Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bobradm.cg.gov.ua/old

10 липня 2012


Лише один з десяти учасників буде зарахований до
Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації»


5 – 6 липня 2012 року по всій Україні відбулося оцінювання кандидатів до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» у 2012 році.

Відповідно до Указу Президента України від 5 квітня 2012 року № 246/2012 «Про Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації» прийом документів тривав з 10 травня по 25 червня.

1081 особа подала документи до участі у конкурсі, зокрема по регіонах: АР Крим – 58, Вінницька обл. – 23, Волинська обл. – 52, Дніпропетровська обл. – 81, Донецька обл. – 86, Житомирська обл. – 54, Закарпатська обл. – 36, Запорізька обл. – 40, Івано-Франківська обл. – 52, Київська обл. – 32, Кіровоградська обл. – 38, Луганська обл. – 14, Львівська обл. – 22, Миколаївська обл. – 40, Одеська обл. – 20, Полтавська обл. – 53, Рівненська обл. – 33, Сумська обл. – 66, Тернопільська обл. – 26, Харківська обл. – 63, Херсонська обл. – 9, Хмельницька обл. – 46, Черкаська обл. – 14, Чернівецька обл. – 21, Чернігівська обл. – 35, м. Севастополь – 10, м. Київ – 58.

З 5 по 25 липня буде проведено наступний етап конкурсу – оцінювання учасників, що здійснюватиметься експертними комісіями інтерв'ю-центрів функції яких здійснюють в областях, де утворені регіональні інститути державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, - структурні підрозділи цих інститутів, якими здійснюється перепідготовка та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій; в інших областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі – центри підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій. Оцінювання буде проводиться у чотири етапи із застосуванням 100-бальної шкали: тестування на предмет володіння загальними та спеціальними знаннями, необхідними вміннями та навичками (40 %); анкетування з визначення морально-психологічних і ділових якостей (10 %); тестування з іноземної мови (10 %); інтерв’ю з метою оцінювання тез публічного виступу, а також рівня мотивації щодо зарахування до Президентського кадрового резерву (40 %). Рейтинг учасника конкурсу визначається відповідно до суми отриманих балів. Нацдержслужба України оприлюднить до 1 вересня список осіб, рекомендованих до Президентського кадрового резерву, та подасть пакети документів цих осіб до Комісії з питань Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації».

В Чернігівській області оцінювання проводилось експертною комісією інтерв'ю-центру для відбору кандидатів до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» при Чернігівському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій (ЦППК).

Участь в проекті від області беруть 35 кандидатів.

З вітальним словом до кандидатів до Президентського кадрового резерву та членів експертної комісії звернувся заступник голови-керівник апарату обласної державної адміністрації, кандидат наук з державного управління, доцент, голова експертної комісії Микола Стрілець, який побажав кандидатам успіхів у всіх починаннях і наголосив, що питання кадрової забезпеченості органів виконавчої влади та місцевого самоврядування не втрачає з часом своєї актуальності і гостроти, важливо те, що є молоді люди, є їх бажання і готовність працювати над реалізацією програм соціально-економічного розвитку, якістю надання адміністративних послуг тощо.

На Конкурс були запрошені представники місцевих засобів масової інформації.

Надалі експертна комісія у складі:

- начальника територіального управління Нацдержслужби України Ірини Протченко,

- директора ЦППК Володимира Бойка,

- начальника навчально-методичного відділу закладу Наталії Коваленко, проректора з наукової роботи Чернігівського державного технологічного університету Володимира Кальченка, завідувача кафедри іноземних мов ЧДТУ Світлани Литвин проводили оцінювання.

Оцінювання складалося з чотирьох етапів: анкетування з визначення морально-психологічних та ділових якостей, інтерв’ю з учасниками, на якому вони представили запропоновані ними ідеї щодо розвитку пріоритетних сфер державного управління – житлово-комунального господарства, місцевих бюджетів, залучення інвестицій, освітньої галузі, вирішення соціальних проблем та ін., тестування на предмет володіння загальними та спеціальними знаннями, необхідними вміннями та навичками, а також тестування з іноземної мови.

Для забезпечення прозорості та неупередженості останні два етапи здійснювалися дистанційним методом. Конкурсне випробовування пройшло на високому організаційному та змістовому рівнях.

За отриманими результатами сформовано обласний рейтинговий список кандидатів, який надалі стане частиною загальнонаціонального.

Під час роботи експертної комісії інтерв'ю-центру для відбору кандидатів до Президентського кадрового резерву „Нова еліта нації” начальник Управління державної служби Головдержслужби України в Чернігівській області Ірина Протченко дала інтерв'ю місцевим засобам масової інформації щодо роботи яка була проведена безпосередньо Управлінням на першому етапі добору кандидатів, подякувала всім хто взяв участь в проекті і підкреслила, що та значна кількість конкурсантів, зокрема з районів області, є свідченням того, що на Чернігівщині успішно впроваджується Президентські програми реформ.

ДОВІДКОВО.

Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації» започатковано та формується відповідно до Указів Президента України від 1 лютого 2012 року № 45/2012 «Про Стратегію державної кадрової політики на 2012-2020 роки» та від 5 квітня 2012 року № 246/2012 «Про Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації» з метою формування нової державницької управлінської еліти, здатної усвідомлювати національні інтереси і брати на себе відповідальність за їх реалізацію, готової не лише приймати вольові рішення, а й ефективно надавати управлінські послуги(www.nads.gov.ua).

Добір кандидатів до Президентського кадрового резерву та внесення Президентові України відповідних пропозицій здійснюється Комісією з питань Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» на підставі рекомендацій Нацдержслужби України. Список осіб, зарахованих до Президентського кадрового резерву, затверджується Президентом України.

Гранична чисельність Президентського кадрового резерву становить 500 осіб.

Формування Президентського кадрового резерву здійснюється поетапно, шляхом зарахування протягом п'яти років до 100 осіб щороку.

Строк перебування особи у Президентському кадровому резерві становить п'ять років, крім випадків дострокового припинення перебування особи у Президентському кадровому резерві. Особа може перебувати у Президентському кадровому резерві лише один строк.

Конкурс з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву складається з таких етапів: оприлюднення оголошення про проведення конкурсу, прийом документів від осіб, які бажають узяти участь у конкурсі, проведення оцінювання учасників конкурсу, добір кандидатів.

Зарахування кандидата до Президентського кадрового резерву залежить від успішного проходження конкурсного відбору.

У 2012 році добір кандидатів до Президентського кадрового резерву здійснюється за сферами державного управління, що мають пріоритетне значення для досягнення цілей соціально-економічного розвитку: фінансово-економічною, соціально-гуманітарною, інвестицій та інновацій, паливно-енергетичного комплексу, сільського господарства, житлово-комунального господарства.

За повідомленням
Прес-служби Нацдержслужби України
та Управління державної служби Головдержслужби
України в Чернігівській області