16 жовтня 2015



Перспективний план розвитку Бобровицького району (включаючи ОТГ) на 2019-2021

Про Програми Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини для менеджерів “Fit for Partnership with Germany”


Доводимо до Вашого відома інформацію про започаткування нового формату Програми Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини для менеджерів “Fit for Partnership with Germany” економічна кооперація з фокусом на Індустрію 4.0. Координаторами та виконавцями Програми в Україні є Німецьке товариство з міжнародного співробітництва (GIZ) та Мінекономрозвитку.

До участі запрошуються управлінці середньої та вищої ланки підприємств, підприємці, які займаються дослідженнями та розробками новітніх технологій, інноваційних стартапів, ІТ для Індустрії 4.0. Зокрема, за напрямами:

• діджиталізація підприємств та виробництва (Digital factory, Smart Manufacturing);

• роботизація на виробництві та в сфері послуг, промислова автоматизація;

• адитивне виробництво (3D-друк);

• нові матеріали;

• масова кастомізація;

• безпілотний транспорт – автомобілі, навантажувачі, літальні апарати, їх застосування, у тому числі, в промисловості та сільському господарстві;

• смарт фармінг;

• смарт енергоефективність, технології зберігання та передачі даних;

• інтернет речей та послуг;

• комунікації та зв’язок;

• Big Data;

• Блокчейн;

• робота з інформацією;

• штучний інтелект.

Термін подання документів для участі у цьому напрямку завершується 14 січня 2019 року. Для участі у бізнес візиті до Німеччини учасникам необхідне володіння англійською мовою.

Актуальна і детальна інформація щодо даного напрямку Програми розміщена за посиланням: https://bit.ly/2rjxMV8.

Загальна інформація щодо участі у Програмі – за посиланням: https://bit.ly/2FAgVHz.

Про участь у конкурсі «Битва міст»


Офісом з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України проводиться конкурс «Битва міст» на визначення двох українських міст для участі в національних безкоштовних освітніх програмах для підприємців, експортерів «Export Revolution Ukraine» та «Creative Export Ukraine».

Міста-переможці матимуть змогу приєднатись до реалізації національних навчальних програм, метою яких є підвищення конкурентоздатності українського бізнесу на міжнародній арені, підтримка місцевих виробників у виході на нові ринки. Навчання відбуватиметься в он-лайн форматі через освітню платформу і у форматі живих семінарів один раз на місяць з провідними міжнародними експертами та розглядом конкретних кейсів компаній-учасниць.

Програми апробовані на європейських компаніях, адаптовані до українського середовища та розраховані на два рівні підготовки START (для підприємців) та PRO (експортерів). За результатами Програм: експортний план підприємства, опрацьовані проблемні питання експортної діяльності з менторами програми, сформовано цілісне бачення зовнішньоекономічної діяльності. Більш детальна інформація за посиланням https://epo.org.ua/education/.

Реєстрація для участі в освітніх програмах триватиме до 17 жовтня 2018 року.

- Export Revolution Ukraine: Start – для підприємців, які бажають почати експортувати – https://goo.gl/forms/TP5g9Czp4CQMbpgD3;

- Export Revolution Ukraine: PRO – для досвідчених експортерів –https://goo.gl/forms/6xY1ETmBOoH6ahLx1;

- Creative Export Ukraine: START – для підприємців - представників креативних галузей промисловості, які планують створити національний та міжнародний бренд для власного продукту https://goo.gl/forms/Mbq4LwFnJ1hV7d762;

- Creative Export Ukraine: PRO – для експортерів – представників креативних індустрій https://goo.gl/forms/Q8rG5m6narGeexzo1.

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Чернігівській області повідомляє, що на 10 жовтня 2018 року оголошено електронний аукціон з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлової будівлі (гараж) загальною площею 148,4 кв.м., за адресою : Чернігівська область, м. Бобровиця, вул. Польова, 35. Стартова ціна об’єкта (без ПДВ) для продажу на аукціоні становить 59 709,18 (П’ятдесят дев’ять тисяч сімсот дев’ять) грн. 18 коп.

Щоб взяти участь в аукціоні необхідно зареєструватись на будь-якому із підключених до системи Prozorro майданчиків продаж.

Операторів електронних майданчиків можна знайти за посиланням https://prozorro.sale/pokupcyam.

У разі виникнення додаткових питань, в тому числі щодо процедури участі в аукціоні, просимо звертатися до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Чернігівській області за адресою:

м. Чернігів, проспект Миру, 43, третій поверх, кімната 319, тел. (0462) 676-302,

час роботи: понеділок, вівторок, середа, четвер – з 8.00 до 17.00, у п’ятницю – з 9.00 до 16.00, обідня перерва з 13.00 до 13.48 год.

Контактні особи: Чікірісов Ігор Феліксович, Коваль Наталія Олександрівна, тел. (0462) 676-302, e-mail: [email protected].

Про американську програму бізнес стажування «Енергоефективність та відновлювані джерела енергії в цивільному і комерційному будівництві»


Рада голів державних адміністрацій у рамках співпраці з Американською Комерційною Службою Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні і Програмою SABIT, яку спонсорує Міністерство Торгівлі США,

інформує про відкриття нової програми бізнес стажування для фахівців з України за напрямом «Енергоефективність та відновлювані джерела енергії в цивільному і комерційному будівництві».

Термін стажування у США: з 27 жовтня по 17 листопада 2018 року.

Звертаємо увагу! Анкети на конкурс щодо участі у Програмі стажування приймаються до кінця дня 13 липня 2018 року.

Для участі у Програмі стажування запрошуються:

• Будівельні компанії, які займаються цивільним і комерційним будівництвом;

• Спеціалісти, які приймають технічні та фінансові рішення в компанії (головні інженери, керівники проектів);

• Асоціації, постачальників і виробників будівельних матеріалів.

У програмі братимуть участь компанії з Азербайджану, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану,

Туркменістану, Узбекистану і України.

Вимоги до кандидатів:

• Значний досвід роботи в даній галузі;

• Керівна посада в своїй компанії;

• Знання англійської мови необов'язкове.

Розгляд і відбір кандидатів на участь у Програмі буде проводити Міністерство торгівлі США. Остаточне рішення щодо складу учасників приймає Програма САБІТ у Вашингтоні.

Стажування фінансується Міністерством торгівлі США: Програма САБІТ покриває витрати, пов'язані з перельотом з Києва до США і назад; проживання, програму навчальних занять; послуги перекладачів в робочі години; мед. страховку на випадок екстреної необхідності і 400 доларів США на непередбачені витрати на весь період стажування.

Мета програми – надати учасникам можливість познайомитися з промисловим сектором США і місцевими нормами і правилами, встановити цінні ділові знайомства, дізнатися про інноваційні технології, обладнання та послуги, досягти розуміння ринкових бізнес-концепцій. Введення в енергоефективне цивільне і комерційне будівництво в Сполучених Штатах.

Орієнтовна програма стажування: Програма розрахована на 3 тижні. Перший тиждень присвячено навчанню і може включати заняття на теми нормативних процедур, законодавства, стандартів, сертифікації, бізнес-планів, міжкультурних переговорів і управління як для асоціацій, так і для міжнародного бізнесу. Це буде доповнено відвідинами і зустрічами на місцях за участю представників будівельної галузі, що працюють в області енергоефективного будівництва в кількох регіонах Сполучених Штатів.

Документи на конкурс:

1. Анкета з фотографією заповнена російською і англійською мовами;

2. Копія першої сторінки закордонного паспорту (з анкетними даними);

3. Лист рекомендація (російською і англійською мовами).

Всі документи необхідно надіслати електронною поштою виключно на адресу: [email protected] , бажано одним файлом у форматі .pdf до вказаного строку.

Більш детальну інформацію про Програму, умови участі, зразок Анкети на участь, Інструкцію з заповнення Анкети можна отримати з Додатка 1.

Копія Анкети (Додаток 1) розміщена на офіційному сайті РГДА, у розділі «РГДА», підрозділ «Документи», пункт 13, за гіперпосиланням:

http://glavrada.org/files/ee-construction-2018.doc .

Всі додаткові питання щодо Програми, документів, вимог участі тощо – спрямовувати до координатора програми SABIT при

Посольстві Сполучених Штатів Америки у Києві Наталії Шкнеєвої за координатами:

Email: [email protected]

Тел. + 38 044 521 5222

Мобільний: + 38 063 298 8267

Факс: +38 044 521 5430.

Заповнені Анкети, оформлені виключно відповідно до вимог Інструкції з їх заповнення, яка міститься в Анкеті, надсилати за вказаними координатами.

Про американську програму бізнес стажування «Регіональний економічний розвиток»


Рада голів державних адміністрацій у рамках співпраці з Американською Комерційною Службою Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні і Програмою SABIT, яку спонсорує Міністерство Торгівлі США,

інформує про відкриття нової програми бізнес стажування для фахівців з України за напрямом «Регіональний економічний розвиток».

Термін стажування у США: з 22 вересня по 13 жовтня 2018 року.

Звертаємо увагу! Анкети на конкурс щодо участі у Програмі стажування приймаються до кінця дня 29 червня 2018 року.

Для участі у Програмі стажування запрошуються:

• Торгові асоціації, професійні асоціації, асоціації молодих професіоналів, асоціації малого і середнього бізнесу, підприємців;

• Представники міських, регіональних і урядових організацій, сфокусованих на економічному розвитку регіону, міста, району;

• Представники університетів\технікумів, які готують студентів до роботи на місцевому ринку праці;

• Представники етнічних асоціацій та асоціацій національних меншин, правозахисних організацій.

Вимоги до кандидатів:

• Досвід керівної роботи у сфері малого та середнього бізнесу;

• Посада зі значним рівнем відповідальності;

• Знання англійської мови необов’язкове.

Розгляд і відбір кандидатів на участь у Програмі буде проводити Міністерство торгівлі США. Остаточне рішення щодо складу учасників приймає Програма САБІТ у Вашингтоні.

Стажування фінансується Міністерством торгівлі США: Програма САБІТ покриває витрати, пов'язані з перельотом з Києва до США і назад; проживання, програму навчальних занять; послуги перекладачів в робочі години; мед. страховку на випадок екстреної необхідності і 400 доларів США на непередбачені витрати на весь період стажування.

Мета програми – обмін інформацією та встановлення ділових контактів у сфері регіонального економічного розвитку, ознайомлення з процесом розвитку економіки в різних регіонах США.

Орієнтовна програма стажування: Групове тритижневе стажування почнеться з теоретичних занять з бізнесу, що продовжиться практичним і теоретичним навчанням, візитами в американські компанії, асоціації, урядові організації.

Документи на конкурс:

1. Анкета з фотографією заповнена російською і англійською мовами;

2. Копія першої сторінки закордонного паспорту (з анкетними даними);

3. Лист рекомендація (російською і англійською мовами).

Всі документи необхідно надіслати електронною поштою виключно на адресу: [email protected] , бажано одним файлом у форматі .pdf до вказаного строку.

Якщо розмір вашого файлу перевищує 7Mb, документи можна розмістити на одному з наступних файлообмінників: http://www.dropbox.com; http://www.box.com; http://www.yousendit.com .

Більш детальну інформацію про Програму, умови участі, зразок Анкети на участь, Інструкцію з заповнення Анкети можна отримати з Додатка 1.

Копія Анкети (Додаток 1) розміщена на офіційному сайті РГДА, у розділі «РГДА», підрозділ «Документи», пункт 12, за гіперпосиланням:

http://glavrada.org/files/regional-economic-development.doc .

Всі додаткові питання щодо Програми, документів, вимог участі тощо – спрямовувати до координатора програми SABIT при

Посольстві Сполучених Штатів Америки у Києві Наталії Шкнеєвої за координатами:

Email: [email protected]

Тел. + 38 044 521 5222

Мобільний: + 38 063 298 8267

Факс: +38 044 521 5430.

Заповнені Анкети, оформлені виключно відповідно до вимог Інструкції з їх заповнення, яка міститься в Анкеті, надсилати за вказаними координатами.

Про Форум бізнес- і ІТ-лідерів, що відбудеться 21 червня 2018 року в м.Київ


Згідно з ст. 13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» до відання місцевих державних адміністрацій у межах і формах, визначених Конституцією і законами України, належить розвиток підприємництва, зокрема:

а) управління майном, приватизації, сприяння розвитку підприємництва та здійснення державної регуляторної політики;

б) промисловості, сільського господарства, будівництва, транспорту і зв`язку.

Сприяння місцевої державної адміністрації розвитку підприємництва є безпосереднім повноваженням держадміністрації відповідно до чинного законодавства.

Рада голів державних адміністрацій інформує про проведення українською компанією Terrasoft, яка є одним з ключових гравців на міжнародному ринку корпоративного програмного забезпечення для управління бізнес-процесами і CRM, наймасштабнішої бізнес-події цього літа Форуму бізнес- і ІТ-лідерів, який відбудеться у м. Київ, 21 червня 2018 року.

Місце проведення: м. Київ, пр-т. Лобановського, 119, концертний майданчик Stereo Plaza.

Умови участі: безкоштовно (обов’язкова попередня онлайн реєстрація).

На Форумі зберуться понад 2000 учасників для бізнес-спілкування, які зможуть розширити коло ділових контактів, знайти нових клієнтів і партнерів. Також у рамках Форуму буде працювати експозона, де всі учасники зможуть ознайомитися з продуктами в галузі BPM- і CRM-систем.

Програма Форуму складається з трьох потоків:

• Історії успіху і кейси: кейси компаній про стратегії та підходи, що допомагають пришвидшуватися на кожному етапі роботи компанії і ще швидше знаходити нові точки для росту.

• Інструменти і технології: кращі практики застосування BPM- і CRM-інструментів у різних сферах діяльності організації, що допомагають компаніям швидко зростати і розвиватися.

• Тренінги і мастер-класи: авторські майстер-класи з управління взаємовідносинами з клієнтами та оптимізації процесів компанії.

Своїм досвідом поділяться представники найбільших організацій:MTI, ПУМБ, Біосфера, Датагруп, Fedoriv, Deloitte, Vodafone Україна, ELDORADO, Hewlett-Packard Enterprise, Укртелеком, Нафтогаз України, MULTIPLEX, Miller Heiman Group, Бізнес-Конструктор та інші.

Більш детальну інформацію про Форум бізнес- і ІТ-лідерів можна отримати від працівників компанії Terrasoft за телефонами: +380(044)363-31-33, +380(95)924-36-96. А також в режимі онлайн через Інтернет на сторінці реєстрації учасників на Форум за гіперпосиланням: https://www.terrasoft.ua/global-tour-2018/kiev?partner=glavrada.

Гіперпосилання на сторінку реєстрації учасників на Форум : https://www.terrasoft.ua/global-tour-2018/kiev?partner=glavrada.

Про пропозиції китайських компаній, які надійшли до Українського торгового представництва в Китаї


Департамент економічного розвитку облдержадміністрації повідомляє щодо пропозицій китайських компаній, які надійшли до Українського торгового представництва в Китаї:

1. До Українського торгового представництва в Китаї звернулась Китайська компанія, яка шукає надійного партнера для спільного будівництва заводу по сортуванню і переробці пластику на території України. Китайська компанія займається переробкою пластикових відходів, розробкою і застосуванням інтелектуального обладнання для переробки пластикових відходів. Основними продуктами є стрічки поліпропіленові, пластикові гранули PET, басейни PP і водопровідні труби PVC. Компанія шукає українських партнерів для спільного будівництва заводу по сортуванню і переробці пластику на території України.

2. До Українського торговельного представництва в Китаї звернулась китайська компанія, що хотіла б знайти надійних партнерів-постачальників нафтового коксу. Кількість: 150 000 тон/рік

3. До Українського торговельного представництва в Китаї звернулась китайська компанія, що хотіла б знайти надійних партнерів-постачальників не біленої хвойної целюлози і хвойної тирси для паперового виробництва.

4. До Українського торговельного представництва в Китаї звернулась китайська компанія, що хотіла б знайти надійних партнерів-постачальників винограду, яблук, груш та черешні. Умови доставки: CIF Гонконг (40 футовий контейнер-рефрижератор).

Про захист прав споживачів


Головне управління держпродспоживслужби у Чернігівській області повідомляє:

З метою захисту прав споживачів законодавство у сфері захисту споживачів можна знайти на офіційних веб-сайтах Держпродспоживслужби (www.consumer.gov.ua) та Головного управління (http://dpsscn.gov.ua) у розділі «Захист споживачів» у рубриках «Контроль у сфері внутрішньої торгівлі», «Контроль у сфері робіт і послуг», « Контроль у сфері реклами і дотримання антитютюнового законодавства».

Зразки скарг про порушення законодавства про захист прав споживачів розміщені також на офіційних веб-сайтах Держпродспоживслужби (www.consumer.gov.ua) та Головного управління (http://dpsscn.gov.ua) у розділі «Захист споживачів» у рубриці «Якщо ваші права порушено».

Також надаємо пам’ятку та настанови для споживачів в ситуаціях, коли права споживачів порушуються найчастіше.

ПАМ’ЯТКА СПОЖИВАЧА

Перед тим, як сплатити кошти продавцеві обов’язково в присутності продавця перевірте товар на справність, комплектність, цілісність, наявність документів. І тільки після того, як переконаєтесь, що товар працює сплачуйте кошти.

При купівлі будь-якої продукції чи замовленні послуги обов’язково вимагайте від продавця (надавача послуг) розрахунковий документ (чек, квитанцію тощо), в якому має бути зазначено найменування суб’єкта господарювання (юридичної особи чи прізвище, ім’я, по-батькові фізичної особи-підприємця), його адреса здійснення господарської діяльності (у разі купівлі товару чи замовлення послуги на ринку – назва ринку та номер торгового місця), дата продажу (чи замовлення послуги), назва товару (послуги) та ціна.

Якщо Вам не підійшов придбаний товар за формою, габаритом, фасоном, кольором, розміром або по іншим причинам не може бути використаний за призначенням, Ви маєте право його обміняти протягом 14 днів, але за умови, що товар не був у використанні, він якісний, збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, розрахунковий рахунок.

Якщо ж товар виявився неякісним, то він підлягає гарантійному обслуговуванню. Повернути кошти за товар або замінити його на аналогічний з числа наявних у продавця можливо при наступних обставинах:

- якщо авторизований сервісний центр видасть документ (довідка, акт тощо) з зазначенням, що товар не може бути відремонтований і підлягає обміну чи поверненню сплачених коштів;

- якщо за результатами проведення незалежної експертизи буде доведено, що товар має істотний недолік; - на розсуд продавця.

Також, відповідно до ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів», на письмову заяву споживача на час ремонту (гарантійного обслуговування) надається з обмінного фонду товар аналогічної марки незалежно від моделі. Перелік товарів, з яких утворюється обмінний фонд, визначений в постанові КМУ № 172 від 19.03.1994.

Під аналогічним товаром розуміються товари, які хоч і не однакові за всіма ознаками, але мають схожі характеристики і складаються зі схожих компонентів, завдяки чому виконують однакові функції.

Вимога про проведення безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк (ремонт) пред’являється на вибір споживача продавцеві за місцем купівлі товару, виробникові або до сервісного центру.

Доставка великогабаритних товарів (меблі, будівельні матеріали, піаніно, холодильники, пральні машини тощо) і товарів вагою понад 5 кілограмів продавцю, виробникові або до сервісного центру та їх повернення споживачеві здійснюється за рахунок продавця, виробника або сервісного центру.

У разі, якщо Ваші права як споживача порушуються суб’єктом господарювання, який реалізує (реалізував) товар чи надає послугу, Вам необхідно написати заяву в Книзі відгуків і пропозицій (бажано сфотографувати заяву) та написати письмову заяву на ім’я суб’єкта господарювання, який порушує Ваші права, в двох примірниках, в якій викласти суть питання. Суб’єкт господарювання повинен зареєструвати заяву споживача (на примірнику, який залишається споживачеві мають поставити позначку про дату прийняття заяви, посаду, прізвище, ім’я по-батькові особи, яка прийняла заяву, та підпис особи). Якщо суб’єкт господарювання відмовляє споживачу у реєстрації його заяви, споживач направляє звернення поштою з повідомлення про вручення.

Звернення споживача про розірвання договору купівлі-продажу та повернення сплаченої за товар грошової суми суб’єктом господарювання розглядається негайно, але не більше 7 днів, інші заяви – протягом 15 днів.

Якщо продавець, виробник чи/та сервісний центр і далі продовжують порушувати Ваші права як споживача, Ви маєте право звернутися з заявою (усною, письмовою чи за допомогою засобів електронного поштового зв’язку) як до Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, так і до суду.

Відповідно до ст. 22 Закону України «про захист прав споживачів», споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов’язані з порушенням їх прав.

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області розташоване за адресою вул. 1 Травня, 180, м. Чернігів.

Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області знаходиться за адресою вул. Коцюбинського, 41-А, м. Чернігів.

Отримати консультацію можна за номерами телефонів – (0462) 678-613, 678-619.

Національна служба посередництва і примирення, відділення в Чернігівській області інформує

"Гаряча лінія" з питань захисту прав інвесторів

Щодо граничного терміну сплати податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору

Щодо нових форм реєстраційних документів для отримання електронного цифрового підпису

Про своєчасну сплату Єдиного внеску

ПРО СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ в січні–лютому 2017 року

Бобровицька районна державна адміністрація (організатор) оголошує конкурси на право проведення перевезень пасажирів на внутрішньорайонні автобусні маршрути.

ДОДАТКИ


ЗАЯВА на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на міжміському (приміському) маршруті загального користування
АНКЕТА до заяви про участь у конкурсі
Перелік обов’язкових документів, що подаються перевізником-претендентом для участі в конкурсі на перевезення пасажирів автомобільним транспортом
Відомості про автобуси, які будуть використовуватися на автобусному маршруті з зазначенням підстав для їх використання перевізником
ПЕРЕЛІК усіх ліцензованих транспортних засобів (не нижче ЄВРО-2) претендента
ПЕРЕЛІК транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті

На що вплине підвищення мінімальної зарплати до 1600 гривень
Фахівці фіскальної служби на звязку
Більше 3 мільйонів гривень надійшло до бюджету за результатами позовної роботи Ніжинської ОДПІ

Ніжинська ОДПІ попереджає: в області шахраї!
Електронні сервіси ДФС на допомогу бізнесу
Діє новий Державний реєстр РРО
Інформація з реєстрів ДФС є відкритою та загальнодоступною
Про виплату доходів підприємцю повідомляйте за формою 1-ДФ
У разі перевищення обсягів доходу платники єдиного податку мають подати заяву на зміну групи

На Чернігівщині платникам відшкодовано понад 651,7 млн. гривень ПДВ

У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області повідомили, що з початку 2016 року платниками заявлено податку на додану вартість до відшкодування з бюджету 499,8 млн. гривень. Відшкодовано (станом на 4 жовтня) на рахунки платників у банку всього 651,7 млн. гривень. Сума упередженого бюджетного відшкодування податку на додану вартість за 9 місяців поточного року становить 8,9 млн. гривень.

У вересні задекларовано до відшкодування з бюджету 64,2 млн. гривень.

ГУ ДФС у Чернігівській області застерігає продавців підакцизної продукції не порушувати законодавство

Аналіз звітності суб’єктів господарювання що здійснюють реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів, проведений Головним управлінням ДФС у Чернігівській області стосовно виручки, отриманої від реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, дає підстави для припущень про зловживання. Окремі суб’єкти господарювання декларують дуже низькі виторги - менш ніж 1 тисяча гривень за місяць. Це може свідчити про проведення розрахунків з відвідувачами без застосування касових апаратів, що в кінцевому результаті призводить до зменшення обсягів оподатковуваних операцій. А це є прямим порушенням законодавства України.

Деякі суб’єкти господарювання, які придбали ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, декларують такі суми обсягів реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які не забезпечують окупність самих ліцензій. А враховуючи те, що певні кошти витрачаються ще й на забезпечення своєї діяльності, то знову ж виникає підозра у ймовірності приховування доходів.

Слід відмітити, що почастішали факти продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів без придбання відповідної ліцензії.

Головне управління ДФС у Чернігівській області звертається до керівників суб’єктів господарювання з проханням дотримуватися норм законодавства та попереджає про відповідальність за їх порушення.

Також просимо громадян бути пильними, та у разі наявності фактів порушень торгівлі підакцизними товарами, або сумнівів щодо їх якості, письмово повідомляти Головне управління ДФС у Чернігівській області за адресою: м. Чернігів, вул. Реміснича, 11.

На Чернігівщині надходження від сплати єдиного внеску склали 1686,2 млн. гривень

Як повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Чернігівській області, на обліку перебуває 51,4 тис. платників єдиного внеску, в тому числі 36,2 тис. фізичних осіб – підприємців.

За дев’ять місяців поточного року на загальнообов’язкове державне соціальне страхування платниками Чернігівщини сплачено 1686,2 млн. гривень.

Найбільшу питому вагу надходжень єдиного внеску забезпечують платники, які перебувають на обліку в Чернігівській, Прилуцькій та Ніжинській ОДПІ.

На підтримку української армії платники Чернігівщини сплатили 144,4 мільйонів гривень

За дев’ять місяців поточного року платники податків Чернігівщини спрямували на обороноздатність України 144,4 млн. грн. військового збору. Це на 35 млн. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року.

Нагадаємо, що платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України. Зокрема, до таких доходів, крім заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, відносяться орендна плата, виграш в державну та недержавну грошову лотерею, купівля продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини та інші доходи. Ставка збору становить 1,5 відс. від об’єкта оподаткування.

Фіскальна служба області на зв’язку з громадськістю

У жовтні відбудуться сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» ГУ ДФС у Чернігівській області: 12.10.2016р. «гаряча лінія» на тему: «Питання організації митного контролю». Проводить начальник управління організації митного контролю та оформлення Чернігівської митниці ДФС Подоляко Володимир Іванович. Із запитаннями звертатись з 11-00 до 12-00 години за тел. 652 – 234.

19.10.2016р. «гаряча лінія» на тему: «Особливості адміністрування єдиного внеску». Проводить завідувач сектору адміністрування єдиного внеску управління податків і зборів з фізичних осіб Підгайна Наталія Іванівна. Із запитаннями звертатись з 11-00 до 12-00 години за тел. 652 - 969.

26.10.2016р. «гаряча лінія» на тему: «Ліцензування алкогольної продукції». Проводить начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Чернігівській області Пирог Ігор Анатолійович. Із запитаннями звертатись з 11-00 до 12-00 години за тел. 652 –326.

Про зміну рахунків для зарахування платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04 листопада 2015р. № 892 «Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби» та на виконання листа ДФС України, Державною казначейською службою України було розроблено програмне забезпечення для відкриття рахунків за балансовим рахунком 3719 «Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування» в органах ДФС.

Головне управління ДФС у Чернігівській області повідомляє перелік ОДПІ, по яким відкриті нові рахунки для зарахування платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які починають діяти з 03 жовтня 2016 року:

НIЖИНСЬКА ОДПI(БОБРОВИЦЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ)

НIЖИНСЬКА ОДПI(БОРЗНЯНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ)

НIЖИНСЬКА ОДПI(КОЗЕЛЕЦЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ)

ЧЕРНIГIВСЬКА ОДПI(М.ЧЕРНIГІВ)

ПРИЛУЦЬКА ОДПI(БАХМАЦЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ)

ПРИЛУЦЬКА ОДПI(ТАЛАЛАЇВСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ)

ПРИЛУЦЬКА ОДПI(ВАРВИНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ)

ПРИЛУЦЬКА ОДПI(СРIБНЯНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ)

МЕНСЬКА ОДПI(КОРЮКІВСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ)

МЕНСЬКА ОДПI(ЩОРСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ)

МЕНСЬКА ОДПI(Н.-СIВЕРСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ)

МЕНСЬКА ОДПI(М.Н.-СIВЕРСЬК)

МЕНСЬКА ОДПI(СЕМЕНIВСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ)

ЧЕРНIГIВСЬКА ОДПI(ГОРОДНЯНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ)

ЧЕРНIГIВСЬКА ОДПI(РIПКИНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ)

Про реквізити нових рахунків можна дізнатись, звернувшись до податкових інспекцій області та на субсайті Головного управління ДФС у Чернігівській області за адресою: ch.sfs.gov.ua .

До уваги платників єдиного податку ІІ та ІІІ групи: перевищили мільйон – застосовуйте РРО

Головне управління ДФС у Чернігівській області нагадує, що пунктом 2 статті 3 3акону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон) передбачено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Пунктом 6 cтатті 9 Закону пeредбачено, що реєстратори розрахункових операцій тa розрахункові книжки нe застосовуються пpи продажу тoварів (наданні пoслуг) фізичними oсобами — підприємцями, якi належать вiдповідно до Податкового кoдексу до груп плaтників єдиного податку, щo не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Так, відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій, другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1млн. грн., не застосовують реєстратори розрахункових операцій. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн. застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим та розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Таким чином, у разі перевищення за І півріччя 2016 року обсягу доходу понад 1 млн. грн. платники єдиного податку ІІ та ІІІ групи (фізичні особи-підприємці) з 01.10.2016р. зобов’язані при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати реєстратор розрахункових операцій або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

Про недопущення та попередження посадових злочинів у фіскальній службі

У відділі внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Чернігівській області повідомили, що з метою зниження рівня корупції у податковій та митній сфері працівниками відділу протягом 9 місяців проведено 65 службових розслідувань та перевірок. За їх результатами 9 матеріалів спрямовано до правоохоронних органів для прийняття рішень.

Начальник відділу внутрішньої безпеки Олексій Мисенко повідомив, що за матеріалами відділу органами прокуратури відкрито 4 кримінальні провадження стосовно працівників податкової та митної служби за фактами скоєння службових злочинів. А саме: 1 - за фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди, 1 - за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами митного посту при виконання посадових обов’язків, 2 - за фактом неналежного виконання службових обов’язків посадовими особами митниці.

На адресу керівництва Чернігівської митниці ДФС та територіальних органів ДФС у Чернігівській області направлено 30 подань, вжиті заходи реагування стосовно 26 посадових осіб, 2 працівників звільнено з органів ДФС, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 16 посадовців, 2 – винесено офіційне застереження.

Також за матеріалами відділу внутрішньої безпеки відкрито 4 кримінальних провадження за фактами незаконного виготовлення, зберігання, збуту або транспортування з метою збуту підакцизних товарів та фіктивного підприємництва. Вилучені речові докази на суму понад 1 млн. грн., фальсифікована алкогольна продукція на 2,4 млн. грн. та контрафактні паливно-мастильні матеріали на суму понад 4 млн. гривень. Складено 6 протоколів про порушення митних правил. До бюджету стягнуто 617 тис. гривень.

Звертаємо увагу, що оперативно повідомити про протиправні дії з боку працівників податкових чи митних органів області громадяни можуть, зателефонувавши за номером телефону «Довіри» внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Чернігівській області: (0462) 668-522.

Як уберегтися від неякісного алкоголю роз’яснюють фахівці ДФС в області

Головне управління ДФС у Чернігівській області ще раз попереджає про небезпеку вживання сурогатних алкогольних напоїв, виготовлених кустарним способом. Вживання такої продукції загрожує здоров’ю споживачів, оскільки вона виробляється в антисанітарних умовах з недоброякісної або навіть небезпечної для вживання сировини.

Звертаємо увагу, що реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів повинна здійснюватися суб'єктами господарювання усіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій та з дотриманням мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої.

Підприємствам-виробникам дозволено здійснювати розлив алкогольних напоїв виключно у передбачену діючими стандартами скляну тару, бляшанки із харчового алюмінію, а також у сувенірні пляшки та художньо оформлений посуд із скла чи глазурованої кераміки.

Розлив виноробної продукції (крім сидру і перрі (без додання спирту) здійснюється виключно у передбачену діючими стандартами скляну тару, а також у сувенірні пляшки та художньо оформлений посуд із скла, глазурованої кераміки або дерева, упаковку типу "Tetra-Pak" і "Bag in box". Розлив вин сухих і з доданням спирту (виноматеріалів оброблених) виноградних ординарних і марочних здійснюється також у тару (посуд) місткістю від 50 до 600 л, виготовлену із матеріалів, дозволених до контакту з алкогольними напоями.

Алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.

Роздрібна торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим забороняється.

Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб'єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб'єктів господарювання громадського харчування, суб'єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів.

З метою швидкого реагування на порушення законодавства на ринку підакцизних товарів, в т.ч. виявлені алкогольні напої сумнівної якості, пропонуємо надавати інформацію на телефон чергової частини ГУ ДФС у Чернігівській області - 652-911.
Порядок адміністративного оскарження рішень контролюючих органів
Не допускайте виникнення податкового боргу
Надходження до бюджетів у серпні зросли
Електронний сервіс ДФСУ допоможе перевірити реєстрацію РРО
До ваших послуг електронні сервіси ДФС
Що включається до витрат ФОП на загальній системі оподаткуванняі.
Понад 60 підприємств Чернігівщини користуються перевагами сертифікатів.
Платники Чернігівщини довіряють «Пульсу».
Неприбуткові організації зобов’язані до 1 січня 2017 року оновити свої установчі документи.doc
Надходження до бюджету від Чернігівської митниці ДФС за півроку перевищили 2,1 мільярди гривень.doc
Зустріч з представниками бізнесу у Ніжині.
З початку року до місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло
Електронний цифровий підпис дає змогу подання звітності в електронній формі
До уваги громадян - платників земельного податку!
Чи сплачувати земельний податок членам садівничого товариства, якщо їх земельні ділянки приватизовані
Співробітники Головного управління фіскальної служби в області
Реєструйте РРО
Про суми податкових пільг прозвітуйте не пізніше 9 серпня
Порядок переміщення лікарських засобів через митний кордон України
Оновлені форми податкових повідомлень
Нелегальна заробітна плата – негативне явище з яким треба боротись
Надходження єдиного податку від юридичних осіб Чернігівщини в рази перевищують минулорічні показники
На Чернігівщині встановлено факт незаконного привласнення державних коштів
На Чернігівщині митники за півроку припинили 50 фактів переміщення громадянами
Єдине вікно» на митниці
До уваги неприбуткових установ та організацій


Щодо повернення платникам помилково або надміру сплачених коштів
Що нового у порядку заповнення накладної
Протягом червня Чернігівською митницею ДФС до Держбюджету перераховано 378,3 млн. гривень
Обсяг експортно-імпортних операцій на Чернігівщині склав більше 14 млрд. гривень
Ніжинська ОДПІ обслуговує більше 11 тисяч платників
На Чернігівщині протягом півріччя виявили порушень митних правил на 19,6 млн. гривень
На Чернігівщині малий та середній бізнес забезпечив у І півріччі 2016 року майже половину доходів місцевих бюджетів
За півроку платники Чернігівщини спрямували для української армії понад 94 млн. гривень
Граничний термін сплати у липні
Виявлення порушень законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам


Податкові зобовязання необхідно сплатити до 01 серпня
Платниками податків Чернігівщини сплачено 2,6 мільярди гривень
Підприємці на загальній системі авансові платежі з ПДФО розраховують самостійно
Надходження до бюджетів зростають
На Чернігівщині співробітники податкової міліції вилучили з незаконного обігу партію спирту сумнівної якості та цигарок
Місцеві громади Бобровицького району отримали за землю
Із зони АТО повернулись податкові міліціонери Чернігівщини
Звітність з ЄСВ за червень подається за новою формою
З початку року платниками Чернігівщини сплачено понад мільярд гривень ЄСВ
З 1 липня пенсії у розмірі до 10 740 грн. не оподатковуються
З 1 липня 2016 року змінено декларацію з ПДВ
Експерти митної та прикордонної служби США, що допомагають у розробці реформи
До уваги громадян - власників житлової (нежитлової) нерухомості
Громадянам про сплату податку на нерухоме майно
Від рівня податкової культури кожного чернігівця залежить добробут міста

Які пільги по нерухомості
Підприємцям про податкову відпустку
На телефонному звязку гаряча лінія фахівці фіскальної служби
Не забудьте сплатити земельний податок
Затверджено новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій
З 1 липня подаємо звітність з ЄСВ за новими формами
Чернігівські митники за 5 місяців припинили 254 митних правопорушення
У порушника митних правил на Чернігівщині судом конфісковано вантаж деревини та призначено штраф у розмірі 166,8 тисяч гривень.doc
Чернігівською митницею ДФС перераховано до Держбюджету.doc
Оголошення семінар

На «Пульс» та телефон «Довіри» можна дзвонити будь-коли
Конкурсна комісія для відбору держслужбовців поповниться представниками громадськості
Графік прийому громадян
Від рівня свідомості продавців та покупців залежить наповнення бюджетів

Щодо оподаткування операцій з реалізації пального

Головне управління ДФС у Чернігівській області звертає увагу платників податків, що Податковим кодексом України передбачено, що реалізація пального суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів оподатковується акцизним податком у розмірі 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару.

Також визначено, що реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів - це продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об'єктах громадського харчування, а також фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу, незалежно від форми розрахунків.

Об'єктом оподаткування є операції з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, а базою оподаткування є їх величина, визначена в одиницях виміру ваги, об'єму, тобто фізично відпущена кількість пального з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції.

Головне управління ДФС у Чернігівській області: не будьте байдужими, а також не порушуйте законодавство!

З метою забезпечення повноти та достовірності даних про обсяги готівкового продажу, Головним управлінням ДФС у Чернігівській області проаналізовано звітність за січень-квітень 2016 року стосовно виручки, отриманої від реалізації товарів за готівку.

Проведений аналіз виторгів ресторанного бізнесу та громадського харчування м. Чернігова, показав що окремі суб’єкти господарювання декларують дуже низькі виторги, деякі навіть менше ніж 1 тисяча гривень за місяць. Дані мізерні суми можуть свідчити про проведення розрахунків без застосування касових апаратів, що в кінцевому результаті призводить до зменшення обсягів оподатковуваних операцій. Такі факти є прямим порушенням Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Також встановлено, що окремі суб’єкти господарювання, які придбали ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, декларують такі суми обсягів реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які не забезпечують окупність самих ліцензій. І якщо враховувати те, що певні кошти витрачаються суб’єктом господарювання на забезпечення своєї діяльності, то знову ж виникає питання повноти відображення доходів.

Головне управління ДФС у Чернігівській області звертається до керівників суб’єктів господарювання у сфері ресторанного бізнесу та громадського харчування з проханням дотримуватися норм законодавства та попереджає про відповідальність за їх порушення.

Також, закликає проявити громадянську свідомість та відповідальність перед мешканцями Чернігівщини. Адже, не пробиття чеків при обслуговуванні ваших клієнтів веде до втрат, як бюджету держави, так і місцевого бюджету. Громади ж області - недоотримують кошти, які вкрай потрібні на розвиток та благоустрій населених пунктів, фінансування шкіл, лікарень, дитячих садочків. А пенсіонери, серед яких є і ваші рідні, так і не дочекаються підвищення пенсій.

Небайдужу громаду просимо звертати увагу на невидачу чеків. Вимагайте від продавців їх пробиття через касовий апарат. А при наявності фактів систематичного порушення законодавства при проведенні розрахункових операцій, просимо письмово повідомляти Головне управління ДФС у Чернігівській області за адресою: м. Чернігів, вул. Реміснича, 11.

В ГУ ДФС у Чернігівській області відбулось засідання робочої групи з питань скорочення податкового боргу з ЄСВ

Днями в приміщенні Головного управління ДФС області відбулось засідання робочої групи з питань надходжень єдиного соціального внеску та зменшення обсягів заборгованості. Робоча зустріч проводилася у рамках спільного наказу ГУ ДФС в області, Головного управління Пенсійного фонду України в області та Головного управління юстиції у Чернігівській області. Сторони обговорили ряд актуальних питань стосовно надходжень єдиного внеску, враховуючи законодавчі зміни, що відбулися у даній сфері.

Начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Світлана Волкова повідомила, що платниками Чернігівської області за чотири місяці поточного року сплачено більше 720,0 млн. грн. єдиного внеску та проінформувала про роботу, проведену фіскальними органами області зі скорочення боргів зі сплати ЄСВ.

Особливу увагу присутніх вона зосередила на питанні невиплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, що може негативно вплинути на надходження єдиного внеску.

З метою зменшення заборгованості зі сплати єдиного внеску на засіданнях робочих груп з числа працівників податкових інспекцій області, Пенсійного фонду та органів виконавчої влади протягом січня-квітня проведено заслуховування 114-ти керівників підприємств - боржників та 177-ти фізичних осіб - підприємців – боржників. За результатами проведеної роботи надійшло 9,8 млн. грн. єдиного соціального внеску.

Представники Пенсійного фонду та органів юстиції внесли свої пропозиції щодо спільних заходів зі скорочення боргів фізичних осіб – підприємців. Усі пропозиції будуть враховані в подальшій організації роботи робочої групи.

Запобігання проявам корупції - один із найвідповідальніших напрямів в діяльності органів ДФС

З метою протидії корупції в податкових та митних органах та вжиття заходів, направлених на профілактику і попередження корупційних діянь, а також злочинів у сфері службової діяльності, в т.ч. хабарництва, співробітники відділу внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Чернігівській області протягом січня-травня поточного року провели 37 службових перевірок. За їх результатами - 3 матеріали направили до органів прокуратури для прийняття рішення в порядку ст.214 КПК України. Крім того, на адресу керівництва територіальних фіскальних органів направлено 21 подання, вжиті заходи реагування стосовно 18 посадових осіб.

За цими фактами притягнуто до дисциплінарної відповідальності 11 посадовців, 2 – винесено офіційне застереження.

Робота в напрямку виявлення і профілактики корупційних діянь підрозділом внутрішньої безпеки проводиться постійно, але ви, як свідомі громадяни, також можете допомогти, повідомивши про можливі факти вимагання неправомірної вигоди за номерами телефонів: /0462/ 668-522 - телефон «Довіри» та Viber +380632346905, а також за адресою м. Чернігів, вул. Реміснича, буд. 11 (к. 208).

«Пульс» - сервіс ДФС, який допомагає у вирішенні проблемних питань

При Державній фіскальній службі України працює антикорупційний сервіс «Пульс». Це гаряча телефонна лінія, за якою платники податків мають змогу повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників фіскальної служби та митниці. Дзвінки приймаються цілодобово за номером: (044)284-00-07.

З початку року на «Пульс» надійшло 28 інформаційних повідомлень від платників щодо організації роботи органів ДФС Чернігівської області.

Найбільше дзвінків (46 відсотків) надійшло з повідомленням про технічні проблеми у роботі системи електронного адміністрування ПДВ. Майже 30 відсотків звернень стосувалося роботи органів ДФС, а саме: відшкодування ПДВ та проведення нарахувань в інтегрованій картці платника. З проблемами при реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та поданні звітності в електронному вигляді, звернулося 14 відсотків платників. Найчастіше вони виникали через проблеми з договорами про визнання звітності в електронному вигляді, відсутність платника за місцезнаходженням, а також подання звітності у формі, що не передбачена діючим законодавством. Решта звернень стосувались перевірок суб’єктів господарювання, проведення реорганізації в органах ДФС тощо.

Наразі, основними завданнями при опрацюванні звернень, що надходять на «Пульс», залишається оперативність, неупередженість та недопущення формального підходу у вирішенні питань заявників.

Професійні дії охоронців митного кордону Чернігівщини завадили порушнику безперешкодно використати підроблені документи для ввозу Мерседеса на митну територію України

У пункті пропуску «Грем’яч» співробітники Чернігівської митниці ДФС вилучили майже новий автомобіль «Мерседес», який громадянин Республіки Білорусь намагався перемістити на митну територію України на підставі підроблених документів.

Так, під час здійснення митниками та прикордонниками контрольних заходів, пов’язаних з пропуском даного транспортного засобу через державний кордон України, виникли сумніви у дійсності свідоцтва про реєстрацію та довіреності на право керування.

За даним фактом управлінням боротьби з митними правопорушеннями Чернігівської митниці ДФС невідкладно були проведені перевірочні заходи, за результатами яких встановлено, що установа, зазначена у свідоцтві про реєстрацію, такого свідоцтва не видавала, а нотаріальної контори, якою начебто посвідчувалася довіреність на право керування, взагалі не існує.

Таким чином громадянин Республіки Білорусь незаконно, з приховуванням від митного контролю, шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів, перемістив через митний України автомобіль «Мерседес».

Після проведення у встановленому порядку провадження, справа про порушення митних правил буде скерована для розгляду до суду.

На порушника очікує накладення штрафу у розмірі вартості автомобіля та його конфіскація.

За незареєстровану акцизну накладну в Єдиному реєстрі – штраф

Відповідно до Податкового кодексу України платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи. Реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування у Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

Згідно статті 11 підрозділу 5 Прикінцевих положень при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених у період з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року штрафи не застосовуються.

Однак, Головне управління ДФС у Чернігівській області звертає увагу платників податків, що відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, на які платник податку зобов'язаний скласти таку акцизну накладну.

Платникам області з початку року відшкодовано понад 443 мільйони гривень ПДВ

За інформацією управління податків і зборів з юридичних осіб з початку поточного року заявлено податку на додану вартість до відшкодування з бюджету 268,9 млн.грн., в т.ч. у травні - 51,1 млн.грн.

Станом на 09.06.2016р. вже відшкодовано на рахунки платників у банку всього 443,1 млн.грн. Сума упередженого бюджетного відшкодування податку на додану вартість за 5 місяців поточного року становить 2,6 млн.грн.

Завдяки податковій міліції Чернігівщини сурогат не потрапить до споживачів

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області, в рамках проведення операції «Акциз-2016», ліквідовано протиправну схему постачання в торгівельну мережу недоброякісних алкогольних напоїв.

В ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частинами 1 та 3 статті 204 КК України було встановлено, що кілька мешканців Чернігова на території міста та Чернігівської області оптом та вроздріб продають у так званих пластикових пакетах «bag-in-box» та традиційних скляних пляшках фальсифіковані алкогольні напої. Сурогат маскували під виглядом відомих торгівельних марок: «Пшенична», «Finlandia», «Jelzin». Як виявилось, алкогольні напої виготовлені з недоброякісної сировини і становлять загрозу здоров’ю людей.

В результаті проведених санкціонованих обшуків місць накопичення та зберігання фальсифікату, що знаходились у м. Чернігові та одному з районів області, а також транспортного засобу, яким перевозився сурогат, податківцями було вилучено 4300 літрів готового до реалізації фальсифікату (в еквіваленті – 8600 пляшок), 220 літрів спиртовмісної сировини, пластикова тара, а також грошові кошти.

Вартість вилучених товарно-матеріальних цінностей склала близько 500 тис. грн..

На даний час триває досудове розслідування.

До уваги громадян!

У разі наявності інформації про вимагання неправомірної вигоди чи зловживання службовим становищем працівниками податкової та митної служби негайно звертайтеся до відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Чернігівській області за телефонами: (0462) 652-973, телефон «Довіри»: (0462) 668-522, Viber +380632346905.

Мисенко О.О.- начальник відділу
внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Чернігівській області


Чернігівщина: перший мільярд до місцевого бюджету

За п’ять місяців поточного року органами фіскальної служби області забезпечено до місцевих бюджетів 1125,8 млн. грн., що на 52,7 відсотки або 388,3 млн. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Цей мільярдний показник є позитивним результатом і для фіскальної служби, і для регіону в цілому.

За інформацією відділу моніторингу доходів та обліково-звітних систем, домінуючим у формуванні місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб. Його питома вага в загальній сумі надходжень по області становить 55,4 відсотки. За п’ять місяців 2016р. податку на доходи фізичних осіб зібрано 624,1 млн.грн.. Приріст до рівня минулого року складає 54,6 відсотки або 220,4 млн.грн..

За рахунок плати за землю місцеві бюджети поповнилися на 186,8 млн.грн.. Єдиного податку на підприємницьку діяльність від юридичних, фізичних осіб та сільгосппідприємств надійшло 136,8 млн.грн., акцизного податку від реалізації підакцизних товарів - 79,7 млн.грн., єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування - 898,4 млн.грн..

Слід наголосити, що суттєве збільшення податку на доходи фізичних осіб відбувається завдяки суб’єктам господарювання області, які вчасно виплачують заробітну плату своїм працівникам, та в розмірах, що перевищує законодавчо встановлений мінімальний рівень.

Так, серед підприємств області зі значною кількість найманих працівників, найвищий середній рівень заробітної плати на ПРАТ «АТ Тютюнова компанія «В.А.Т. Прилуки», ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія», ПАТ «Слов’янські шпалери-КФТП», СТОВ «Дружба-Нова», ПВТП «ДЖІ-ЕН-ЕЛ».

Фіскальна служба області висловлює подяку таким платникам за вагомий внесок у наповнення місцевих бюджетів та закликає керівників підприємств області дбати про добробут та захищеність у майбутньому своїх працівників, виплачуючи зарплати не нижчі середньообласного рівня.

Адже підвищення доходів громадян прямо впливає на наповнення місцевих бюджетів. А це відкриває можливості для реалізації важливих економічних та соціальних проектів, від яких залежить добробут жителів Чернігівщини.

Чернігівською митницею ДФС у травні перераховано до Держбюджету 272,6 мільйони гривень

Протягом травня Чернігівською митницею ДФС перераховано до Державного бюджету України 272 688,9 тисяч гривень митних платежів.

Показник середньоденного перерахування у травні 2016 року склав 14,3 мільйони гривень.

У розрізі податків надходження становлять: податок на додану вартість – 245 мільйонів гривень, акцизний податок – 2,5 мільйони, ввізне мито – 22,6 мільйони, решту платежів складають – вивізне мито, єдиний збір та інші.

Основні бюджетоформуючими товарами у травні були: сигарети, мінеральні добрива, тютюнова сировина, пневматичні гумові шини та пиво солодове.

У Чернігівській митниці ДФС повідомили, що з метою забезпечення надходжень до бюджету здійснюються заходи з контролю за повнотою оподаткування товарів при митному оформленні. Завдяки цьому додаткові надходження у травні склали понад 10 мільйонів гривень.

Кінологічна команда Чернігівської митниці ДФС посіла друге місце на міжнародних змаганнях кінологів

Кінологічна команда Чернігівської митниці ДФС у складі головного державного інспектора-кінолога управління боротьби з митними правопорушеннями Анатолія Ісака та німецької вівчарки Найк взяла участь у міжнародних змаганнях кінологів, що проходили наприкінці травня у місті Ірпінь.

У змаганнях брали участь 6 кінологічних команд Державної фіскальної служби України, які були представлені в різних категоріях, зокрема, пошуку тютюнових виробів, наркотиків, зброї та вибухових речовин. Такі міжнародні змагання Департаментом спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС проводяться щорічно. Участь у них беруть команди майже з усіх силових структур України, а також представники Польщі, Молдови та Білорусі.

Чернігівська команда посіла друге місце у категорії: пошук зброї та вибухових речовин. Найк справився з поставленим завданням на відмінно. Вівчарка працює на митниці вже понад 4 роки. За цей період, під час чергування у пунктах пропуску на кордоні, Найк неодноразово підтверджував свої вміння. А у травні цього року Найк «спрацював» на речовину рослинного походження, що була прихована під чохлом сидіння у салоні рейсового автобуса, який прямував за напрямком «Київ-Вільнюс» через пункт пропуску «Нові Яриловичі». За даним фактом до правоохоронних органів направлено оперативне повідомлення, речовину вилучено.

Автомобіль-порушник затримали митники на Чернігівщині

У пункті пропуску «Нові Яриловичі» співробітники Чернігівської митниці ДФС затримали автомобіль, який використовувався для переміщення товарів поза митним контролем.

За допомогою бази даних митники встановили, що 44-річний водій влітку минулого року переміщував вантаж мінеральної води з Російської Федерації на територію Донецької області, що тимчасово непідконтрольна Україні. А саме, до міста Макіївка. Порушення полягає у тому, що пункт пропуску «Успенка», через який згідно документів відбувалося переміщення вантажу, не функціонує з січня 2015 року.

Таким чином близько 13 тонн мінеральної води було ввезено в Україну без здійснення митного контролю та сплати належних платежів. За даним фактом митниками складено протокол про порушення митних правил за ч.1 ст. 482 Митного кодексу України. Вантажний сідловий тягач «DAF», на якому переміщувався вантаж, вилучено. Після розгляду справи у суді на порушника очікує штраф у розмірі 100 відсотків вартості товарів, стягнення у сумі вартості товарів та конфіскація транспортного засобу.

Контакт-центр ДФС працює для задоволення законних прав та інтересів платників

Головне управління ДФС у Чернігівській області нагадує платникам податків про функціонування Контакт-центру ДФС.

Скориставшись сервісом, ви маєте можливість отримати відповідь в режимі оn – line. Для цього достатньо зателефонувати до Контакт-центру ДФС за телефонними номером: 0-800-501-007. Зв’язок здійснюється зі стаціонарних телефонів - безкоштовно, з мобільних телефонів - за тарифами операторів мобільного зв’язку. Натиснувши на номер з комунікативних пристроїв: комп’ютерів, планшетів та мобільних телефонів, які мають можливість комунікаційної телефонії - сплачуєте тільки за послуги Інтернет-провайдера.

Інформаційно-довідкові послуги надаються з 8:00 до 20:00 години (крім суботи та неділі).

Крім того, отримати своєчасну, достовірну і повну довідкову інформацію з податкових, митних питань та щодо єдиного соціального внеску, можна скориставшись загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом (ЗІР) Державної фіскальної служби України.

Інформаційне наповнення «ЗІР» здійснюється за результатами звернень платників до Контакт-центру та з метою зменшення витрат часу представників бізнесу на спілкування.

Зазначимо, що у розділах «ЗІР» функціонують такі блоки: «Запитання-відповіді з Бази знань», «Нормативні та інформаційні документи» та «Письмові консультації». Інформація систематизована тематично:

- оподаткування;

- митна справа;

- ЄСВ;

- електронний цифровий підпис.

Варто відмітити, що ресурс передбачає можливість надання пропозицій з технічних питань його роботи шляхом використання «Форми зворотнього зв’язку», розміщеної в рубриці «Про ресурс».

Скористатися послугою можна за електронною адресою (http://zir.sfs.gov.ua) або через веб-портал ДФС України, розділ «Загальнодоступний інформаційно – довідковий ресурс».

Оподаткування доходів від продажу самостійно вирощеної сільськогосподарської продукції

Головне управління ДФС у Чернігівській області нагадує, що відповідно до норм Податкового кодексу України (пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165) не оподатковуються доходи, отримані громадянами від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена самостійно на земельних ділянках, наданих їм у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:

- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються. Якщо ж розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари, то дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подавати податковому агенту копію Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок за формою № 3ДФ. Порядок її видачі затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 року № 32.

Така довідка безоплатно видається громадянам сільською, селищною або міською радою за місцем їх проживання в термін протягом п'яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви. Серед реквізитів, які повинні міститися у довідці, зокрема, - вид цільового призначення земельної ділянки, розмір земельної ділянки у гектарах тощо. Довідка видається строком на п'ять років.

Отже, якщо продавець сільгосппродукції надав підприємству, яке є податковим агентом, копію чинної та належно складеної довідки, і дані цього документа свідчать про наявність у такої фізичної особи права на застосування пільги, встановленої пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, то підприємство-покупець не утримує податок з доходів, що виплачуються за сільськогосподарську продукцію.

Однак, слід нагадати, якщо розміри земельних ділянок перевищують норми, встановлені Земельним кодексом України, то такі доходи включаються платником податку до загального річного оподатковуваного доходу, підлягають відображенню у декларації про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року та оподатковуються за ставкою 18 відсотків, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ.

На Чернігівщині платникам податків надано 330,3 тис. адміністративних послуг та електронних сервісів

Із загальної кількості адміністративних послуг, наданих платникам податків за січень – травень поточного року – 67 відсотів (221,4 тис.) платники отримали через Центри обслуговування платників.

За інформацією заступника начальника відділу обслуговування платників ГУ ДФС у Чернігівській області Інни Чумакової, найбільш затребуваною була послуга видачі картки платника податків. Нею скористалися понад 14,6 тис. громадян. На другому місці послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 3,1 тис..

Також, значну кількість було надано: витягу з реєстру платника єдиного податку – 2,4 тис., реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 2,0 тис., видача ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 1,0 тис., видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами фіскальної служби та видача ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами – по 0,9 тис., реєстрація розрахункових книжок – 0,8 тис.

Про розгляд звернень громадян фіскальною службою області

Впродовж січня-травня 2016 року до органів ДФС Чернігівської області від громадян надійшло 140 письмових звернень, в тому числі 8 колективних від 47 громадян. Серед пільгових категорій громадян право на звернення реалізували учасник бойових дій та інвалід ІІІ групи.

Переважна більшість звернень стосуються питань роз’яснення податкового законодавства.

За результатами розгляду: роз’яснено – 115 звернень, вирішено позитивно – 4, направлено за належністю – 6, відмовлено у задоволенні – 1, на стадії розгляду перебуває 14 звернень.

Для забезпечення реалізації конституційного права на звернення керівниками податкових інспекцій області проведено 175 особистих прийомів громадян, з них 52 виїзних.

Усім заявникам надані своєчасні та кваліфіковані відповіді.

Щодо форм звітності з ЄСВ

Головне управління ДФС у Чернігівській області звертає увагу платників податків, що у зв’язку зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, звітність за травень 2016 року подається у червні 2016 року за формами звітності, затвердженими наказом Мінфіну № 435.

Звітність за новими формами, затвердженими наказом № 435 у редакції наказу № 441, подаватиметься платниками єдиного внеску, починаючи з 01.07.2016.

Ніжинські податківці привітали дітей з Міжнародним днем захисту дітей

До вихованців Ніжинського центру соціально-психологічної реабілітації дітей з гостинцями навідалися фахівці фіскальної служби Ніжинської ОДПІ. Це міжнародне свято вони вже декілька років поспіль відзначають у колі дітей, які потребують від суспільства додаткової уваги.

«Міжнародний день захисту дітей – час, коли діти відчувають особливу турботу та увагу дорослих до себе. Ви, наше майбутнє, на вас ми покладаємо надії, для вас ми працюємо та змінюємо наше місто на краще Тож, наполегливо вчіться, розвивайте свої здібності, щоб стати гідними громадянами України та сумлінними платниками податків», - зазначив в.о.начальника Ніжинської ОДПІ Геннадій Тараненко.

Такий візит порадував вихованців і водночас розчулив кожного з гостей. Тепло дитячих сердець запалило в дорослих бажання творити добрі справи. Адже це підростаюче покоління, що дивиться з впевненістю в майбутнє, надія нашої держави.

Директор Центру Маріетта Слюсаренко подякувала гостям за вітання і провела екскурсію по закладу, стіни якого оздоблені оригінальними малюнками та виробами декоративно-прикладного мистецтва, що виготовлені руками вихованців та вихователів, а також продемонструвала подяки, які отримали вихованці за успіхи у змаганнях та конкурсах.

На завершення зустрічі податківці побажали вихованцям міцного здоров'я, успіхів, радісного та змістовного відпочинку під час літніх канікул, а колективу Центру висловили щиру вдячність за натхненну, самовіддану працю, за любов і тепло, які вони дарують дітям.

Ніжинська ОДПІ

На телефонному зв’язку «гаряча лінія» фахівці фіскальної служби

09 червня 2016 року з 11-00 до 12-00 год. відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником управління податків і зборів з фізичних осіб Ніжинської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області Ольгою Миколаївною Лукащук на тему: «Особливості нарахування земельного податку громадянам у 2016 році». Телефон 7-18-92.

15 червня 2016 року з 11-00 до 12-00 год. відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» із начальником відділу податків і зборів з юридичних осіб Ніжинської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області Антоніною Петрівною Ізотовою на тему: «Заповнення та подання звітності платниками акцизного податку». Телефон 2-45-06.

Ніжинська ОДПІ

Електронні сервіси ДФС постійно удосконалюються

Електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) доопрацьовано. Відтак, у платників є можливість підготувати, заповнити та надіслати податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи (далі – Декларація) в електронному вигляді.

У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) в режимі «Бланки податкової звітності» можна заповнити, завантажити та роздрукувати Декларацію, а у приватній частині (особистий кабінет) в режимі «Введення звітності» платник може підготувати та надіслати до контролюючого органу Декларацію в електронному вигляді. За результатами обробки Декларації квитанції 1 та 2 будуть розміщені в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.

Нагадуємо, що Форма та Інструкція щодо заповнень таких декларацій, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».

Головне управління ДФС у
Чернігівській області

До уваги виробників та підприємств оптової та роздрібної торгівлі спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами!

У зв’язку із численними зверненнями, повідомляємо, що відповідно до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» всі суб’єкти господарювання, які мають ліцензії, а це виробники, підприємства оптової та роздрібної торгівлі, подають до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіти про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Форми таких звітів затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03 березня 2016 року за № 340/28470, який розроблено на виконання частини третьої статті 16 Закону №481.

Отже, підставою для скасування вимоги подання звітів про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів може бути лише внесення відповідних змін у Закон № 481.

Першим звітним періодом для подання звітів за формами, затвердженими Наказом №49, був квітень 2016 року. В зв’язку із тим, що останній день строку для подання звіту за квітень 2016 припадав на святковий день – 9 травня, подання звіту переносилося на 10 травня 2016 року.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що граничний строк (останній день) подання звітів за травень 2016 року – 9 червня 2016 року!

Відповідно до порядків подання та заповнення звітів, затверджених Наказом №49, суб’єкти господарювання незалежно від форм власності подають звіт за основним місцем обліку в електронній формі.

Для забезпечення подання звітів в електронній формі з використанням ЕЦП, що надаються безкоштовно суб’єктам господарювання АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, на офіційному веб-порталі ДФС розміщено безкоштовне спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/).

Також, звертаємо увагу, що подання після граничного строку уточнюючих звітів не передбачено, оскільки звітність розроблена з метою державного контролю за регулюванням виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України і не відноситься до податкової. Відповідно, на подання зазначеної звітності не розповсюджуються норми п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України щодо надсилання уточнюючого розрахунку до податкової звітності.

Разом з тим, у разі виявлення суб’єктом господарювання помилки у звітній інформації і направленні нових звітів з уточненими даними у граничні строки подання звітності, інформаційні системи приймання звітності ДФС забезпечать обробку таких нових звітів.

У зв’язку із численними зверненнями, повідомляємо, що відповідно до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» всі суб’єкти господарювання, які мають ліцензії, а це виробники, підприємства оптової та роздрібної торгівлі, подають до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіти про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Форми таких звітів затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03 березня 2016 року за № 340/28470, який розроблено на виконання частини третьої статті 16 Закону №481.

Отже, підставою для скасування вимоги подання звітів про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів може бути лише внесення відповідних змін у Закон № 481.

Першим звітним періодом для подання звітів за формами, затвердженими Наказом №49, був квітень 2016 року. В зв’язку із тим, що останній день строку для подання звіту за квітень 2016 припадав на святковий день – 9 травня, подання звіту переносилося на 10 травня 2016 року.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що граничний строк (останній день) подання звітів за травень 2016 року – 9 червня 2016 року!

Відповідно до порядків подання та заповнення звітів, затверджених Наказом №49, суб’єкти господарювання незалежно від форм власності подають звіт за основним місцем обліку в електронній формі.

Для забезпечення подання звітів в електронній формі з використанням ЕЦП, що надаються безкоштовно суб’єктам господарювання АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, на офіційному веб-порталі ДФС розміщено безкоштовне спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/).

Також, звертаємо увагу, що подання після граничного строку уточнюючих звітів не передбачено, оскільки звітність розроблена з метою державного контролю за регулюванням виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України і не відноситься до податкової. Відповідно, на подання зазначеної звітності не розповсюджуються норми п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України щодо надсилання уточнюючого розрахунку до податкової звітності.

Разом з тим, у разі виявлення суб’єктом господарювання помилки у звітній інформації і направленні нових звітів з уточненими даними у граничні строки подання звітності, інформаційні системи приймання звітності ДФС забезпечать обробку таких нових звітів.

Головне управління ДФС у
Чернігівській області

Понад 474 млн. грн. податкових платежів надійшло від платників Чернігівщини

За травень 2016 року до бюджетів усіх рівнів від платників Чернігівщини надійшло 474,2 млн.грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 61,1 відсоток або 179,8 млн.грн. більше ніж у травні минулого року.

До місцевих бюджетів платники Чернігівщини сплатили у травні 259,8 млн.грн.. Показник минулого року перевищено на 56,8 відсотків або 94,1 млн.грн.

Перевищення минулорічного показника надходжень відбулося завдяки збільшенню рівня добровільної сплати податків сумлінними платниками та здійсненню заходів податківцями.

Як повідомила заступник начальника відділу моніторингу доходів та обліково-звітних систем Наталія Камінська, найбільша питома вага у доходах місцевих бюджетів припадає на податок з доходів фізичних осіб – 49 відсотків. У травні його надійшло 127,4 млн.грн..

Єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сплачено платниками 178,1 млн.грн.

Фіскальна служба області висловлює подяку платникам за своєчасність розрахунків з бюджетом та високий рівень добровільної слати податків. Ми сподіваємось на високу свідомість платників та партнерські стосунки. Очікуємо й надалі своєчасних бюджетних надходжень, що так необхідні державі для забезпечення соціальних виплат.

Головне управління ДФС у
Чернігівській області

Для комфорту платників

З 01 липня 2016 року звіти з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за звітний період "червень 2016 року" подаються за новою формою згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 23.04.2015 № 460/26905 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 06.05.2016 № 682/28812).

З метою створення комфортних умов для подання суб’єктами господарювання звітів з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та на виконання вимог Порядку, на сайті Державної фіскальної служби України та субсайті ГУ ДФС у Чернігівській області розміщені електронні формати.

Головне управління ДФС у
Чернігівській області

Особи, які провадять незалежну професійну діяльність до 1 травня 2016 р. повинні сплатити ЄСВ

Головне управління ДФС у Чернігівській області нагадує, що особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме: наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності, зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахований за 2015 рік, до 1 травня поточного року.

Така норма передбачена пунктом 5 статті 4, абзацу 4 частини 8 статті 9 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

До відома платників податків!

У зв`язку з модернізацією електронних сервісів на веб-порталі ДФС відтепер інформацією з реєстрів ДФС, які є загальнодоступними, можна скористатись у режимі реального часу.

Електронні сервіси «Дані про взяття на облік платників», «Дані реєстру платників ПДВ», «Реєстр платників єдиного податку», «Реєстр страхувальників», «Інформація про РРО» та «Інформація про книги ОРО», «Дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального», «Реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами» розміщенні у режимі «Інформація з реєстрів» відкритої частини електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія), а також у вкладці «Інформація з реєстрів» в меню електронних сервісів на головній сторінці веб-порталу ДФС.

Переобладнали автомобіль – маєте право на податкову знижку!

Громадяни, які у минулому році переобладнали свій транспортний засіб з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива, мають право включити до податкової знижки суму фактично сплачених коштів на таке переобладнання.

Для отримання податкової знижки чинне законодавство дозволяє громадянам подати декларацію про свої доходи за минулий рік впродовж поточного року.

Витрати, які платник податку має право включити до податкової знижки, визначені статтею 166 Податкового кодексу.

Зауважимо, що понесені витрати обов‘язково слід підтвердити відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Декларація подається до податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації в паспорті).

Легалізація зайнятості населення та заробітної плати соціальна захищеність кожного працюючого громадянина

Прийнявши рішення займатися підприємницькою діяльністю роботодавці взяли на себе відповідальність не тільки перед засновниками щодо отримання якомога більшого прибутку, перед партнерами по бізнесу щодо виконання взятих на себе зобов’язань, а й перед людьми, працю яких використовують. Це відповідальність за здоров’я працівників, за безпечні умови праці, добробут їх сімей, за їх сьогодення та майбутнє.

Основа соціальної захищеності працівника – офіційне укладання трудових відносин, виплата належної працівникові суми заробітної плати відповідно до чинного законодавства. Адже, заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і, безпосередньо впливає на рівень життя населення. Виплата зарплати у „конвертах” – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Без створення належних умов праці для громадян з гідним рівнем її оплати та забезпечення соціальних гарантій працівникам, неможливе стабільне майбутнє України.

Необхідно пам’ятати: ухиляючись від офіційного укладання трудових відносин, виплачуючи заробітну плату «у конвертах» роботодавець фактично позбавляє працівника захисту своїх трудових прав:

- на основну та додаткову відпустки;

- на оплату лікарняного;

- на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу;

- отримання допомоги при травмуванні у разі нещасного випадку на виробництві;

- на гарантії за колективним договором;

- отримання допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу та ін.

Трапляється, що зарплата працівника значно відрізняється від тієї, яка записана у відомості. Це з’ясовується згодом, у випадку коли працівнику потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи для пред’явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії.

Заробітну плату в «конвертах» без перебільшення можна назвати однією з найбільших на сьогодні перепон в економічному та соціальному розвитку держави. Ні для кого не секрет, що частина заробітку на фірмах і підприємствах виплачується нелегально. Не скрізь, звичайно, але й нерідко роботодавці розглядають заробітну плату як непродуктивні витрати. Тому штучно стримують її ріст, ухиляються від прийняття колективних договорів. Біда ж у тому, що й наймані робітники погоджуються одержувати частину оплати своєї праці «у конвертах»… Під загрозою стає не тільки гідне пенсійне забезпечення на старість, але й інші соціальні виплати. Отримуючи неофіційну заробітну плату, працівник повністю беззахисний перед роботодавцем.

З 1 січня 2016 року відбулися істотні зміни в законодавстві щодо сплати єдиного соціального внеску, спрямовані на детінізацію ринку праці та легалізацію заробітної плати. Зокрема:

–зменшено нарахування єдиного внеску за кожну застраховану особу до 22%;

–скасовано утримання страхового внеску із заробітної плати найманих працівників.

У територіальних органах Державної фіскальної служби України на постійній основі організована робота щодо виявлення фактів виплат фізичним особам не облікованих та прихованих доходів, а також щодо контролю за дотриманням підприємствами, установами, організаціями та підприємцями вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати найманим працівникам і сплати належних сум ПДФО та єдиного соціального внеску до бюджету.

«Нагадуємо громадянам, які продовжують працювати на приватних фірмах та у підприємців без належного оформлення трудових взаємовідносин, економлячи 15% на податку на доходи фізичних осіб Ви втрачаєте набагато більше – це і страховий стаж, і єдиний внесок на загольнообов’язкове державне соціальне страхування, і відсутність будь-яких прав у разі конфлікту з роботодавцем.

Шановні керівники органів державної влади та органів місцевого самоврядування!

До початку роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єкти декларування зобов'язані подавати Декларації відповідно до ст. 12 Закону України від 07 квітня 2011 року №3206-УІІ «Про засади запобігання і протидії корупції» (далі - Закон №3206).

Частиною дев'ятою ст.12 Закону передбачено проведення перевірки достовірності відомостей, зазначених суб'єктами декларування у Декларації.

Така перевірка згідно з п. 5 Порядку здійснення перевірки достовірності відомостей, зазначених у декларації, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.03.2015 №333 (далі - Порядок), здійснюється як апаратом ДФС, так і територіальними органами (державними податковими інспекціями) за місцем проживання (податковою адресою) суб'єкта декларування.

При цьому безпосередньо апаратом ДФС здійснюються перевірки на підставі отриманих копій Декларацій виключно суб'єктів декларування, перелік яких визначено п.п. 1 п. 5 Порядку, інших суб'єктів декларування - територіальними органами ДФС за місцем проживання (податковою адресою) суб'єкта декларування.

Відповідно до ст. 45 Податкового кодексу України податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Тому, враховуючи наведене, з метою зменшення бюджетних витрат, для здійснення перевірки достовірності зазначених у Декларації відомостей відповідний орган протягом десяти днів з дня одержання декларації необхідно надсилати її копію:

- до апарату ДФС – суб’єктів декларування, перелік яких визначено п.п. 1 п. 5 Порядку;

- до територіального органу ДФС за місцем проживання (податковою адресою) суб'єкта декларування інших суб'єктів декларування.

Одночасно інформуємо, що адреси територіальних державних податкових інспекцій головних управлінь ДФС в областях та м. Києві розміщено на веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua).

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області

Реалізовувати пальне, не зареєструвавшись платником податку, надто дорого

Відтепер особи, які займаються реалізацією пального, обов’язково повинні реєструватися платниками акцизного податку. Тому до початку такої діяльності необхідно звернутися до податкової інспекції за основним місцем обліку. Таке нововведення передбачено п.п.212.3.4. Податкового кодексу України.

Для реєстрації необхідно не пізніше, ніж за три робочі дні до початку реалізації пального, подати заяву. Її форма затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Як повідомив начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Чернігівській області Ігор Пирог, починаючи з 1 березня, протягом 20 календарних днів платник податку зобов'язаний подати контролюючому органу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня. В акті необхідно зазначити адреси об'єктів та перелік резервуарів, де зберігаються залишки пального, технічні параметри (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам), правовстановлюючі документи на відповідні об'єкти та документи, що засвідчують правові підстави експлуатації таких об'єктів.

Зазначені в акті інвентаризації обсяги залишку пального контролюючий орган враховує у формулі, визначеній пунктом 232.3 статті 232 Податкового Кодексу, як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування в системі електронного адміністрування реалізації пального.

Період з 1 березня до 1 квітня є перехідним, протягом якого реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється без обмеження обсягів, обчислених за відповідною формулою.

Слід зазначити, що реалізація пального без реєстрації у встановленому порядку, передбачає штраф у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області

Реалізація майна – останній захід впливу на боржника

Одним із заходів погашення податкового боргу платника податків є реалізація його майна.

Відповідно до статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи, щодо погашення податкового боргу такого платника податків, шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Таким чином, реалізація майна є вагомим заходом впливу на боржника і відбувається виключно за дозволом суду. Йому передує цілий ряд інших заходів стягнення податкового боргу, насамперед списання коштів з банківських рахунків, вилучення готівки.

За рахунок погашення податкового боргу, з початку року вже надійшло до бюджету 8,7 млн.грн., що на 1,0 млн.грн. більше відповідного показника минулого року.

На сьогодні, в області в податкову заставу описано майна боржників на загальну суму 23,3 млн.грн..

Протягом 2015 року податкові органи області через уповноважені торгівельні організації передали в реалізацію майно боржників на загальну суму 4,1 млн.грн., а за січень - лютий 2016 року - на 1,7 млн.грн.

За рахунок реалізації описаного майна в поточному році до бюджету надійшло 492,8 тис. грн.

Отже, звертаємось до платників податків з проханням сумлінно виконувати свої обов’язки - своєчасно сплачувати податки, не порушуючи встановлені законодавством терміни.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області

До уваги платників спеціального режиму оподаткування! Визначення відповідності сільськогосподарської продукції коду товарної класифікації

Державна фіскальна служба України листом від 04.03.2016року №7892/7/99-99-19-03-02-17 «Про порядок застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ» повідомила платників податку - суб'єктів спеціального режиму оподаткування податком діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства (далі - спеціальний режим оподаткування) про визначення відповідності сільськогосподарської продукції відповідному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД.

Законом №909, зокрема, внесено зміни до пункту 209.2 статті 209 Кодексу, відповідно до яких у 2016році в межах спеціального режиму оподаткування запроваджена часткова сплата сум ПДВ до бюджету та на спеціальні рахунки. Розмір суми ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету та перерахуванню на спеціальні рахунки, залежить від виду сільськогосподарської продукції, що реалізується.

Для ведення податкового обліку за окремими видами сільськогосподарських операцій у складі податкової декларації з ПДВ із позначками «0121»-«0123», «0130» передбачено додаток 10 (ДС10).

З метою застосування пункту 209.2 і підпункту 209.15.1 пункту 209.15 статті 209 Кодексу, пунктом 209.19 статті 209 Кодексу визначено терміни «зернові культури», «технічні культури» та «продукція тваринництва» в такому значенні:

зернові культури - зернові культури товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД;

технічні культури - технічні культури товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД;

продукція тваринництва - продукція товарних позицій 0102 і 0401 згідно з УКТ ЗЕД.

Щодо визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД повідомляємо, що згідно з пунктом 1 статті 11 Закону України від 02 грудня 1997 року № 671/97-ВР «Про торгово-промислові палати в Україні» (далі - Закон № 671) торгово-промислові палати мають право, зокрема:

проводити на замовлення українських та іноземних підприємців експертизу, контроль якості, кількості, комплектності товарів (у тому числі експортних та імпортних) і визначати їх вартість;

засвідчувати і видавати сертифікати про походження товарів, сертифікати визначення продукції власного виробництва підприємств з іноземними інвестиціями та інші документи, пов'язані із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності.

Враховуючи викладене, у разі необхідності визначення відповідності власновиробленої сільськогосподарської продукції відповідному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД для правильного відображення обсягів постачання таких товарів у податковій декларації з ПДВ та її додатках платник податку - суб'єкт спеціального режиму оподаткування має можливість отримати висновок від Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або науково-дослідного інституту судових експертиз.

У разі, якщо платником податку - суб'єктом спеціального режиму оподаткування здійснюються операції з вивезення власновиробленої сільськогосподарської продукції за межі митної території України у митному режимі експорту, то, враховуючи статтю 69 Митного кодексу України, така продукція підлягає митному оформленню та класифікується митними органами ДФС шляхом визначення кодів відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД. Рішення митних органів ДФС щодо класифікації товарів для митних цілей є обов'язковими.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області

При отриманні доходів від двох і більше роботодавців потрібно подати декларацію

Обов'язок подавати декларацію такими громадянами встановлено п. 176.1 ст. 176 розділу IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI в редакції, яка діяла до 01.01.2016 року. Згідно з вказаною нормою платники податків зобов'язані подавати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року у строки, передбачені цим Кодексом для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом такого податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податку у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами одночасно двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року. У 2015 році ця сума становила 146160 грн.

При отриманні доходів від двох та більше податкових агентів заповнюється додаток Ф1 до декларації про майновий стан та доходи.

Задекларувати отримані у минулому році доходи громадяни повинні до 1 травня 2016 року, шляхом подання до податкової інспекції, за місцем реєстрації у паспорті, податкової декларації про майновий стан і доходи.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області

Сервіс «Пульс» працює цілодобово

Для реагування на скарги та зауваження платників податків на дії податківців та митників працює всеукраїнський сервіс «Пульс». За кожним зверненням, що надходить в межах компетенції Головного управління ДФС у Чернігівській області, працівники відділу власної безпеки проводять перевірки та вживають відповідні заходи реагування.

Начальник відділу власної безпеки при ГУ ДФС у Чернігівській області Олексій Мисенко повідомив, що з початку року з сервісу «Пульс» до відділу власної безпеки надійшли 2 звернення на можливо неправомірні дії посадовців ДФС. В одному випадку – на дії податківців, в іншому – на дії працівників митниці.

За результатами перевірок одна інформація підтвердилася. На адресу керівника територіального органу ДФС направлено подання про вжиття заходів реагування стосовно порушників та недопущення виявлених недоліків у подальшому.

Сервіс «Пульс» працює цілодобово за номером: (044) 284-00-07.

Також інформацію щодо протиправних дій посадових осіб територіальних підрозділів ГУ ДФС у Чернігівській області, порушень чинного законодавства суб’єктами господарювання можна надавати до відділу власної безпеки за адресою: м.Чернігів, вул. Реміснича,11. Можна повідомляти й за номером телефону «Довіри»: (0462) 668-522. За кожним фактом буде проведена службова перевірка і вжито відповідних заходів.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області

Зареєструватися платником акцизного податку необхідно до початку реалізації пального

Реалізація пального підлягає обов’язковій реєстрації з 1 березня. Тож особи, які займаються таким видом діяльності, мають звернутися до податкової інспекції і зареєструватися платниками акцизного податку. Юридичні особи реєструється за місцезнаходженням, а фізичні особи підприємці – за місцем проживання. І зробити це треба заздалегідь - до початку реалізації пального. Такі нововведення передбачені п.п.212.3.4. Податкового кодексу України.

Як повідомив начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Чернігівській області Ігор Пирог, станом на 17 березня на Чернігівщині зареєстровані 73 суб’єкти господарювання - реалізатори пального.

За три робочі дні до початку реалізації пального особа має подати відповідну заяву. Її форма затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 березня, платник податку зобов'язаний подати контролюючому органу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня. В цьому акті необхідно зазначити адреси об'єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків пального, та перелік резервуарів і їхні технічні параметри (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам). Також треба вказати правовстановлюючі документи на відповідні об'єкти та документи, що засвідчують правові підстави експлуатації таких об'єктів. Такі вимоги прописані у підрозділі 5 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України.

Зазначені в акті інвентаризації обсяги залишку пального контролюючий орган враховує у формулі, визначеній пунктом 232.3 статті 232 Кодексу. На ці обсяги платник податку має право зареєструвати акцизні накладні (розрахунки коригування) в системі електронного адміністрування реалізації пального.

Слід наголосити, що операції з реалізації пального без реєстрації передбачають для суб’єкта господарювання штраф у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального (п.117.3 Податкового кодексу України).

Період з 1 березня до 1 квітня є перехідним, протягом якого реєстрація акцизних накладних (розрахунків коригування) в Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється без обмеження обсягів.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області

З метою забезпечення ефективної протидії проявам корупції в органах ДФС області

У разі виявлення фактів незаконного виготовлення та реалізації підакцизних товарів, паливно-мастильних матеріалів та скрапленого газу просимо громадян повідомляти відділ внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Чернігівській області за телефонами: (0462) 668-522, 652-976.

Заступник начальника ВВБ при
ГУ ДФС у Чернігівській області С.П.Бураковський

До уваги платників акцизного податку з реалізації пального!

З 1 березня цього року запроваджена система електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП). Як повідомила начальник відділу обслуговування платників податків ГУ ДФС у Чернігівській області Тетяна Говоруха, юридичні особи та фізособи-підприємці, які реалізовуватимуть пальне, підлягають обов'язковій реєстрації як платники акцизного податку з реалізації пального. Зробити це необхідно до початку здійснення такої діяльності. Для цього необхідно подати заяву про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального за формою J(F)1310301. Заява надсилається до контролюючого органу за основним місцем обліку в електронному вигляді засобами електронного зв'язку з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб.

Електронні формати Заяви та інших документів розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/ Інформаційно-аналітичне забезпечення /Реєстр електронних форм податкових документів. Заява може бути сформована та надіслана через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія). Увійти до оновленого кабінету можна за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС України. Також для формування заяви в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Підтвердженням про отримання контролюючим органом заяви є перша квитанція (квитанція про доставку). Після автоматичної обробки заяви платнику не пізніше наступного робочого дня направляється друга квитанція. В ній зазначається інформація про результати розгляду: повідомлення про реєстрацію особи платником податку шляхом включення її до Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального або повідомлення про необхідність подання нової заяви у разі виявлення порушень вимог щодо електронного цифрового підпису, дотримання форми, порядку заповнення і подання заяви. У разі подання заяви до 1 березня датою реєстрації платником податку є перший день перехідного періоду, тобто 1.03.2016 року.

Особа, яка зареєстрована платником податку, може направити до ДФС засобами електронного зв'язку в електронному вигляді запит для отримання витягу із Реєстру платників за формою J(F)1302501. Не пізніше наступного робочого дня після отримання запиту ДФС направляє їй засобами електронного зв'язку в електронному вигляді витяг із Реєстру платників. Витяг є дійсним до внесення відповідних змін до Реєстру платників. Переглянути інформацію з Реєстру платників також можна в оновленому «Електронному кабінеті платника» (відкрита та закрита частини/Інформація з Реєстрів ДФС/Реєстр платників акцизного податку).

Інформація про реквізити відкритого електронного рахунка ДФС буде надіслана платнику податку не пізніше операційного дня, що настає за днем його відкриття у вигляді повідомлення.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області

Електронні сервіси ДФС - незамінні помічники для платників податків

Із запровадженням ДФС України електронних сервісів, платникам відкривається безліч можливостей. Зокрема, є можливість оцінити податкові ризики діяльності з потенційними бізнес-партнерами, доступу до нормативних і інформаційних документів з питань оподаткування, скористатися загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом, звітувати он-лайн тощо.

Звертаємо увагу громадян, що нині триває Кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2015 року. Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році, передбачено для тих громадян, які отримували доходи не від податкових агентів, та доходи, з яких протягом року податок не утримувався. Декларація подається до органу державної податкової служби за місцем податкової адреси платника податку, тобто за місцем реєстрації (по паспорту).

Наразі громадяни мають можливість подати річну декларацію про майновий стан і доходи через сервіс ДФС України «Декларування он-лайн». Сервіс дає можливість подати декларацію не з’являючись особисто до податкової інспекції, при цьому платник повинен мати електронний цифровий підпис.

Запрошуємо скористатися сервісами фіскальної служби на офіційному веб – порталі відомства за електронною адресою: www.sfs.gov.ua.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області

До уваги платників податків!

У зв’язку зі скороченням штатної чисельності Інформаційно-довідкового департаменту ДФС припиняють роботу окремі пункти реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС.

У Чернігівській області з 3 березня 2016 року припинили роботу пункти реєстрації користувачів у містах Прилуки, Ніжин та Мена.

Для отримання послуг електронного цифрового підпису просимо звертатися до пункту реєстрації користувачів, розташованому в обласному центрі: м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 28, 1-й поверх, каб. 14. Тел.:(0462) 77-49-27.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області

Користуйтеся електронними сервісами і забудьте про черги

Електронні сервіси стали невід’ємною складовою спілкування платників податків з фіскальною службою. Адже сучасні технології дають багато переваг - зручно, швидко, надійно. Перейшовши на подання звітності в електронному вигляді, можна забути про черги і зекономити багато часу з користю для ділових справ.

Один з таких сервісів для платників податків - надання послуг електронного цифрового підпису (ЕЦП).

Як повідомив начальник відділу реєстрації користувачів при Головному управлінні ДФС у Чернігівській області Олександр Кулик, з початку цього року клієнтами Центру сертифікації ключів, стали 6608 фізичних осіб та 3219 юридичних осіб. Вони безкоштовно отримали 28724 посилені сертифікати електронних ключів.

Докладніше з інформацією про електронні сервіси можна ознайомитися на офіційному сайті ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області

Правомірність розрахунку штрафних санкцій та пені на суму податкового боргу, що виник внаслідок некоректного заповнення платниками додатка 2 до декларації з ПДВ

Головне управління ДФС у Чернігівській області доводить до відома платників ПДВ наступне.

Державна фіскальна служба України у зв'язку із численними запитами платників ПДВ щодо правомірності розрахунку штрафних санкцій та пені на суму податкового боргу, який виник внаслідок некоректного заповнення платниками податку додатка 2 до податкової декларації з ПДВ, що подавалась за звітні (податкові) періоди починаючи з лютого 2015 року повідомляє.

Непогашені залишки сум податку на додану вартість, що були заявлені платниками податку до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року, задекларовані до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року в рахунок зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) періодів, від'ємне значення суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 статті 200 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), та залишок від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів після бюджетного відшкодування, задекларовані платниками податку за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року (далі - залишки від'ємного значення) обліковувались платниками податку у додатку 2 до податкової декларації з ПДВ (починаючи з лютого 2015 року) до повного їх погашення.

Такі суми залишків від'ємного значення відображалися у графах 2-5 таблиці 1 додатка 2 до декларації (в залежності від напряму декларування від'ємного значення).

При цьому від'ємне значення, яке вказувалось платником у графі 4 "Суми, задекларовані до бюджетного відшкодування в рахунок зменшення податкових зобов'язань з податку наступних звітних (податкових) періодів, які залишились непогашеними станом на 01.02.2015" та графі 5 "Залишки сум податку, що були заявлені платниками податку до бюджетного відшкодування , та залишились непогашеними станом на 01.02.2015" таблиці 1 додатка 2 до податкової декларації з ПДВ, переносилось до цих граф з інтегрованої картки платника податку (далі - ІКПП).

У разі некоректного заповнення додатка 2 до податкової декларації з ПДВ, зокрема граф 4 та 5 таблиці 1, якщо платник податку зазначив в цих графах суми податку, які перевищують суми від'ємного значення, що обліковувались в ІКПП, у такого платника в ІКПП формувався "технічний" податковий борг з податку на додану вартість. У разі подальшого подання до такої звітності уточнюючого розрахунку з метою виправлення помилок, допущених при заповненні додатка 2, у платників податку в ІКПП виходячи з суми такого податкового боргу автоматично розраховувались штрафні санкції з ПДВ та пеня, що передбачені пунктом 126.1 статті 126 Кодексу.

Пунктом 126.1 статті 126 Кодексу передбачено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Згідно з підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Кодексу (у редакції, яка діяла до 01.09.2015) пеня нараховується на суму податкового боргу після закінчення встановлених Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання.

Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Кодексу визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Кодексу грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності;

Згідно з підпунктом 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Кодексу податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Таким чином, відповідно до зазначених норм Кодексу пеня та штрафні санкції нараховуються на податковий борг, яким є сума коштів, яку платник мав сплатити, але не сплатив своєчасно до відповідного бюджету як податок, що визначений в порядку та строки, встановлені Кодексом.

Податковий борг, автоматично розрахований в ІКПП платника податку внаслідок некоректного заповнення платником додатка 2 до податкової декларації з ПДВ, а саме зазначення у графах 4 та 5 таблиці 1 сум податку, які перевищують суми ПДВ, що обліковувались в ІКПП, за своєю економічною та правовою сутністю не відповідає визначенню податкового боргу у розумінні Кодексу.

Отже, штрафні санкції та пеня, розраховані в ІКПП на суму такого "технічного" податкового боргу, автоматично сформованого в ІКПП внаслідок некоректного заповнення платником податку додатка 2 до декларації з ПДВ, підлягають сторнуванню на підставі рішення контролюючого органу за місцем реєстрації платника податку.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області

Особливості справляння земельного податку

Головне управління ДФС у Чернігівській області інформує платників земельного податку про наступне.

Державна фіскальна служба України з метою забезпечення дотримання вимог чинного податкового законодавства в частині справляння земельного податку з юридичних осіб повідомляє.

3 01 січня 2015 року плата за землю - це місцевий податок, який є однією із складових податку на майно.

Місцеві податки і збори встановлюються рішеннями, які в межах повноважень приймають сільські, селищні та міські ради. Встановлення місцевих податків і зборів здійснюється у порядку, визначеному Податковим кодексом України (далі - Кодекс).

Так, ст. 7 Кодексу визначено загальні засади встановлення податків і зборів і, зокрема, ставок податку, податкових пільг тощо.

Розділом XIII Кодексу передбачено граничний розмір ставок земельного податку, у розрізі категорій земельних ділянок ставки визначаються рішенням місцевої ради.

При цьому за відсутності рішення місцевої ради про встановлення місцевих податків і зборів, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм Кодексу із застосуванням мінімальних ставок, а плата за землю - із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю (п.12.3 ст. 12 Кодексу).

Зазначену норму також необхідно враховувати для розрахунку суми земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Рішення місцевої ради оприлюднюється до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування ставок податків та пільг. Копія прийнятого рішення надсилається у десятиденний строк з дня оприлюднення до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники місцевих податків та зборів. Граничним терміном надання копії рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного відповідно до Кодексу є 25 грудня року, що передує звітному.

Необхідно звернути увагу, що Кодексом місцевим радам не надано право встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків і зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів.

Згідно із Кодексом, якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право.

Поряд з цим, відповідно до ст. 73 Закону України від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Порядок застосування пільг зі сплати земельного податку викладено в Узагальнюючій податковій консультації щодо застосування пільг зі сплати земельного податку, встановлених відповідним рішенням органу місцевого самоврядування, затвердженій наказом ДФС від 28.05.2015 №379.

Звертаємо увагу, що відповідно до п.287.1 ст. 287 Кодексу власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється у Державному земельному кадастрі в порядку, встановленому Законом України від 07 липня 2011 року № 3613-VІ «Про Державний земельний кадастр».

Дані Державного земельного кадастру згідно з п.286.1 ст. 286 Кодексу є підставою для нарахування земельного податку.

Розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності, здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного законодавства, вирішення земельних спорів тощо належить виключно до повноважень сільських, селищних та міських рад.

Суб'єктам господарювання, які не оформили відповідно до законодавства право власності або користування землею, необхідно звернутися до органів виконавчої влади та/або органів місцевого самоврядування для оформлення та реєстрації такого права.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області

Платникам ПДВ: щодо термінів коригування в податковій декларації з ПДВ податкових зобов'язань та податкового кредиту


Державна фіскальна служба України у зв'язку із численними запитами платників ПДВ листом від 22.01.2016р. №2052/99-99-19-03-02-17 надала роз’яснення щодо термінів коригування в податковій декларації з податку на додану вартість податкових зобов'язань та податкового кредиту на підставі розрахунку коригування до податкової накладної. Пунктом 192.1 статті 192 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) визначено, що якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Відповідно до підпункту 192.1.1 пункту 192.1 статті 192 Кодексу, якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:

а)постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;

б)отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв'язку з отриманням таких товарів/послуг.

Постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань на підставі складеного та зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування.

Згідно з підпунктом 192.1.2 пункту 192.1 статті 192 Кодексу, якщо внаслідок такого перерахунку відбувається збільшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:

а)постачальник відповідно збільшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;

б)отримувач відповідно збільшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення перерахунку.

Отримувач має право збільшити суму податкового кредиту на підставі складеного та зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов'язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем.

Тобто, у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг: постачальник має право зменшити податкові зобов'язання на підставі розрахунку коригування, зареєстрованого в ЄРПН отримувачем протягом 15- денного терміну, у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його складено. Якщо розрахунок коригування зареєстрований в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, то постачальник має право зменшити податкові зобов'язання у податковій декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому його зареєстровано в ЄРПН;

покупець повинен зменшити податковий кредит в податковій декларації з ПДВ за податковий період, на який припадає дата складення розрахунку коригування, та зареєструвати його в ЄРПН у встановлені терміни. У разі збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг: постачальник повинен збільшити податкові зобов'язання в податковій декларації з ПДВ за податковий період, на який припадає дата складення розрахунку коригування;

покупець має право збільшити податковий кредит на підставі розрахунку коригування, зареєстрованого в ЄРПН протягом 15-денного терміну, у податковій декларації з ПДВ за той звітний (податковий) період, в якому його складено, або за будь-який наступний звітний (податковий) період, але не пізніше ніж через 365 днів з дати його складення. Якщо розрахунок коригування зареєстрований в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, то покупець має право збільшити податковий кредит у податковій декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому його зареєстровано в ЄРПН, або будь- якого наступного звітного (податкового) періоду, але не пізніше ніж через 365 днів з дати його складення.

Якщо розрахунок коригування не зареєстрований в ЄРПН протягом 180 календарних днів або взагалі не складений на таку операцію, то:

у разі збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг податковий кредит покупця не може бути збільшений, але постачальник не звільняється від обов'язку збільшення суми податкових зобов'язань за відповідний звітний (податковий) період, в якому здійснюється зміна суми компенсації вартості товарів/послуг;

у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг податкові зобов'язання постачальника не можуть бути зменшені, але покупець зобов'язаний зменшити податковий кредит за відповідний (податковий) період, в якому здійснюється зміна суми компенсації вартості товарів/послуг.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області


Про зміни в оподаткуванні податком на прибуток підприємств у 2016 році


З 1 січня 2016 року набули чинності зміни в оподаткуванні податком на прибуток підприємств, які внесені Законом України від 24 грудня 2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

Так, стосовно щоквартального декларування податку на прибуток, то відповідно до нової редакції пункту 137.4 статті 137 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Водночас, пунктом 137.5 статті 137 Кодексу для окремих категорій платників податку встановлено річний податковий (звітний) період.

Враховуючи внесені зміни до пункту 57.1 статті 57 Кодексу, вилучено положення щодо подання податкової декларації за базовий звітний (податковий) рік до 1 червня року, наступного за звітним (податковим) роком.

Таким чином, за результатами діяльності за 2015 рік податкова декларація повинна бути подана:

- протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного податкового кварталу, якщо базовим звітним (податковим) періодом для платника податку є календарний квартал;

- протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, якщо базовим звітним (податковим) періодом є календарний рік.

Подання податкової звітності з податку на прибуток за результатами діяльності за 2015 рік здійснюється за новою формою декларації.

Стосовно відміни щомісячних авансових внесків з податку на прибуток, то статтею 10 Закону № 909 з пункту 57.1 статті 57 Кодексу виключено положення, які передбачали щомісячну авансову сплату податку на прибуток.

Отже, платники податку у січні – травні 2016 року не сплачують щомісячні авансові внески, нараховані у податковій декларації за 2014 рік. Крім того, у податковій декларації з податку на прибуток за 2015 рік розрахунок щомісячних авансових внесків у період з червня 2016 року по травень 2017 року не здійснюється та р.26 форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897, не заповнюється.

Проте платники, які за новими правилами у 2016 році подають податкові декларації за податкові (звітні) періоди квартал, півріччя, три квартали, рік, у податковій декларації за три квартали 2016 року визначають авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі 2/9 податку на прибуток, який підлягає сплаті до 31 грудня 2016 року.

Відповідне роз’яснення надано листом ДФС України від 18.01.2016 № 1626/7/99-99-19-02-02-17 «Про зміни в оподаткуванні податком на прибуток підприємств у 2016 році».

Крім того, у листі висвітлено: вимоги для об'єднань та асоціацій об'єднань співвласників багатоквартирних будинків з метою визначення їх неприбутковими організаціями; зменшення податку на прибуток на суму нарахованого податку на нерухоме майно; коригування фінансового результату на доходи від участі в капіталі та дивіденди; нові різниці для коригування фінансового результату до оподаткування на період дії закону щодо фінансової реструктуризації.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області


Зміни в оподаткуванні транспортних засобів


З 1 січня 2016 року набрали чинності зміни до статті 267 Податкового кодексу України «Транспортний податок».

Державна фіскальна служба України в листі від 25.01.2016 р. № 2374/7/99-99-17-04-01-17 надала наступне роз’яснення.

Підпунктом 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 Кодексу визначено, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу є об'єктами оподаткування.

Щодо об'єкта оподаткування.

Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об'єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті.

Отже, об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 1033500 грн. (1378 грн. м.з.п. х 750 м.з.п. = 1033500 грн.) та з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно).

Виготовлення транспортного засобу - це календарна дата виготовлення транспортного засобу (день, місяць, рік), для транспортних засобів, календарну дату виготовлення яких визначити неможливо, - 1 січня року виготовлення, зазначеного у реєстраційних документах.

Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі

25 000 грн. за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року (2016 рік) і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

Водночас повідомляємо, що юридичні особи - платники транспортного податку звітуватимуть у 2016 році за формою податкової декларації з транспортного податку, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 № 415 «Про затвердження форми Податкової декларації з транспортного податку», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.04.2015 за № 474/26919.

Також внесеними змінами визначено, що у разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який є об'єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю), податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов'язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.

Єдиний реєстр досудових розслідувань утворено на виконання пункту 22 розділу XI Перехідних положень Кримінального процесуального кодексу України.

Відповідно до пункту 1.6. Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом Генерального прокурора України від 17.08.2012 № 69 (далі - Положення), виконання функцій адміністратора Реєстру покладається на Генеральну прокуратуру України, прокуратури областей та міста Києва.

Відомості з Реєстру надаються у вигляді витягу у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України (пункт 4.1 Положення).

Підпунктом 267.6.9 пункту 267.6 статті 267 Кодексу встановлено, що у разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який є об'єктом оподаткування, уточнююча декларація юридичною особою - платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику уточнююча декларація юридичною особою - платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня складання постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.

Фізичні особи - платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:

об'єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема, документів, що підтверджують право власності на об'єкт оподаткування, перехід права власності на об'єкт оподаткування, документів, що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення- рішення вважається скасованим (відкликаним).

Фізичні особи - нерезиденти для проведення звірки даних звертаються до контролюючих органів за місцем реєстрації об'єктів оподаткування.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області


Податкова соціальна пільга у 2016 році


Відповідно до п.п. 169.1.1 п. 169.1 статті 169 Податкового кодексу України будь – який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунок на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року. Крім того, цією статтею передбачено підвищений розмір податкової соціальної пільги для окремих категорій громадян.

Згідно із абзацом першим п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Оскільки Законом України «Про Державний бюджет на 2016 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб та мінімальну заробітну плату з 1 січня 2016 року встановлено в розмірі 1378 грн, сума заробітної плати, нарахованої платнику податків протягом звітного податкового місяця, що дає право на податкову соціальну пільгу в 2016 році становить 1930 грн (1378 грн х 1,4).

Впродовж 2016 року сума заробітної плати, яка дає право на податкову соціальну пільгу та розміри податкових соціальних пільг є незмінними.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області


Про використання касових апаратів в 2016 році


Основним нормативно-правовим актом, що регулює розрахунки за готівку, є Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), який є спеціальним законом. Встановлення вимог щодо проведення розрахункових операцій за готівку іншими законами, крім Податкового кодексу України (далі – Кодекс), заборонено.

Статтею 3 Закону № 265 визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру РРО, з додержанням встановленого порядку їх застосування.

Пунктом 8 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону № 265 передбачено, що з 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), РРО з купівлі-продажу іноземної валюти.

До 1 січня 2016 року дозволяється використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.

Таким чином, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року електронних контрольно-касових апаратів, що подають до органів фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z-звіти), встановлено перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

Отже, якщо зареєстрований у органах ДФС до 1 січня 2015 касовий апарат із версією програмного забезпечення доопрацьований і забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, такий касовий апарат може використовуватись з 1 січня 2016.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області


Умови застосування касових апаратів спрощенцями ІІ та ІІІ груп


Відповідно до норм Податкового кодексу України (п. 296.10.) платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Фізичні особи-підприємці другої і третьої груп, незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень не застосовують реєстратори розрахункових операцій. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим починаючи з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Водночас, статтею 9 Закону України від 06.07.1995 N265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями) (далі- Закон №265) визначений перелік операцій при яких реєстратори розрахункових операцій не застосовуються.

При здійсненні діяльності із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій необхідно дотримуватись вимог Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства доходів i зборів України від 28.08.2013 № 417 "Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій" (далі- Порядок №417) та Закону №265.

При цьому перед придбанням РРО необхідно пересвідчитися, що:

1) модель касового апарату включено до Державного реєстру РРО (інформація про реєстр РРО розміщена на сайті ДФС України);

2) термін служби РРО ще не вичерпано;

3) граничний термін, після якого згідно з Державним реєстром РРО заборонено реєструвати зазначену модель РРО, не настав.

При купівлі касового апарату, що був у використанні, слід пересвідчитись, що реєстрацію такого РРО було скасовано (взяти у продавця (власника) РРО довідку про скасування реєстрації за місцем попередньої реєстрації).

До здійснення реєстрації в органах ДФС суб’єкт господарювання повинен звернутись до Центру сервісного обслуговування і укласти з ним договір на сервісне обслуговування.

Порядком №417 визначено, що для реєстрації РРО суб’єкт господарювання подає до податкового органу:

- заяву про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО;

- копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО;

- копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО;

- копію договору суб'єкта господарювання з Центром сервісного обслуговування про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області


Зміни з місцевих, ресурсних та рентних платежів, які набули чинності з 1 січня 2016 року Плата за землю


- Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь та земель загального користування – не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки (до змін ставка податку у розмірі не більше 1 відсотка поширювалась лише на сільгоспугіддя).

- Виключено вимогу, що договір оренди повинен бути оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.

- Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення станом на 01.01.2016р. становить 1,433, а значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) за 2015 рік становить 1,2.

- При складанні платниками податкової декларації з плати за землю за 2016 рік застосовується форма декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015р. № 560, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.07.2015р. за N783/27228.

- В 2016 році до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів на 2016 рік не застосовуються вимоги, встановлені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України та Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" щодо офіційного оприлюднення прийнятих на 2016 рік рішень.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області


Єдиний податок четвертої групи


- З 1 січня 2016 року для платників єдиного податку четвертої групи ставки податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду, які залежать від категорії (типу) земель та їх розташування, зросли на 80 відсотків.

- У 2016 році відмінено застосування коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки землі для визначення бази оподаткування для єдиного податку четвертої групи.

Тобто у поточному році база оподаткування єдиним податком четвертої групи є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року.

- З 2016 року виключено другий абзац п.2921.1 ст. 2921, де вказано, що «права власності/користування земельними ділянками повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства».

- Наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015р. №578, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.06.2015р. за №799/27244, затверджено форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області


Екологічний податок


- Збільшено ставки на 26,7 відсотків.

- Наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №715, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.09.2015р. за №1052/27497, затверджено форму податкової декларації екологічного податку, яка запроваджена з IV кварталу 2015 року.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області


Реалізація майна – один із заходів погашення податкового боргу


Одним із найнеприємніших заходів погашення податкового боргу для платника податків є реалізація його майна.

Відповідно до статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Таким чином, реалізація майна є останнім заходом впливу на боржника і відбувається виключно за дозволом суду. Йому передує цілий ряд інших заходів стягнення податкового боргу, насамперед стягнення з рахунків, вилучення готівкових коштів.

На сьогодні в області в податкову заставу описано майна боржників на загальну суму 25,5 млн.грн., в т.ч. описаного у 2015 році – 13,1 млн.грн.

В минулому році податкові органи області подали до суду позовів для отримання дозволів на реалізацію майна боржників на загальну суму понад 12,5 млн.грн., з яких передано в реалізацію майна через біржові торги на 4,1 млн.грн.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області


Податкова звітність з ПДВ за січень 2016 року подається за новою формою


Платники податку на додану вартість звітують за новою формою в електронному вигляді починаючи зі звітів за січень 2016 року.

Нова форма декларації з податку на додану вартість затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 "Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість", який опубліковано 30 січня 2016 року у виданні "Урядовий кур’єр".

Звертаємо увагу, що Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" внесено суттєві зміни до Податкового кодексу України в частині визначення податкових зобов’язань з податку на додану вартість та їх сплати до бюджету, зокрема, сільськогосподарськими товаровиробниками.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області


„Електронний кабінет платника податків”- електронний сервіс ДФС


Електронний кабінет платника податків– це персональне автоматизоване робоче місце платника податків, яке за допомогою спеціального інструмента доступу (наприклад, електронної картки платника податків) з використанням електронно-цифрового підпису дозволяє працювати з органами фіскальної служби в режимі реального часу.

Робота з власним Електронним кабінетом здійснюється платником податків за допомогою підключеного до Інтернет-мережі персонального комп’ютера за умови авторизації платника податків на веб-порталі ДФС України.

Електронний кабінет платника податків є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає можливість безконтактної взаємодії платників податків та ДФС з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Призначенням Електронного кабінету є надання платнику податків можливості реалізувати свої обов’язки та права у сфері оподаткування в режимі on-line.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області


Перерахування сум єдиного внеску при виплаті заробітної плати


В зв’язку з набранням чинності 01 січня 2016 року Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» для платників, визначених частиною першою статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування встановлено у розмірі 22 відсотки до бази нарахування.

Відповідно змінюється частка єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що контролюється банківськими установами. Тому до приведення норм Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 №453 у відповідність з вимогами чинного законодавства, зобов’язано територіальні органи ДФС погоджувати сплату єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в розрахункових документах.

Лист ДФС України від 15.01.2016 №1259/7/99-99-17-03-01-17 розміщено за адресою- http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66077.html.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області


Про індекс споживчих цін за 2015 рік та індексацію нормативної грошової оцінки земель у 2016 році


За інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2015 рік становив 143,3%.

Враховуючи це, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка земель населених пунктів та інших земель несільсьісогосподарського призначення, розрахований відповідно до пункту 289.2 статті Податкового кодексу України, станом на 1 січня 2016 року становить 1,433.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік - 1,703, 1997 рік - 1,059, 1998 рік - 1,006, 1999 рік - 1,127, 2000 рік - 1,182, 2001 рік - 1,02, 2005 рік - 1,035, 2007 рік - 1,028, 2008 рік - 1,152, 2009 рік - 1,059, 2010 рік - 1,0, 2011 рік - 1,0, 2012 рік - 1,0, 2013 рік - 1,0, 2014 рік - 1,249, 2015 рік - 1,433. Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася.

Разом з тим, відповідно до пункту 6 підрозділу 6 Перехідних положень Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 24.12.2015 № 909 - VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році») встановлено, що індекс споживчих цін за 2015 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів), застосовується із значенням 120 відсотків.

Враховуючи викладене, значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) за 2015 рік становить 1,2.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області


Декларація про минулорічні доходи громадян заповнюється з податку на доходи фізичних осіб та військового збору


З 1 січня стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2015 року. Про її особливості йшлося під час прес-конференції, яка відбулася в Головному управлінні ДФС у Чернігівській області.

Обов’язково подати декларації про майновий стан мають ті громадяни, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але з яких податок не утримувався, - зазначив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Андрій Шалигін.

Зокрема, такими є:

- доходи від осіб, які не є податковими агентами;

- доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;

- доходи від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);

- інвестиційний прибуток;

- вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

- іноземні доходи.

Також обов’язково необхідно подати декларацію у разі отримання заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів тощо.

Особливістю цьогорічної кампанії є те, що минулорічні доходи та майновий стан громадянам потрібно декларувати за новою формою декларації. При її заповненні платники декларуватимуть доходи та розраховуватимуть податкове зобов’язання не лише з податку на доходи фізичних осіб, але й з військового збору.

Податкова декларація за 2015 рік подається до 1 травня.

Метою декларування доходів фізичних осіб є як сплата податку до бюджету так і надання громадянам податкової знижки, тобто повернення надмірно сплаченого минулого року із заробітної плати податку на доходи фізичних осіб.

До податкової знижки можна включати такі витрати:

- сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання;

- частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом;

- пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;

- страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;

- витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій;

- витрати на оплату державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

- сума коштів, сплачених у зв'язку з переобладнанням транспортного засобу;

- витрати на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла.

Скористатися правом на податкову знижку громадяни зможуть упродовж усього року.

Під час прес-конференції журналісти отримали вичерпні відповіді на всі поставлені запитання.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області


Актуальні питання кампанії декларування доходів, отриманих у 2015 році


В Головному управлінні ДФС у Чернігівській області відбулась прес-конференція з питань декларування доходів громадян. З журналістами зустрічався начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Андрій Шалигін. Він повідомив наступне.

З 1 січня 2016 року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2015 року.

Обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи передбачений для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але з яких податок не утримувався.

Зокрема до таких доходів відносяться:

- доходи від осіб, які не є податковими агентами;

- доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;

- дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);

- інвестиційний прибуток;

- вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

- іноземні доходи.

Також, обов’язкове подання декларації у разі отримання громадянином доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів тощо.

Особливістю цьогорічної кампанії є те, що минулорічні доходи та майновий стан громадянам потрібно декларувати за новою формою декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Мінфіну від 02.10.2015 №859, який містить Інструкцію щодо її заповнення.

При заповненні нової форми звітності платники декларуватимуть доходи та розраховуватимуть податкове зобов’язання не лише з податку на доходи фізичних осіб, але й з військового збору.

Податкова декларація за 2015 рік подається до 1 травня 2016 року.

Метою декларування доходів фізичних осіб є не лише сплата податку до бюджету, а й надання платникам податків податкової знижки, тобто повернення надмірно сплаченого з їх заробітної плати в минулому році податку на доходи фізичних осіб.

Скористатися правом на податкову знижку громадяни зможуть упродовж усього 2016 року.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом минулого року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема:

- квитанціями;

- платіжними дорученнями;

- фіскальними або товарними чеками;

- прибутковими касовими ордерами;

- меморіальними ордерами тощо.

За 2015 рік до податкової знижки можна включати такі витрати:

- частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом;

- пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям ;

- сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання;

- страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;

- витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій;

- витрати на оплату державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

- сума коштів, сплачених у зв'язку з переобладнанням транспортного засобу

- витрати на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Подати декларацію можна на паперових носіях, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Також можна подати в електронному вигляді через інформаційний портал державної фіскальної служби України з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області


Щодо застосування спрощеної системи оподаткування в 2016 році


За останні дні до Державної фіскальної служби України надійшло чимало звернень від платників податків щодо застосування спрощеної системи оподаткування в 2016 році та тлумачення змін, внесених Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», який набрав чинності з 1 січня 2016 року.

У зв`язку з цим ДФС переглянула лист від 18.01.2016 №1527/7/99-99-17-02-02-17 «Про окремі зміни у законодавстві щодо спрощеної системи оподаткування», внаслідок чого до листа внесено наступні зміни:

«Суб’єкти господарювання - фізичні особи - платники єдиного податку, які в 2015 році отримали доходи понад 5 млн. грн., але не перевищили обсяг доходу 20 млн. грн., не втрачають право застосовувати спрощену систему оподаткування в 2016 році. Водночас, якщо фізичні особи – підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування протягом 2016 року, отримають доходи обсягом більше 5 млн. грн., такі платники будуть зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, в якому відбулося таке перевищення».

Рішення прийнято на підставі ч. I ст. 58 Конституції України , якою передбачено, що закони та інші-нормативно правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи. А також відповідно до п. 56.21 ст. 56 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у разі, коли норма Кодексу чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів, або коли норми одного і того ж нормативно-правового акта суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

Такий самий підхід застосовується і для платників єдиного податку третьої групи – юридичних осіб.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області

Власникам землі та землекористувачам!
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2015 рік


Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру на виконання пункту 289.3 статті 289 Податкового кодексу України листом від 11.01.2016р. № 6-28-0.22-201/2-16 повідомляє.

За інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2015 рік становив 143,3%.

Враховуючи це, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, розрахований відповідно до пункту 289.2 статті Податкового кодексу України, станом на 1 січня 2016 року становить 1,433.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять:

1996 рік - 1,703, 1997 рік - 1,059, 1998 рік - 1,006, 1999 рік - 1,127, 2000 рік - 1,182, 2001 рік - 1,02, 2005 рік - 1,035, 2007 рік - 1,028, 2008 рік - 1,152, 2009 рік - 1,059, 2010 рік - 1,0, 2011 рік - 1,0, 2012 рік - 1,0, 2013 рік - 1,0, 2014 рік - 1,249, 2015 рік - 1,433. Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася.

Разом з тим, відповідно до пункту 6 підрозділу 6 Перехідних положень Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 24.12.2015 № 909 - VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році») встановлено, що індекс споживчих цін за 2015 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів), застосовується із значенням 120 відсотків.

Враховуючи викладене, значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) за 2015 рік становить 1,2.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області

Особливості справляння орендної плати за землю

Державна фіскальна служба України з метою забезпечення дотримання вимог чинного податкового законодавства в частині справляння орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності повідомляє.

Орендні відносини в Україні регламентуються, зокрема, Земельним кодексом України, Законом України від 06 жовтня 1998 року №161-XIV "Про оренду землі", а порядок справляння орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності - Податковим кодексом України.

Відповідно до пункту 288.1 статті 288 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.

Згідно з пунктом 288.4 статті 288 ПКУ у договорі оренди визначаються розмір та умови внесення орендної плати. Річна сума платежу: не може бути меншою 3 відсотків та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі cпір вирішується в судовому порядку.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їx розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Форму надання інформації затверджено наказом Міністерства фінансів України від 17.09.2015 р. №783 «Про затвердження форми Переліку орендарів, з якими укладено договори оренди землі державної або комунальної власності».

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області


Всеукраїнський семінар - форум - 12 лютого 2016 року


Головне управління ДФС у Чернігівській області повідомляє, що ДП «Сервісно- видавничий центр» за участі фахівців ДФС – 12 лютого 2016 року у м. Києві відбудеться Всеукраїнський семінар - форум для платників податків з метою роз’яснення суб’єктам господарювання щодо змін до податкового законодавства у зв’язку з прийняттям Закону України від 24 грудня 2015р. №909- VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

Тема семінару : «Офіційно про податкові новації -2016».

За докладнішою інформацією звертайтеся до директора філії ДП «Сервісно-видавничий центр» у Чернігівській області Жабинець Ніни Михайлівни, тел. 675-094.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області


Про зміни в оподаткуванні ПДВ сільгоспвиробників


З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24.01.2015 №909-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”, який вніс зміни в оподаткуванні податком на додану вартість суб’єктів господарської діяльності, які застосовують спеціальний режим оподаткування у сфері сільського господарства.

Так, залежно від операцій, які здійснюють сільськогосподарські підприємства – суб’єкти спеціального режиму, позитивна різниця між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом звітного періоду, розподіляється та перераховується до Державного бюджету України та на спеціальні рахунки сільгоспвиробників, які відкриті ними в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, у таких співвідношеннях (п.209.2 ст.209 ПКУ):

за операціями із сільськогосподарськими товарами/послугами (крім зернових і технічних культурта продукції тваринництва) – 50 відсотків до державного бюджету, решта 50 відсотків – на спецрахунки;

за операціями із зерновими і технічними культурами – 85 відсотків до державного бюджету, 15 відсотків – на спецрахунки;

за операціями з продукцією тваринництва – 20 відсотків до державного бюджету, 80 відсотків – на спецрахунки.

Для забезпечення розрахунків з бюджетом та перерахування коштів на спеціальні рахунки, сільськогосподарським підприємствам, які станом на 01.01.2016 були зареєстровані суб’єктами спеціального режиму оподаткування, Державна казначейська служба України в доповнення до вже відкритих суб’єктам спецрежиму рахунків, на які перераховуються кошти для розрахунків з бюджетом (3751) та для перерахування коштів на спеціальні рахунки (3752), відкрила три додаткові рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ для кожної з вищезазначених операцій:

рахунки 3753 (призначені для перерахування коштів до Державного бюджету України та на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг);

рахунки 3754 (призначені для перерахування коштів до Державного бюджету України та на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання зернових та технічних культур);

рахунки 3755 (призначені для перерахування коштів до Державного бюджету України та на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання продукції тваринництва).

Сільськогосподарські підприємства зараховують кошти на власні рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ (3753, 3754, 3755). Зараховані сільгоспвиробниками кошти на електронні рахунки 3753, 3754, 3755 автоматично протягом наступного операційного дня за днем, в якому вони надійшли на такі рахунки, перераховуються органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на рахунки 3751 та 3752 у розмірах, що встановлені пунктом 209.2 статті 209 ПКУ.

Для реєстрації в ЄРПН податкових накладних, які складені сільгоспвиробниками з 01.01.2016, та для сплати сум ПДВ до бюджету, а також на спеціальні рахунки при здійсненні, починаючи з 01 січня 2016 року, операцій з постачання сільгосппродукції сільськогосподарські товаровиробники повинні перерахувати необхідні кошти на додаткові електронні рахунки, відкриті для здійснення відповідного виду операцій.

Для визначення рахунку, на який необхідно перераховувати кошти, слід враховувати, що згідно з пунктом 209.19 статті 209 Податкового кодексу з метою застосування пункту 209.2 і підпункту 209.15.1 пункту 209.15 ПКУ:

зернові культури - зернові культури товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД;

технічні культури - технічні культури товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД;

продукція тваринництва - продукція товарних позицій 0102 і 0401 згідно з УКТ ЗЕД.

Встановлений Податковим кодексом порядок перерахування коштів на електронні рахунки, з електронних рахунків на спеціальні рахунки сільськогосподарських товаровиробників та до Державного бюджету застосовуються до операцій з постачання сільськогосподарської продукції, що здійснюються починаючи з 01.01.2016 року.

Кошти, які необхідні для забезпечення реєстрації складених у 2015 році податкових накладних, які реєструються в ЄРПН після 1 січня 2016 року, перераховуються на додаткові електронні рахунки (3752), які були відкриті сільгосппідприємствам у 2015 році. Якщо за результатами останнього звітного періоду 2015 року в податковій звітності з ПДВ (0121-0123) визначено суми для перерахування на спеціальний рахунок, і такі суми не було перераховано на додатковий електронний рахунок, або було перераховано не в достатньому розмірі, суми податку, необхідні для перерахування на спеціальний рахунок за результатами подання звітності, також перераховуються на додаткові електронні рахунки (3752), які відкриті сільськогосподарським товаровиробникам у 2015 році.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області


Декларація про минулорічні доходи громадян заповнюється з податку на доходи фізичних осіб та військового збору


З 1 січня стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2015 року. Про її особливості йшлося під час прес-конференції, яка відбулася в Головному управлінні ДФС у Чернігівській області.

Обов’язково подати декларації про майновий стан мають ті громадяни, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але з яких податок не утримувався, - зазначив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Андрій Шалигін.

Зокрема, такими є:

- доходи від осіб, які не є податковими агентами;

- доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;

- доходи від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);

- інвестиційний прибуток;

- вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

- іноземні доходи.

Також обов’язково необхідно подати декларацію у разі отримання заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів тощо.

Особливістю цьогорічної кампанії є те, що минулорічні доходи та майновий стан громадянам потрібно декларувати за новою формою декларації. При її заповненні платники декларуватимуть доходи та розраховуватимуть податкове зобов’язання не лише з податку на доходи фізичних осіб, але й з військового збору.

Податкова декларація за 2015 рік подається до 1 травня.

Метою декларування доходів фізичних осіб є як сплата податку до бюджету так і надання громадянам податкової знижки, тобто повернення надмірно сплаченого минулого року із заробітної плати податку на доходи фізичних осіб.

До податкової знижки можна включати такі витрати:

- сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання;

- частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом;

- пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;

- страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;

- витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій;

- витрати на оплату державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

- сума коштів, сплачених у зв'язку з переобладнанням транспортного засобу;

- витрати на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла.

Скористатися правом на податкову знижку громадяни зможуть упродовж усього року.

Під час прес-конференції журналісти отримали вичерпні відповіді на всі поставлені запитання.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області


Про нарахування ЄСВ за минулі періоди


У зв’язку зі змінами в оподаткуванні з 01 січня 2016 року Державна фіскальна служба України листом від 22.01.2016 р. № 2074/7/99-99-17-03-01-17 роз’яснила питання щодо нарахування ЄСВ за минулі періоди, а саме нарахування лікарняних, нарахованих у 2016 році за період 2015 року та відпускних, нарахованих у грудні 2015 року за період січня 2016 року.

Відповідно до внесених змін єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі єдиний внесок) для платників, зазначених у статті 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22 відсотки до визначеної бази нарахування єдиного внеску, диференційовані ставки єдиного внеску залежно під класу професійного ризику виробництва відсутні.

Частиною четвертою статті 9 Закону № 2464 визначено, що обчислення єдиного внеску за минулі періоди здійснюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку нараховується єдиний внесок.

З огляду на вищевикладене, єдиний внесок на суми перехідних лікарняних за період 2015 року нарахованих платником у січні 2016 року, обчислюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діє на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної платті (доходу), на яку відповідно до Закону № 2464 нараховується єдиний внесок у розмірі 22 відсотки.

Перехідні відпускні, нараховані у 2015 році за період, який припадає на січень 2016 року, перерахунку не підлягають.

Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області
За півроку платники Чернігівщини спрямували для української армії понад 94 млн. гривень(1).docНа Чернігівщині встановлено факт незаконного привласнення державних коштів.doc