Бобровицька РДА
Анонси

Назад

Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

5 вересня перший заступник голови районної державної адміністрації Любов Любенко провела засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, на якому розглянуто питання про епізоотичну ситуацію по африканській чумі свиней (далі АЧС) в Україні та області

В.о. начальника Бобровицького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Роман Дуб зазначив, що з початку року в Україні вже зареєстровано 97 випадків свиней (84 – домашніх 13 - диких) африканської чуми у 24 областях, проінформував про стан виконання попередніх рішень Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Чернігівській ОДА та Бобровицькій РДА, запропонував до розгляду Комплексний план спільних оперативних дій у разі виникнення підозри та підтвердження діагнозу на африканську чуму свиней у Бобровицькому районі.

За підсумками засідання Комісії прийнято рішення:

- Забезпечити своєчасне та ефективне виконання рішень Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій усіх рівнів та заходів з профілактики та ліквідації інфекційних хвороб тварин, зокрема АЧС на території району.

- Забезпечити виконання вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.

- Створити комісію та провести моніторинг рівня біобезпеки свиногосподарств та дотримання їх «закритого» режиму роботи. Припинити діяльність свиногосподарств, які не дотримуються вимог такого режиму.

- Провести широку роз’яснювальну роботу серед населення, керівників господарств, підприємств, органів місцевого самоврядування щодо профілактики, недопущення занесення та розповсюдження африканської чуми свиней, заразного вузликового дерматиту великої рогатої худоби.

- Вжити вичерпних заходів згідно з повноваженнями щодо ліквідації стихійних ринків та припинення несанкціонованої торгівлі живими тваринами, продукцією тваринництва та харчовими продуктами тваринного походження, або торгівлі з рук у невстановлених місцях підвідомчих територій.Відділ організаційно-інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

Назад