back

Земельна реформа врахує інтереси всіх сторін

15 жовтня 2019

У Верховній Раді зареєстрували доповнений проєкт закону на основі урядового законопроєкту про обіг земель сільськогосподарського значення, який враховує всі зауваження та побажання суспільства.

Парламентарі та Уряд знайшли компроміс із суспільством щодо найбільш проблемних та болючих моментів реформи – можливості купувати землю для іноземців та питання концентрації земель в одні руки.

– Після того, як Кабінет Міністрів подав до Верховної Ради законопроєкт про ринок землі, ми почали велику дискусію з усіма зацікавленими сторонами. Провели декілька десятків зустрічей і консультацій, завдяки яким зафіксували всі зауваження і пропозиції, а також страхи та побоювання всіх – аграріїв, фермерів, пайовиків та селян. Земельна реформа відбудеться, а її модель буде враховувати інтереси і власників паїв, і фермерів, і агрокомпаній», – сказав Тарас Висоцький, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства під час брифінгу «Законодавчі ініціативи щодо земельної реформи» за участі народних депутатів та представників Уряду.

У ході брифінгу представили сам проект доповненого документа. Ним пропонують зменшити обмеження по концентрації земель у межах області з 15% до 8%; ввести обмеження по концентрації земель у межах ОТГ у розмірі 35%.

Що стосується найбільш дискусійного питання (щодо можливості купувати землі сільськогосподарського призначення іноземцями), парламентарі запропонували ввести перехідний період до 1 січня 2024 року. В цей період компанії, бенефіціарними власниками яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України, іноземні держави не зможуть купувати землі сільськогосподарського призначення державної, комунальної власності, а також пайові землі. Виняток – землі, які на момент набрання чинності законом уже є в оренді.

Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин України планує обговорити положення цього інтегрованого проєкту, а також альтернативні проєкти, зареєстровані у Верховній Раді, та ухвалити рішення щодо внесення законопроєктів із земельної реформи для першого читання.

– Ми продовжуємо активно спілкуватись з людьми в регіонах, щоб обговорювати найбільш проблемні для них моменти. Активно проводимо зустрічі та консультації з профільним парламентським комітетом, Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, в яких беруть участь представники аграрних і фермерських асоціацій. Вони проходять як у Кабінеті Міністрів, так і безпосередньо у Президента України. Для нас важливо, щоб від реформи виграли в першу чергу люди, тому ми будемо до них дослухатись та вносити корективи в наші законопроєкти», – додав Роман Лещенко, уповноважений Президента України із земельних питань.

 

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету Міністрів України