Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bobradm.cg.gov.ua/old
back

ПРОФІЛАКТИКА БУЛІНГУ

09 лютого 2018

08 лютого 2018 працівники Бобровицького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) провели тренінг-презентацію на тему: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі» для учнів Марковецької ЗОШ І-ІІІст.

Під час заходу обговорювалась важлива тема – насильство та жорстокість серед учнів, які поширені у сучасній школі. Зокрема булінгу – явищя цькування однієї дитини іншою та агресивного переслідування.

Ознаки того, що дитину цькують у школі це:

 Відмова іти до школи з різних причин – «не хочу, не цікаво, не бачу сенсу…»;

 Відсутність контакту з однолітками: немає друзів, зідзвонювань, не ведеться переписка у соцмережах, похід до школи і повернення звідти наодинці, немає у кого запитати домашнє завдання;

 Психосоматичні ознаки: часті хвороби, наприклад, ломота в тілі, болі в животі, вірусні інфекції;

 Обмальовані руки або специфічні малюнки на полях у зошиті.

 Бажання іти до школи іншою дорогою, аніж та, якою йдуть усі інші діти.

Основні ознаки булінга і так званого мобінга (менш радикальних образ) це:

 нерівність сил агресора і жертви;

 повторюваність насильства;

 гостра емоційна реакція жертви.

Підчас тренінгу діти мали змогу не лише розібратись у суті цього явища та його першопричин, а й спробувати зрозуміти почуття жертви булінгу та поведінку агресора. І найголовніше – учасники тренінгу разом шукали шляхи убезпечення себе та способи допомоги постраждалій особі, щоб не зіграти одну з ролей у булінгу.

Під час заходу діти були охоплені анкетуванням, різноманітними вправами, розглядали ситуації з пошуку шляхів захисту та безпечної поведінки.

Під час виступу в.о. начальника відділу соціальної роботи Центру Наталія Петровська зазначила: «Найчастіше цькування відбувається у школах, де діти апатичні і розчаровані, а їхня потреба у визнанні та розумінні не задоволена. Там же, де образа честі людини вважається порушенням більшим, ніж прогул, булінг виникає дуже рідко і скоріше є винятком з правил. Отож, обов’язок соціальних Центрів інформувати батьків та дітей про такі явища з метою унеможливити їх появи, а обов’язок шкільних психологів – виявити лідера, схильного ініціювати цькування інших, проводити з ним дружні бесіди для вироблення стриманості та толерантності. А якщо йдеться про фізичне насильство, то директор школи має обов’язково залучати поліцію. У таких випадках адміністрація школи повинна не перейматися іміджем школи, а дбати про інтереси дитини, здоров’я якої має бути першочерговим пріоритетом школи».

Працівники Центру сподіваються, що психолого-педагогічні знання отримані дітьми під час заходу, дадуть змогу уникнути трагедій, які з’являються в результаті нерегульованих дитячих конфліктів, у т.ч і булінгу.

По закінченню заходу всім учасникам було роздано буклети інформаційного характеру.

Бобровицький районний центр
соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді