Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bobradm.cg.gov.ua/old
back

Тези звіту голови районної державної адміністрації за підсумками 2017 року

13 грудня 2017

Районною державною адміністрацією послідовно і наполегливо здійснюються заходи, спрямовані на забезпечення дієвого та результативного функціонування структурних підрозділів районної державної адміністрації, їх тісної співпраці з міською та сільськими радами, територіальними органами міністерств та відомств України, іншими суб’єктами діяльності, які зареєстровані на території району і беруть безпосередню участь у процесах практичного втілення в життя територіальних громад району вимог сьогодення.

З початку 2017 року проведено спільно з районною радою 10 виїзних днів-приймалень, у ході яких до керівництва звернулося 68 осіб, порушено близько 40 питань. На 10 засіданнях колегії районної державної адміністрації розглянуто 27 питань, за підсумками видано 17 розпоряджень, дано 3 доручення. Одним із важливих напрямків у діяльності райдержадміністрації залишалося поглиблення взаємодії і співпраці з органами місцевого самоврядування щодо вирішення актуальних питань економічного і соціального розвитку підвідомчих територій.

За 11 місяців звітного року, за поданням райдержадміністрації, на розгляд сесії районної ради винесено 84 питання, підготовлено та подано на затвердження 7 програм, 39 звітів про хід їх виконання. У засіданнях постійних комісій беруть участь заступники голови, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, які інформують про галузеві повноваження.

У звітному періоді дії виконавчої влади були зосереджені на подоланні існуючих проблем, забезпеченні збалансованого економічного і соціального розвитку всіх галузей народногосподарського комплексу району, залученні в економіку району інвестицій, ефективному використанні ресурсів, забезпеченні надходжень у бюджети всіх рівнів, усебічному розвитку освіти, культури, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту.

Удалося досягти певних результатів.

Загальний обсяг промислового виробництва за січень – вересень 2017 року в діючих цінах складає 13,6 млн. гривень. Обсяг реалізованої продукції – 18,5 млн. грн, або 0,2 відсотка загальної реалізації промислової продукції області. До кінця року очікується обсяг промислового виробництва 16,7 млн. грн, обсяг реалізації промислової продукції – 23,0 млн. гривень.

У звітному році обсяг виробництва сільськогосподарської валової продукції очікується 618,1 млн. грн (3 місце в області), у тому числі: у галузі рослинництва – 597,8 млн. гривень. Валовий збір зерна очікується 443,8 тис. тонн. За обсягами виробництва зерна район вкотре займає перше місце в області.

Під урожай 2018 року агроформуваннями району посіяно 6,9 тис. га озимих культур, у тому числі 450 га озимого ріпаку. Прогнозований показник виконано.

Основний напрямок залучення інвестицій – оновлення машинно-тракторного парку, транспортних засобів, будівництво сушильних споруд та ємкостей для зберігання зерна, інженерних споруд, житла, доріг.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника галузі агропромислового комплексу за 10 місяців поточного року склала 6,7 тис. грн, що на 1,3 тис. грн або на 24,7 відсотка більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Cередній розмір орендної плати по району складає 8 відсотків вартості орендованої землі, у ТОВ «Земля і Воля» орендна плата становитиме 18 відсотків.

За 9 місяців 2017 року філією «Бобровицький райавтодор» виконано будівельно-монтажних робіт на суму 3,4 млн. грн, проведено ямковий ремонт автодоріг Бобровиця – Новий Биків – Ічня, Ніжин – Бобровиця – Нова Басань, Бобровиця – Козелець, Бобровиця – Данівка.

З початку року в експлуатацію введено 1278 м2 житла.

На особливому контролі райдержадміністрації знаходяться питання стабілізації фінансово-кредитних відносин, наповнення бюджетів усіх рівнів, недопущення заборгованості із заробітної плати.

За 9 місяців 2017 року до бюджетів усіх рівнів на території району мобілізовано 129,5 млн. грн, що на 58,1 відсотка більше, ніж за аналогічний період минулого року.

З державного бюджету отримано 178,0 млн. грн міжбюджетних трансфертів, з них: 11,0 млн. грн – додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я, 167 млн. грн – субвенції. Іншої додаткової дотації отримано 9,0 млн. гривень. З обласного бюджету – 237,9 тис. грн іншої субвенції.

За 9 місяців 2017 року обсяг видатків загального фонду місцевих бюджетів району виконано на суму 246,6 млн. грн, що на 102,8 млн. грн більше порівняно з аналогічним періодом 2016 року.

У структурі видатків за економічною сутністю питома вага видатків на заробітну плату та нарахування на оплату праці склала 81,4 відсотка, оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 7,1 відсотка, харчування – 1,4 відсотка, медикаменти – 0,4 відсотка, інші видатки – 9,7 відсотка.

Транспортна мережа району складається з 21 автобусних маршрутів, у тому числі: міжміських – 3, внутрішньорайонних –12, по місту – 6. Для обслуговування пасажирів щоденно задіяно 21 автобус. Функціонує одна автостанція.

Перевезення населення району забезпечують одна юридична особа ПрАТ «Бобровицьке АТП – 17449» (здійснює 60 відсотків загального обсягу перевезень пасажирів) та сім приватних підприємців.

Станційно-лінійна дільниця №3 м. Бобровиця Чернігівської філії ПАТ «Укртелеком» обслуговує 25 АТС, з них 6 – цифрових. Кількість основних телефонних апаратів населення 2703, підприємств – 103.

У даний час до мережі INTERNET підключено 1431 абонент, з них 31 організація.

У 2017 році розроблені та затверджені заходи щодо переведення бюджетних установ та організацій на альтернативні види палива – установлено твердопаливні котли у Вороньківській, Озерянській ЗОШ, Старобиківському НВК, у Бобровицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 запущено в роботу модульну котельню на твердому паливі, у Новобиківській ЗОШ І-ІІІ ступенів підключено до діючої системи опалення блочно-модульну котельню на твердому паливі, яка знаходилася в резерві, у Новобасанському НВК «Зернятко» встановлено твердопаливний модульний теплогенератор, у Бобровицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 та в Центрі дитячої творчості виконано заміну газових котлів.

Ліквідовано 69 стихійних сміттєзвалищ, вивезено біля 900 тонн твердих побутових відходів, висаджено близько 1700 дерев, 2000 кущів та 250 квітників.

У звітному році активізувалася інвестиційна діяльність. За 9 місяців в економіку району за рахунок усіх джерел фінансування вкладено на 97,7 відсотка більше капітальних інвестицій (244,9 млн грн), у цілому по області – +35,9 відсотка. Питома вага капітальних інвестицій в загальнообласному вимірі становить 11,5 відсотка (5 місце). Обсяг капітальних інвестицій у розрахунку на одну особу складає 14,7 тис. грн (2 місце). Основною структурою джерела фінансування інвестицій в основний капітал є, як і раніше, – власні кошти підприємств і організацій, за рахунок яких освоєно 96,8 відсотка загального обсягу. Частка залучених коштів із місцевих бюджетів на розвиток інфраструктурних об'єктів складає 1,7 відсотка, коштів населення на будівництво житла – 1,5 відсотка.

У сфері підприємництва в районі здійснювали господарську діяльність 95 підприємств малого бізнесу, у т.ч. 9 середніх та 86 малих. Кількість суб’єктів підприємницької діяльності фізичних осіб становила 888, із них діючих – 729. Надходження до місцевого бюджету від діяльності середніх підприємств за І півріччя 2017 року зросло в 2,5 раза в порівнянні з аналогічним періодом минулого року та становить 24,5 млн. гривень. Також в 2 рази збільшилися надходження до місцевого бюджету від суб’єктів малого бізнесу, які за І півріччя поточного року склали 14,0 млн. грн. У відносному вимірі це більша половина (71 відсоток) податкових надходжень, які контролюються органом Державної фіскальної служби в районі.

Активно продовжує розвиватися споживчий ринок, з початку 2017 року розпочали діяльність 5 об’єктів роздрібної торгівлі у м. Бобровиця. В експлуатацію введено близько 130м2 торговельної площі. За 6 місяців 2017 року надано побутових послуг на суму 13,2 млн. грн, що становить майже 77 відсотків аналогічного показника 2016 року.

Центром надання адміністративних послуг районної державної адміністрації надається 72 види послуг. Станом на 06.12.2017 зареєстровано 7320 звернень для отримання адміністративних послуг. Надано 6830 оформлених результатів, 490 справ знаходиться на виконанні, оформлено 279 рішень про відмову в наданні послуг через відсутність повного пакету документів або не відповідність електронного носія інформації паперовим документам.

Прийнято на розгляд 390 заяв про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, зареєстровано їх у реєстрі речових прав та передано на виконання державним реєстраторам відділу державної реєстрації районної державної адміністрації. За державну реєстрацію права власності на нерухоме майно до районного бюджету перераховано 40,4 тис. грн адміністративного збору.

Прийнято на розгляд та зареєстровано 225 заяв про надання дозволу на затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок у натурі (на місцевості) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які з відповідним пакетом документів передано до відділу в районі головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області для розроблення проектів розпоряджень.

Уже на початку 2017 року було повністю налагоджено роботу Центру надання адміністративних послуг щодо державної реєстрації громадських формувань. За звітний період прийнято 2 заяви про державну реєстрацію створення юридичної особи та 1 заяву про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи, які після реєстрації надіслано до головного територіального управління юстиції в Чернігівській області.

У сфері соціального захисту основна увага приділялася питанням удосконалення механізмів надання допомоги, пільг, субсидій найбільш уразливим верствам населення.

У звітному році призначено державну соціальну допомогу 140 малозабезпеченим сім’ям на суму 4,8 млн. грн, 2128 особам з дітьми – майже 30 млн. гривень. Механізм дієвого соціального захисту, який створено на основі Програми житлових субсидій, забезпечив державну підтримку та додатковий дохід 8379 родинам на суму понад 40 млн. гривень. Для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, скрапленого балонного газу та твердого палива нараховано субсидію 437 домогосподарствам на суму 1,4 млн. гривень. Загальна сума нарахованих субсидій за звітний період склала 42,7 млн. гривень.

Відшкодовано вартість наданих субсидій з оплати за житлово-комунальні послуги підприємствам-надавачам послуг на загальну суму біля 64 млн. гривень. У районі зареєстровано 212 переміщених з окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, з них: 89 – осіб працездатного віку, 88 – пенсіонерів, 28 – дітей, 18 – інвалідів.

У Єдиному автоматизованому реєстрі пільгових категорій громадян на сьогодні перебуває 11130 осіб, які користуються пільгами. З початку року на оплату пільг перераховано біля 6 млн. гривень.

Реалізуються програми соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. З початку року на ці цілі було використано 4,2 млн. гривень. Видано 7 путівок на оздоровлення цій категорії населення, у тому числі 15 – дітям.

Функціонує стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання одиноких престарілих громадян, де 22 одиноких знайшли собі притулок.

Середньомісячна заробітна плата за 9 місяців 2017 року становить 6,3 тис. грн., що на 34,6 відсотка більше, ніж за відповідний період 2016 року (3 місце в області). Станом на 01.12.2017 заборгованість із виплати заробітної плати складає 682,1 тис. грн, що на 593,7 тис. грн або на 46,5 відсотка менше в порівнянні з заборгованістю станом на 01.01.2017 (заборгованість підприємства, яке знаходиться в стадії банкрутства). До кінця поточного року очікується повне погашення заборгованості.

На первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 73 дітей, що залишилися без піклування батьків, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 38 – знаходиться під опікою, піклуванням і проживають у сім’ях опікунів, піклувальників, 29 дітей з підоблікової категорії знаходяться на вихованні в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу району та області, 1 дитина перебуває в загальноосвітній школі-інтернаті, 2 – у спеціалізованих інтернатних закладах, 3 дітей – навчаються в ПТНЗ, коледжах та перебувають на повному державному забезпеченні. Усього сімейними формами виховання охоплено близько 92 відсотків дітей вищезазначених категорій.

Упродовж 2017 року статус дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, набули 5 дітей: 2 дитини влаштовані під опіку родичів, 2 дітей – до прийомної родини, 1 дитина усиновлена громадянами України.

У районі функціонує 6 прийомних сімей, у яких виховуються 13 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 2 дитячі будинки сімейного типу, де перебувають на вихованні 12 дітей.

За рахунок місцевого бюджету Ярославською сільською радою виділено 15 тис. грн на проведення ремонтних робіт у житловому будинку особи з числа дітей-сиріт. Новобасанською сільською об’єднаною територіальною громадою заплановано виділення 270 тис. грн на реконструкцію 1 житлового будинку для дітей, позбавлених батьківського піклування, у 2018 році.

Службою у справах дітей забезпечено виявлення та облік дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. На обліку перебуває 57 дітей даної категорії із 31 сім’ї.

Протягом 2017 року до центрів соціально-психологічної реабілітації було влаштовано 5 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах та 3 дітей, позбавлених батьківського піклування, які залишилися без піклування батьків та осіб, що їх замінюють.

У звітному періоді проведено 16 засідань комісії з питань захисту прав дітей, на яких розглянуто 107 питань щодо доцільності чи недоцільності позбавлення батьків батьківських прав, стану виконання батьками батьківських обов'язків, розв'язання спорів між батьками у вихованні дітей, визначення місця проживання дітей тощо, та прийнято відповідні рішення щодо соціального захисту прав дітей.

Сьогодні в районі функціонує 17 закладів дошкільної освіти та 4 навчально-виховні комплекси. Дошкільною освітою охоплено 886 дітей віком від 3 до 6 років, або 76 відсотків. Мережа закладів дошкільної освіти району відповідає потребам населення. Упродовж року вживалися заходи щодо модернізації їх матеріально-технічної бази, на що було витрачено 2,3 млн. грн бюджетних коштів,1,3 млн. грн – спонсорських.

Усі діти шкільного віку охоплені різними формами навчання. До перших класів у 2017-2018 навчальному році набрано 348 дітей. Базову загальну середню освіту здобувають 283 учні, повну загальну середню освіту – 121 випускник.

До послуг школярів та педагогів 23 навчальних комп’ютерних комплекси, 19 проекторів та 21 ноутбук. У 2017 році було придбано 2 телевізори, ноутбук, комп’ютер у Бобровицьку гімназію, ноутбук та проектор – у Новобасанську ЗОШ І-ІІІ ступенів.

51,4 відсотка школярів району охоплено гуртковою роботою. У закладах загальної середньої освіти працює 37 гуртків, у Центрі дитячої творчості – 48. Спортивні секції в Бобровицькій ДЮСШ відвідують152 учні.

Важливим напрямком роботи є організація оздоровлення та відпочинку школярів. Улітку звітного року в 14 пришкільних таборах з денним перебуванням відпочивало 1000 дітей, що становить 35 відсотків загальної кількості учнів району. Особлива увага приділялася дітям соціально вразливих категорій. За бюджетні кошти в пришкільних таборах оздоровлено 11 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, 12 дітей-інвалідів, 36 дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 216 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 253 обдарованих і талановитих дітей. Крім того, у пришкільних таборах відпочили 3 дітей внутрішньо переміщених осіб і 38 дітей, батьки яких постраждали або беруть участь в АТО.

У 24 закладах загальної середньої освіти району організовано харчування школярів. Безкоштовно харчуються 1294 учні 1-4 класів та діти пільгових категорій. На харчування учнів з початку 2017 року використано 1,2 млн. гривень.

У 2017-2018 навчальному році організованим підвозом охоплено 416 учнів сільської місцевості, на що витрачено 902, 6 тис. гривень.

Лікувально-профілактичні послуги в районі надають 71 лікар та 207 осіб середнього медичного персоналу.

Станом на 01.12.2017 у районі народилося 319 дітей.

Забезпеченість населення стаціонарними ліжками становить 59,6 на 10 тис. населення.

Для ЦРЛ придбано медичне обладнання на суму 909,8 тис. гривень. Залучено 654,5 тис. грн позабюджетних коштів для покращання матеріально-технічної бази лікарні.

Збережено мережу закладів культури району, де на сьогодні працюють 183 працівники (творчих – 136).

На території району працюють дві ДЮСШ (відділу освіти та ФСТ «Колос»), де тренуються 330 учнів. Працюють відділення важкої, легкої атлетики, дзюдо, футболу, настільного тенісу, боксу. Для занять фізичною культурою і спортом функціонують 2 стадіони, 7 спортзалів, 37 спортивних майданчиків, 15 футбольних полів, 17 майданчиків з тренажерним обладнанням, 18 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, тенісний корт.

Спортсмени району з різних видів спорту постійно беруть участь в обласних та всеукраїнських змаганнях. Велике значення для стимулювання спортсменів має матеріальне заохочення, 9 кращих молодих спортсменів району отримують стипендії районної державної адміністрації.

З метою реалізації конституційного права громадян на особисте звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, удосконалення організації розгляду порушених питань, підвищення рівня відповідальності керівників за неналежне реагування на заяви та скарги, у районній державній адміністрації у звітному періоді проведено значну роботу.

За 9 місяців 2017 року на адресу районної державної адміністрації надійшло 341 звернення, що на 104 звернення менше, ніж у 2016 році, листів – 338 (2016 – 423), на особистому прийомі побувало 3 відвідувачі (2016 – 22).

За рішенням комісії з розгляду заяв щодо надання матеріальної допомоги за 9 місяців 2017 року громадянам району надано 88 тис. грн матеріальної допомоги.

Із загальної кількості звернень 201 вирішено позитивно, на 140 – дано роз’яснення.

На сьогодні в районі проблемними залишаються питання ремонту покриття автомобільних доріг загального користування, якими здійснюються автобусні перевезення пасажирів: Рудьківка – Сухиня, заміна вікон на енергозберігаючі в окремій частині приміщень Бобровицької ЗОШ I-III ступенів № 1.

Райдержадміністрація і надалі буде здійснювати діяльність на принципах прозорості та підвищення ефективності прийнятих управлінських рішень, направлених на всебічне задоволення прав і свобод громадян, працювати над виконанням завдань Президента України, Кабінету Міністрів України, обласної державної адміністрації, реалізацією загальнодержавних реформ, делегованих повноважень районної ради, забезпеченням спільних дій органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо створення умов для функціонування економіки та соціальної сфери, вирішення нагальних проблем і відновлення макроекономічної стабільності в умовах складної суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації в країні відповідно до вимог законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні».

Пріоритетними завданнями на 2018 рік визначено:

- підвищення конкурентоспроможності району та забезпечення стійкого економічного зростання;

- належне функціонування об’єктів інфраструктури та систем життєзабезпечення населення;

- розвиток людського потенціалу.

Голова районної державної адміністрації