05 вересня 2016

Посієш безпеку – отримаєш прибуток.

Весняно-польові роботи

З метою запобігання виробничому травматизму суб’єкт господарювання зобов’язаний відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону праці» створити на робочих місцях у кожному структурному підрозділі безпечні і здорові умови праці, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, а саме: створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які вирішують конкретні питання охорони праці, затверджує інструкції про їх обов'язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання.

Але на практиці це не завжди так. Проведений аналіз причин настання нещасних випадків на виробництві та стану охорони праці на підприємствах Козелецького та Бобровицького районів за 2018-2019 роки показує, що приблизно 74 % від загальної їх кількості трапились з організаційних причин.

Основними причинами нещасних випадків є невиконання працівниками вимог інструкцій з охорони праці, низька виробнича і трудова дисципліна, послаблення вимогливості з боку керівників господарств до відповідальних за стан охорони праці.

Ось декілька прикладів: в одному з фермерських господарств Бобровицького району під час вивантаження зерна з кузова автомобіля КАМАЗ-5320 у приймальний бункер КЗС, яке здійснювалося шляхом відкриття бокового борту та підйому кузова автомобіля, підсобний працівник за власною ініціативою відкрив крючок бокового борта ззаду та крикнув про це водієві. А останній, не почувши, відкрив боковий борт спереду, перебуваючи в його площині. У результаті сильного удару бортом в груди водій отримав важку травму грудної клітини.

Під час розслідування нещасного випадку було встановлено, що основною причиною його настання стало невиконання вимог ст. 14 Закону України «Про охорону праці» водієм, а саме: він не подбав про особисту безпеку, відкривав борт, перебуваючи в його площині. А супутньою причиною стало порушення вимог інструкції з охорони праці підсобним працівником, який відкрив крючок бокового борту ззаду, що не входило в його функціональні обов’язки.

Ще мають місце непоодинокі випадки на підприємствах, коли працівники виконують своє виробниче завдання в стані алкогольного сп’яніння чи перебувають на робочому місці в нездоровому стані після вживання алкоголю напередодні. У таких випадках з метою попередження настання нещасного випадку на виробництві необхідно відсторонити цього працівника від роботи, а також здійснити заходи щодо запобігання самовільному поверненню на територію підприємства цієї особи.

На одному із будівельних підприємств Козелецького району причиною настання нещасного випадку зі смертельним наслідком стало падіння потерпілого з висоти внаслідок перебування у стані алкогольного сп’яніння та невикористання засобів індивідуального захисту.

У фермерському господарстві водій автотранспортного засобу 1996 року народження отримав травму із можливою інвалідністю, а на будівельному майданчику працівник 1980 року народження загинув. Без годувальника залишилося двоє дітей – 2006 та 2016 років народження.

І в першому, і в другому випадку працівникам було проведено інструктаж з охорони праці із записом у відповідних журналах. Але про якість проведення говорить факт травматизму. Якщо працівники так грубо порушують вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, отже, робота ведеться на недостатньому рівні.

З метою усунення причин нещасних випадків, запобігання їх повторенню в майбутньому комісіями з розслідувань були заплановані відповідні заходи. За інформацією, що надійшла з підприємств, обставини нещасних випадків розглянуті в колективах, проведені позапланові інструктажі, посилений контроль за додержанням вимог охорони праці тощо.

Зараз практично завершується процес ремонту техніки та приведення її в стан готовності до весняно-польових робіт. Це зумовлює перенавантаження працівників, що, в свою чергу, призводить до помилкових дій та нехтування особистою безпекою.

Тому, поряд із проведенням агротехнічних заходів, роботодавці повинні пам’ятати, що зі збільшенням використання сільськогосподарської техніки одночасно збільшується і ризик травмування працівників. Необхідно сконцентрувати максимум зусиль на проведенні профілактичних заходів, які унеможливлюють виникнення нещасних випадків на виробництві, а саме:

- провести навчання працівників на роботах підвищеної небезпеки та перевірку їх знань (особливо тих, хто був на обліку в центрі зайнятості);

- провести інструктажі з охорони праці та пожежної безпеки з усіма працівниками, які братимуть участь у весняно-польових роботах;

- до роботи на тракторах й інших транспортних засобах допускати працівників віком не молодше 18 років, які пройшли медогляд, навчання та інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки і мають посвідчення на право управління такою сільськогосподарською технікою;

- ознайомити під розписку всіх водіїв та механізаторів із безпечними маршрутами руху транспортних засобів;

- до початку робіт забезпечити всіх працівників спецодягом, засобами індивідуального захисту (рукавиці, окуляри, респіратори), поповнити медичні аптечки для надання першої долікарської допомоги;

- перед кожним виходом у поле перевіряти технічний стан машин та механізмів;

- усі види регулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт і технічного обслуговування сільськогосподарської техніки проводити лише після повної зупинки всіх агрегатів;

- не допускати одночасного обслуговування одним працівником двох і більше сівалок під час руху агрегату;

- завантаження сівалок насінням та добривами дозволяти лише при зупиненому агрегаті, заглушеному двигуні трактора;

- не допускати перебування сівачів на навісних сівалках під час руху;

- здійснювати постійний контроль за дотриманням правил безпеки під час весняно-польових робіт.

Шановні керівники підприємств!

Подбайте про безпеку своїх працівників під час виконання трудових обов'язків, здійснюйте профілактичні заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам на виробництві та профзахворюванням!

Лише повне виконання чинного законодавства з охорони праці збереже здоров’я та життя кожного.

Тетяна Горлач, головний спеціаліст у Бобровицькому районі
Козелецького відділення управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України в Чернігівській області

Безпека праці під час збирання пізніх зернових.

Створиш безпечні умови праці – отримаєш прибуток

Агропромисловий комплекс є однією з головних галузей економіки. Застосування високопродуктивних технічних засобів і технологій в агропромисловому виробництві, з одного боку, вимагає від працівників інтелектуальних здібностей, високої кваліфікації, фізичної та психічної витривалості, а з іншого, – вони становлять потенційну загрозу життю і здоров’ю людей, що не може не турбувати.

Обов’язок роботодавця – створити на кожному робочому місці безпечні умови праці відповідно до нормативно-правових актів, забезпечити додержання цих вимог та запобігти нещасним випадкам на виробництві. Саме з цих питань співпрацює із роботодавцями Козелецьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду в Чернігівській області. Виконувачем обов’язків страхового експерта з охорони праці надаються необхідні консультації та сприяння у створенні ефективної системи управління охороною праці підприємств. Спеціаліст відділення бере участь у розробленні інструкцій з охорони праці, положень, а також у навчанні з питань охорони праці працівників, роботі комісій із перевірки знань та з розслідування нещасних випадків.

За 9 місяців 2018 року надано страхувальникам 40 консультацій, проведено 14 перевірок стану охорони праці на підприємствах, під час яких виявлено 232 порушення. Основними з них є: не ведеться належним чином документація з охорони праці, новоприйнятих на роботу робітників не ознайомлюють з умовами праці, працівники не ознайомлені з інструкціями з охорони праці, а інколи вони взагалі відсутні, не проводиться стажування на робочому місці та навчання з питань охорони праці.

На жаль, мають місце випадки допуску до роботи працівників, які не мають професійної підготовки.

Тому очевидно, що перед тим, як допустити працівника до виконання певної роботи, необхідно переконатись у тому, чи вміє він її виконувати. У разі потреби – організувати проходження відповідного навчання згідно із вимогами чинного законодавства.

Зважаючи на вищевикладене, саме в розпал збирання пізніх зернових культур наполегливо рекомендуємо роботодавцям, керівникам сільськогосподарських підприємств, головам фермерських господарств, інженерам з охорони праці посилити профілактичну роботу із запобігання виробничому травматизму, а саме:

- не допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд;

- не допускати до роботи осіб хворих, перевтомлених, тих, які перебувають у нетверезому стані;

- для виконання технологічних процесів не випускати на лінії машини й обладнання, що мають технічні несправності;

- замінювати, регулювати та очищати робочі органи машин дозволяється тільки при непрацюючому двигуні трактора, після того, як будуть опущені або встановлені на підставки робочі органи.

Необхідно звернути особливу увагу на фактори, які можуть спричинити нещасний випадок під час збирання пізніх зернових культур. До таких факторів належать:

- відсутність попереджувальних знаків і написів на сільгоспмашинах;

- відсутність захисних (огороджувальних) пристроїв на рухомих частинах машин та обладнання;

- відсутність двостороннього зв’язку на агрегатах, де працюють двоє і більше осіб;

- відсутність або невідповідність технічним умовам засобів колективного та індивідуального захисту, спецодягу, спецвзуття.

Під час виконання робіт забороняється:

- допуск працівників до виконання будь-яких робіт без проходження необхідного інструктажу з охорони праці;

- проїзд сільгоспмашинами за незапланованими маршрутами.

Також звертаємо особливу увагу роботодавців на заборону застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці. Забороняється залучати неповнолітніх до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні та до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Враховуючи вищезазначене, варто наголосити, що ніколи не слід нехтувати вимогами безпеки. Роботодавець зобов’язаний належно організувати роботу з охорони праці на підприємстві, а працівник – дотримуватися вимог нормативних актів з охорони праці. В інтересах останнього має бути не лише отримання заробітку, а й турбота про власне життя і здоров’я.Тетяна Горлач,
головний спеціаліст у Бобровицькому
районі Козелецького відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України в
Чернігівській області


ПРОФІЛАКТИКА, ПРАЦЕЗДАТНІСТЬ, ЗДОРОВ'Я

Охорона праці під час проведення жнив 2018

Найбільш травмонебезпечним періодом на підприємствах сільського господарства є проведення зернозбиральних робіт. Це зумовлено значним напруженням, збільшенням робочого часу на добу, підвищеною позначкою температури повітря, що призводить до помилкових дій, нехтуванням безпекою та відсутністю належного контролю за безпечним виконанням робіт з боку керівників, які безпосередньо відповідальні за їх виконанням.

Кожний працівник цієї галузі, внаслідок специфіки роботи, практично всю робочу зміну залишається наодинці з потенційно – небезпечними механізмами і має самостійно дбати про свою безпеку.

Хотілося-б наголосити, що нехтування правилами охорони праці може призвести до збільшення і так високого рівня виробничого травматизму, тому керівникам і спеціалістам необхідно знати наступне:

- до керування об’єктами з підвищеною небезпекою (тракторами, комбайнами, самохідними сільськогосподарськими, машинами) допускаються особи, яким виповнилося 18 років і які мають посвідчення на право керування машинами відповідних категорій;

- підготовка працівників до виконання робіт з підвищеною небезпекою проводиться тільки в навчальних закладах (професійно-технічних училищах, навчально-курсових комбінатах тощо);

- працівники, направлені на вищезазначені роботи повинні проходити обов’язкові попередній (під час прийняття на роботу) і періодичні (протягом трудової діяльності) медичні огляди, що проводяться для працівників на роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, та щорічно для осіб віком до 21 року, в обсязі, передбаченому Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246 та інструктаж з охорони праці;

-працюючі повинні бути забезпечені спецодягом, спецвзуттям.

Перед допуском до роботи необхідно, щоб усі працівники були добре проінформовані про існуючі, небезпечні виробничі фактори, а саме:

- перекидання машин на нерівних дільницях поля, дороги, крутих схилах, а також з дамб та мостів; наїзд машин на людей;

- захват одягу, взуття, частини тіла людини неогородженими обертаючими робочими органами або їх приводами;

- електричний струм від обірваних чи провисаючих ліній електропередач або блискавок.

З метою запобігання нещасним випадкам виробничого характеру, нагадуємо основні правила безпеки при виконанні робіт по збиранню врожаю зернових культур:

- приймати їжу та відпочивати необхідно на спеціально відведених ділянках та облаштованих місцях для відпочинку працівників;

- не допускати знаходження на полі, де йде збирання зернових, людей, які не беруть участі у виконанні технологічного процесу;

- перевірити висоту провисання проводів повітряних ліній електропередач;

- під час роботи в полі та переміщення по дорогах на зернозбиральному комбайні дозволено перебувати лише комбайнеру;

- запасні ножі збиральних машин необхідно зберігати у дерев'яних чохлах на польовому стані.

- не дозволяється перебування працівників у кузові автомашини або тракторного причепа під час заповнення їх технологічним продуктом, а також під час транспортування продукту до місця складування;

- збиральні машини повинні бути забезпечені міцними дерев'яними підкладками для встановлення домкрата;

- під час переїжджання вивантажувальні шнеки та інші робочі органи збиральних машин повинні бути переведені в транспортне положення.

- при наближенні грози припиніть всі види польових робіт. З наближенням грозових розрядів ві¬дійдіть не менше як за 40 м від машин, транспортних засобів, оди¬ноких дерев, інших споруд, що здій¬маються над навколишньою місцевістю, накрийтеся від дощу і присядьте. Не ховайтеся від грози в кабінах машин, під причепами тощо.

Шановні страхувальники! Створюйте належні умови праці у відповідності до вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Звертаємося до працівників – дотримуйтеся вимог безпеки при виконанні робіт, бережіть своє життя та здоров’я. Лише повне виконання чинного законодавства з охорони праці збереже кожного від травмування.

головний спеціаліст у Бобровицькому районі
Козелецького відділення Фонду соціального страхування
України в Чернігівській області
Тетяна Горлач

Ефективність реабілітації складних патологій за кошти Фонду становить 83%

У 2017 році за кошти Фонду соціального страхування України реабілітаційне лікування отримали понад 25 000 застрахованих осіб і членів їх сімей, серед яких більше 19 000 мали складну патологію з тривалим лікуванням – завдяки отриманій реабілітації 83% з них відновили здоров’я та приступили до роботи одразу після повернення з санаторію.

Вчасна реабілітація також є одним з головних чинників упередження настання первинної інвалідності. Фонд здійснює направлення застрахованих осіб на відновне лікування до санаторно-курортних закладів одразу зі стаціонару закладу охорони здоров’я, що збільшує ефективність подальшого лікування, наголосив голова правління ФССУ Володимир Саєнко.

«Під час реформування механізму надання реабілітації за кошти Фонду ми керувались потребою в оперативності і максимально скоротили терміни оформлення послуги для застрахованих. Відійшли від практики довідок, відмовились від путівок, які завжди мали певну визначену дату заїзду, передбачили в порядку строки етапів надання реабілітації – представник Фонду особисто приходить у лікарню до пацієнта не пізніше наступного дня після того, як заклад охорони здоров’я повідомляє Фонд про особу, що потребує реабілітації», – говорить Володимир Саєнко.

З метою збільшення показників ефективності реабілітаційного лікування постановою правління ФССУ від 13.07.2017 №39 застрахованій особі надано право вибору санаторно-курортного закладу для проходження лікування. За словами В. Саєнка, це має сприяти конкуренції між оздоровницями в частині покращення якості надання ними послуг.

З початку року на реабілітаційне лікування за кошти Фонду соцстрахування було направлено 9 700 застрахованих осіб. Нагадаємо, з 01 січня 2018 року Фонд впровадив реформу надання соціальних послуг, перевівши їх на адресність. Сьогодні ФССУ оплачує реабілітаційне лікування за медичними показами кожному працевлаштованому, потреба в забезпеченні соціальною послугою покриваються повністю.

Процедура направлення на реабілітацію:

– після надання висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я щодо необхідності реабілітації за певним профілем, лікувальний заклад повідомляє робочий орган Фонду про наявність на лікуванні особи, що має покази для проходження відновного лікування;

– не пізніше наступного дня у стаціонар лікарні до пацієнта прибуває фахівець Фонду, який за наданим паспортом та ідентифікаційним кодом самостійно перевіряє, чи є особа застрахованою, та разом із хворим заповнює заяву на відновне лікування;

– пацієнту надається перелік санаторіїв, які відповідають вимогам по профілю його хвороби, і він самостійно обирає санаторно-курортний заклад для проходження лікування;

– орган Фонду узгоджує з санаторієм наявність вільних місць і укладається тристоронній договір – між Фондом, санаторієм і хворим;

– застрахована особа направляється до санаторно-курортного закладу на відновне лікування зі стаціонару лікарні. На час реабілітації продовжується лікарняний листок, за яким Фондом фінансується допомога по тимчасовій втраті працездатності, аби компенсувати особі втрачений за час лікування заробіток;

– після проходження реабілітації застрахованою особою підписується акт приймання-передачі наданих послуг.

Прес-служба виконавчої дирекції
соціального страхування України


Профілактика виробничого травматизму

28 квітня відзначається Всесвітній день охорони праці. Девіз 2017 року – «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці. Аналіз стану виробничого травматизму, заходи для його зменшення.».

Саме під таким гаслом 28.04.2017 за участі голови районної профспілки працівників АПК Дудки В. І., було проведено тематичну нараду. На нараді були присутні начальник управління АПР райдержадміністрації, голова районного організаційного комітету з підготовки та проведення заходів присвячених Всесвітньому дню охорони праці Мягка Н.М., інженери з охорони праці та особи, на яких покладено обов’язки служби охорони праці підприємств та установ Бобровицького району, в. о. страхового експерта з охорони праці відідлення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві в Козелецькому районі Горлач Т.Б.

Першою до слова була запрошена начальник управлння АПР Бобровицької РДА Мягка Н. М., яка відмітила, що за ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці; у 2017 році МОП спрямувала свою діяльність саме на підвищення інформованості щодо нещасних випадків і захворювань, які пов’язані з виконанням трудових обов’язків.

Голова районної профспілки працівників АПК Дудка В. І., яка інформувала присутніх про те, що Міжнародна організація праці була заснована у 1919 році урядами різних країн для підтримки міжнародного співробітництва у справі забезпечення миру в усьому світі й зменшення соціальної несправедливості за рахунок поліпшення умов праці; у 21 столітті першочерговими завданнями діяльності Міжнародної організації праці є підтримка демократії і соціального діалогу, боротьба з бідністю і безробіттям, заборона дитячої праці; як наголошує МОП, збір та аналіз інформації мають проводитись на національному рівні, що дасть змогу країнам досягти ліпших показників ефективності національної системи охорони праці та допомогти їм визначити пріоритети у сфері охорони праці загалом.

Цікавим та змістовним був виступ в. о. страхового експерта з охорони праці Горлач Т. Б , яка зокрема зазначила, що протягом 2016-2017 р. р. узяла участь у розслідуванні 13 нещасних випадків. За підсумками роботи комісій складено 9 актів форми Н-1 та два акти форми Н-5. Випадки з смертельними наслідками СВК «Пам’яті декабристів», ТОВ «Земля і Воля» в розслідуванні. За участю керівників підприємств, їх структурних підрозділів проведено наради з підведення підсумків роботи комісій та визначення заходів щодо попередження виробничого травматизму та звернення особливої уваги до організації роботи з профілактики нещасних випадків. Аналіз виробничого травматизму показує, що 50 % нещасних випадків трапилося з психофізіологічних причин, найпоширенішою з яких є особиста необережність травмованих працівників.

Саме тому відділення зосередило свої зусилля в наданні всебічної допомоги роботодавцям з питань охорони праці. З цією метою протягом 1 кварталу 2017 року роботодавцям надано 33 консультації з питань охорони праці, взято участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на 10 підприємствах, у роботі 3 семінарів та 4 нарад, 1 засідання ‘‘круглого столу‘‘, на яких порушувалися питання профілактики виробничого травматизму.

На виконання плану заходів з проведення Дня охорони праці проведено зустрічі з трудовими колективами, наради в ТОВ «Наташа- Агро», ПП «Агропрогрес», СВК «Пам’яті декабристів», взято участь у відкритому уроці в Бобровицькому коледжі економіки і менеджменту ім. О. Майнової.

В обговоренні порушених питань узяли участь Ющенко Тетяна, методист відділу освіти Боборовицької РДА , відповідальна за стан охорони праці ПРАТ « Бобровицьке ХПП» особа Фурсяк Інна. Вони наголосили, що відповідно до ст.14 Закону України «Про охорону праці» працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих у процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства.

На завершення учасникам наради було роздано тематичні буклети.

На фото: тематична нарада, зустріч з трудовими колективами, відкритий урок.


В.о. страхового експерта з охорони праці ВВД Фонду
соціального страхування від нещасних
випадків на виробництві у Козелецькому районі
Тетяна Горлач

Звернення організаційного комітету з підготовки та проведення у 2017 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

Весняно- польові роботи. Профілактика виробничого травматизму - збереже здоров’я та життя працівників.


Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Козелецькому районі, здійснює свою діяльність на території Бобровицького та Козелецького районів, співпрацює з страхувальниками особливо у питаннях запобігання нещасним випадкам на виробництві, забезпечення належного стану умов, безпеки та охорони праці .

З цією метою при відділенні створений консультаційний пункт з охорони праці, де роботодавці, спеціалісти з охорони праці можуть отримати кваліфіковану допомогу з питань підготовки інструкцій з охорони праці, розроблення заходів з охорони праці, організації навчання, розслідування нещасних випадків. За перший квартал 2017 року надано 30 консультацій, опрацювано та впроваджено систему управління охороною праці на 10 підприємствах, прийнято участь у роботі 1 комісії з питань охорони праці підприємств, розповсюджено 165 інформаційних листки.

Не менш дієвим напрямом профілактики є проведення семінарів, нарад, «круглих столів» . На семінарах, нарадах проводиться аналіз виробничого травматизму, розглядаються причини їх настання. За перший квартал 2017 рік прийнято участь та проведено 3 семінари та 5 нарад, 1 засідання за круглим столом.

Велике значення для підвищення якості й ефективності роботи підприємства має належна підготовка, навчання та підвищення кваліфікації працівників, а також навчання з питань охорони праці. В. о страхового експерта Горлач Т. Б., прийняла участь у 7 засіданнях комісії з перевірки знань з питань охорони праці працівників, які виконують роботи з підвищеної небезпеки.

З іншої сторони протягом першого кварталу 2017 року до відділення надійшло 2 повідомлення про нещасні випадки на виробництві. За результатами розслідування складено акти за формою Н-1 у першому випадку- відділ освіти Бобровицької РДА, постраждала 1 особа. Непов’язані з виробництвом -1, випадок смерті на підприємстві в Остерській квартиро- експлуатаційній частині на території казарменої зони Деснянського гарнізону (військова частина А06650) смт. Десна. Проведений аналіз причин настання нещасних випадків на виробництві 2016-2017 року показує, що переважна більшість зареєстрованих страхових випадків від загальної кількості, трапляється з організаційних причин. Це говорить про те, що роботодавці відповідно до ст. 13 Закону України «Про охорону праці» не створюють на робочих місцях безпечні умови праці, а саме: допускають до виконання робіт підвищеної небезпеки працівників без відповідної професійної підготовки, не забезпечують належне утримання будівель і споруд, допускають до експлуатації техніку, яка має конструктивні недоліки.

Наприклад: 18.08.2016 в ДП «Остерське лісове господарство» Козелецького району роботодавець допустив працівника до виконання робіт підвищеної небезпеки без відповідної професійної підготовки, внаслідок чого працівник отримав травму. З іншого боку працівники грубо порушують вимоги інструкцій з охорони праці та недбають про особисту безпеку. 01.11.2016 у ПП «Агрропрогрес» Бобровицького району - тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва порушив інструкцію з охорони праці під час роботи на зернозбиральних комбайнах, а саме: проводив ремонтні роботи при включеному двигуні комбайна. В результаті чого отримав травму руки.

А працівниця відділу освіти Бобровицької РДА під час пересування з райвійськомату до відділу освіти 03.01.2017 не подбала про особисту безпеку, послизнулася на льоду, впала та травмувала руку, чим порушила ст. 14 Закону України «Про охорону праці» («Працівник зобов’язаний: дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства. Працівник несе безпосередньо відповідальність за порушення зазначених вимог»).

Вказане ще раз підтверджує, що поведінка працівника, обізнаність його з правилами, інструкціями з охорони праці має не аби яке значення у трудовому процесі, і не має значення де працівник виконує роботу в сільськогосподарському виробництві чи іншій галузі.

Чим раніше працівник усвідомить і розпізнає назрілу виробничу небезпеку - тим безпечнішими стануть умови його роботи, і це є ключовим чинником профілактики травматизму на робочих місцях. Вироблення досвіду у працівників виявляти до початку і під час роботи наявні небезпечні ситуації - одна з найголовніших умов профілактики виробничого травматизму.

Тому з метою запобігання нещасним випадкам і аваріям на виробництві під час проведення весняно- польових робіт керівникам, спеціалістам всіх служб необхідно негайно здійснити певні організаційно- профілактичні заходи:

- провести навчання працівників на роботах підвищеної небезпеки та перевірку їх знань (особливо тих, хто знаходився на обліку в центрі зайнятості );

- провести інструктажі з охорони праці та пожежної безпеки з усіма працівниками, які братимуть участь у весняно - польових роботах;

- ознайомити під розписку всіх водіїв та механізаторів із безпечними маршрутами руху транспортних засобів;

- до початку робіт забезпечити всіх працівників спецодягом, засобами індивідуального захисту (рукавиці, окуляри, респіратори), поповнити медичні аптечки для надання першої долікарської допомоги;

- відвести місце для відпочинку, споживання їжі та паління;

- провести заходи щодо зміцнення трудової та виробничої дисципліни;

- перед кожним виходом у поле перевіряти технічний стан машин та механізмів;

- заміняти, регулювати та очищати робочі органи машин дозволяється тільки при непрацюючому двигуні трактора, після того, як будуть опущені, або встановлені на підставки, робочі органи;

- не допускати експлуатацію машин без передбачених конструкцією огорож рухомих елементів;

- під час агрегатування трактора з причіпними машинами необхідно зашплінтувати з’єднувальний пристрій.

- агрегати, до складу яких входять причіпні машини, з робочим місцем, обладнати двосторонньою сигналізацією.

- причепи до трактора і навіска сільськогосподарських машин повинні виконуватись особами, які обслуговують дану машину, із застосуванням інструменту підйомних пристосувань, які гарантують безпечне виконання операцій. Пам’ятайте, що лише повне виконання чинного законодавства з охорони праці збереже кожного від травмування.

Разом з тим, звертаємо особливу увагу роботодавців на заборону застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці. Також забороняється залучати неповнолітніх до нічних надурочних робіт і робіт у вихідні дні та до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми. Адже дешевше запобігти нещасним випадкам на виробництві , ніж ліквідувати їх наслідки .

В.о. страхового експерта з охорони
ВВД Фонду ССНВ у Козелецькому районі
Т. Горлач

Ще раз про реабілітаційне лікування застрахованих осіб


Як уже неодноразово наголошувалося в засобах масової інформації, одним із основних завдань Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності і його робочих є надання соціальних послуг застрахованим особам, які сприяють відновленню працездатності громадян у разі їх тяжкої хвороби. Одним із таких напрямків є медична реабілітація в умовах відділень санаторних закладів України. Метою цього є швидке повернення застрахованої особи до роботи після тривалої непрацездатності.

Реабілітаційне лікування надається по путівках, видача яких здійснюється з урахуванням вимог Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 25.02.2009 № 12 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.04.2009 за № 339/16355.(далі - Порядок № 12). Відповідно до п. 2.1 цього Порядку планування реабілітаційних путівок здійснюється з урахуванням заявок лікувально-профілактичних закладів про виділення путівок на відновлювальне лікування у відділеннях реабілітації санаторно-курортних закладів.

Розподіл путівок до реабілітаційних відділень санаторіїв серед лікувально-профілактичних закладів здійснюється Чернігівською виконавчою дирекцією обласного відділення Фонду відповідно до договорів, укладених з цими закладами згідно з наданими ними заявками, які щорічно кожен лікувальний заклад у розрізі профілів лікування подає до дирекції. Такі договори укладались і з нашими районними медичними закладами. Так за 2014 рік закладам охорони здоров’я трьох районів замовлено та використано 29 путівок в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів, в 2015 - 28 путівок, в т.ч Бобровицькою ЦРЛ - 7, Козелецькою - 11, Носівською – 10. І за 2016 рік видано 29 путівок, в т.ч. Бобровицькою - 4, Козелецькою – 14, Носівською – 17.

Слід відмітити, що право на отримання путівки має будь-яка застрахована особа або її дитина у яких наявні показання і відсутні протипоказання для реабілітації, тобто за визначеним діагнозом. Направлення на доліковування в санаторій проводиться безпосередньо із стаціонару з видачею листка непрацездатності.

В кожному лікувальному закладі, які видають реабілітаційні путівки, а в підвідомчих районах це Козелецька, Носівська та Бобровицька центральні районні лікарні, для правильного та відповідального медичного відбору хворих, забезпечення ефективності медичної реабілітації на санаторно-курортному етапі лікування, діють відбіркові комісії, до складу яких включено і представника Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Саме вони, за направленням лікуючого лікаря відповідного профільного стаціонарного відділеня, де хворий обов'язково повинен пройти лікування, приймають рішення щодо направлення застрахованої особи на реабілітацію. Кількість днів лікування в стаціонарі визначає лікар, залежно від діагнозу захворювання та ступеню його тяжкості, а остаточне рішення про виділення реабілітаційної путівки оформлюється протоколом відбіркової комісії, до якого додаються такі документи:

- виписка з медичної карти стаціонарного хворого із зазначенням характеру та перебігу захворювання чи травми, а також рекомендаціями щодо подальшого доліковування у відділенні реабілітації санаторно-курортного закладу;

- довідка страхувальника, підписана керівником і головним бухгалтером та скріплена печаткою підприємства (установи, організації), а також завірена робочим органом обласного відділення Фонду з інформацією про те, що дана застрахована особа протягом календарного року не отримувала путівок на санаторно-курортне лікування за рахунок коштів Фонду.

- виписний епікриз з історії хвороби;

По закінченню санаторного етапу реабілітації застрахована особа зобов’язана повернути до лікувально-профілактичного закладу заповнений зворотний талон до путівки з відміткою терміну лікування у реабілітаційному відділенні санаторію, завірений круглою печаткою оздоровниці.

На 2017 рік виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності планується закупівля реабілітаційних путівок за слідуючими основними профілями лікування:

відновлювальне лікування хворих після гострого інфаркту міокарда, пролікованої нестабільної стенокардії, операцій на серці та магістральних судинах;

- відновлювальне лікування хворих після гострих цереброваскулярних порушень;

- відновлювальне лікування хворих після оперативних втручань на органах травлення;

- відновлювальне лікування хворих після операцій ортопедичних, травматологічних при дефектах та пороках розвитку хребта, пластиці суглобів, ендопротезуванні і реєндопротезуванні, реплантації кінцівок;

- відновлювальне лікування порушень перебігу вагітності; Відновлювальне лікування хворих з порушенням обміну речовин та захворюваннями ендокринної системи;

- відновлювальне лікування післяопікових хворих;

- відновлювальне лікування після хірургічних втручаннь на органах сечостатевої системи;

- медико-психологічна реабілітація постраждалих учасників АТО та інші профілі.

Серед санаторіїв, в реабілітаційних відділеннях яких можна пройти відновлювальне лікуваня, є відомі нам оздоровниці Закрпатьської області ( Карпати, Верховина, Поляна, Орлине гніздо ), Моршинкурорту ( Лаванда, Черемош), Трускавецькурорту ( Алмаз, Конвалія), Миргородкурорту ( Полтава, Березовий гай, Миргород), санаторії Хмільника, Харківської, Дніпропетровської, Львівської, Вінницької, Тернопільської та інших областей.

Хочу зазначити, що в бюджеті Фонду щороку видатки на ці цілі збільшуються і сьогодні для нас головним завданням є забезпечити право застрахованих осіб та членів їх сімей на отримання реабілітаційного лікування, яке спрямоване на продовження тривалості активного та здорового способу життя працюючих, відновлення їх працездатності. А тому, застрахованим особам, яких спіткало тривале стаціонарне лікування, раджу звертатись до лікуючих лікарів та завідувачів профільних відділень як обласних так і районних лікувальних закладів, щодо медичних показань, протипоказань, наявності реабілітаційних путівок та термінів направлення до оздоровниць, а також до працівників Козелецької міжрайонної виконавчої дирекції Фонду та її представників у Носівському та Бобровицькому районах.

Микола Гарбуз, директор
Козелецької міжрайонної
виконавчої дирекції
обласного відділення Фонду

Забезпечуємо соціальну підтримку працюючих


Щорічно, в першу неділю листопада, відзначається День працівника соціальної сфери, на плечі яких покладене одне з найважливіших і відповідальніших завдань - державна підтримка і соціальний захист громадян.

В системі соціального захисту населення значну роль відіграє Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі-Фонд), діяльність якого безпосередньо пов’язана із розв’язанням важливих проблем у житті людини. Свій професійний досвід і вміння працівники Фонду зосереджують на тому, аби застраховані особи регулярно і в повному обсязі отримували матеріальне забезпечення та соціальні послуги. А це – виплата допомог по тимчасовій втраті працездатності, по догляду за хворими, по вагітності та пологах, на поховання, а також зміцнення здоров’я працюючих шляхом отримання відновлювального лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів.

У цьому році Козелецькій міжрайонній виконавчій дирекції обласного відділення Фонду виповнюється 15 років з початку діяльності. Весь цей час головним пріоритетом у її діяльності було своєчасне і в повному обсязі забезпечення державними соціальними гарантіями людей праці та членів їх родин.

Про це свідчать і результати роботи дирекції за 9 місяців поточного року.

Доходна частина Тимчасового кошторису дирекції виконана на більш ніж на 300% до запланованого і склала 72,2 тис. грн.

Як і в попередні роки, витратну частину кошторису, а це 6,7 млн. грн., було спрямовано на соціальний захист застрахованих осіб та членів їх родин. Зокрема, на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності витрачено 4,6 млн. грн., по догляду за хворою дитиною - 0,2 млн. грн., 2,0 млн. грн. на допомоги по вагітності та пологах, на поховання - 39,6 тис. грн.

В цілому, за 9 місяців застрахованим особам оплачено з причин тимчасової непрацездатності 72110 днів по 4405 листках непрацездатності. Кожна застрахована особа, яка по причині захворювання перебувала на лікарняних, повинна відчути гарантований державний захист, тому питання своєчасності подання заяв-розрахунків на фінансування знаходиться на особливому контролі.

Для надання матеріального забезпечення опрацьовано 1687 заяв-розрахунків страхувальників, фінансування по яких здійснено в повному обсязі та у встановлені строки.

Спеціалісти дирекції у тісній взаємодії з підпорядкованими територіальними лікувально-профілактичними закладами, спрямовують всі свої зусилля на забезпечення працюючих путівками до реабілітаційних відділень оздоровниць України. З початку року зміцнили своє здоров’я 17 працівників, отримавши відновлювальне лікування завдяки коштам Фонду. Аби трудівники, які втратили працездатність, повернулися до роботи, використано майже 173,5 тис. грн. Додам, що на відновлювальне лікування після оперативних втручань на органах травлення, гострих церебральних порушень та інфаркту міокарда, операцій на серці та магістральних судинах, порушень обміну речовин приймають провідні курорти України - Трускавець, Моршин, Миргород, Хмільник та санаторій імені Пирогова у м. Одеса , "Жовтень" Київської області, «Славутич» Дніпропетровської області. Особливістю лікування в реабілітаційних відділеннях є те, що путівки до них, закуплені за кошти Фонду, безкоштовно видаються застрахованим особам територіальними лікувально-профілактичними закладами за рішенням відбіркової комісії та за наявності медичних показань. Причому, на весь термін перебування в оздоровниці, видається листок непрацездатності.

Підсумовуючи результати роботи, зазначу, що соціальна сфера стає все ближчою до людини, все повніше задовольняє її потреби.

З нагоди свята сердечно вітаю та бажаю колегам успіхів і натхнення у відповідальній та благородній справі. Міцного здоров’я, миру, щастя, добра і злагоди вам і вашим родинам. Хай найвищою нагородою для вас завжди буде людська шана і подяка.

Микола Гарбуз, директор
Козелецької міжрайонної
виконавчої дирекції
обласного відділення Фонду

Профілактиці виробничого травматизму - особлива увага!

«Про роботу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у Козелецькому районі по профілактиці виробничого травматизму»

Історія створення інституту соціального захисту працюючих нараховує трохи більше 100 років і бере свій початок з Німеччини, де протягом 1883-1889 років було прийнято низку законів про організацію державного соціального страхування робітників. Цей приклад досить швидко поширився спочатку в багатьох західних країнах, а потім і по всьому світі.

В Україні Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань створено 01 квітня 2001 року .

З часу створення Фонду зроблено головне: виплати потерпілим на виробництві стали регулярними, їх інтереси захищаються.

Робота відділення виконавчої дирекції Фонду у Козелецькому районі (обслуговує два райони: Козелецький та Бобровицький ) спрямована на реалізацію завдань соціального страхування від нещасних випадків, а саме: проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням, сприяння створенню умов для відновлення здоров'я та працездатності потерпілих на виробництві від нещасних випадків, відшкодування матеріальної шкоди застрахованим і членам їх сімей.

Одним із напрямів профілактики є проведення семінарів, нарад, «круглих столів» тощо. На семінарах-нарадах проводиться аналіз виробничого травматизму розглядаються питання профілактики.

За 9 місяців 2016 року взято участь та проведено 9 семінарів та 13 нарад, опрацювано та впроваджено систему управління охороною праці на 30 підприємствах. Прийнято участь у роботі 2 комісій з питань охорони праці підприємств, та 23 засіданнях комісії з перевірки знань з питань охорони праці, розповсюджено 451 інформаційних листки. Надано страхувальникам понад 100 консультацій. Страхувальникам роз’яснюються вимоги існуючого законодавства про охорону праці, про соціальний захист, про відповідальність за порушення нормативних актів з охорони праці.

Вивчено позитивний досвід роботи з охорони праці ТОВ «Форнетті Україна». Досвід цього підприємства рекомендований до впровадження.

З іншої сторони станом на 01.11.2016 у відділенні зареєстровано 9 нещасних випадків. За результатами розслідування складено акти за формою Н-1 (пов'язані з виробництвом) у 6 випадках, постраждали 6 осіб. Три випадки з смертельними наслідками в стані розслідування.
Проведений аналіз причин настання нещасних випадків на виробництві показує, що 50 % зареєстрованих страхових випадків від загальної кількості трапились з організаційних причин та 50% з технічних. Це говорить про те, що роботодавці відповідно до ст. 13 Закону України «Про охорону праці» не створюють на робочих місцях безпечні умови праці, а саме: допускають до виконання робіт підвищеної небезпеки працівників без відповідної професійної підготовки, не забезпечують належне утримання будівель і споруд, допускають до експлуатації техніку, яка має конструктивні недоліки.

З іншого боку працівники грубо порушують вимоги інструкцій з охорони праці та недбають про особисту безпеку.

За аналогічний період 2015 року у відділенні зареєстровано 3 страхових випадки в яких постраждали 4 особи. Як бачимо травматизм виріс.

Аналізуючи причини нещасних випадків, ми повинні усвідомлювати, що профілактична робота буде ефективною тільки в тому випадку, коли вона буде проводитися систематично, з кожним працівником окремо з урахуванням особливостей його робочого місця та виконуваної ним роботи.

Вказане ще раз підтверджує, що поведінка працівника, обізнаність його з правилами, інструкціями з охорони праці має не аби яке значення у трудовому процесі.

Чим раніше працівник усвідомить і розпізнає назрілу виробничу небезпеку тим безпечнішими стануть умови його роботи, і це є ключовим чинником профілактики травматизму на робочих місцях. Вироблення досвіду у працівників виявляти до початку і під час роботи наявні небезпечні ситуації - одна з найголовніших умов профілактики виробничого травматизму.

Тут велику роль у повинна відігравати щоденна цілеспрямована профілактична робота служби охорони праці підприємств, яка має працювати у наступних напрямах діяльності з профілактики виробничого травматизму:

- виявлення можливостей виникнення небезпечних ситуацій на виробництві, їх профілактика, ознайомлення працюючих із методами їх запобігання і ліквідації;

- постійне навчання робітників і керівників всіх рівнів правилам безпечного проведення робіт, вмінню чітко й вчасно розпізнати можливість виникнення небезпечної ситуації;

- розроблення і впровадження заходів для унеможливлення випадків, що сталися.

А кожен працівник має бути особливо уважним під час інструктажу з охорони праці, не боятись ставити питання, якщо щось не зрозуміло, не відбувати цю процедуру формально. .

Практика засвідчує, що запобігання виробничому травматизму, як явищу, не може бути забезпечено реалізацією якогось одного - навіть дуже ефективного заходу. Для цього необхідно використовувати можливості комплексного підходу, а саме: техніки і технології виробництва; системи організації і управління виробництвом; медицини праці; економіки і психології праці; економіки виробництва; чинної законодавчої бази з охорони праці. Важливе значення має вдосконалення технологічних процесів, впровадження сучасного технологічного устаткування та ін. Сучасні дослідження показують, що рівень виробничого травматизму на пряму залежить від двох суб'єктів: керівника підприємства і працівника.

Іншими словами виробничий травматизм є, насамперед, наслідком недоліків і упущень у роботі керівників підприємств та спеціалістів з охорони праці, а пізніше – працівників.

Головний спеціаліст у Бобровицькому районі
ВВД Фонду ССНВ у Козелецькому районі
Т. Горлач
ВИРОБНИЧИЙ ТРАВМАТИЗМ – ПРИЧИНИ ТА ШЛЯХИ ЙОГО ЗАПОБІГАННЯ

За 2017 рік Козелецьким відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області було зареєстровано 10 нещасних випадків на виробництві, в тому числі один - зі смертельним наслідком (у 2016 році було відповідно 11 випадків, 2 з яких зі смертельними наслідками). Із загального числа нещасних випадків 7 визнано комісіями з розслідування такими, що пов'язані з виробництвом, а саме: 1 - у відділі освіти Бобровицької райдержадміністрації, 2 - в ДП «Остерське лісове господарство», 1 - у Бобровицькому районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 1 - у ПрАТ «Бобровицьке ХПП», 1 - у КЛПЗ «Бобровицька ЦРЛ» та ДТП з працівниками ТОВ «Земля і Воля» в м. Бобровиця.

Прикро усвідомлювати те, що в ході розслідування нещасних випадків з’ясовується, що більшості з них можна б уникнути, якби вчасно було проведено профілактичну роботу.

Чому ж трапляються нещасні випадки? Перш за все - внаслідок невиконання посадових обов'язків керівниками, недотримання вимог інструкцій з питань охорони праці виконавцями робіт, відсутність або недосконалість системи управління охороною праці. Іншими словами, виробничий травматизм є, насамперед, наслідком недоліків і упущень у роботі керівників підприємств та спеціалістів з охорони праці, а в другу чергу - самих працівників. Тому для уникнення нещасних випадків на виробництві всім учасникам процесу необхідно виконувати основні вимоги та правила.

Очевидно, що перед тим, як допустити працівника до виконання певної роботи, необхідно пересвідчитися, чи вміє він її виконувати. У разі потреби - організувати проходження відповідного навчання згідно із законодавством.

Перед допуском до самостійної роботи працівник має обов’язково пройти інструктаж з питань охорони праці на робочому місці один раз на 6 місяців, а на роботах з підвищеною небезпекою ще частіше - один раз на 3 місяці, як передбачено законодавством. Проводиться він за інструкціями з охорони праці, у яких відображаються вимоги безпеки праці перед початком роботи, під час її виконання та після завершення. Проведення інструктажу працівник засвідчує власним підписом, після чого несе відповідальність за дотримання вимог, викладених в інструкціях.

На практиці часто інструктажі проводяться формально, інструкції на робочих місцях відсутні. А якщо працівник ознайомлений з інструкціями не належно, або взагалі такого ознайомлення не було, то як він буде їх виконувати?

Доречним буде навести декілька прикладів. Так, працівницю під час виконання посадових обов’язків покусала собака. Під час розслідування випадку, потерпіла в поясненні написала, що перед тим як зайти до двору сім’ї, яка опинилася в скрутних життєвих обставинах, упевнилася, що собака був прив’язаний. Так, це правильно. Проте в інструкції з охорони праці зазначено: «по приїзді на місце здійснення соціального інспектування попросити господаря зачинити собаку». Як бачимо, вимогу інструкції порушено.

Чим раніше працівник усвідомить і розпізнає назрілу виробничу небезпеку, тим безпечнішими стануть умови його роботи - і це є ключовим чинником профілактики травматизму на робочих місцях.

Також, причиною нещасного випадку з працівниками ДП «Остерське лісове господарство» стало невиконання вимог безпеки під час експлуатації деревообробних верстатів та особиста необережність. Це ще раз підтверджує, що поведінка працівника, обізнаність його з правилами, інструкціями з охорони праці має неабияке значення в трудовому процесі.

Щодо видів робіт, під час виконання яких трапляються нещасні випадки, у першу чергу, хотілося б окремо виділити роботи, які проводяться на висоті. Так, однією з причин нещасного випадку з працівником ПрАТ «Бобровицьке ХПП» стало незастосування ним засобів індивідуального захисту під час виконання робіт на висоті.

Слід ще раз нагадати, що роботи на висоті - є роботами підвищеної небезпеки. До виконання їх допускаються особи не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд, спеціальне навчання та перевірку знань з охорони праці, навчання та перевірку знань з протипожежної безпеки. Роботи на висоті виконуються за нарядом-допуском або розпорядженням, до нарядів додаються проекти виконання робіт чи технологічні карти. Працівники, які виконують ці роботи, повинні застосовувати засоби індивідуального захисту: каски, запобіжні пояси тощо.

Проводячи аналіз порушень нормативно-правових актів з охорони праці, які виявлені в ході розслідування дорожньо-транспортних пригод встановлено наступне:

- не проводяться передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв;

- водіями не додержується графік змінності;

- під час прийняття на роботу і в процесі роботи водії на підприємстві не проходять інструктаж, навчання з питань надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, правил поведінки у разі виникнення аварії;

- водіям не проводяться інструктажі з безпеки дорожнього руху.

Практика засвідчує, що запобігання виробничому травматизму, як явищу, не може бути забезпечено реалізацією якогось одного, навіть дуже ефективного заходу. Для цього необхідно використовувати можливості комплексного підходу, а саме: техніки і технології виробництва, системи організації і управління виробництвом, психології праці, чинної законодавчої бази з охорони праці. Важливе значення має вдосконалення технологічних процесів, впровадження сучасного технологічного устаткування та ін.

Зниження рівня травматизму, запобігання трагедіям на виробництві можна досягти тільки спільними зусиллями зацікавлених сторін, а саме: роботодавців, профспілок і Фонду соціального страхування.

Роботодавці повинні усвідомити, що наймаючи робітників і використовуючи їхню працю, вони стають відповідальними за їхнє життя і здоров'я, а працівники - зобов'язані дотримуватися законодавства з охорони праці.

Тетяна Горлач, головний спеціаліст у Бобровицькому
районі Козелецького відділення управління
виконавчої дирекції Фонду соціального страхування
України в Чернігівській області
Інформаційний матеріал
ДО УВАГИ СТРАХУВАЛЬНИКІВ

Козелецьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області нагадує, що з 02 по 22 січня 2018 року проводиться приймання звітів за формою Ф-4 – ФСС з ТВП «Звіт по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» за 2017 рік. Щоб уникнути адміністративної відповідальності за неподання, несвоєчасне подання або недостовірне подання даної звітності рекомендуємо всім страхувальниками, які в IV кварталі 2017 року отримували кошти Фонду подати звітність у термін, встановлений чинним законодавством.

Одночасно повідомляємо, що по всіх питаннях соціального страхування: з тимчасової втрати працездатності, вагітності і пологів, витрат зумовленими похованням, нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності, звертатися за адресою : смт.Козелець , вул. Фавста Сидорука, 9, другий поверх, тел..4-17-67, 4-28-75, 4-19-97 та м. Бобровиця, вул. Незалежності 46, 1 поверх тел. 2-13-73.

Козелецьке відділення управління
виконавчої дирекції Фонду соціального
страхування України в Чернігівській області

ПАМ'ЯТКА.
ЩОБ УБЕРЕГТИСЯ ВІД ТРАВМ ПІД ЧАС ОЖЕЛЕДИЦІ, ФАХІВЦІ
ЗАКЛИКАЮТЬ ДОТРИМУВАТИСЯ ПЕВНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ:

• обирайте взуття на підошві з мікропористої чи іншої м’якої основи без підборів;

• натріть наждаковим папером підошву перед виходом;

• не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість падіння, а також важких травм, особливо переломів та струсів мозку;

• не поспішайте під час ходіння, не соромтесь «човгати» ногами, наступайте на всю підошву, коли робите крок, не піднімайте високо ноги (так краще відчувається рельєф покриття);

• при порушенні рівноваги відразу зігніть ноги в колінах, це також допоможе вам знизити висоту, якщо відчуваєте, що падіння не можна уникнути;

• при ходьбі під час ожеледиці центр тяжіння тіла спрямовуйте вперед;

• спускаючись чи піднімаючись сходами, тримайтеся за поручні, обов’язково ставте на сходинку обидві ноги;

• будьте морально готові до падіння;

• обходьте металеві кришки люків - як правило, вони покриті льодом;

• очікуючи на громадський транспорт, тримайтеся подалі від краю зупинки, адже ви, або хтось поруч, можете ненароком послизнутися та потрапити під колеса;

• будьте уважні на тротуарі - автомобіль може занести або водієві не вдасться вчасно загальмувати;

• враховуйте, що гальмівний шлях автомобіля на слизькій дорозі збільшується в 4-5 разів, тому варто переходити вулицю лише на зелене світло або через підземні переходи;

• небезпечними є прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані, адже сповільнюється реакція та чутливість до болю, при наявності травми постраждалі своєчасно не звертаються до лікаря;

• людям похилого віку краще у «слизькі дні» не виходити на вулицю, проте за потреби вийти візьміть із собою палицю з гумовим наконечником або з шипом;

• якщо через деякий час після падіння ви відчули головний біль, нудоту, біль у суглобах, з’явилися набряки або різкий сильний біль у місці забиття, терміново зверніться до лікаря у травмпункт, щоб уникнути ускладнень.Козелецьке відділення управління
виконавчої дирекції Фонду соціального страхування
України в Чернігівській області
Фонд соціального страхування України

Про зміни при наданні відновлювального лікування застрахованим особам

Як відомо, з 1 серпня поточного року розпочав свою роботу Фонд соціального страхування України, основним завданням якого є реалізація державної політики у сфері соціального страхування працюючих громадян. Важливою функцією в діяльності робочих органів Фонду є надання соціальних послуг застрахованим особам, які сприяють відновленню їх працездатності у разі хвороби чи отримання травми. Як і раніше одним із основних напрямків є медична реабілітація застрахованих осіб в умовах відділень санаторних закладів України.

Але, починаючи з нового року, буде докорінно змінено весь механізм відбору та направлення хворих на реабілітаційне лікування, адже кошти повинні «ходити» за застрахованою особою. Такі зміни передбачені новим «Порядком відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України», затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 13 липня 2017 року №39, що набере чинності З 01.01.2018 року.

Відповідно до вищезазначеного Порядку, залежно від профілю захворювання, хворий самостійно прийматиме рішення в якому саме санаторно-курортному закладі проходити лікування. Перелік таких закладів, із зазначенням профілів реабілітаційного лікування, буде затверджено виконавчою дирекцією Фонду та оприлюднено на офіційному веб-сайті Фонду.

Застрахована особа матиме право на лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу.

Термін лікування, який є необхідним для відновлення здоров’я та працездатності застрахованої особи, відповідно до профілю лікування та особливостей перебігу хвороби буде визначатися лікуючим лікарем та ЛКК, але не більше 24 днів. Особливістю послуги з реабілітаційного лікування є те, що вона надається для лікування застрахованої особи безкоштовно, за рахунок коштів Фонду, а направлення на доліковування в обраний самостійно санаторій проводиться безпосередньо зі стаціонарного відділення лікувального закладу із видачею листка непрацездатності.

На підставі узгодженої інформації щодо можливості та термінів заїзду між застрахованою особою, органом Фонду та санаторно-курортним закладом, буде укладатися тристоронній договір, який надаватиме право застрахованій особі за рахунок коштів Фонду отримати послугу з реабілітаційного лікування. Після закінчення курсу реабілітації, на підставі акту приймання-передачі, вартість послуг з харчування, проживання та лікування призначеного лікарем, в межах граничного розміру витрат, будуть відшкодовані Фондом санаторно-курортному закладу.

У 2018 році застраховані особи зможуть відновити своє здоров’я та пройти реабілітаційне лікування за такими профілями: нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, кардіо-пульмонарна реабілітація, медико-психологічна реабілітація учасників АТО, реабілітація після оперативних втручань на органах зору, реабілітація при порушенні перебігу вагітності, інша (соматична) реабілітація, що включає: підгострий період після оперативних втручань на органах травлення; підгострий період після оперативних втручань на жіночих статевих органах, підгострий період після оперативних втручань на органах сечостатевої системи (оперативного та інструментального видалення каменів з нирок і сечових шляхів, ударно-хвильової літотрипсії).

Тож Козелецьке відділення Фонду соціального страхування України в Чернігівській області пропонує страхувальникам та застрахованим особам в наступному році скористатися своїм правом на послуги з відновлювального лікування за кошти Фонду за новим Порядком.

За більш детальною інформацією та консультаціями можна звертатися до робочих органів Фонду, а також безпосередньо до лікувальних закладів, що розташовані в Козелецькому та Бобровицькому районах.Микола Гарбуз - начальник Козелецького
відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування
України в Чернігівській області

РУКУ ДОПОМОГИ ТИМ, ХТО ЦЬОГО ПОТРЕБУЄ!

Щорічно у першу неділю листопада відзначається День працівника соціальної сфери України, що є свідченням шани держави та подяки людей за допомогу у вирішенні багатьох питань, у тому числі, з призначення страхових виплат.

До тих, хто працює в соціальній сфері України, по праву відносяться і працівники Фонду соціального страхування України (далі - Фонд). У нашій області Фонд представлений управлінням виконавчої дирекції Фонду в Чернігівській області та вісьма відділеннями, у тому числі і Козелецьким (обслуговує Козелецький та Бобровицькі райони) та які реалізують державну політику у сферах соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, охорони життя та здоров’я, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами,

В дружньому колективі відділення працює 12 спеціалістів. Свій професійний досвід і вміння вони зосереджують на тому, аби регулярно і в повному обсязі отримували матеріальне забезпечення та соціальні послуги застраховані особи та потерпілі на виробництві внаслідок нещасного випадку. А це - виплата допомоги по тимчасовій втраті працездатності, по догляду за хворими, по вагітності та пологах, на поховання, зміцнення здоров’я працюючих шляхом отримання відновлювального лікування, щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей, страхові виплати одноразової допомоги потерпілому в разі стійкої втрати працездатності та членам його сім’ї (в разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві), інші страхові виплати, страхові витрати на медичну та соціальну допомогу, побутове обслуговування.

Фінансові показники в цілому за 9 місяців поточного року є позитивними, адже доходна частина бюджету (інші надходження) відділення виконана на 185,7% до запланованого і склала 39,4 тис. грн., що в 1,9 рази перевищує планові призначення.

Як і в попередні роки, витратну частину бюджету, а це 9201,9 тис. грн. було спрямовано на соціальний захист застрахованих осіб та членів їх родин.

Зокрема, на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності витрачено майже 4427,9 тис. грн., по догляду за хворою дитиною 301,3 тис. грн., майбутні мами отримали від Фонду 2030,0 тис. грн. допомоги по вагітності та пологах, на поховання застрахованих осіб виплачено 55,8 тис. грн. та для допомог громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи - 35,0 тис. грн. Загальна кількість оплачених днів з початку року склала 52392 дні. Для надання матеріального забезпечення спеціалістами відділення опрацьовано 1439 заяв-розрахунків страхувальників, фінансування по яких здійснено в повному обсязі та у встановлені законодавством строки. Кожна застрахована особа повинна відчути гарантований державний захист, тому питання своєчасності подання заяв-розрахунків знаходиться на особливому контролі.

Одним із важливих напрямів роботи є забезпечення застрахованих осіб путівками на реабілітаційне (відновлювальне лікування) в умовах санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм. З початку року зміцнили своє здоров’я 27 застрахованих осіб, отримавши відновлювальне лікування за рахунок коштів Фонду.

Станом на 1 жовтня 2017 року страхові виплати проведено 174 потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та особам, які мають на це право в разі смерті потерпілого.

Із загальної кількості потерпілих на виробництві в відділенні обліковується: 7 інвалідів І групи, 25 - ІІ групи та 80 - ІІІ групи, загалом 112 інвалідів, що складає 67,5% від загальної кількості потерпілих. За 9 місяців застрахованим особам та членам їх сімей відділенням виплачено страхових виплат на суму 2010,9 тис. грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року страхові виплати збільшилися майже на 256,7 тис. грн. Сума середньомісячного розміру страхової виплати на одного потерпілого та особу, яка має на це право в разі смерті потерпілого в цілому по відділенню становила 1284 грн. У вересні місяці відділенням призначено щомісячну страхову виплату 27 потерпілим переселенцям на суму 53,4 тис. грн.

З нагоди професійного свята Дня працівників соціальної сфери, хочу привітати з цим днем усіх колег, побажати Вам творчого натхнення, здійснення всіх Ваших задумів і мрій, щоб Вас завжди супроводжували милосердя та доброта, бажання бути корисними людям, міцного здоров’я, радості, миру і злагоди!

Микола Гарбуз – начальник Козелецького
відділення управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України в Чернігівській області
Профілактична робота з охорони праці-дієвий фактор зниження виробничого травматизму

Державна політика в галузі промислової безпеки та охорони праці будь-якої країни світу ґрунтується на принципі пріоритету здоров’я та життя людини.

Конституція України кожному працівникові гарантує право на охорону свого життя і здоров'я в процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці, які повинен створити і забезпечити йому роботодавець.

Дотримання законодавства щодо запобігання виробничому травматизму та професійним захворюванням, нещасним випадкам є важливими завданнями, які стоять перед Фондом соціального страхування України, адже нещасний випадок краще попередити й не допустити.

Цю роботу Козелецьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області проводить у тісній співпраці з роботодавцями, профспілками, місцевими органами виконавчої влади та самоврядування, наглядовими та правоохоронними органами.

Першочерговим завданням є проведення профілактичних заходів, які мають усунути шкідливі і небезпечні фактори, запобігти випадкам травмування на виробництві. Виконання цих функцій у відділенні покладається на спеціаліста, який виконує обов’язки страхового експерта з охорони праці відділення Фонду. Ним постійно проводиться цілеспрямована робота з надання всебічної допомоги страхувальникам з питань охорони праці, соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Це в певній мірі сприяє підвищенню рівня безпеки праці на підприємствах, в установах і організаціях якості та дотриманню термінів розслідування нещасних випадків, в яких обов'язкова участь страхового експерта. Для підвищення ефективності та якості цієї співпраці у відділенні працює консультаційний центр, створені електронні бібліотеки нормативних актів з охорони праці, якими в будь-який час можуть скористатися спеціалісти, відповідальні з охорони праці підприємств та організацій.

Ще одним дієвим заходом профілактики та зменшення кількості нещасних випадків та професійних захворювань є процес їх розслідування. Метою кожного розслідування є встановлення причин, що призвели до нещасного випадку та розроблення заходів, які спрямовані на запобігання виробничому травматизму. Страховим експертом обов'язково контролюється виконання розроблених заходів.

Станом на 01.10. 2017 року по відділенню було зареєстровано 5 нещасних випадків на виробництві (проти 8 в 2016 році), в яких постраждало 5 осіб (проти 8 в 2016 році). Ця статистика свідчить, що профілактичні заходи є дієвими і проводити їх потрібно систематично.

Основними причинами нещасних випадків є: організаційні та психофізіологічні, незалежні від техніки і обладнання. Усунення організаційних причин не потребує жодних фінансових витрат, а лише бажання керівника і служби охорони праці навчити працівника безпечним прийомам праці та здійснювати контроль за їх дотриманням.

Аналізуючи ситуацію з травматизмом, виникає стурбованість за безпеку виробництва та забезпечення соціальних гарантій для працюючих на підприємствах, адже в сучасних умовах роботодавці різко скорочують кошти на охорону праці.

За такої ситуації хочеться нагадати керівникам підприємств та спеціалістам служб охорони праці, що основним шляхом зменшення виробничого травматизму є створення на кожному робочому місці сучасних, безпечних і нешкідливих умов праці, належне навчання працюючих безпечним методам виконання робіт, постійний контроль за їх дотриманням.

Разом з тим, викликає стурбованість недостатня ефективність роботи служб охорони праці на підприємствах, де немає посад інженерів з охорони праці, а їх обов'язки виконують спеціалісти за сумісництвом або суміщенням. Нерідко вони мають низькі фахові знання, а тому не наважуються видавати приписи керівникам структурних підрозділів, не проводять якісно інструктажі, не організовують належним чином навчання з працівниками, що і призводить до виробничого травматизму.

Багато спеціалістів, які вирішують питання охорони праці (а це в 90 відсотків випадків, голови комісій по розслідуванню нещасних випадків), не можуть самостійно якісно скласти акт за формою Н-1 та Н-5. У цій ситуації суттєву допомогу підприємствам надає спеціаліст відділення, який виконує обов’язки страхового експерта.

Непокоїть і те, що наші партнери - страхувальник та застрахований - продовжують дивитися на охорону праці «крізь пальці»: перший - внаслідок відсутності економічної зацікавленості та традиційного «а може обмине», а інший - з незнання або свідомо нехтує особистою безпекою. І чим швидше зміниться їх ставлення до охорони праці, тим вірогідніше знизиться ризик настання нещасного випадку. Адже створення безпечних умов праці найбільш ефективний та універсальний шлях до зниження рівня виробничого травматизму та інвалідності.

Кваліфіковане та ефективне вирішення питань безпеки працюючих було і залишається нашою спільною з страхувальниками і соціальними партнерами метою, тож шановні страхувальники, створюйте належні умови праці у відповідності до вимог нормативно - правових актів з охорони праці.

Тетяна Горлач, головний спеціаліст
Козелецького відділення управління
виконавчої дирекції Фонду соціального
страхування України в Чернігівській
області, представник відділення у
Бобровицькому районі
Своєчасне проведення навчань з питань охорони праці – запорука безпечної роботи

Велике значення для підвищення якості та ефективності роботи підприємства має належна підготовка, навчання та підвищення кваліфікації працівників, а також навчання з питань охорони праці.

Загальний порядок проведення навчання з питань охорони праці встановлено Законом України «Про охорону праці» (ст. 18. «Навчання з питань охорони праці»). Відповідно до вимог цієї статті працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці та надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, правил поведінки у разі виникнення аварії.

Порядок навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників у процесі трудової діяльності, встановлюється Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, НПАОП 0.00-4.12-05, яке затверджене наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 №15. Також цим наказом затверджений Перелік робіт з підвищеною небезпекою.

На підприємствах, згідно п.3.2 Типового положення, з урахуванням специфіки виробництва та вимог нормативно-правових актів з охорони праці, розробляється і затверджується відповідне Положення підприємства про навчання з питань охорони праці.

Працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

Посадові особи, діяльність яких пов'язана з організацією безпечного ведення робіт, проходять навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки, як правило, у навчальних закладах та установах, які отримали відповідний дозвіл на навчання з питань охорони праці.

Перевірка знань працівників з питань охорони праці на підприємстві здійснюється комісією з перевірки знань з питань охорони праці, склад якої затверджується наказом керівника.

Результат перевірки знань з питань охорони праці оформлюється протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці (додаток 1 до Типового положення).

Козелецьким відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області питанню навчання з охорони праці постійно приділяється велика увага. Станом на 01.09.2017 року (і далі статистика на цю ж дату), мною, виконуючим обов`язки страхового експерта відділення взято участь у навчанні і роботі 19 комісій з перевірки знань.

З метою підвищення знань працівників служб з охорони праці надавалася кваліфікована безкоштовна інформаційно–консультативна допомога з питань охорони праці. При відділенні створено консультаційний пункт, де роботодавці, спеціалісти з охорони праці отримують кваліфіковану допомогу з питань державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, підготовки та розроблення інструкцій і заходів з охорони праці, організації навчання, розслідування нещасних випадків. Роботодавцям надано 95 консультацій. Питання навчання є одним із напрямів опрацювання і впровадження системи управління охороною праці на підприємствах. Така система опрацьована на 27 підприємствах підпорядкованих районів. Крім того, з метою профілактики виробничого травматизму, страхувальниками з вказаних питань регулярно проводяться наради, семінари, та «круглі столи». Взято участь і проведено 6 семінарів, 13 нарад та 2 «круглих столи».

Проте статистика свідчить, що травматизм на виробництві все ж трапляється. У відділенні зареєстровано 5 повідомлень про нещасні випадки на виробництві. У порівнянні з періодом на 01.09. 2016 року зареєстровано на 2 страхових випадки менше, що може свідчити про ефективність системного підходу до проведення навчань і перевірки знань з питань охорони праці, яке спонукає робітника до дотримання тих чи інших безпечних прийомів у роботі, сприяє попередженню нещасних випадків на виробництві.

За результатами розслідувань складено 2 акти за формою Н-5 та 3 акти за формою Н-1. Проведено аналіз виробничого травматизму показує, що всі нещасні випадки сталися з організаційних та психофізіологічних причин, не залежних від техніки та обладнання. Тобто основною причиною травматизму є сам працівник, який інколи не знаючи безпечних методів роботи та порушуючи вимоги з охорони праці, не дбає про особисту безпеку та наражає на небезпеку оточуючих.

Найпоширенішими психофізіологічними причинами є особиста необережність травмованих працівників. Так, 03.01.2017 року, працівник відділу освіти Бобровицької РДА під час пересування послизнулася на льоду впала та отримала травму руки. А, 15.08.2017 року, внаслідок особистої необережності фахівця з соціальної роботи Бобровицького районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, покусав собака.

На підприємствах, де сталися нещасні випадки, за участю керівників проведено наради з підведення підсумків роботи комісій з розслідування, визначено заходи, щодо попередження виробничого травматизму та звернуто особливу увагу на покращання організації роботи з профілактики нещасних випадків.

До участі у проведенні нарад були залучені не тільки роботодавці, але й працівники, до відома яких доведено вимоги статті 14 Закону України «Про охорону праці», відповідно до якої кожен працівник зобов'язаний дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих в процесі виконання будь-яких робіт. Як показує досвід, безпека праці є основною гарантією стабільності та якості будь-якого виробництва.

Тетяна Горлач, головний спеціаліст Козелецького
відділення управління виконавчої дирекції Фонду
соціального страхування України в Чернігівській
області, представник відділення у Бобровицькому районіПро відзначення 26-ї річниці незалежності України

ПРИЗНАЧЕННЯЯк уже повідомлялося, з 1 серпня 2017 року розпочав роботу Фонд соціального страхування України. Утворене Козелецьке відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, на яке покладено виконання функцій бувших Фондів соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Наказом начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області від 27 червня 2017 року № 09-к начальником Козелецького відділення Управління призначений Микола Павлович ГАРБУЗ, який до призначення на посаду працював директором Козелецької міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Оголошення
До уваги страхувальників та застрахованих осіб!

В результаті реорганізації Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності шляхом приєднання, з 1 серпня 2017 року розпочинає роботу Фонд соціального страхування України. Утворене Козелецьке відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, яке знаходиться за адресою:

вул.Фавста Сидорука, 9 , смт.Козелець, Чернігівська область.
Телефон для довідок: 4-17-67.

Представники в Бобровицькому районі Козелецького відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області знаходяться за адресою:

вул. Незалежності, 46, м. Бобровиця, Чернігівська область.
Телефон для довідок: 2-13-73.

Про надання матеріального забезпечення фізичним-особам підприємцям у разі припинення підприємницької діяльності

Про надання роз’яснення


Підвищено розмір допомоги на поховання


Порядок розрахунку листка непрацездатності при переведенні працівника на нове місце роботи


У разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток за його бажанням повинна бути перерахована на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник (ст. 24 Закону України «Про відпустки»).

При цьому, нарахування та сплата єдиного внеску відбувається на попередньому місці роботи, а відповідно, відображається у звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що подаються до Державної фіскальної служби.

Пунктом 25 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (далі – Порядок №1266), передбачено, що розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності (вагітності та пологах), є 12 календарних місяців перебування у трудових відносинах (з першого до першого числа) за останнім основним місцем роботи застрахованої особи, що передують місяцю, в якому настав страховий випадок.

З урахуванням норм п. 32 Порядку №1266 середня заробітна плата обчислюється роботодавцями на підставі відомостей, що включаються до звіту з ЄСВ.

Таким чином, для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності в період перебування у трудових відносинах за новим місцем роботи сума даної компенсації не враховується, але дні щорічної відпустки не виключаються з розрахункового періоду.

Козелецька міжрайонна виконавча дирекція обласного відділення
Фонду соціального страхування з
тимчасової втрати працездатності