Бобровицька РДА
Анонси


Назад

На засіданні колегії проаналізували питання взаємодії з правоохоронними органами, запобігання та протидії проявам корупції

8 серпня голова районної державної адміністрації Василь Кучерина провів засідання колегії районної державної адміністрації. Про взаємодію з правоохоронними органами, запобігання та протидію проявам корупції проінформувала начальник юридичного відділу апарату районної державної адміністрації Ірина Бушмич.

Питання щодо забезпечення правопорядку, захисту прав і свобод громадян, профілактики адміністративних та інших правопорушень, протидії злочинності та корупції двічі на рік розглядаються на засіданнях колегії райдержадміністрації. За результатами розгляду приймаються відповідні рішення, у яких передбачаються конкретні заходи, що спрямовані на організацію взаємодії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів з вищевказаних питань.

Питання взаємодії з органами поліції постійно розглядаються на нарадах при голові райдержадміністрації за участі всіх керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади. На цих нарадах посадові особи доповідають про результати своєї діяльності та проблемні питання, які потребують спільного вирішення. У разі необхідності головою райдержадміністрації даються відповідні доручення керівництву відділення поліції та органів виконавчої влади району.

Спільно з правоохоронними органами, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями проводиться робота щодо забезпечення виконання Закону України «Про запобігання корупції». Так, розпорядженням голови райдержадміністрації від 6 березня 2017 року № 83 на виконання Закону України «Про запобігання корупції» та розпорядження голови обласної державної адміністрації від 21 лютого 2017 року № 100 «Про антикорупційну програму в обласній державній адміністрації» затверджено заходи для усунення виявлених корупційних ризиків, відповідальних осіб за їх виконання, а також строки та необхідні ресурси. Також був затверджений відповідний план заходів з виконання антикорупційної Програми. На виконання зазначених нормативно-правових актів та програмних документів державного, обласного та районного рівнів проводиться відповідна робота.

З метою постійного контролю за виконанням структурними підрозділами райдержадміністрації плану заходів з виконання антикорупційної Програми на 2017 рік спеціалісти структурних підрозділів, на яких покладені обов’язки по запобіганню та виявленню корупції, щоквартально подають до райдержадміністрації звіти про хід його виконання.

Працівниками апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації, правоохоронних органів направлялись публікації з питань дотримання антикорупційного законодавства до районної газети «Наше життя» з метою формування негативного ставлення громадян до проявів корупції і залучення їх до участі в антикорупційній діяльності.

Відділом управління персоналом апарату райдержадміністрації при призначенні осіб на посади державних службовців проводиться відповідна профілактична робота, в установленому порядку забезпечується проведення спецперевірки, у тому числі стосовно фактів притягнення до відповідальності за порушення антикорупційного законодавства. Забезпечується якісний добір і розстановка кадрів на засадах неупередженого конкурсного відбору. Претендентів на зайняття посад державних службовців ознайомлюють із обмеженнями щодо прийняття та проходженням державної служби. Постійно вживаються заходи щодо запобігання, виявлення та усунення конфлікту інтересів.

Аналіз стану криміногенної обстановки на території обслуговування Бобровицького відділення поліції Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області протягом першого півріччя 2017 року свідчить про взаємодію правоохоронних органів у сфері запобігання та протидії проявам корупції на підвідомчій території на недостатньому рівні. З метою покращення стану криміногенної обстановки в частині запобігання можливим проявам корупційних дій необхідно вжити ряд додаткових заходів щодо зміцнення правопорядку, профілактики та протидії корупційних злочинів.

Про стан виконавської дисципліни, організації виконання завдань, визначених законами України, актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, власними рішеннями, реагування на запити та звернення депутатів усіх рівнів, роботи із зверненнями громадян та з питань управління персоналом за підсумками І півріччя 2017 року проінформувала начальник відділу документообігу, контролю та по роботі зі зверненнями громадян апарату районної державної адміністрації Людмила Карпенко.

Аналіз стану виконання розпорядчих документів органів вищого рівня та власних рішень свідчить, що за звітний період 2017 року до районної державної адміністрації надійшло 1335 документів, які потребували опрацювання. Із них на контролі перебувало 328 документів у тому числі: 9 Законів України, 6 Указів Президента України, 11 розпоряджень КМУ, 12 звернень народних депутатів України, 6 Постанов Верховної Ради України, 5 Постанов КМУ, 6 протокольних рішень, 42 розпорядження голови обласної державної адміністрації, 51 доручення голови, першого заступника, заступників голови обласної державної адміністрації, 29 запитів на публічну інформацію. Впродовж звітного періоду на контролі знаходилось 38 розпоряджень голови районної державної адміністрації (з урахуванням минулих років), 29 доручень голови районної державної адміністрації та його заступників. Знято з контролю 10 розпоряджень, 17 доручень голови райдержадміністрації.

За результатами щоденного моніторингу виконання указів, розпоряджень, доручень Президента України, постанов, розпоряджень та доручень Кабінету Міністрів України, запитів та звернень депутатів усіх рівнів, інших документів органів влади вищого рівня впродовж звітного періоду зафіксовано один випадок порушення контрольних термінів на виконання визначених завдань, зокрема: із п’ятиденним запізненням надіслана інформація на виконання доручення голови обласної державної адміністрації від 25.05.2017 №02-11/2595 «Щодо попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування людей на них». Порушення допущені через невчасну підготовку документа спеціалістом з питань цивільного захисту та оборонної роботи.

Упродовж звітного 2017 року періоду виконано 12 завдань керівництва облдержадміністрації щодо розгляду і реагування на запити та звернення депутатів усіх рівнів. Підготовлені і направлені листи з відповідними роз’ясненнями заявникам, які звертались з проблемними питаннями до депутатів. Відповіді на зазначені документи готувались протягом визначеного терміну. Жодного проблемного питання не залишено без розгляду.

Інформації до обласної державної адміністрації та її структурних підрозділів надіслані відповідно до встановлених термінів: ті, що стосуються економіки, підприємницької діяльності – 56, житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування – 78, агропромислового розвитку, земельних ресурсів – 35, служби у справах дітей, молоді і спорту – 32, соціального захисту населення – 21, організаційно-інформаційної діяльності та кадрової роботи – 57, надзвичайних ситуацій, мобілізаційної роботи та охорони правопорядку – 42.

Проводився щомісячний моніторинг стану виконавської дисципліни у сільських радах. У цілому результати моніторингу свідчать, що є певні позитивні напрацювання, рівень виконавської дисципліни дещо покращився. Відповідально ставились до виконання документів органів вищого рівня у виконкомах Бобровицької міської, Білоцерківської, Свидовецької, Кобижчанської, Новобиківської, Ярославської сільських рад, негативно відносились до підготовки інформацій в Щаснівській сільській раді.

Відповідно до розпорядження в.о. голови районної державної адміністрації від 04.03.2008 №64 проведено 6 засідань постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. У 4 населених пунктах району проведено виїзні дні-приймальні (Веприк, Гаврилівка, Олександрівка, Білоцерківці), де звернулось 30 осіб. «Прямих телефонних зв’язків» з керівниками відділів, управлінь районної державної адміністрації було проведено 6. Де звернулося 12 осіб.

За І півріччя 2017 року на адресу районної державної адміністрації надійшло 245 звернень, що менше на 31 звернення ніж у 2016 році (276). Листів – 242 (2016 – 162), на особистому прийомі побувало 3 відвідувачі (2016 – 14). З 245 звернень позитивно вирішено 183 звернення.

За рішенням районної комісії з розгляду заяв щодо надання матеріальної допомоги, згідно з розпорядженнями голови районної державної адміністрації у І півріччі 2017 року громадянам надано 58 650 гривень матеріальної допомоги.

Від інвалідів війни, учасників війни звернень не надходило, учасників бойових дій (учасників АТО) 19 звернень, інвалідів І групи – 14, інвалідів ІІ групи – 4, дітей війни – 0, багатодітних сімей – 4, ветеранів праці, пенсіонерів – 17.

Індивідуальних звернень надійшло – 238 (2016 - 266), колективних – 6 (2016 - 4), без підпису – 1 (2016 - 6). Зареєстровано 5 повторних звернень (2016 – 6). Усього у зверненнях, що надійшли на адресу районної державної адміністрації порушено 245 різних питань. 155 звернень надіслано на адресу вищестоящих органів (2016 - 172).

З питань роботи комунального господарства надійшло 8 звернень (2016 - 5), які стосувалися відсутності водопостачання, вартості житлово-комунальних послуг.

З питань аграрної політики та земельних відносин надійшло 3 звернення (2016 - 7). Порушене питання стосувалося власності на землю.

За звітний період до 15 днів розглянуто 209 звернень, до 30 днів – 36 звернень.

Особлива увага приділяється вирішенню проблем, що порушуються у зверненнях пільгових категорій громадян, а також у зверненнях на Урядову гарячу лінію та телефонну «гарячу» лінію голови облдержадміністрації.

На Урядову гарячу лінію за І півріччя 2017 року надійшло 149 звернень, 136 звернень вирішено позитивно, по решті – дано роз’яснення. Звернення переважно стосувалися призначення субсидії та затримки соціальних виплат.

На телефонну «гарячу» лінію голови облдержадміністрації надійшло 2 звернення, по яких дано роз’яснення.

Про хід виконання заходів районної Комплексної Програми підтримки сім’ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2020 року проінформував завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації Валентин Кравченко.

З метою здійснення на регіональному рівні комплексних заходів щодо створення правових і соціальних умов для належного розвитку сім’ї, у тому числі удосконалення роботи щодо попередження домашнього насильства, впровадження гендерних підходів в усі сфери життєдіяльності суспільства та вжиття заходів з протидії торгівлі людьми рішенням 7 сесії 7 скликання Бобровицької районної ради від 15 грудня 2016 року затверджена районна Комплексна програма підтримки сім’ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2020 року та здійснено ряд практичних заходів. Проводилася робота щодо попередження сімейного неблагополуччя, надання допомоги сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах або у зоні ризику. Наприклад, станом на 03.07.2017 року Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено 168 початкових оцінок потреб дітей (осіб) та їх сімей, під час яких виявлено 72 нові сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Усього на обліку сімей (осіб), які опинилися в складних життєвих обставинах перебуває 278 сімей (в них 402 дитини). Протягом звітного періоду з ними проводилась така робота: членам 17 сімей сприяли у працевлаштуванні, членам 5 сім'ям сприяли у влаштуванні на навчання, 7 сім’ям задоволено клопотань щодо отримання допомоги у лікуванні, 51 сім'ї сприяли у вирішенні соціально-побутових проблем, 4 сім’ям сприяли у отриманні реєстрації за місцем проживання, 15 сім’ям надавалась допомога у оформленні документів, 84 сім’ям надано допомогу у налагодженні соціальних зв’язків, 42 члени сімей перенаправлено до інших закладів, 127 сім’ям надано допомогу одягом та взуттям, продуктами харчування.

Станом на 25.07.2017 на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 72 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 39 дітей перебуває під опікою та піклуванням, 28 дітей – у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу району та області, 5 дітей в інтернатних закладах, ПТУ, коледжах, ліцеях. На профілактичному обліку служби у справах дітей перебуває 30 дітей із 20 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Одним з основних напрямків роботи є підтримка соціально вразливих категорій сімей. Так, відбулося свято новорічної ялинки під патронатом голови районної державної адміністрації. Організовано святковий концерт, виставу. На свято були запрошені діти з багатодітних сімей, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, талановиті та обдаровані діти. Усього на заході було 300 осіб. Усі діти отримали новорічні подарунки

Проведено свято до Міжнародного Дня захисту дітей. Традиційно проведено конкурс «Кращий малюнок на асфальті» на тему «Ми за мир!». Проведено концерт у районному будинку культури, у якому прийняли участь дитячі хореографічні колективи та юні виконавці естрадної пісні. Усі діти отримали солодкі подарунки. На завершення свята діти мали можливість відвідати кінотеатр «Прогрес» та переглянути улюблені мультики.

Проводиться робота щодо підготовки та змістовного наповнення необхідних документів на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» матерям, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, за вагомий внесок у реалізацію державної політики з питань сім'ї, материнства і дитинства, самовіддане виховання та навчання дітей. Усього 131 жінка у районі отримала почесне звання України «Мати-героїня».

Основними шляхами розв’язання проблеми торгівлі людьми, надання допомоги і захисту особам, що постраждали від неї, є налагодження співпраці державних установ з громадськими організаціями, зокрема, впровадження ефективного механізму взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми, за такими напрямами як:

-організація інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення, спрямованої на запобігання потраплянню в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми;

-надання допомоги особам, постраждалим від торгівлі людьми, а саме: реабілітація та соціальна адаптація осіб, постраждалих від торгівлі людьми, шляхом запровадження національного механізму перенаправлення, поновлення прав та відшкодування шкоди постраждалим особам, урахування спеціальних потреб окремих груп постраждалих осіб, зокрема, дітей, стандартизація соціальних послуг у сфері протидії торгівлі людьми.

Стан виконання районної Комплексної Програми підтримки сім’ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2020 року знаходиться на постійному контролі райдержадміністрації.

За підсумками розгляду питань порядку денного прийнято 1 розпорядження голови районної державної адміністрації, 1 протокольне рішення та дано одне доручення.

Відділ організаційно-інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

Назад20 Липня 2018 11:00
Прямий телефонний зв'язок населення району з начальником гуманітарного відділу районної державної адміністрації Герасименко М.П.

17 Липня 2018 10:10
Особистий прийом горомадян в.о. голови районної державної адміністрації Любенко Л.В.

11 Липня 2018 08:10
03 Липня 2018 10:00
Особистий прийом горомадян головою районної державної адміністрації Кучериною В.М.

24 Червня 2018 17:00
19 Червня 2018 10:00
Особистий прийом горомадян головою районної державної адміністрації Кучериною В.М.

15 Червня 2018 11:00
Прямий телефонний зв'язок населення району з головою районної державної адміністрації Кучериною В.М.

08 Червня 2018 11:00
Підведення підсумків районного конкурсу ім. П.Тичини «Добридень тобі, Україно моя!».

06 Червня 2018 16:28
05 Червня 2018 10:00
Особистий прийом горомадян головою районної державної адміністрації Кучериною В.М.

01 Червня 2018 12:00
Творчий звіт школи мистецтв

01 Червня 2018 10:00
Святкові заходи до Дня захисту дітей