тему «Формула успішного вибору».

Фахівці відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ акцентували увагу учнівської молоді на проблемі самовизначення, допомогли сформувати реальний погляд на вибір професії з урахуванням власних бажань, можливостей та потреб ринку праці, мотивували майбутніх випускників до вибору актуальних професій.

Дев’ятикласники отримали корисну інформацію про складові успішного вибору професії, а також взяли участь у профорієнтаційному тестуванні.

Ліцеїсти взяли участь у Профі Квесті

26 лютого учні 7 класу Бобровицького ліцею відвідали відділ сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості, де для них проведено профорієнтаційний тематичний захід «ПрофіКвест: Пізнай світ професій!».

Мета заходу – ознайомити школярів зі світом професій, основами усвідомленого вибору майбутньої професії. Учні виконували цікаві тематичні завдання, розв’язуючи які, отримували інформацію про світ професій, а також пройшли психологічне тестування.

Резюме – крок до омріяної роботи

У Бобровицькому коледжі економіки та менеджменту імені Олександри Майнової запроваджено цикл уроків зайнятості «Чинники успішного працевлаштування», які проводить для студентів керівник центру кар’єри та працевлаштування коледжу Микола Демидюк.

В програмі також передбачені практичні заняття на базі відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ.

19 лютого в рамках Дня відкритих дверей центру зайнятості для студентів груп М-31 та П-31 проведено заняття на тему «Резюме – крок до омріяної роботи». Майбутні випускники коледжу отримали теоретичні знання про структуру та особливості складання резюме, а також потренуватися із його написанням. Бажаючі мали можливість зняти відео резюме.Проведено міні-ярмарок вакансій

12 лютого відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з ФГ «Ольга Аллін» проведено міні-ярмарок вакансій.

Головний бухгалтер підприємства Наталія Карпенко розповіла про наявні вакансії водіїв, трактористів, а також інформувала про умови та оплату праці, вимоги до працівників.Семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України

11 лютого відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського ОЦЗ для чоловіків, які перебувають на обліку в службі зайнятості, проведено профінформаційний семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України. У заході взяли участь представники Бобровицького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Військовий комісар Олег Олешко інформував присутніх про перелік військових професій та спеціальностей, затребуваних в ЗСУ, а також ознайомив з порядком відбору громадян України на військову службу за контрактом.Проведено міні-ярмарок вакансій

6 лютого відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з ТОВ «Шевченківський завод продтоварів» проведено міні-ярмарок вакансій.

Керівник відділу матеріально-технічного забезпечення Віктор Томащук розповів про наявні на підприємстві вакансії укладальника-пакувальника, бригадира, оператора, керуючого виробництвом, головного енергетика, механіка. Учасники заходу отримали детальну інформацію про режим, умови та оплату праці, вимоги до працівників.Проведено ярмарок вакансій

28 січня відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з Бобровицьким відділенням поліції Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області та ТОВ «Наташа-Агро» проведено ярмарок вакансій.

Інспектор сектору кадрового забезпечення Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області Тетяна Ніколаєнко розповіла про наявні вакансії поліцейського сектору реагування патрульної поліції, дільничного офіцера поліції, а також повідомила, що інформація про проведення конкурсу оприлюднена на офіційному веб-порталі ГУНП в Чернігівській області.

Інспектор з кадрів ТОВ «Наташа-Агро» Світлана Козик інформувала присутніх про наявні на підприємстві вакансії трактористів, водіїв, стропальника, акумуляторника, комірника та електрогазозварника.

Учасники заходу змогли детально поспілкуватися з роботодавцями, більш конкретно ознайомитися із заявленими вакансіями, дізнатися про режим та оплату праці, вимоги до працівників.Проведено профорієнтаційний урок

23 січня для учнів 9-Б класу Бобровицького ліцею проведено профорієнтаційний урок на тему «Формула успішного вибору».

Захід відбувся в рамках реалізації обласного профорієнтаційного проекту для учнівської молоді «Обери професію – обери майбутнє». Провела урок Тетяна Ющенко, провідний фахівець з профорієнтації відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського обласного ЦЗ. Вона акцентувала увагу учнівської молоді на проблемі самовизначення, допомогла сформувати реальний погляд на вибір професії з урахуванням власних бажань, можливостей та потреб ринку праці, мотивувала до вибору актуальних професій. Дев’ятикласники отримали корисну інформацію про складові успішного вибору професії, а також взяли участь у профорієнтаційному тестуванні.Проведено семінар за участю соціального партнера

Відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського ОЦЗ проведено профінформаційний семінар для осіб старше 45 років, на якому вони зустрілися з головним спеціалістом відділу Бобровицького бюро правової допомоги Анею Ярошенко. Аня Віталіївна інформувала безробітних про їх права, гарантовані державою в частині трудового законодавства, особливості працевлаштування та соціального захисту, а також надала відповіді на хвилюючі питання.СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ДОПОМАГАЄ ЗНАЙТИ РОБОТУ, ПРАЦІВНИКІВ, ОБРАТИ ПРОФЕСІЮ ТА ПОБУДУВАТИ КАР’ЄРУ

21 грудня в Україні відзначається 28-а річниця створення Державної служби зайнятості – найпершої інстанції, до якої звертається людина за допомогою у разі втрати роботи. Протягом поточного року послугами відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ скористалися 823 шукачі роботи, з них 603 надано статус безробітного, 407 працевлаштовано; 114 осіб залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру; 11 осіб пройшли професійне навчання. Станом на 19.12.2018 на обліку в центрі зайнятості перебуває 558 безробітних.

Свою місію служба зайнятості виконує у тісній співпраці з роботодавцями, які створюють робочі місця і забезпечують роботою наших співгромадян. Так, у поточному році у відділі сприяння зайнятості зареєстровано 487 вакансій від роботодавців. Роботодавцям пропонується оперативна допомога в підборі кадрів, організації робіт тимчасового характеру. Підвищити конкурентоспроможність робочої сили допомагає гнучка система професійного навчання безробітних, яке здійснюється за професіями та спеціальностями, що мають попит на ринку праці, та під конкретне замовлення роботодавців.

На сучасному етапі Державна служба зайнятості задля оперативного підбору персоналу покращує свої сервіси, впроваджує інноваційні підходи на засадах рекрутингу, застосовує онлайн-технології, налагоджує комунікацію через соціальні мережі.

Найкращий захист від безробіття – вибір затребуваної на ринку праці професії, - переконані в службі зайнятості. Тому профорієнтація, зокрема учнівської молоді, серед пріоритетів у роботі. Вже другий рік поспіль служба зайнятості реалізує профорієнтаційний проект «Обери професію – обери майбутнє», в рамках якого проводяться інтерактивні профуроки, професіографічні екскурсії, зустрічі з професіоналами, майстер-класи, а також профдіагностичне тестування із застосуванням сучасних методик.

Віднедавна профорієнтаційні послуги служби зайнятості стали ще більш доступними. Із запровадженням онлайн-платформи з професійної орієнтації та розвитку кар’єри кожен, у кого є потреба у виборі або зміні професії, може пройти тестування у дистанційному режимі.

Отож служба зайнятості розвивається, впроваджуються нові технології, сучасні сервіси. Все це робиться задля збереження трудового потенціалу, аби наші громадяни мали можливість жити і працювати на рідній землі. Це та мета, до якої прагнуть фахівці служби зайнятості і задля чого вони, власне, працюють.

День відкритих дверей для студентів коледжу

У Бобровицькому коледжі економіки та менеджменту імені О. Майнової запроваджено проведення циклу уроків зайнятості «Чинники успішного працевлаштування», які проводить для студентів керівник центру кар’єри та працевлаштування коледжу Микола Демидюк. Коло питань, які розглядаються на цих уроках: "Законодавчі акти та нормативні документи з питань регулювання ринку праці та зайнятості", "Молодь на ринку праці", "Техніка самостійного пошуку роботи", "Самозайнятість". Організація підприємницької діяльності» та інші.

В програмі також передбачені практичні заняття на базі відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ. Зокрема, це заняття з питань порядку реєстрації, пошуку роботи через вебпортали служби зайнятості, складання резюме, розробка програм кар’єрного зростання, презентації власного творчого потенціалу.

18 грудня в рамках Дня відкритих дверей центру зайнятості для студентів групи Р-41 проведено заняття на тему «Молодь на ринку праці». Майбутні випускники коледжу дізналися про актуальні професії на сучасному ринку праці, отримали інформацію про перелік послуг, які надає служба зайнятості, а також переконалися у перевагах легальної зайнятості.

Активно обговорювалися питання працевлаштування молоді за робітничими професіями, техніки пошуку роботи, працювання джерел пошуку вакансій, складання резюме.Шануємо традиції народу

18 грудня у відділі сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського ОЦЗ для безробітних жінок проведено семінар на тему «Святий Миколай, нашу хату не обминай: історія та традиції свята». Захід відбувся в рамках культурно-просвітницького проекту «Збережемо традиції предків».

Учасниці семінару дізналися про історію виникнення свята, а також про традиції, обряди та звичаї українського народу, пов’язані із Днем Святого Миколая.

Відділ сприяння зайнятості у Бобровицькому районі
Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості
Проведено профорієнтаційний урок

14 грудня для дев’ятикласників Марковецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено профорієнтаційний урок на тему «Світ професій – погляд у майбутнє». Учні дізналися про найактуальніші світові процеси, що впливають на формування ринку праці, отримали інформацію про професії, що з’являться в майбутньому, або трансформуються в нові.

Актуальною для учнівської молоді була інформація про професійно-технічні та вищі навчальні заклади, які вже на даному етапі готують майбутніх фахівців за такими напрямами майбутнього як «екологія», «біотехнології», «агротехнології», «урбаністика», «генна інженерія», «нанотехнології», «робототехніка», «мехатроніка» та багато інших.

Під час проведення заходу провідний фахівець з профорієнтації відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ Тетяна Ющенко звернула увагу дев’ятикласників на те, що правильний вибір професії стане основною передумовою успішної кар’єри в майбутньому.

Проведено семінар для осіб з інвалідністю

З нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю, в рамках Декади зайнятості для людей з інвалідністю відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського ОЦЗ 3 грудня проведено профінформаційний семінар для людей з особливими потребами, на якому вони зустрілися з начальником відділу Бобровицького бюро правової допомоги Олесею Подоляк.

Олеся Миколаївна інформувала безробітних про їх права, гарантовані державою в частині трудового законодавства, особливості працевлаштування та соціального захисту людей з інвалідністю, а також надала відповіді на хвилюючі питання.

Відбувся День відкритих дверей

27 листопада у відділі сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ відбувся День відкритих дверей. Заклад відвідали учні 9-Б класу Бобровицького ліцею.

Фахівці відділу поінформували учнів про ситуацію на місцевому ринку праці, надали поради щодо правильного вибору професії. Майбутні випускники отримали також всебічну інформацію про професії, які їх зацікавили, скориставшись матеріалами інформаційного видання «Професіографічний путівник».

Проведено міні-ярмарок вакансій

20 листопада відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з ТОВ «Київський пекарний дім» проведено міні-ярмарок вакансій.

Начальник відділу управління персоналом Людмила Нелеп розповіла безробітним про наявні на підприємстві вакансії пекарів, тісторобів, формувальників тіста, слюсарів-ремонтників, вантажників, укладальників хлібобулочних виробів. Учасники заходу дізналися про режим, умови та оплату праці, вимоги до працівників ТОВ «Київський пекарний дім», а також отримали відповіді на хвилюючі питання.Профорієнтаційний урок

16 листопада Тетяна Ющенко, провідний фахівець з профорієнтації відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського обласного ЦЗ, провела профорієнтаційний урок на тему «Правильний вибір професії – запорука життєвого успіху» для дев’ятикласників Бобровицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2.

Вона визначила рівень інформованості учасників з даної теми, надала необхідні теоретичні відомості, мотивувала дев’ятикласників до вибору актуальних професій, а також звернула увагу школярів на основні переваги успішного вибору майбутнього професійного напрямку. Дев’ятикласники переглянули відеоролик та презентацію на відповідну тематику.Проведено міні-ярмарок вакансій

7 листопада відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з філією ДП ДАК "Хлібна база № 83" проведено міні-ярмарок вакансій.

Провідний юрисконсульт Олена Дурицька розповіла про наявні вакансії машиніста зернових навантажувально-розвантажувальних машин та підсобного робітника, а також інформувала про умови та оплату праці на підприємстві, вимоги до працівників.ОНЛАЙН ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ВІД СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

Послуги служби зайнятості стають ще доступнішими. Якщо Ви плануєте свій професійний шлях або не можете визначитися з вибором професії, у нагоді стане онлайн-платформа державної служби зайнятості з професійної орієнтації та розвитку кар'єри.

За словами директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки, створена вона з метою безкоштовного надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі, тобто без відвідування центру зайнятості. Скористатися нею може кожен, у кого є потреба у виборі або зміні професії, виборі майбутнього напряму професійного навчання, визначенні схильності до підприємницької діяльності, оцінці власних здібностей та навичок.

Онлайн сервіс дає можливість створити власний профіль з особистим паролем, тобто ніхто інший не зможе переглянути результати тестування. Запропоновані тести допоможуть визначити: швидкість мислення, аналітичні здібності, здатність до логічного мислення, лідерські та управлінські якості, стресостійкість та адаптивність, здатність до командної роботи, емоційний інтелект, підходящу сферу зайнятості, комунікаційні та організаторські здібності, здатність до підприємницької діяльності, орієнтацію на результат чи процес тощо. На думку фахівців служби зайнятості, такий широкий набір профорієнтаційних тестів дозволить людині пізнати себе якнайкраще. А за бажанням можна звернутися за додатковою консультацією до фахівців служби зайнятості.

Віднедавна на базі цієї платформи діє веб-базована платформа для онлайн профорієнтаційного консультування «Моя професія: консультаційна мережа». Її мета – надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі як старшокласникам, які ще тільки стоять на порозі професійного вибору, так і дорослим, котрі бажають змінити професію. Тестування проводиться за науковими, стандартизованими, перевіреними роками методиками та дає можливість пізнати людині свої професійні інтереси і цінності, рівень розвитку інтелекту, психологічні особливості та отримати узагальнені рекомендації щодо вибору професії. Проте в службі зайнятості радять, проаналізувати ці результати з профконсультантом, що дозволить сформувати більш розширений звіт, враховуючи уподобання людини, її життєву ситуацію, стан здоров’я, фінансові та сімейні можливості.

В Інтернеті онлайн-платформу державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри можна знайти на сайті державної служби зайнятості за адресою - www.profi.dcz.gov.ua. Веб-базована платформа «Моя професія: консультаційна мережа» розташована за адресою: http://myprofession.com.ua/.

Отже, проходьте тестування та дізнайтеся про себе більше!Відбувся День відкритих дверей

31 жовтня у Бобровицькому коледжі економіки та менеджменту ім. О. Майнової НУБіП України відбувся День відкритих дверей. Коледж відвідали учні 9, 10 та 11 класів закладів загальної середньої освіти. Вони отримали корисну інформацію щодо вступу та навчання за спеціальностями молодшого спеціаліста.

Фахівці відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ надали учням поради щодо правильного вибору професії. Майбутні випускники отримали також всебічну інформацію про професії, які їх зацікавили, скориставшись матеріалами інформаційного видання «Професіографічний путівник».Проведено міні-ярмарок вакансій

26 жовтня відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з Управлінням поліції у метрополітені Головного управління Національної поліції у місті Києві проведено міні-ярмарок вакансій.

Заступник командира роти патрульної поліції в метрополітені Анатолій Воронюк розповів про наявні вакансії.

Учасники заходу змогли детально поспілкуватися з роботодавцем, більш конкретно ознайомитися із заявленими вакансіями, дізнатися про режим та оплату праці, вимоги до працівників.Ліцеїсти взяли участь у Профі Квесті

26 жовтня учні 7 класу Бобровицького ліцею відвідали відділ сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості, де для них проведено профорієнтаційний тематичний захід «ПрофіКвест: Пізнай світ професій!».

Мета заходу – ознайомити школярів зі світом професій, основами усвідомленого вибору майбутньої професії.

Учні виконували цікаві тематичні завдання, розв’язуючи які, отримували інформацію про світ професій, а також пройшли психологічне тестування.

Проведено профорієнтаційний урок

18 жовтня для учнів 9-Б класу Бобровицького ліцею проведено профорієнтаційний урок на тему «Правильний вибір професії – запорука життєвого успіху».

Захід відбувся в рамках реалізації обласного профорієнтаційного проекту для учнівської молоді «Обери професію – обери майбутнє». Провела урок Тетяна Ющенко, провідний фахівець з профорієнтації відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського обласного ЦЗ. Вона акцентувала увагу учнівської молоді на проблемі самовизначення, допомогла сформувати реальний погляд на вибір професії з урахуванням власних бажань, можливостей та потреб ринку праці, мотивувала до вибору актуальних професій. Дев’ятикласники переглянули відеоролик на відповідну тематику.Професії майбутнього – які вони?

12 жовтня в рамках обласного профорієнтаційного проекту «Обери професію – обери майбутнє» для дев’ятикласників Бобровицького ліцею проведено профорієнтаційний (урок) семінар на тему «Світ професій – погляд у майбутнє». Учні дізналися про найактуальніші світові процеси, що впливають на формування ринку праці, отримали інформацію про професії, що з’являться в майбутньому, або трансформуються в нові.

Актуальною для учнівської молоді була інформація про професійно-технічні та вищі навчальні заклади, які вже на даному етапі готують майбутніх фахівців за такими напрямами майбутнього як «екологія», «біотехнології», «агротехнології», «урбаністика», «генна інженерія», «нанотехнології», «робототехніка», «мехатроніка» та багато інших.

Під час проведення заходу провідний фахівець з профорієнтації відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ Тетяна Ющенко звернула увагу дев’ятикласників на те, що правильний вибір професії стане основною передумовою успішної кар’єри в майбутньому.

Проведено міні-ярмарок вакансій

16 жовтня відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з ПрАТ «Київхліб» проведено міні-ярмарок вакансій.

Фахівець з підбору та адаптації персоналу ПрАТ «Київхліб» Альона Романча розповіла про наявні вакансії пекарів, тістомісів, формувальників тіста, налагоджувальників устаткування, комірників, вантажників, водіїв. Учасники заходу отримали детальну інформацію про режим, умови та оплату праці, вимоги до працівників. У міні-ярмарку взяли участь 23 безробітних, вони мали можливість зважити всі «за» і «проти», отримати відповіді на хвилюючі питання.Проведено ярмарку вакансій

5 жовтня відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з Бобровицьким відділенням поліції Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області та ПрАТ «Бобровицьке ХПП» проведено ярмарку вакансій.

Інспектор сектору кадрового забезпечення Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області Тетяна Ніколаєнко розповіла про наявні вакансії (поліцейський сектору реагування патрульної поліції), а також повідомила, що інформація про проведення конкурсу оприлюднена на офіційному веб-порталі ГУНП в Чернігівській області.

Інспектор з кадрів ПрАТ «Бобровицьке ХПП» Інна Фурсяк звернула увагу на те, що на даний час підприємству потрібні апаратник оброблення зерна та електрогазозварник.

Учасники заходу змогли детально поспілкуватися з роботодавцями, більш конкретно ознайомитися із заявленими вакансіями, дізнатися про режим та оплату праці, вимоги до працівників.Профорієнтаційний урок


3 жовтня Тетяна Ющенко, провідний фахівець з профорієнтації відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського обласного ЦЗ, провела профорієнтаційний урок на тему «Правильний вибір професії – запорука життєвого успіху» для дев’ятикласників Новобасанського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

Вона визначила рівень інформованості учасників з даної теми, надала необхідні теоретичні відомості, мотивувала дев’ятикласників до вибору актуальних професій, а також звернула увагу школярів на основні переваги успішного вибору майбутнього професійного напрямку.

Урок реального трудового життя


26 вересня 2018 року проведено профорієнтаційний урок на тему «Мій вибір – моя професійна перспектива» для учнів 9-А класу Бобровицького ліцею.

Захід відбувся в рамках реалізації обласної Програми професійної орієнтації молоді на здобуття актуальних на ринку праці професій та спеціальностей. Провела урок Тетяна Ющенко, провідний фахівець з профорієнтації відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського обласного ЦЗ. Вона акцентувала увагу учнівської молоді на проблемі самовизначення, допомогла сформувати реальний погляд на вибір професії з урахуванням власних бажань, можливостей та потреб ринку праці, мотивувала дев’ятикласників до вибору актуальних професій.Проведено міні-ярмарку вакансій


6 вересня 2018 відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з Бобровицьким відділенням поліції Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області була проведена міні-ярмарка вакансій.

Інспектор сектору кадрового забезпечення Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області Ніколаєнко Тетяна Володимирівна розповіла про наявні вакансії (поліцейський сектору реагування патрульної поліції) та про те що, інформація про проведення конкурсу оприлюднена на офіційному веб-порталі ГУНП в Чернігівській області.

Приймання документів в паперовому вигляді буде здійснюватися з 03 по 24 вересня 2018 року. Особи, які виявили бажання взяти участь у конкурсі будуть проходити реєстрацію онлайн на сайті, телефон для довідок (050) 464-70-20, (073)003-73-33.

Компенсація роботодавцям єдиного соціального внеску


Служба зайнятості тісно співпрацює з роботодавцями: консультує, надає допомогу у підборі працівників та компенсує роботодавцю за створені нові робочі місця для працевлаштування безробітних єдиний соціальний внесок. З метою зниження плинності кадрів робота фахівців центру зайнятості спрямована на те, щоб безробітні закріплювалися на створених для них робочих місцях.

Одним з напрямків стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць Законом України «Про зайнятість населення» передбачена щомісячна компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування при працевлаштуванні з числа зареєстрованих безробітних на нові робочі місця строком не менше ніж на два роки за направленням служби зайнятості.

Загалом ця послуга корисна не лише роботодавцям, а й шукачам роботи, оскільки стимулює керівників підприємств та приватних підприємців не просто створювати нові робочі місця, а й офіційно оформлювати працівників у штат, виплачуючи їм легальну заробітну плату, забезпечувати соціальні гарантії.

Звертаємо увагу, що при прийнятті на роботу на новостворені робочі місця безробітних громадян з числа соціально-незахищених громадян за направленням центру зайнятості терміном не менше, ніж на 2 роки, щомісяця роботодавцям будуть компенсовувати фактичні витрати у розмірі єдиного соціального внеску за кожну прийняту особу впродовж 1 року. Для цього необхідно надати центру зайнятості інформацію про наявність вакансій (потребу в кадрах) ф. № 3-ПН, здійснити підбір особи, які будуть направлені центром зайнятості, і подати заявку для відшкодування єдиного внеску.

Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру
Державна служба зайнятості надає можливість тимчасового працевлаштування, як безробітним, так і особам зайнятим трудовою діяльністю. Так, однією з дієвих форм матеріальної підтримки безробітних, надання можливості закріплення на робочому місці є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Відповідно до пункту 8 статті 31 Закону України «Про зайнятість населення» для додаткового стимулювання мотивації до праці та матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб роботодавцями організовуються строком до шести місяців роботи, що носять тимчасовий характер. Для організації таких видів робіт тимчасового характеру не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії.

Саме за рахунок тимчасової зайнятості, шляхом організації громадських робіт та робіт тимчасового характеру, можливо оперативно задовольнити потреби роботодавців та виконати певні види суспільно корисних робіт в інтересах територіальної громади. За сприянням Носівського районного центру зайнятості з початку року до участі у громадських роботах та роботах тимчасового характеру було залучено 152 особи з числа зареєстрованих безробітних, з яких 58 осіб працювали по благоустрою та озелененню територій та зон відпочинку, утриманні в належному стані цвинтарів, прибиранні та утриманні в належному стані придорожніх смуг, вирубці чагарників, упорядкуванні Меморіалів, пам’ятників, братських могил загиблих захисників Вітчизни, Носівської міської ради (ОТГ) м.Носівка, Мринської сільської ради (ОТГ) с.Хотинівка, с.Лихачів, с.Мрин, с.Селище, с.Плоске, с.Роздольне, Рівчак-Степанівської сільської ради с.Рівчак-Степанівка, Бобровицької міської ради (ОТГ) м.Бобровиця. Площа прибраних територій становить 10 га, ліквідовано вісім несанкціонованих сміттєзвалищ, прибрано сім кладовищ, висаджено 20 кущів. Фінансування організації громадських робіт здійснювалось за рахунок коштів місцевих бюджетів та коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Всього на фінансування громадських робіт у 2018 році заплановано використати 182,5 тис.грн., використано з початку року 41,2 тис, грн. з яких 24,7 тис.грн. коштів місцевих бюджетів, 16,5 тис.грн. коштів Фонду.

На тимчасових роботах в сільському господарстві працювало 94 особи. Фінансування цих робіт проводилось за рахунок коштів ТОВ «Земля і Воля» та ПСП «Обрій».

Територіальні громади скористалися шансом раціонального розподілу власних коштів та використали підтримку держави, а підприємства оперативно задовольнили потребу в тимчасовій робочій силі. Співпраця центру зайнятості з територіальними громадами, сільськими радами та підприємствами району щодо організації громадських та тимчасових робіт триває.

Успішне здійснення підприємницької діяльності колишніми безробітними


«Без працюючої родини нема України» - акцію під такою назвою оголосила в області служба зайнятості до Дня родини, який відзначається в Україні на початку липня. Адже міцна та щаслива, а отже працююча родина є основою соціального благополуччя суспільства, запорукою успішного розвитку країни.

Втрата роботи – ситуація не з приємних. Кожен по-різному шукає вихід з неї. Комусь щастить і він без проблем знаходить нову роботу, комусь для цього доводиться міняти професію. Дехто, зневірившись у собі, опускає в безнадії руки, а дехто, навпаки, не упускає шанс розпочати нове життя, працюючи на себе та свою родину, стає прикладом для земляків.

Таким прикладом є Вячеслав Віталійович Соловей, який вже не перший рік займається підприємництвом у м. Бобровиця. У грудні 2014 року, залишившись без роботи та перебуваючи на обліку в центрі зайнятості, твердо вирішив – потрібно відкрити щось своє. Для старту скористався одноразовою виплатою допомоги по безробіттю.

Потреби місцевих жителів, власні можливості, навички та вміння – фактори, що стали основою бізнесу Вячеслава Віталійовича, який відкрив магазинчик «Форнетті», який розташований на площі міста – у самому серці Бобровиці, що дуже зручно для потенційних клієнтів.

На сьогодні його справа продовжується, випічка добре продається та кількість клієнтів росте.

За цей час він набув чимало постійних клієнтів, адже встиг зарекомендувати себе уважною, надійною людиною. Висока якість продукції і тактовний підхід до клієнтів забезпечують конкурентоспроможність послуг, які надає Вячеслав Віталійович.

Під час життєвих негараздів Вячеслав Віталійович не опустив рук, вірив у краще майбутнє, і тепер він сам заробляє на життя. Новоспечений підприємець бачить перспективи своєї роботи та має відчуття впевненості у завтрашньому дні і радить безробітним, які планують стати підприємцями, працювати над собою, підвищувати рівень знань і умінь, переймати цікавий досвід, не зупинятися на досягнутому і впроваджувати нове.

Попередня програма Національного Кар'єрного Фонду 06 червня м.Київ.

В Україні стартувала загальнонаціональна кампанія
з профорієнтації випускників шкіл

Державна служба зайнятості розпочала загальнонаціональну інформаційну кампанію з професійної орієнтації абітурієнтів та старшокласників, яка допоможе молодим українцям визначитись із найбільш підходящою для них професією. Тестування для визначення своїх здібностей та схильностей до тієї чи іншої професії можна безкоштовно пройти у будь-якому з 550 центрів зайнятості по всій Україні.

Для активного залучення молоді до профорієнтаційного тестування на загальнонаціональних телеканалах та у мережі інтернет транслюватиметься ряд соціальних роликів, які розповідатимуть про важливість обрання своєї майбутньої професії для молодих українців.

Відеоролики доступні за посиланням:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLp4MP48cY_nP2yFp0-Y7SP8BHUEMgdifu

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ НА ШЛЯХУ РЕФОРМУВАННЯ

Про це повідомила директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка. За її словами, комплексні перетворення в службі зайнятості робляться для того, аби кожен українець мав достойну роботу з гідною заробітною платою, а роботодавці були забезпечені кваліфікованими кадрами, які працюють на розвиток країни.

Служба зайнятості – це сервісна установа, яка виконує вкрай важливу соціальну функцію, допомагаючи людям знайти роботу. Розпочато процес її модернізації, а саме: змінюються підходи до надання послуг, впроваджуються нові сервіси, вибудовується ефективна модель взаємодії з соціальними партнерами та громадськістю.

Сьогодні клієнтами №1 для служби є роботодавці, які мають можливість скористатися цілою низкою безкоштовних послуг. Перш за все – це допомога у підборі кадрів, організація робіт тимчасового характеру, підготовка необхідних спеціалістів. Діє механізм фінансового стимулювання створення нових робочих місць шляхом компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску.

На часі впровадження й нових механізмів розвитку трудового потенціалу, зокрема, через підтвердження неформальної освіти. Йдеться про можливість багатьом людям проявити себе у нових професіях, якими вони фактично володіють.

Не чекаючи відповідних законодавчих змін, служба зайнятості вже реформується і покращує свої сервіси. Зокрема, освоює нові сучасні технології, такі як відеорезюме, відеовакансія, онлайн-співбесіда, комунікація через соціальні мережі тощо.

В рамках реформи служба зайнятості пішла на серйозну реорганізацію структури. За словами Л.Падалки, передбачається зменшення майже на 40% адміністративно-господарського персоналу базових центрів зайнятості. Ці функції будуть передані на обласний рівень, що дозволить суттєво зменшити документообіг. Разом з тим, буде збільшено кількість фахівців, які безпосередньо надають послуги населенню та роботодавцям. Це дозволить покращити якість надання таких послуг – переконані в службі зайнятості. Також для мінімізації адміністративного навантаження, базові центри зайнятості втратять статус юридичних осіб та перетворяться на філії.