back

Які зміни в порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям

29 липня 2020

Кабінет Міністрів України затвердив порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги та житлових субсидій.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу.

"Міністерство соціальної політики розробило низку змін для забезпечення доступу до соціальної допомоги громадян та родин, що її потребують. Суттєві зміни торкнуться питань рівного доступу до державної допомоги, об’єктивності під час її призначення та спрощення оформлення необхідних документів", - йдеться у повідомленні прес-служби Мінсоцполітики.

Зокрема, основні зміни передбачають: встановлення стимулюючих механізмів для виходу малозабезпеченої сім'ї зі стану бідності, у складі якої є працездатні непрацюючі особи; надання можливості звернення онлайн за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям; уніфіковані принципи надання допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям; удосконалення механізму взаємодії держорганів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для забезпечення сервісного підходу та принципу максимальної доступності адміністративних послуг соціального характеру для мешканців територіальних громад; спрощення порядку тимчасової державної допомоги на дітей; визначення умов, за наявності яких поновлюється виплата допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім'ях.

Зазначається, що міністерство також розробляє механізми стимулювання непрацюючих працездатних членів малозабезпечених сімей до самозабезпечення.

Зокрема, родинам, що опинились у складній життєвій ситуації, надаватиметься поворотна одноразова безвідсоткова допомога на здобуття економічної самостійності та для організації підприємницької діяльності.