Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bobradm.cg.gov.ua/old
back

Територіальна оборона – вагома складова обороноздатності України

22 грудня 2018

Під час брифінгу представників Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України вчора, 21 грудня, мова йшла про сучасний стан територіальної оборони в умовах ведення неоголошеної війни на сході України.

Створення системи територіальної оборони країни є складовою зміцнення її обороноздатності, підготовки резервів та готовності надати гідну відсіч агресору. Необхідність подальшого розвитку системи тероборони підтверджує набутий досвід проведення антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил на сході України.

– На початку цього року командуванням Збройних Сил прийняло низку організаційних рішень щодо переходу на бригадну структуру сил і засобів територіальної оборони. Командуванням Сухопутних військ завершені відповідні організаційні заходи щодо реалізації рішень Генерального штабу стосовно створення нової складової сил і засобів територіальної оборони, яка передбачає формування бригад тероборони в кожній адміністративно-територіальній одиниці України, – зазначив начальник відділу взаємодії управління територіальної оборони Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Андрій Бевзюк.

Бригади створюються як структурні частини української армії. До їх складу призиватимуться військовозобов`язанні Збройних Сил оперативного резерву другої черги. В подальшому передбачається запровадження, накопичення та створення у військових комісаріатах територіального резерву як основної складової виду військового резерву для формування підрозділів територіальної оборони.

Розгортання сил і засобів територіальної оборони за мирного часу вже передбачено утриманням управлінь цих військових частин з підпорядкуванням їх відповідним обласним та районним військовим комісаріатам.

Представник ЗСУ також акцентував на проведенні низки заходів з підготовки бригад територіальної оборони. Так, починаючи з червня цього року, навчальні збори відбулися в Чернігівській, Харківській, Херсонській та Сумській областях.

– Започаткували такий захід на Чернігівщині, де на Гончарівському полігоні провели експериментальне тактичне навчання з бригадою територіальної оборони «Північна фортеця». Особливість цих навчань – вперше в історії України вони проводились за умов призову та залучення всього особового складу бригади, – зазначив Андрій Бевзюк.

За словами керівництва ЗСУ, значну допомогу в організації та проведенні навчань на території зазначених чотирьох областей надали органи державної влади та місцевого самоврядування. Завдяки їх підтримці вдалося в повному обсязі забезпечити збори продуктами харчування, засобами зв’язку, транспортом, паливо-мастильними матеріалами та іншими матеріально-технічними засобами.

– На теперішній час в Україні почала діяти потужна система територіальної оборони, сила якої полягає в поєднанні військової та цивільної складових у захисті Батьківщини. Створення бригад територіальної оборони, залучення та підготовка мотивованих і патріотично налаштованих громадян дасть можливість сформувати в Україні простір безпеки, – переконаний представник командування Сухопутних військ ЗСУ.Прес-служба Командування
Сухопутних військ Збройних Сил України