29 листопада 2016

ФОПи, які не мають найманих працівників, можуть скористатися фінансовою підтримкою на час карантину

Відтепер допомога по частковому безробіттю на період карантину може виплачуватися  фізичним особам-підприємцям, які не мають найманих працівників, але є застрахованими особами, тобто сплачували єдиний соціальний внесок. 

Такі зміни стали можливими завдяки урядовим ініціативам, а саме - ухваленню Постанови КМУ від 03.06.2020 р. № 453 «Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на територіїУкраїнигостроїреспіраторної хвороби COVID-19, спричиненоїкоронавірусом SARS-CoV-2». Днями, а саме: 6 червня відповідні законодавчі зміни набрали чинності.

Як отримати допомогу ФОПам?

Звернутися до центру зайнятості/філії за місцем сплати ЄВ та подати необхідний пакет документів.

Упродовж якого часу можна оформити допомогу?

Протягом 90 днів з моменту призупинення чи скорочення діяльності.

Якою є сума допомоги по частковому безробіттю для ФОПів? 

Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць.

На який період можна отримати допомогу по частковому безробіттю?

Допомога надається на період  призупинення/скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Чи оподатковується допомога по частковому безробіттю?

З допомоги не сплачується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.   

За більш детальними консультаціями щодо оформлення допомоги по частковому безробіттю звертайтеся доцентру зайнятості/філій Чернігівського обласного центру зайнятості за телефонами, які можна знайти на нашому сайті за посиланням: https://chg.dcz.gov.ua/storinka/kontaktni-telefony

 

                                                                                     Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Удосконалюйте свої знання онлайн за допомогою служби зайнятості!

Навчити роботодавців швидко шукати потрібних працівників, шукачів роботиуспішно працевлаштуватися, а працівників служби зайнятостіякісно надавати послуги своїм клієнтам має на меті Освітній портал Державної служби зайнятості.

Цей онлайн-ресурс розрахований на три категорії користувачів: роботодавців, населення, працівників служби зайнятості. До їх послуг безкоштовні курси, вебінари, дистанційні програми від Центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та безліч іншої цікавої інформації, яка в основному подається у відеоформаті.

Наразі роботодавцям доступно три курси – покрокові дії щодо добору працівників, підготовка професійних кадрів на запит роботодавців та особливості працевлаштування іноземців та осіб без громадянства.

Найбільше інформації викладено для шукачів роботи. Бажаючі можуть навчитися складати резюме, дізнатися, як знайти роботу своєї мрії, отримати поради щодо поведінки на співбесіді, а також пройти тест на визначення компетенцій для роботи в IT-сфері. Крім того, на Освітньому порталі можна ознайомитися з послугами служби зайнятості та сучасними підходами щодо їх отримання, зокрема електронними сервісами служби, ситуацією на ринку праці, перевагами легальної зайнятості, питаннями запобігання дискримінації та гендерній нерівності при влаштуванні на роботу, загрозами нелегальної трудової міграції. Є цікаві курси про здобуття робітничих професій у навчальних закладах державної служби зайнятості та про відкриття власної справи і окремо про бджільництво.

Розвивати та удосконалювати власні знання і навички, підвищити свій фаховий рівень за допомогою Освітнього порталу можуть і працівники служби занятості.

Чекаємо і вас на Освітньому порталі Державної служби зайнятості за посиланням: https://skills.dcz.gov.ua/

 

Найбільш затребуваними у роботодавців сьогодні є працівники сільськогосподарської галузі

Про це повідомляє обласна служба зайнятості, в базі даних якої налічується 311 вакансії для трактористів та трактористів-машиністів, 38 вакансій  для робітників з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, 20 вакансій для тваринників тощо.

Сталим попитом у роботодавців користуються водії автотранспортних засобів (227 вакансій), підсобні робітники (221 вакансія).

Також є потреба у робітниках лісогосподарських робіт (23 вакансії), продавцях продовольчих товарів (63 вакансії), кухарях (47 вакансій), швачках (34 вакансії). Медичним закладам не вистачає лікарів (37 вакансій) та сестер медичних (9 вакансій).

 

Неправомірно отримані кошти доведеться повернути

Про це попереджають у службі зайнятості. За словами начальника юридичного відділу Чернігівського обласного центру зайнятості Марини Чаус, безробітній особі доведеться повернути незаконно отримані кошти, якщо вона перебуває на обліку в службі зайнятості, отримує допомогу по безробіттю і одночасно нелегально працює, виконує роботу, надає послуги за цивільно-правовими договорами або займається підприємницькою діяльністю тощо.

Ці неправомірні дії виявляються шляхом обміну інформацією між службою зайнятості, Державною податковою службою України та Пенсійним фондом України.

У разі неповернення коштів у встановлений строк, стягнення здійснюється у судовому порядку відповідно до чинного законодавства.

Довідково: Протягом січня-квітня 2020 року в області виявлено 24 особи, які неправомірно отримали кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у сумі 129,94 тис.грн. Добровільно відшкодовано 73,66 тис.грн. До суду подано 1 позов на суму 27,7 тис.грн.

 

 

Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри – це можливість обрати професію разом зі службою зайнятості

Плануєте свій професійний шлях? Не можете визначитися з вибором професії? Тоді у нагоді стане онлайн-платформа державної служби зайнятості з професійної орієнтації та розвитку кар'єри.

Онлайн сервіс дає можливість створити власний профіль з особистим паролем, тобто ніхто інший не зможе переглянути результати тестування. Запропоновані тести допоможуть визначити: швидкість мислення, аналітичні здібності, здатність до логічного мислення, лідерські та управлінські якості, стресостійкість та адаптивність, здатність до командної роботи, емоційний інтелект, підходящу сферу зайнятості, комунікаційні та організаторські здібності, здатність до підприємницької діяльності, орієнтацію на результат чи процес тощо.

В Інтернеті онлайн-платформу державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри можна знайти на сайті державної служби зайнятості за адресою - http://profi.dcz.gov.ua/.

Отже, реєструйтеся, проходьте тестування та отримуйте результат!

Детальну інформацію щодо проходження тестування можна отримати, зателефонувавши фахівціям відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості за телефоном (046 32) 2-48-97.


 

Допомога по частковому безробіттю на період карантину

28 квітня 2020 року набув чинності Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 306.

Детальна інформація розміщена на сайті Державної служби зайнятості в розділі «Роботодавцям» за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/dopomoga-po-chastkovomu-bezrobittyu-na-period-karantynu , а саме:

- покрокова інструкція щодо отриманні допомоги по частковому безробіттю на період карантину;

- інфографіка «Як роботодавцю отримати допомогу по частковому безробіттю на періодкарантину?»;

- Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину;

- примірний договір про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину (форма);

- відомості про осіб, щодо яких виконуються вимоги частини третьої статті 471 Закону України «Про Зайнятість населення» (форма).

Індивідуальну консультацію можна отримати, звернувшись до відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості за телефоном (046-32) 2-50-21.

 

Про попит на ринку праці або кого сьогодні потребують роботодавці області

Попри карантин, на ринку праці Чернігівщини спостерігається попит на працівників у сфері сільського та лісового господарства. Це пов’язано з початком весняно-польових робіт.

Так, наразі актуальними є 272 вакансії для трактористів та трактористів-машиністів. Їм пропонують заробітну плату від 4,7 до 20,0 тис. грн.

Відкрито 32 вакансії для робітників з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва та 16 вакансій для робітників з фермерського господарства із заробітною платою до 7,5 тис. грн. Також є близько 20 заявок від сільгосппідприємств на тваринників та доярів – їм обіцяють платити до 7,0 тис. грн. Знайдеться робота й для 8 агрономів – вони можуть заробляти до 12,4 тис.грн.; 10 комірників із заробітною платою до 8,0 тис грн., 3 слюсарів  з ремонту сільськогосподарських машин із заробітком до 10,0 тис грн. на місяць.

Лісовому господарству наразі потрібні 20 робітників лісогосподарських робіт та 8 лісорубів із заробітною платою до 6,2 тис. грн. та до 8,5 тис. грн. відповідно.

Сталим попитом у роботодавців користуються водії – 211 вакансій із заробітною платою до 15,0 тис. грн., підсобні робітники – 175 вакансій із заробітною платою до 6,0 тис. грн. 

Крім того, в області на сьогодні потрібні продавці продовольчих товарів, кухарі (по 43 вакансії), швачки (31 вакансія). Вони можуть розраховувати на місячну оплату до 9,0 тис.грн. Дещо менше - 5,0 тис. грн. пропонують кухонним робітникам (8 вакансій). Також є 32 пропозиції роботи для лікарів із заробітною платою від 5,0 до 13,0 тис.грн. та 16 – для медичних сестер із заробітною платою до 5,5 тис.грн.

 

Процедуру реєстрації спрощено для зручності клієнтів

Служба занятості полегшила процедуру подання документів до центрів зайнятості у період надзвичайної ситуації або запровадження карантину.
Відтепер це дуже просто. Вам потрібно заповнити лише дві заяви – про надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю! Бланки тут: https://is.gd/6wW4ph та https://is.gd/o8O5Cg.

Як і раніше, заяви ви можете подати в два способи: на електронну пошту центру зайнятості, де вам зручно обслуговуватися, або через скриньку для кореспонденції безпосередньо в центрі зайнятості.
Якщо ви вирішили надіслати заяви електронною поштою:
1) Заповніть заяви власноруч за зразком і сфотографуйте або відскануйте їх. Далі – надішліть на email центру зайнятості, де ви плануєте перебувати на обліку. Важливо! У темі листа зазначте ваше прізвище, ім’я, по батькові.
Електронні скриньки центрів зайнятості тут: https://is.gd/5duk3J
2) Якщо ж у вас є технічна можливість, завантажте заяви, роздрукуйте та заповніть їх. Підпишіть власноруч, відскануйте (чи сфотографуйте) і надішліть на email центру зайнятості. Так само вкажіть у темі листа ваше прізвище, ім’я, по батькові.
Чекайте повідомлення від центру зайнятості щодо ухваленого рішення.

Якщо ви вирішили подати заяви через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості:
1) Якщо у вас є технічна можливість, завантажте заяви, роздрукуйте та заповніть їх вдома, складіть їх у конверт або з’єднайте в інший зручний спосіб, або

2) заповніть заяви безпосередньо біля скриньки в центрі зайнятості. Тут слід пам’ятати, що для заповнення заяв вам знадобляться ваші паспортні дані, номер ідентифікаційного коду, дані про освіту та попередню трудову діяльність, тому візьміть документи з собою.
Покладіть заяви в скриньку для кореспонденції (у робочі години робочого дня).

Чекайте повідомлення від центру зайнятості щодо ухваленого рішення.

Нагадуємо, що впродовж 10 днів після завершення карантину до центру зайнятості необхідно буде подати оригінали ваших документів.

А в разі потреби чи при виникненні додаткових питань можна зателефонувати до відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості за телефоном (046 32) 2-14-83.

 

Відбувся міні-ярмарок вакансій

3 березня відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з ДП «Бобровицярайагролісництво» проведено міні-ярмарок вакансій.

Начальник відділу кадрів Наталія Опенько запросила на роботу верстатника деревообробних виробів, лісника та майстра лісу, звернувши увагу на гарантоване легальне працевлаштування та передбачені законодавством соціальні гарантії. Учасники заходу отримали детальну інформацію про умови праці, вимоги до працівників та заробітну плату.

Тих, хто зацікавився пропозиціями роботодавця, запросили на співбесіду з метою подальшого працевлаштування.

 
 

Відділ сприяння зайнятості у Бобровицькому районі

Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ

 

Подбай про майбутнє сьогодні – працюй легально!

Офіційне працевлаштування має чимало переваг як для роботодавців, так і для працюючих. Перш за все, це - запорука гідного рівня життя та належного соціального захисту! Працювати легально - означає, що ваші права як найманого працівника будуть захищені і ви зможете претендувати на весь соціальний пакет, гарантований державою. Водночас, для роботодавців - це позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.

Кожен працівник, який влаштовується на роботу повинен пам'ятати, що саме легальне працевлаштування дає право на відпустку, оплату лікарняних, пенсійне забезпечення, допомогу по безробіттю та інші соціальні гарантії. А нелегальна трудова діяльність - це відповідальність перед законом, як роботодавця, так і працівника. Згода на роботу без належного оформлення трудових відносин – це добровільна відмова від забезпечення у повному обсязі гарантованого державою права на матеріальні виплати та соціальні послуги.

Отже, для забезпечення свого майбутнього вимагайте від роботодавця легального оформлення трудових відносин шляхом укладення трудового договору. А також пам’ятайте, що служба зайнятості має найбільшу базу вакансій, і завжди готова допомогти Вам знайти легальну роботу.

Відділ сприяння зайнятості у Бобровицькому районі

Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ

 

Молодь опановує прийоми самопрезентації

12 лютого на базі відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості відбулося чергове заняття школи зайнятості зі студентами групи А-41 технологічного відділення Бобровицького коледжу економіки та менеджменту ім. О.Майнової.

Майбутні агрономи опановували онлайн-курси освітнього порталу державної служби зайнятості: «Створення резюме на сайті», «Як знайти роботу своєї мрії». Фахівці служби зайнятості детально ознайомили з джерелами пошуку роботи, розповіли про методи і прийоми самопрезентації, інформували про особливості працевлаштування молоді.

Відділ сприяння зайнятості у Бобровицькому районі

Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ


Служба зайнятості запускає сучасний освітній портал

У державній службі зайнятості стартував новий проект для успішного працевлаштування українців – Освітній портал державної служби зайнятості (http://skills.dcz.gov.ua/).

 

 

«Новий сервіс допоможе безробітним розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, отримати нові компетенції та пройти професійне навчання», - коментує директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон.


Новий сервіс дозволить:

• розвивати особисті компетенції, затребувані на ринку праці;

• отримати актуальну інформацію щодо пошуку роботи та підбору персоналу;

• навчитися складати резюме сучасного формату;

• підготуватися до співбесіди з роботодавцем;

• обрати освітні курси та вебінари для безробітних, зокрема ті, які проводяться центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.


«Портал допоможе реалізувати найважливіше для служби завдання - знайти достойну роботу кожному українцеві та кваліфікований персонал кожному роботодавцеві», - підкреслила О. Макогон. На сайті будуть впроваджуватися нові освітні програми, розроблені спільно з роботодавцями, проводитимуться вебінари та дистанційне навчання. Більшість матеріалів буде розміщуватися у відеоформаті. Завдяки новому сервісу зможуть також підвищувати свою кваліфікацію і працівники державної служби зайнятості. Це буде найбільша база можливостей. Довідково: Освітній портал ДСЗ розроблено на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Указу Президента України №837/2019.
За більш детальною інформацією звертайтесь до Державного центру зайнятості тел: (044)289-40-79, електронна адреса:[email protected].

 

 

Повідомляємо, що відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ проводиться робота, спрямована на виконання абзацу 3 пункту 3 розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.07.2018 № 469-р «Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції державної системи професійної орієнтації населення».

 

 

Проводиться активна профорієнтаційна робота серед учнівської та студентської молоді. Протягом 2019 року для учнів шкіл та студентів Бобровицького коледжу економіки та менеджменту ім. О. Майнової проводилися різноманітні заходи – Дні відкритих дверей центру зайнятості, профорієнтаційні уроки, ПрофіКвести, Ярмарок професій та інші. Усього в профорієнтаційних заходах взяли участь 1796 учнів та студентів.

Вже другий рік поспіль реалізується профорієнтаційний проект для старшокласників «Обери професію – обери майбутнє», який передбачає проведення комплексу профорієнтаційних заходів – це серія тематичних занять, профорієнтаційний квест, профдіагностичне тестування, професіографічні екскурсії на підприємства.

Популяризація професійно-технічної освіти постійно здійснюється службою зайнятості. Проводяться заходи, що орієнтують учнівську молодь на отримання освіти в професійно-технічних закладах Чернігівської області.

Налагоджена тісна співпраця між відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ та Бобровицьким коледжем економіки та менеджменту ім. О.Майнової. Для підвищення конкурентоспроможності випускників коледжу на ринку праці проводяться заходи, направлені на оволодіння необхідними універсальними навичками пошуку роботи. Зокрема, це техніка створення відеорезюме як сучасного дієвого способу самопрезентації роботодавцю, техніка співбесіди з роботодавцем, правила та поради щодо успішного її проходження.

Для дистанційного надання профорієнтаційних послуг населенню використовується Веб-базована платформа для онлайн профорієнтаційного консультування «Моя професія: консультаційна мережа». Безпосередньо у відділі сприяння зайнятості в Бобровицькому районі надаються послуги з профконсультаційного тестування за допомогою прикладної програми АРМ «Профконсультант», організована робота із надання консультативної та практичної допомоги для складання резюме шукачів роботи за допомогою прикладної комп’ютерної програми «Конструктор резюме».

З метою інтеграції в суспільство та створення умов для професійної самореалізації осіб з інвалідністю, даній категорії населення надаються адресні профорієнтаційні послуги.

Проводяться заходи з метою інформування безробітних громадян щодо організації підприємницької діяльності, розвитку малого бізнесу.

З метою прискорення соціальної та професійної адаптації демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО, службою зайнятості надається комплекс соціальних послуг для даної категорії осіб.

Проводиться профорієнтаційна робота з внутрішньо переміщеними особами, які перебувають на обліку в службі зайнятості.

З метою подолання стереотипів щодо можливості кар’єрного зростання осіб старше 45 років, мотивування до навчання впродовж життя та подальшого розвитку професійної кар’єри, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці з даною категорією громадян проводиться відповідна профорієнтаційна робота (забезпечується їх участь у семінарах, ярмарках вакансій та інших заходах).

мЗ метою підвищення престижу військових професій та мотивації населення, у тому числі безробітного, до проходження військової служби за контрактом, відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі проводяться тематичні семінари за участі представників Бобровицького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

 

 

 

Відбувся міні-ярмарок вакансій

 

 

23 грудня відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з ПАТ «Чернігівгаз» проведено міні-ярмарок вакансій. Представники роботодавця розповіли шукачам роботи про своє підприємство, яке є одним з найбільших в області з розподілення, транспортування і постачання газу, а також запросили на роботу контролерів газового господарства, слюсарів з експлуатації та ремонту газового устаткування, монтерів із захисту підземних трубопроводів, майстрів. Учасники заходу отримали детальну інформацію про умови та оплату праці, вимоги до працівників, зокрема, компанія гарантує легальне працевлаштування та передбачені законодавством соціальні гарантії.

Тих, хто зацікавився пропозиціями роботодавця, запросили на співбесіду з метою подальшого працевлаштування.


 

Лідія Падалка: «Служба зайнятості – це не виплати і компенсатори, а можливості для суб’єктів ринку праці»

21 грудня 2019 року виповнюється 29 років від дня створення державної служби зайнятості. Напередодні чергової річниці її працівники підводять підсумки діяльності на ринку соціальних послуг та дають оцінку досягнутому.

 

Зроблено багато, аби рухатися далі

Як повідомила директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка, лише в нашій області за час існування державної служби зайнятості налічується 1,8 млн. звернень громадян за її послугами. Зокрема, 579,1 тисяч наших земляків працевлаштовано, з них – 323,5 тисяч офіційно зареєстрованих безробітних. Тисячі мешканців області отримали роботу завдяки програмам фінансової підтримки роботодавців, зокрема понад 14 тисяч - шляхом надання дотацій, 2,4 тисячі – шляхом компенсації єдиного соціального внеску. Майже 13 тисяч шукачів роботи скористалися виплатою допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи. Крім того, майже 205 тисяч безробітних залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 109 тисяч скеровано на професійне навчання.

Це результат роботи не одного покоління фахівців. За 29-літній період діяльності державна служба зайнятості набула практичного досвіду розв’язання проблем безробіття та управління процесами на ринку праці. За цей час запроваджено загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, створено потужну матеріально-технічну базу, впроваджено новітні технології обслуговування клієнтів, єдиний в межах країни інформаційний простір про попит та пропозицію робочої сили, системи професійної орієнтації та професійного навчання безробітних.

 

На шляху реформування

Сьогодні служба зайнятості переживає черговий етап свого розвитку. Аби відповідати вимогам часу, вона стала на шлях реформування, що має на меті перетворення її на сервісну установу сучасного формату з надання широкого комплексу ефективних послуг. «Наша мета на найближчі роки - змінити державну службу зайнятості так, щоб надавати привабливі на ринку послуги, які відповідають соціальним інтересам безробітних і очікуванням роботодавців. Служба зайнятості – це не виплати і компенсатори, а можливості для суб’єктів ринку праці», - зауважила Л.Падалка.

У службі зайнятості підтримують тенденції до розвитку електронних сервісів, аби максимально скоротити витрату часу людей на виконання формальних процедур. Відтак, діють електронні кабінети роботодавця та шукача роботи, онлайн-реєстрація, онлайн-профорієнтація та профдіагностика.

Бажаючі знайти роботу у м.Чернігові можуть скористатися інтерактивною картою вакансій, створеною за допомогою онлайн-сервісу Google. Для роботодавців цікавою є ще одна онлайн-розробка служби зайнятості – інтерактивна карта, на якій відображено дані дослідження Чернігівського обласного центру зайнятості щодо резервів робочої сили та вільних приміщень для організації виробництва у регіоні.

Крім того, створено базу резюме та відеорезюме безробітних, для налагодження комунікації активно використовуються соціальні мережі, скайпзв’язок тощо.

 

Шукати роботу та будувати кар’єру допомагають кар’єрні радники

З початку нинішнього року в службі зайнятості впроваджено інститут кар’єрних радників, які забезпечують індивідуальний підхід до кожного клієнта, якісне надання послуг з пошуку роботи та планування кар’єри.

Нова модель обслуговування безробітних будується на прийнятті взаємних зобов’язань для досягнення поставленої мети. Власне для цього, на основі результатів профілювання, кар’єрний радник допомагає клієнту скласти індивідуальний план працевлаштування. І це не якийсь універсальний документ, - зауважують у службі зайнятості і зазначають, що саме вивчення індивідуальної ситуації кожної людини та надання їй не формальних чи стандартних послуг, а лише тих, які сприятимуть успішному працевлаштуванню, допомагають у найкоротші терміни досягти бажаного результату.

Кар’єрний радник здійснює індивідуальний супровід людини до працевлаштування. При цьому він допомагає їй усвідомити свої сильні якості, подолати психологічні бар’єри, визначити наявні конкурентні переваги та усунути перешкоди на шляху до поставленої мети. За потреби порадить пройти профнавчання, відкрити власну справу, взяти участь у тренінгах чи семінарах, надасть допомогу в підготовці резюме тощо.

«За умови дефіциту кадрів для нас дуже важливо домогтися скорочення терміну пошуку роботи. Ми працюємо для тих, хто хоче працювати», - наголосила Л.Падалка. В результаті впровадження інституту кар’єрного радника більше половини з числа працевлаштованих громадян вдається забезпечити роботою оперативно до надання статусу безробітного.

 

Рекрутинг у службі зайнятості

Довела свою ефективність і нова форма добору персоналу - рекрутинг, яку було впроваджено торік. Близько 26 тисяч вакансій укомплектували роботодавці області в поточному році за сприяння регіональної служби зайнятості, у тому числі і за допомогою рекрутингової методики.

Рекрутери працюють не лише з клієнтами служби зайнятості, а з усіма, хто шукає чи пропонує роботу на повному ринку праці. Вони щоденно моніторять велику кількість інформації з різних джерел, зокрема, засобів масової інформації, сайтів пошуку роботи, соціальних мереж. Це дозволяє значно поповнити базу шукачів роботи, швидко поширювати інформацію про вакансії на власних ресурсах.

Також фахівці з рекрутингу ретельно займаються підбором кандидатів на вакансії: вивчають резюме шукачів роботи, проводять співбесіди, за необхідності пропонують пройти відповідні тести, в результаті найбільш прийнятну кандидатуру направляють на співбесіду до роботодавця.

«У сучасних реаліях, коли на ринку праці бракує кваліфікованих працівників, підприємства дійсно зацікавлені в рекрутинговій формі співпраці зі службою зайнятості, - говорить Л.Падалка. - По-перше, роботодавець не витрачає час на підбір кандидатів з великої кількості бажаючих осіб. По-друге, економить кошти, адже йому не треба розміщувати вакансії на платних ресурсах та мати в штаті менеджера з підбору персоналу. Цю роботу цілком безкоштовно виконають фахівці-рекрутери від служби зайнятості».

 

На часі впровадження інституту консультанта роботодавця

Найближчим часом у службі зайнятості з’являться консультанти роботодавця. Новий підхід до обслуговування роботодавців передбачає надання кожному з них комплексних індивідуальних послуг з урахуванням специфіки підприємницької активності регіону, особливостей розвитку регіонального ринку праці.

Перед службою зайнятості стоять конкретні завдання: вдосконалити систему підбору кадрів та професійного навчання безробітних для результативного працевлаштування, скоротити термін укомплектування вакансій, відпрацювати механізм налагодження ефективної співпраці з підприємствами. «Роботодавці мають свідомо обирати службу зайнятості як єдину державну структуру, здатну на безоплатній основі швидко та якісно здійснювати добір потрібних працівників», - сказала Л.Падалка.

Отож служба зайнятості розвивається, впроваджуються нові технології, сучасні сервіси. Все це робиться задля того, аби наші громадяни мали можливість жити і працювати на рідній землі. Це та мета, до якої прагнуть фахівці служби зайнятості і задля чого вони, власне працюють.

 

Чернігівський обласний центр зайнятості

Студенти коледжу дізналися як запобігти нелегальній трудовій міграції

Питання протидії торгівлі людьми надзвичайно актуальне, адже щороку тисячі українців виїжджають за кордон, щоб працевлаштуватися, навчатися чи просто подорожувати. Як не потрапити до рук шахраїв повинен знати кожен, особливо молодь, яка ще не має життєвого досвіду. Тому фахівці відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно із керівником Центру кар’єри та працевлаштування Бобровицького коледжу економки та менеджменту ім. О.Майнової Миколою Демидюком провели тематичний семінар для студентів випускних груп коледжу.

Молоді люди дізналися про проблему нелегальної трудової міграції, її характерні ознаки, форми, категорії осіб, які потрапляють в зону ризику.

Гра «Міфи та факти», під час якої кожному учаснику потрібно було обґрунтувати свою думку, перегляд фільму «Життя на продаж» та його обговорення дали змогу визначити правила, яких слід дотримуватися, щоб захистити себе від злочинної діяльності та шахрайства.
 

Проведено тренінг для осіб з інвалідністю

З нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю, в рамках Декади зайнятості для людей з інвалідністю фахівці відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського ОЦЗ спільно із представником Бобровицького бюро правової допомоги Анею Ярошенко провели тренінг для клієнтів служби зайнятості.

Учасники заходу дізналися більше про їх права, гарантовані державою в частині трудового законодавства, особливості працевлаштування та соціального захисту людей з інвалідністю, отримали відповіді на хвилюючі питання, а також опанували прийоми ефективної постановки професійних цілей та підвищення внутрішньої мотивації до пошуку роботи.
 

ПрофіКвест допоміг дізнатися про професії більше

26 листопада дев’ятикласники Озерянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів взяли участь в профорієнтаційному тематичному заході «ПрофіКвест: Пізнай світ професій!», який відбувся у відділі сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості.

В цікавій ігровій формі учасники заходу отримали інформацію про світ професій, звернули увагу на корисні поради щодо правильного професійного вибору та взяли участь у профорієнтаційному тестуванні.


 

Правильний вибір професії – запорука життєвого успіху

У цьому переконалися старшокласники Новобиківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів на профорієнтаційному уроці, який провели для них фахівці відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ. Представники служби зайнятості акцентували увагу учнівської молоді на проблемі самовизначення, допомогли сформувати реальний погляд на вибір професії з урахуванням власних бажань, можливостей та потреб ринку праці, мотивували майбутніх випускників до вибору актуальних професій.

Учні отримали корисну інформацію про складові успішного вибору професії, а також зацікавилися можливістю взяти участь у профорієнтаційному тестуванні.


 

Майбутні випускники знають формулу успішного вибору завдяки службі зайнятості

15 листопада для дев’ятикласників Бобровицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1 проведено профорієнтаційний урок на тему «Формула успішного вибору».

Фахівці відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ акцентували увагу учнівської молоді на проблемі самовизначення, допомогли сформувати реальний погляд на вибір професії з урахуванням власних бажань, можливостей та потреб ринку праці, мотивували майбутніх випускників до вибору актуальних професій.

Дев’ятикласники отримали корисну інформацію про складові успішного вибору професії, а також ознайомилися з інноваційним програмним продуктом «Атлас професій майбутнього з доповненою реальністю».
 

Юридична допомога для безробітних громадян

14 листопада проведено зустріч клієнтів відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ із головним спеціалістом Бобровицького бюро правової допомоги Анею Ярошенко, яка інформувала безробітних про їх права, гарантовані державою в частині трудового законодавства, особливості працевлаштування та соціального захисту.

Учасники семінару дізналися також про види та умови надання безоплатної правової допомоги, отримали відповіді на хвилюючі питання щодо захисту своїх прав.
 

Старшокласники взяли участь у Профі Квесті

12 листопада у відділі сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості відбувся профорієнтаційний тематичний захід «ПрофіКвест: Пізнай світ професій!» для учнів 10 та 11 класів Козацького ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

Виконуючи цікаві тематичні завдання, учасники заходу отримали інформацію про світ професій, ознайомилися із ситуацією на місцевому ринку праці, звернули увагу на корисні поради щодо правильного професійного вибору та взяли участь у профорієнтаційному тестуванні.


 

Майбутнє починається сьогодні

Під час осінніх канікул Бобровицький коледж економіки та менеджменту ім. О. Майнової НУБіП України гостинно відкрив двері для старшокласників закладів загальної середньої освіти, педагогів та батьків, адже зовсім скоро майбутнім випускникам потрібно буде обирати професію своєї мрії, робити перші кроки у доросле самостійне життя, тож учасники заходу відвідали коледж, щоб отримати корисну інформацію про вступ та навчання.

Зокрема, учні дізналися, що Бобровицький коледж готує фахівців за спеціальностями «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Менеджмент», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Облік і оподаткування», «Агрономія», «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва», «Лісове господарство» на базі 9 та 11 класів. Можливі денна та заочна форми навчання. Зацікавила учнівську молодь можливість навчання та проходження практики за кордоном, адже заклад співпрацює за програмою подвійного/паралельного дипломування із польським університетом. Це означає, що студенти Бобровицького коледжу, які навчаються на різних спеціальностях, можуть паралельно отримати вищу освіту в польському університеті м. Бидгощ за напрямками підготовки «Логістика», «Міжнародні відносини», «Туризм та готелярська справа», а закінчивши навчання, матимуть доступ до європейського ринку праці.

Фахівці відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ також взяли участь у заході, вони надали учням поради щодо професійного вибору, акцентували увагу на тому, що правильно обрана професія стане основною передумовою успішної кар’єри в майбутньому.


 

Правильний вибір професії – запорука життєвого успіху

У цьому переконалися дев’ятикласники Бобровицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1 на профорієнтаційному уроці, який провели для них фахівці відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ. Вони акцентували увагу учнівської молоді на проблемі самовизначення, допомогли сформувати реальний погляд на вибір професії з урахуванням власних бажань, можливостей та потреб ринку праці, мотивували майбутніх випускників до вибору актуальних професій.

Старшокласники отримали корисну інформацію про складові успішного вибору професії, а також зацікавилися можливістю взяти участь у профорієнтаційному тестуванні.
 

У службі зайнятості учасникам АТО гарантують сприяння у працевлаштуванні, індивідуальний підхід та психологічну допомогу

Для учасників антитерористичної операції, які повернулися до мирного життя, робота – це не тільки матеріальна підтримка, а й дієвий спосіб соціальної реабілітації. Це добре розуміють фахівці служби зайнятості та прагнуть якнайшвидше допомогти працевлаштуватися вчорашнім воїнам і на цьому шляху гарантують індивідуальний підхід та психологічну допомогу.

Перш за все їм пропонують скористатися найбільшою в Україні базою вакансій, якою володіє державна служба зайнятості. Зокрема, у реєстрі обласної служби зайнятості щодня налічується близько 2 тисяч, а то й більше, актуальних вакансій по регіону.

Окрім сприяння у пошуку роботи, учасникам АТО надається низка послуг, а саме: інформаційні, консультаційні та профорієнтаційні послуги, допомога у започаткуванні власної справи, залучення до оплачуваних громадських та тимчасових робіт, для бажаючих розглядається можливість професійної підготовки та перепідготовки, підвищення кваліфікації.

До того ж, у службі зайнятості проводяться заходи для цієї категорії клієнтів. Так, інформаційні семінари для демобілізованих військовослужбовців, як правило, проходять за участю представників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, управління праці, фонду соціального захисту інвалідів, бюро правової допомоги.

Тренінги, тематичні семінари з техніки пошуку роботи, з питань професійного навчання та здобуття актуальних на ринку праці професій, з питань організації підприємницької діяльності та самозайнятості, на думку фахівців служби зайнятості, допомагають учасникам АТО підвищити мотивацію до праці, опанувати навики складання резюме та проходження співбесіди з роботодавцями, розробки бізнес-плану тощо.

Демобілізовані військовослужбовці, які не виключають для себе можливості продовжити військову справу, залучаються до семінарів з орієнтації на військову службу за контрактом в Збройних Силах України.
 

Чернігівський обласний центр зайнятості
 
РЕКРУТИНГ У СЛУЖБІ ЗАЙНЯТОСТІ – СУЧАСНИЙ ПІДХІД ДО ПІДБОРУ КАДРІВ

Служба зайнятості сьогодні демонструє нові можливості для роботодавців, а саме: якісно та оперативно підбирає кадри для підприємств на засадах рекрутингу. Це новий напрям роботи, запроваджений у минулому році, який цілком довів свою ефективність.

За словами директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки, це дозволило розширити коло пошуку вакансій та працівників за межі служби зайнятості, адже рекрутери працюють не лише з її клієнтами, а й з усіма, хто пропонує чи шукає роботу на повному ринку праці. Для цього використовуються бази даних різних джерел, зокрема, оголошення в засобах масової інформації, сайти пошуку роботи, соціальні мережі. Це дозволяє значно поповнити базу шукачів роботи, швидко поширювати інформацію про вакансії, а отже, здійснювати підбір кадрів більш оперативно та якісно.

Так, рекрутери обласної служби зайнятості активно співпрацюють з сайтами пошуку роботи work.ua та jоoble.org, на яких розміщують актуальні вакансії та отримують відгуки шукачів роботи. Також пропозиції роботодавців оперативно поширюються через соціальні мережі facebook та instagram, зокрема на сторінці відділу рекрутингу обласного центру зайнятості «Вакансії міста Чернігова та області».

Щоденно фахівці з рекрутингу моніторять як шукачів роботи, так і бажаючих її надати. Аналізуючи можливості щодо укомплектування вакансій, ретельно вивчають вимоги роботодавців. Не менш ретельно займаються і підбором кандидатів на робочі місця: вивчають їх резюме, проводять співбесіди, за необхідності пропонують пройти відповідні тести. За результатами такого відбору найбільш прийнятну кандидатуру направляють на співбесіду до роботодавця. При цьому рекрутери не втрачають зв’язок з шукачами роботи - за їх згодою контактні дані та ключову інформацію щодо бажаної роботи зберігають і у разі появи відповідних пропозицій – оперативно інформують в телефоному режимі. До речі, фахівцями з рекрутингу обласної служби зайнятості напрацьовано більше 3 тисяч резюме осіб, які шукають роботу.

«У сучасних реаліях, коли на ринку праці бракує кваліфікованих працівників, підприємства дійсно зацікавлені в рекрутинговій формі співпраці зі службою зайнятості, - говорить Л.Падалка. - По-перше, роботодавець не витрачає час на підбір кандидатів з великої кількості бажаючих осіб. По-друге, економить кошти, адже йому не треба розміщувати вакансії на платних ресурсах та мати в штаті менеджера з підбору персоналу. Цю роботу цілком безкоштовно виконають рекрутери від служби зайнятості».

Послуга є цікавою і для шукачів роботи, які в силу певних умов не можуть набути статусу безробітного й користуватися послугами центрів зайнятості у повному обсязі. Йдеться, насамперед, про студентів, які шукають роботу у вільний від навчання час; працюючих осіб, які шукають роботу за сумісництвом; пенсіонерів, котрі мають бажання продовжити працювати тощо.

Отож, якщо ви шукаєте роботу чи працівників, але не маєте можливості щоденно моніторити велику кількість інформаційних ресурсів, звертайтеся до служби зайнятості – рекрутери робитимуть це для вас цілком безкоштовно!
 

Чернігівський обласний центр зайнятості
 
Правильний вибір професії стане основною передумовою успішної кар’єри в майбутньому

У цьому переконалися старшокласники, які беруть участь в обласному профорієнтаційному проєкті «Обери професію – обери майбутнє».

Фахівці відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ провели для учнів 9 та 11 класів Бобровицького ліцею, Бобровицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 та Новобасанського ЗЗСО І-ІІІ ступенів профорієнтаційні уроки на теми «Світ професій – погляд у майбутнє», «Правильний вибір професії – запорука життєвого успіху», на яких учні дізналися про світові процеси, які впливають на формування ринку праці, отримали інформацію про професії, що з’являться в майбутньому, або трансформуються в нові.

Актуальною для учнівської молоді була інформація про професійно-технічні навчальні заклади та заклади вищої освіти, які вже на даному етапі готують майбутніх фахівців за такими напрямами майбутнього як «екологія», «біотехнології», «агротехнології», «урбаністика», «генна інженерія», «нанотехнології», «робототехніка», «мехатроніка» та багато інших.

Зацікавила старшокласників можливість скористатися програмним продуктом «Атлас професій майбутнього з доповненою реальністю» та пройти онлайн тестування на веб-базованій платформі «Моя професія – консультаційна мережа».
 

Правова допомога для безробітних громадян

26 вересня в рамках проекту «Я маю право!» відбулася зустріч клієнтів відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ з провідним спеціалістом Бобровицького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області Тетяною Бриль, яка інформувала безробітних про діяльність судів за участі присяжних – осіб, які залучаються до вирішення певної категорії цивільних та кримінальних справ разом із суддею в суді першої інстанції. Зокрема, присутні дізналися про те, як стати присяжними, а також їх права та гарантії на час виконання обов’язків у суді.

Корисною була інформація, яку надала головний спеціаліст профілактики страхових випадків Козелецького відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Чернігівській області Тетяна Горлач. Вона розповіла клієнтам служби зайнятості про їх права, гарантовані державою в частині трудового законодавства та соціального захисту, а також звернула увагу безробітних громадян на переваги легального працевлаштування.

Учасники семінару дізналися про види та умови надання безоплатної правової допомоги, отримали відповіді на хвилюючі питання щодо захисту своїх прав.
 

ФОРМУЛУ УСПІШНОГО ПРОФЕСІЙНОГО ВИБОРУ ЗНАЮТЬ У СЛУЖБІ ЗАЙНЯТОСТІ

Вже третій рік поспіль на Чернігівщині реалізується профорієнтаційний проект для учнівської молоді «Обери професію – обери майбутнє».

Його організатори, а це обласний центр зайнятості та управління освіти та науки обласної державної адміністрації, ініціювали його в рамках Програми професійної орієнтації молоді на актуальні на ринку праці професії та спеціальності. Головною метою проекту є формування в учнівської молоді стійкої мотивації до праці на рідній землі, відповідального ставлення до вибору затребуваної на ринку праці професії, планування кар’єри, відновлення престижу робітничих професій тощо.

Реалізація проекту проходить в три етапи, основний з яких триватиме з вересня по квітень та передбачає системну профорієнтаційну роботу з учнями 9-10 класів закладів загальної середньої освіти. Тож у старшокласників є нагода озброїтися корисною інформацією про актуальні на сучасному ринку праці професії та спеціальності, що допоможе зробити важливий крок у своєму житті.

Протягом вересня інтерактивні уроки на тему «Світ професій: погляд у майбутнє» та «Правильний вибір професії – запорука професійного успіху» проведено у Бобровицькому ліцеї.

Протягом листопада-грудня старшокласники побувають у гостях у служби зайнятості, де візьмуть участь у різнопланових інтерактивних профорієнтаційних заходах, квестах, презентаціях. Учні дізнаються про ситуацію на місцевому та регіональному ринках праці, затребувані професії, ринкоутворюючі підприємства тощо.

Не менш цікавими для школярів будуть зимові місяці – січень-лютий. Фахівці служби зайнятості допоможуть їм вивести власну «Формулу успішного професійного вибору», яка має три складові – «Хочу», «Можу», «Треба». Бажаючі зможуть пройти профорієнтаційне тестування із застосуванням психодіагностичних методик, за результатами якого визначать найбільш прийнятні сфери трудової діяльності та підходящі для себе професії.

Насичену профорієнтаційну програму обіцяють організатори проекту і на початку весни. Зокрема, в березні-квітні плануються профорієнтаційні екскурсії на підприємства, зустрічі з висококваліфікованими представниками різних професій, майстер-класи, а також дні відкритих дверей. Одночасно передбачено проведення профуроків на тему «Як здобуди професію?», на яких дітей вчитимуть шукати інформацію щодо закладів освіти в мережі Інтернет, здобувати додаткові знання за допомогою онлайн-курсів, навчальних платформ. Обіцяють і онлайн презентації закладів освіти за допомогою скайп-зв’язку.


 

«ОБЕРИ ПРОФЕСІЮ СВОЄЇ МРІЇ – ЖИВИ ТА ПРАЦЮЙ В УКРАЇНІ!»

Закликає служба зайнятості сучасну молодь. А також радить завчасно, ще в середніх та старших класах, замислитися про професійне майбутнє, обрати затребувану на ринку праці професію, і стати справжнім професіоналом своєї справи. Тоді не доведеться незатребуваний диплом класти на полицю і працювати не за фахом, а то й взагалі поповнити лави безробітних.

Для учнівської молоді фахівці служби зайнятості області проводять комплексні профорієнтаційні заходи з використанням сучасних методів профдіагностики, заходи навчального та тренінгового характеру, інтерактивні, змагальні, презентаційні. В їх переліку - семінари, профуроки, ярмарки професій, дні відкритих дверей, професіографічні екскурсії, зустрічі з роботодавцями, презентації навчальних закладів, профорієнтаційні квести тощо.

Звернувшись до Чернігівського міського центру зайнятості чи філій обласного центру зайнятості, випускники мають змогу дізнатись про ситуацію на ринку праці, затребувані професії, а також пройти профдіагностичне тестування. Основний акцент у профорієнтаційній роботі робиться на мотивації молоді до свідомого професійного вибору та відновленні престижу робітничих професій.

«Служба зайнятості постійно удосконалює форми та методи профорієнтаційної роботи, впроваджує сучасні технології, роблячи свої послуги доступними для кожного. Наразі широко використовуються онлайн сервіси, - говорить начальник відділу профорієнтації Чернігівського обласного центру зайнятості Марина Кривопала. – Тобто тепер дізнатися про свої професійні нахили та здібності і визначитися з вибором професії можна й у дистанційному режимі, без відвідування центру зайнятості».

Для цього в службі зайнятості радять скористатися веб-базованою платформою для онлайн профорієнтаційного консультування «Моя професія: консультаційна мережа». Вона стане в пригоді як старшокласникам, які ще тільки стоять на порозі професійного вибору, так і дорослим, котрі бажають змінити професію. Потрібно лише мати доступ до мережі Інтернет. За допомогою веб-базованої платформи можна дізнатись про свої професійні інтереси і цінності, характеристики інтелекту, психологічні особливості та отримати узагальнені рекомендації щодо вибору професії. Проте в службі зайнятості радять проаналізувати ці результати з профконсультантом, що дозволить сформувати конкретні рекомендації, враховуючи уподобання людини, її життєву ситуацію, стан здоров’я тощо.

«Сучасна молодь, яка росте в епоху стрімкого розвитку цифрових технологій, потребує нових підходів та цікавого нестандартного подання інформації, - говорить Марина Кривопала. – Тому черговою новацією служби зайнятості став інтерактивний програмний продукт з віртуальними елементами - «Атлас професій майбутнього з доповненою реальністю». Тепер профорієнтаційні заходи для учнівської молоді проводяться з використанням цієї новітньої розробки».

Для перегляду 3D-контенту потрібен смартфон або планшет та додатковий наочний матеріал, за допомогою якого на екрані візуалізуються атрибути професій з прийдешнього часу. Атлас містить опис десяти професій майбутнього, а саме: інженер-робототехнік, архітектор віртуальної реальності, наномедик, фахівець зі створення людських органів, онлайн-педагог, проектувальник smart-міста, рециклінг-технолог, сіті-фермер, wellness-консультант для літніх людей, сіті-еколог. Усі спеціальності підібрані з урахуванням тенденцій і викликів сьогодення та прогнозів потреб ринку праці на майбутнє. «Якщо ви й досі вагаєтесь, якій професії надати перевагу, чи зовсім не маєте уявлення, ким бажаєте працювати, ніколи не пізно звернутися до фахівців служби зайнятості, - каже Марина Кривопала. – Старшокласникам ми допоможемо обрати професію, яка відповідає їх здібностям і нахилам, а також користується попитом у роботодавців».


 

Чернігівський обласний центр зайнятості
 
ОНЛАЙН ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ВІД СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

Послуги служби зайнятості стають ще доступнішими. Якщо Ви плануєте свій професійний шлях або не можете визначитися з вибором професії, у нагоді стане онлайн-платформа державної служби зайнятості з професійної орієнтації та розвитку кар'єри.

Cтворена вона з метою безкоштовного надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі, тобто без відвідування центру зайнятості. Скористатися нею може кожен, у кого є потреба у виборі або зміні професії, виборі майбутнього напряму професійного навчання, визначенні схильності до підприємницької діяльності, оцінці власних здібностей та навичок.

Онлайн сервіс дає можливість створити власний профіль з особистим паролем, тобто ніхто інший не зможе переглянути результати тестування. Запропоновані тести допоможуть визначити: швидкість мислення, аналітичні здібності, здатність до логічного мислення, лідерські та управлінські якості, стресостійкість та адаптивність, здатність до командної роботи, емоційний інтелект, підходящу сферу зайнятості, комунікаційні та організаторські здібності, здатність до підприємницької діяльності, орієнтацію на результат чи процес тощо. На думку фахівців служби зайнятості, такий широкий набір профорієнтаційних тестів дозволить людині пізнати себе якнайкраще. А за бажанням можна звернутися за додатковою консультацією до фахівців служби зайнятості.

Віднедавна на базі цієї платформи діє веб-базована платформа для онлайн профорієнтаційного консультування «Моя професія: консультаційна мережа». Її мета – надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі як старшокласникам, які ще тільки стоять на порозі професійного вибору, так і дорослим, котрі бажають змінити професію. Тестування проводиться за науковими, стандартизованими, перевіреними роками методиками та дає можливість пізнати людині свої професійні інтереси і цінності, рівень розвитку інтелекту, психологічні особливості та отримати узагальнені рекомендації щодо вибору професії. Проте в службі зайнятості радять, проаналізувати ці результати з профконсультантом, що дозволить сформувати більш розширений звіт, враховуючи уподобання людини, її життєву ситуацію, стан здоров’я, фінансові та сімейні можливості.

В Інтернеті онлайн-платформу державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри можна знайти на сайті державної служби зайнятості за адресою - www.profi.dcz.gov.ua. Веб-базована платформа «Моя професія: консультаційна мережа» розташована за адресою: http://myprofession.com.ua/.

Отже, проходьте тестування та дізнайтеся про себе більше!


 

Інноваційна профорієнтація

З метою поширення новітніх форм та методів роботи Державний центр зайнятості впровадив у практичну роботу розробку Донецької обласної служби зайнятості – інноваційний інтерактивний програмний продукт із застосуванням віртуальних елементів «Атлас професій майбутнього з доповненою реальністю».

Програмний продукт розроблений для операційної системи Android та забезпечує використання в профорієнтаційній роботі з учнівською молоддю. Профконсультанти служби зайнятості допоможуть учням встановити інноваційну розробку на планшет або смартфон, що дозволить урізноманітнити процес пізнання світу професій майбутнього.

Детальну інформацію можна отримати за телефоном 2-48-97 (Відділ сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ).
 

Розпочинати бізнес потрібно з улюбленої справи

Про це розказували безробітним на семінарі, що відбувся 22 серпня у відділі сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості. Захід пройшов у рамках проекту «Збережемо традиції предків» і був присвячений бджільництву.

На Бобровичині є умільці, які відроджують народні ремесла та промисли, тож фахівці служби зайнятості організували для шукачів роботи зустріч із підприємцями Артуром та Ларисою Нерсисян. Вони охоче поділилися своїм досвідом, розповіли, що бізнес розпочали із улюбленої справи. У травні цього року відкрили в Бобровиці спеціалізований магазин «Долина меду», де можна придбати все обладнання, необхідне для бджільництва, ліки для бджіл, спеціальний одяг для пасічників, і, звичайно ж, мед із власної пасіки господарів, інші продукти бджільництва, які мають лікувальні властивості.

Учасники семінару відвідали магазин, де господарі детальніше розповіли про свій бізнес, а також зауважили, що будь-яке хобі може стати джерелом прибутку, потрібно лише не боятися і спробувати.

Шукачів роботи ідея зацікавила, тож обіцяли подумати.


 

Відбувся міні-ярмарок вакансій

20 серпня відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з ТОВ «ВІДЖИ ФАРМІНГ» проведено міні-ярмарок вакансій з використанням скап-зв’язку.

В онлайн-режимі представники роботодавця розповіли шукачам роботи про своє підприємство, яке є частиною групи компаній «ВЕРЕС» - виробника та лідера плодоовочевої консервації в Україні, а також запросили на роботу грибоводів для зрізки та сортування грибів. Учасники заходу отримали детальну інформацію про умови та оплату праці, вимоги до працівників, зокрема, компанія гарантує легальне працевлаштування, передбачені законодавством соціальні гарантії та спецодяг. Заробітна плата у період навчання становить 5 тис. грн, а ставши кваліфікованим працівником можна заробляти в місяць до 11 тис. грн і більше. Робочі місця пропонують у Каневі та Черкасах, тож іногороднім обіцяють безкоштовне проживання в гуртожитку та корпоративний транспорт.

Тих, хто зацікавився пропозиціями роботодавця, запросили на співбесіду з метою подальшого працевлаштування.
 

Скористайтеся електронними сервісами Державної служби зайнятості!

З метою вдосконалення електронних сервісів та посилення комунікацій з клієнтами служби зайнятості, починаючи з лютого 2018 року на веб-сайті Єдине соціальне середовище зайнятості (далі – вебсайт ЄССЗ) www.dcz.gov.ua впроваджено в роботу електронні кабінети для шукачів роботи та роботодавців. Станом на 01.06.2019 електронні кабінети зареєстрували 285,7 тис. користувачів, зокрема: 137,7 тис. роботодавців і 147,9 тис. шукачів роботи. Щодня, в середньому, на вебсайті ЄССЗ доступно для пошуку і перегляду біля 400 тис. резюме і 80 тис. вакансій.

За допомогою Електронного кабінету шукача роботи (далі – ЕКШ) особі надано можливість створювати резюме (у 2019 році створено 2,5 тис. резюме), пройти шляхом переходу на Платформу профорієнтації та розвитку кар’єри профорієнтаційне тестування та отримати результати проходження тестів. Головною перевагою ЕКШ є розширений доступ до послуг служби зайнятості і персональної картки особи (безробітного) шляхом інтеграції даних з Єдиної інформаційно-аналітичної системи державної служби зайнятості (далі - ЄІАС).

Так, 124,2 тис. громадян інтегрували ЕКШ з ЄІАС і отримали можливість відслідковувати свої персональні дані та іншу інформацію, що використовуються для пошуку роботи, відомості про відвідування центру зайнятості і отримувані послуги, заплановані до відвідування групові та масові заходи (з можливістю запису на обраний захід), відомості про нараховану та виплачену допомогу по безробіттю, пропозиції профнавчання із зазначенням інформації про групи, що потребують укомплектування.

За допомогою Електронного кабінету роботодавця (далі – ЕКР) роботодавцю забезпечується можливість реєстрації вакансій, здійснення добору працівників і перегляду резюме, участь у опитуваннях, відслідковування реєстраційних даних підприємства. Головною перевагою ЕКР є розширений доступ до послуг служби зайнятості і даних роботодавця шляхом інтеграції з ЕІАС (75,2 тис. роботодавців інтегрували ЕКР з ЄІАС) і отримали можливість створення і подання звіту за формою 3-ПН, відслідковування видачі направлень і працевлаштування на заявлену вакансію, стану укомплектування заявлених вакансій тощо. У 2019 році через ЕКР до служби зайнятості подано 31,1 тис. вакансій за формою 3-ПН; безпосередньо на сайті роботодавцями заявлено 2,8 тис. пропозицій роботи.

Детальніше про діючі електронні сервіси, можливості отримання послуг та інформації ви можете дізнатися, звернувшись до відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості за телефонами 2-48-97, 2-50-21.
 

Семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України

5 серпня відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського ОЦЗ проведено профінформаційний семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України для чоловіків, які перебувають на обліку в службі зайнятості.

У заході взяв участь представник Бобровицького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Станіслав Бурдело, який інформував присутніх про перелік військових професій та спеціальностей, затребуваних в ЗСУ, розповів про порядок відбору громадян України на військову службу за контрактом, а також ознайомив із соціальними гарантіями для військовослужбовців.


 

ШУКАТИ РОБОТУ ТА БУДУВАТИ КАР’ЄРУ. ДОПОМАГАЮТЬ КАР’ЄРНІ РАДНИКИ

Новацією 2019 року стало впровадження в роботу служби зайнятості інституту кар’єрних радників. Переваг цього нововведення безліч.

Тепер одні фахівці служби зайнятості з працевлаштування виконують функції реєстраторів. Тобто на початку звернення людини вони ознайомлюють її з послугами служби, вносять особисті дані в базу, проводять первинне профілювання, а саме: з’ясовують стаж, освіту, сімейний стан. Далі з людиною працює кар’єрний радник. Його робота полягає в індивідуальному супроводі людини до її працевлаштування, тобто кар’єрні радники є особистими консультантами у пошуку роботи, плануванні кар’єри та підвищенні конкурентоспроможності на ринку праці. Вони працюють не лише із зареєстрованими безробітними, а й з усіма, хто бажає знайти чи змінити роботу.

Щоб працевлаштувати людину, кар’єрний радник застосовує безліч інструментів. Насамперед, проводить поглиблене профілювання, тобто визначає потреби людини, її професійний та освітній рівень, досвід роботи, ступінь трудової мотивації, активності та мобільності, обставини, які можуть бути перешкодою при працевлаштуванні.

Кар’єрний радник та громадяни, які шукають роботу, спільно розробляють індивідуальний план надання послуг, а безробітні - індивідуальний план працевлаштування. В ньому зазначаються спільні дії, які мають вжити кар’єрний радник та особа, яка шукає роботу, задля якнайшвидшого працевлаштування.

Цей фахівець досконало володіє інформацією про потребу роботодавців у працівниках. Кожна нова вакансія аналізується з позиції «хто з безробітних, які перебуваються під супроводом, може цим зацікавитися». Він інформує свого підопічного про актуальні вакансії, консультує, як уникнути чи усунути перешкоди при пошуку місця праці, домовляється з роботодавцем про зустріч з претендентом на вакансію. За потреби цей фахівець порадить та організує зустріч з фахівцями служби зайнятості інших напрямів, наприклад, щодо профнавчання, відкриття власної справи, участі у тренінгах чи семінарах, підготовки резюме, профорієнтації тощо.

Запроваджуючи нові послуги та сервіси, державна служба зайнятості прагне стати потужним гравцем на ринку праці і компетентним помічником для своїх клієнтів.
 

Стартує Всеукраїнське опитування роботодавців. Шановні роботодавці!

Державна служба зайнятості прагне надавати вам якісні послуги та ефективну допомогу у підборі кадрів!

Пропонуємо вам поділитися досвідом співпраці зі службою зайнятості, оцінити послуги, якими користувалися, а також надати свої пропозиції щодо їх вдосконалення.

Заповнити анкету можна до 19 серпня за посиланням https://www.dcz.gov.ua/.../opytuvannya-robotodavciv-shchodo-z...


 

ШАНОВНІ РОБОТОДАВЦІ!

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ПРОПОНУЄ :

- Підбір персоналу на ваше замовлення, у тому числі на засадах рекрутингу, із використанням різних джерел, зокрема сайтів пошуку роботи, соціальних мереж, оголошень у ЗМІ тощо.

- Професійне навчання безробітних під конкретне замовлення.

- Перепідготовку, підвищення кваліфікації працівників за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності шляхом видачі ваучерів.

- Організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру.

- Компенсацію єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за кожну працевлаштовану на новостворене робоче місце безробітну особу.

- Консультаційні та інформаційні послуги, в тому числі щодо використання сучасного сервісу – Електронного кабінету роботодавця.

- Активне використання соціальних мереж та інтернет-ресурсів для розміщення інформації про вакансії.

- Пошук резервів робочої сили та вільних приміщень для організації підприємницької діяльності за допомогою інтерактивної Google-карти.

ПОСЛУГИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ БЕЗКОШТОВНІ! Деталі за тел. (04632)2-50-21 (Відділ сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ)
 

Скористайтеся грантовою підтримкою підприємництва

За підтримки компанії «Кімонікс Інтернешнл Інк.» з 22 квітня 2019 року розпочала дію програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (далі – КЕУ), що надає грантову підтримку малим та середнім підприємствам та поширюється на всій території України.

КЕУ надає гранти підприємцям, які працюють у нових галузях або галузях, що розвиваються та мають потенціал для швидкого зростання, створення інвестицій та збільшення зайнятості. Особливу увагу зорієнтовано на роботу в галузях ІТ-послуг та виробництва меблів.

КЕУ націлена на збільшення обсягів інвестицій в український малий та середній бізнес, збільшення обсягів їх продажу та створення постійних робочих місць для громадян України.

Для отримання грантів необхідно подати заявку. Середній час між подачею заявки та отриманням грантової допомоги становить два місяці. Цей термін може змінюватися в залежності від складності запропонованої діяльності.

Грантові спеціалісти КЕУ допомагатимуть заявникам зрозуміти процедуру подання заявок в режимі електронного листування. Всі запитання щодо цього запиту необхідно надсилати на електронну адресу: [email protected].

Кінцевий термін подачі заявок – 29 лютого 2020 року.
 

Незаконно отримані кошти доведеться повертати…

Про це попереджають безробітних у службі зайнятості. Безробітній особі доведеться повернути незаконно отримані кошти, якщо вона перебуває на обліку в службі зайнятості, отримує допомогу по безробіттю і одночасно нелегально працює, виконує роботу, надає послуги за цивільно-правовими договорами або продовжує займатись підприємницькою діяльністю тощо.

Ці неправомірні дії виявляються шляхом обміну інформацією між службою зайнятості, Державною податковою службою України та Пенсійним фондом України.

При відмові відшкодувати кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк, стягнення здійснюється в судовому порядку відповідно до законодавства.
 

ІНФОРМУЄ СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ

А ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЩО …

протягом січня-квітня 2019 року в області за направленням служби зайнятості 1185 безробітних проходили професійне навчання?

Вони мали можливість безкоштовно здобути конкурентоспроможну на ринку праці професію чи підвищити свою кваліфікацію. Навчалися – на замовлення роботодавців, а отже з гарантією працевлаштування.
 

ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ ЗА НАПРАВЛЕННЯМ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ - ЦЕ:

- можливість безоплатно отримати одну з актуальних на ринку праці професій на базі навчальних закладів області та за її межами, в тому числі в Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості;

- навчання за гнучкими навчальними планами та програмами, в т.ч. індивідуальними.

Крім того, служба зайнятості гарантує:

- безоплатне проживання під час професійного навчання;

- компенсацію витрат на проїзд;

- виплату допомоги по безробіттю під час навчання згідно з чинним законодавством.

ОБИРАЙТЕ ЯКІСНЕ ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ –

ОТРИМУЙТЕ ГІДНУ РОБОТУ!

Деталі за телефоном 2-48-97 (Відділ сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ)
 

А ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЩО …

протягом січня-квітня 2019 року в області 2253 безробітних брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру?

ТИМЧАСОВА ЗАЙНЯТІСТЬ ЗА НАПРАВЛЕННЯМ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ – ЦЕ:

- додатковий заробіток у період безробіття та пошуку роботи;

- перспектива отримати постійну роботу.

Якщо Ви вирішили взяти участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, то маєте знати:

- з працівниками укладаються строкові трудові договори;

- на них поширюються державні соціальні гарантії, передбачені чинним законодавством;

- оплата праці здійснюється за фактично виконану роботу, при цьому її розмір не може бути меншим за мінімальну заробітну плату, встановлену законодавством;

- за безробітними зберігається виплата допомоги по безробіттю;

- період участі у таких роботах входить до страхового стажу (вносяться відповідні записи до трудових книжок).
 

ГРОМАДСЬКІ ТА ІНШІ РОБОТИ ТИМЧАСОВОГО ХАРАКТЕРУ – ВАША ТИМЧАСОВА ЗАЙНЯТІСТЬ,

ДОДАТКОВА МАТЕРІАЛЬНА ПІДТРИМКА

Деталі за телефоном 2-50-21 (Відділ сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ)
 

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ

А ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЩО …

За працевлаштування безробітного можна отримати компенсацію ЄСВ?

Протягом січня-травня 2019 року ¬¬78 роботодавців області скористалися цією можливістю, працевлаштувавши 118 безробітних.

КОМПЕНСАЦІЮ ЄДИНОГО ВНЕСКУ НА ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВЕ ДЕРЖАВНЕ СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ МОЖНА ОТРИМАТИ ЗА УМОВИ

 працевлаштування на нові робочі місця не менше ніж на два роки за направленням державної служби зайнятості безробітних громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці;

КОМПЕНСАЦІЯ ВИПЛАЧУЄТЬСЯ

 щомісяця протягом одного року за кожну працевлаштовану особу.

На таку фінансову підтримку можуть розраховувати також суб’єкти малого підприємництва у випадку працевлаштування безробітних громадян на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

СТВОРЮЙТЕ НОВІ РОБОЧІ МІСЦЯ –

ОТРИМУЙТЕ ФІНАНСОВУ ПІДТРИМКУ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ!
 

Деталі за телефоном 2-50-21 (Відділ сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ)
 

Проведено профорієнтаційні заходи для учнів та вчителів

15 травня фахівці відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ провели в закладах освіти профорієнтаційні заходи для учнів та педагогічних працівників.

Зокрема, профорієнтаційні уроки відбулися для дев’ятикласників Старобасанської ЗОШ-інтернат І-ІІ ступенів та для учнів 10 класу Бобровицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2. Фахівці служби зайнятості акцентували увагу учнівської молоді на проблемі самовизначення, допомогли сформувати реальний погляд на вибір професії з урахуванням власних бажань, можливостей та потреб ринку праці, мотивували майбутніх випускників до вибору актуальних професій. Учні отримали посібник «Навігатор вибору професій», в якому зазначена корисна інформація щодо вдалого професійного вибору.

Продуктивною була зустріч з педагогічним колективом Бобровицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2. Фахівці служби зайнятості ознайомили вчителів із переліком послуг, які надає служба зайнятості учнівській молоді, обговорили питання подальшої співпраці, яка допоможе учням чітко розуміти їх нахили, розвивати здібності, які необхідні в бажаній майбутній професії, створить сприятливі умови для самостійного, активного пошуку учнями правильного рішення, становлення успішної особистості в професійній діяльності, культивуватиме в старшокласників відповідальність за свій власний професійний вибір.
 

У службі зайнятості – тренінги: вчать досягати поставленої мети та бути успішними

Серед клієнтів служби зайнятості є громадяни, яким при пошуку роботи важко конкурувати на сучасному ринку праці. Зокрема це люди, які тривалий час не працювали, досягли передпенсійного віку, мають інвалідність тощо.

Крім об’єктивних факторів, що стримують їх працевлаштування, є й суб’єктивні. У когось – проблеми із самооцінкою, іншим - не вистачає впевненості у собі, що врешті призводить до низької мотивації до праці.

Та не варто впадати у відчай. Натомість у службі зайнятості пропонують скористатися допомогою кваліфікованих фахівців, які навчать досягати поставленої мети та бути успішними.

Наразі безробітних запрошують стати учасниками тренінгів на теми: «Подолання життєвих перешкод на шляху до працевлаштування та побудови професійної кар'єри" (для громадян передпенсійного віку), «Шлях до професійного успіху. Перезавантаження» (для громадян, які мають тривалу перерву в роботі), «Повір у себе. Формування навичок впевненої поведінки на ринку праці» (для осіб з інвалідністю).

Крім того, мешканців об’єднаних територіальних громад служба зайнятості запрошує взяти участь у семінарі-тренінгу «Розвиток малого та середнього бізнесу в ОТГ. Основи бізнес-планування».

За більш детальною інформацією звертайтеся до відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ за тел. (04632) 2-48-97.
 

Служба зайнятості співпрацює зі шкільними психологами та соціальними педагогами

25 квітня на базі методичного кабінету відділу освіти Бобровицької міської ради відбувся семінар зі шкільними психологами та соціальними педагогами, у якому взяли участь фахівці відділу сприяння зайнятості в Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ.

Учасники зустрічі обговорили питання об’єднання зусиль в напрямку профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді з метою формування професійних намірів, мотивації до праці, популяризації та підвищення престижу робітничих професій.

Для освітян презентовано онлайн-платформу служби зайнятості «Моя професія: консультаційна мережа», а саме: порядок реєстрації і доступу до даної системи, за допомогою якої, пройшовши відповідне тестування, учні зможуть дізнатися більше про свої професійні нахили, здібності та уподобання.
 

Відділ сприяння зайнятості у Бобровицькому районі
Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості
Юридична допомога для безробітних громадян

17 квітня проведено зустріч клієнтів відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ із головним спеціалістом Бобровицького бюро правової допомоги Анею Ярошенко, яка інформувала безробітних про їх права, гарантовані державою в частині трудового законодавства, особливості працевлаштування та соціального захисту.

Учасники семінару дізналися також про види та умови надання безоплатної правової допомоги, отримали відповіді на хвилюючі питання щодо захисту своїх прав.


 

Проведено правову консультацію

12 квітня на базі відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ проведено зустріч клієнтів служби зайнятості із начальником Бобровицького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області Оксаною Бутаковою.

Учасники зустрічі обговорили питання проведення другого туру виборів Президента України. Зокрема, клієнти служби зайнятості дізналися, як перевірити відомості про себе у списку виборців, які документи потрібно подати до органу ведення Державного реєстру виборців у разі голосування не за місцем реєстрації, а також пригадали, як потрібно поводити себе на виборчій дільниці в день голосування, щоб не порушити вимог чинного законодавства.


 

ОНЛАЙН-ПОСЛУГИ ДЛЯ РОБОТОДАВЦІВ – ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ

Послуги служби зайнятості стають більш доступними завдяки впровадженню нових сучасних сервісів. Один з них – електронний кабінет роботодавця. Фактично це персональне автоматизоване робоче місце, доступ до якого можна отримати за допомогою комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет.

Користуючись електронним кабінетом, роботодавці можуть оперативно здійснювати пошук необхідних кадрів, подавати звітність, а також отримувати інші послуги.

Створити Електронний кабінет нескладно і це не забере багато часу. Потрібно зайти на головну сторінку сайту https://www.dcz.gov.ua, відкрити закладку «Роботодавцям», обрати «Електронний кабінет роботодавця» та зареєструватися. А для цього - внести інформацію для створення облікового запису, обрати мету реєстрації («Пошук працівників»), внести інформацію про підприємство. Реєстрацію буде завершено після введення коду підтвердження, надісланого на ваш е-mail.

Щоб отримати доступ до інших послуг, необхідно звернутися до служби зайнятості за місцем реєстрації підприємства, повідомити адресу електронної пошти, логін та пароль, за якими здійснювалася реєстрація на сайті. Фахівець пов’яже профіль на сайті з Єдиною інформаційно-аналітичною системою (ЄІАС) Державної служби зайнятості. Після оновлення сторінки реєстрації сервіс авторизує роботодавця на сайті і надасть доступ до послуг служби зайнятості.

Відтак роботодавець матиме змогу подати звіт за формою 3-ПН, переглядати стан укомплектування заявлених вакансій, історію направлень службою зайнятості шукачів роботи, надану звітність, виконання договорів на громадські та на інші роботи тимчасового характеру, можливість отримання компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та тематику семінарів для роботодавців, а також пройти онлайн-опитування щодо перспективної потреби в кадрах.

Отож, шановні роботодавці, реєструйтеся та користуйтеся онлайн-послугами служби зайнятості.
 

Відбувся Ярмарок професій

Фахівці Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ спільно із представниками ВП НУБіП України «Бобровицький коледж економіки та менеджменту ім. О.Майнової» 27 березня провели на базі коледжу профорієнтаційний захід для учнівської молоді Ярмарок професій.

Учні 9, 10, 11 класів закладів загальної середньої освіти Бобровицького та Носівського районів переглянули презентації, поспілкувалися з представниками 15 закладів професійно-технічної, вищої освіти та отримали корисну інформацію щодо навчання за обраною спеціальністю.
 

Проведено професіографічну екскурсію

21 березня учні дев’ятого класу Бобровицького ліцею взяли участь у професіографічній екскурсії, яку організували для них фахівці відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ спільно з працівниками ЧФ ПАТ "Укртелеком" СЛД № 3 м. Бобровиця.

Учні отримали цікаву інформацію про професії сфери зв’язку та телекомунікацій, а також ознайомилися з трудовою діяльністю зв’язківців безпосередньо на робочих місцях. Для майбутніх випускників корисною була інформація про навчальні заклади, де можна здобути професійно-технічну або вищу освіту за напрямками телекомунікацій та зв’язку.
 

Проведено профорієнтаційний урок

12 березня для дев’ятикласників Бобровицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 проведено профорієнтаційний урок на тему «Формула успішного вибору».

Фахівці відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ акцентували увагу учнівської молоді на проблемі самовизначення, допомогли сформувати реальний погляд на вибір професії з урахуванням власних бажань, можливостей та потреб ринку праці, мотивували майбутніх випускників до вибору актуальних професій.

Дев’ятикласники отримали корисну інформацію про складові успішного вибору професії, а також взяли участь у профорієнтаційному тестуванні.
 

Ліцеїсти взяли участь у Профі Квесті

26 лютого учні 7 класу Бобровицького ліцею відвідали відділ сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості, де для них проведено профорієнтаційний тематичний захід «ПрофіКвест: Пізнай світ професій!».

Мета заходу – ознайомити школярів зі світом професій, основами усвідомленого вибору майбутньої професії. Учні виконували цікаві тематичні завдання, розв’язуючи які, отримували інформацію про світ професій, а також пройшли психологічне тестування.
 

Резюме – крок до омріяної роботи

У Бобровицькому коледжі економіки та менеджменту імені Олександри Майнової запроваджено цикл уроків зайнятості «Чинники успішного працевлаштування», які проводить для студентів керівник центру кар’єри та працевлаштування коледжу Микола Демидюк.

В програмі також передбачені практичні заняття на базі відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ.

19 лютого в рамках Дня відкритих дверей центру зайнятості для студентів груп М-31 та П-31 проведено заняття на тему «Резюме – крок до омріяної роботи». Майбутні випускники коледжу отримали теоретичні знання про структуру та особливості складання резюме, а також потренуватися із його написанням. Бажаючі мали можливість зняти відео резюме.


 

Проведено міні-ярмарок вакансій

12 лютого відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з ФГ «Ольга Аллін» проведено міні-ярмарок вакансій.

Головний бухгалтер підприємства Наталія Карпенко розповіла про наявні вакансії водіїв, трактористів, а також інформувала про умови та оплату праці, вимоги до працівників.


 

Семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України

11 лютого відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського ОЦЗ для чоловіків, які перебувають на обліку в службі зайнятості, проведено профінформаційний семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України. У заході взяли участь представники Бобровицького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Військовий комісар Олег Олешко інформував присутніх про перелік військових професій та спеціальностей, затребуваних в ЗСУ, а також ознайомив з порядком відбору громадян України на військову службу за контрактом.


 

Проведено міні-ярмарок вакансій

6 лютого відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з ТОВ «Шевченківський завод продтоварів» проведено міні-ярмарок вакансій.

Керівник відділу матеріально-технічного забезпечення Віктор Томащук розповів про наявні на підприємстві вакансії укладальника-пакувальника, бригадира, оператора, керуючого виробництвом, головного енергетика, механіка. Учасники заходу отримали детальну інформацію про режим, умови та оплату праці, вимоги до працівників.


 

Проведено ярмарок вакансій

28 січня відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з Бобровицьким відділенням поліції Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області та ТОВ «Наташа-Агро» проведено ярмарок вакансій.

Інспектор сектору кадрового забезпечення Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області Тетяна Ніколаєнко розповіла про наявні вакансії поліцейського сектору реагування патрульної поліції, дільничного офіцера поліції, а також повідомила, що інформація про проведення конкурсу оприлюднена на офіційному веб-порталі ГУНП в Чернігівській області.

Інспектор з кадрів ТОВ «Наташа-Агро» Світлана Козик інформувала присутніх про наявні на підприємстві вакансії трактористів, водіїв, стропальника, акумуляторника, комірника та електрогазозварника.

Учасники заходу змогли детально поспілкуватися з роботодавцями, більш конкретно ознайомитися із заявленими вакансіями, дізнатися про режим та оплату праці, вимоги до працівників.


 

Проведено профорієнтаційний урок

23 січня для учнів 9-Б класу Бобровицького ліцею проведено профорієнтаційний урок на тему «Формула успішного вибору».

Захід відбувся в рамках реалізації обласного профорієнтаційного проекту для учнівської молоді «Обери професію – обери майбутнє». Провела урок Тетяна Ющенко, провідний фахівець з профорієнтації відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського обласного ЦЗ. Вона акцентувала увагу учнівської молоді на проблемі самовизначення, допомогла сформувати реальний погляд на вибір професії з урахуванням власних бажань, можливостей та потреб ринку праці, мотивувала до вибору актуальних професій. Дев’ятикласники отримали корисну інформацію про складові успішного вибору професії, а також взяли участь у профорієнтаційному тестуванні.


 

Проведено семінар за участю соціального партнера

Відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського ОЦЗ проведено профінформаційний семінар для осіб старше 45 років, на якому вони зустрілися з головним спеціалістом відділу Бобровицького бюро правової допомоги Анею Ярошенко. Аня Віталіївна інформувала безробітних про їх права, гарантовані державою в частині трудового законодавства, особливості працевлаштування та соціального захисту, а також надала відповіді на хвилюючі питання.


 

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ДОПОМАГАЄ ЗНАЙТИ РОБОТУ, ПРАЦІВНИКІВ, ОБРАТИ ПРОФЕСІЮ ТА ПОБУДУВАТИ КАР’ЄРУ

21 грудня в Україні відзначається 28-а річниця створення Державної служби зайнятості – найпершої інстанції, до якої звертається людина за допомогою у разі втрати роботи. Протягом поточного року послугами відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ скористалися 823 шукачі роботи, з них 603 надано статус безробітного, 407 працевлаштовано; 114 осіб залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру; 11 осіб пройшли професійне навчання. Станом на 19.12.2018 на обліку в центрі зайнятості перебуває 558 безробітних.

Свою місію служба зайнятості виконує у тісній співпраці з роботодавцями, які створюють робочі місця і забезпечують роботою наших співгромадян. Так, у поточному році у відділі сприяння зайнятості зареєстровано 487 вакансій від роботодавців. Роботодавцям пропонується оперативна допомога в підборі кадрів, організації робіт тимчасового характеру. Підвищити конкурентоспроможність робочої сили допомагає гнучка система професійного навчання безробітних, яке здійснюється за професіями та спеціальностями, що мають попит на ринку праці, та під конкретне замовлення роботодавців.

На сучасному етапі Державна служба зайнятості задля оперативного підбору персоналу покращує свої сервіси, впроваджує інноваційні підходи на засадах рекрутингу, застосовує онлайн-технології, налагоджує комунікацію через соціальні мережі.

Найкращий захист від безробіття – вибір затребуваної на ринку праці професії, - переконані в службі зайнятості. Тому профорієнтація, зокрема учнівської молоді, серед пріоритетів у роботі. Вже другий рік поспіль служба зайнятості реалізує профорієнтаційний проект «Обери професію – обери майбутнє», в рамках якого проводяться інтерактивні профуроки, професіографічні екскурсії, зустрічі з професіоналами, майстер-класи, а також профдіагностичне тестування із застосуванням сучасних методик.

Віднедавна профорієнтаційні послуги служби зайнятості стали ще більш доступними. Із запровадженням онлайн-платформи з професійної орієнтації та розвитку кар’єри кожен, у кого є потреба у виборі або зміні професії, може пройти тестування у дистанційному режимі.

Отож служба зайнятості розвивається, впроваджуються нові технології, сучасні сервіси. Все це робиться задля збереження трудового потенціалу, аби наші громадяни мали можливість жити і працювати на рідній землі. Це та мета, до якої прагнуть фахівці служби зайнятості і задля чого вони, власне, працюють.

День відкритих дверей для студентів коледжу

У Бобровицькому коледжі економіки та менеджменту імені О. Майнової запроваджено проведення циклу уроків зайнятості «Чинники успішного працевлаштування», які проводить для студентів керівник центру кар’єри та працевлаштування коледжу Микола Демидюк. Коло питань, які розглядаються на цих уроках: "Законодавчі акти та нормативні документи з питань регулювання ринку праці та зайнятості", "Молодь на ринку праці", "Техніка самостійного пошуку роботи", "Самозайнятість". Організація підприємницької діяльності» та інші.

В програмі також передбачені практичні заняття на базі відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ. Зокрема, це заняття з питань порядку реєстрації, пошуку роботи через вебпортали служби зайнятості, складання резюме, розробка програм кар’єрного зростання, презентації власного творчого потенціалу.

18 грудня в рамках Дня відкритих дверей центру зайнятості для студентів групи Р-41 проведено заняття на тему «Молодь на ринку праці». Майбутні випускники коледжу дізналися про актуальні професії на сучасному ринку праці, отримали інформацію про перелік послуг, які надає служба зайнятості, а також переконалися у перевагах легальної зайнятості.

Активно обговорювалися питання працевлаштування молоді за робітничими професіями, техніки пошуку роботи, працювання джерел пошуку вакансій, складання резюме.


 

Шануємо традиції народу

18 грудня у відділі сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського ОЦЗ для безробітних жінок проведено семінар на тему «Святий Миколай, нашу хату не обминай: історія та традиції свята». Захід відбувся в рамках культурно-просвітницького проекту «Збережемо традиції предків».

Учасниці семінару дізналися про історію виникнення свята, а також про традиції, обряди та звичаї українського народу, пов’язані із Днем Святого Миколая.
 

Відділ сприяння зайнятості у Бобровицькому районі
Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості
Проведено профорієнтаційний урок

14 грудня для дев’ятикласників Марковецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено профорієнтаційний урок на тему «Світ професій – погляд у майбутнє». Учні дізналися про найактуальніші світові процеси, що впливають на формування ринку праці, отримали інформацію про професії, що з’являться в майбутньому, або трансформуються в нові.

Актуальною для учнівської молоді була інформація про професійно-технічні та вищі навчальні заклади, які вже на даному етапі готують майбутніх фахівців за такими напрямами майбутнього як «екологія», «біотехнології», «агротехнології», «урбаністика», «генна інженерія», «нанотехнології», «робототехніка», «мехатроніка» та багато інших.

Під час проведення заходу провідний фахівець з профорієнтації відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ Тетяна Ющенко звернула увагу дев’ятикласників на те, що правильний вибір професії стане основною передумовою успішної кар’єри в майбутньому.
 

Проведено семінар для осіб з інвалідністю

З нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю, в рамках Декади зайнятості для людей з інвалідністю відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського ОЦЗ 3 грудня проведено профінформаційний семінар для людей з особливими потребами, на якому вони зустрілися з начальником відділу Бобровицького бюро правової допомоги Олесею Подоляк.

Олеся Миколаївна інформувала безробітних про їх права, гарантовані державою в частині трудового законодавства, особливості працевлаштування та соціального захисту людей з інвалідністю, а також надала відповіді на хвилюючі питання.
 

Відбувся День відкритих дверей

27 листопада у відділі сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ відбувся День відкритих дверей. Заклад відвідали учні 9-Б класу Бобровицького ліцею.

Фахівці відділу поінформували учнів про ситуацію на місцевому ринку праці, надали поради щодо правильного вибору професії. Майбутні випускники отримали також всебічну інформацію про професії, які їх зацікавили, скориставшись матеріалами інформаційного видання «Професіографічний путівник».
 

Проведено міні-ярмарок вакансій

20 листопада відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з ТОВ «Київський пекарний дім» проведено міні-ярмарок вакансій.

Начальник відділу управління персоналом Людмила Нелеп розповіла безробітним про наявні на підприємстві вакансії пекарів, тісторобів, формувальників тіста, слюсарів-ремонтників, вантажників, укладальників хлібобулочних виробів. Учасники заходу дізналися про режим, умови та оплату праці, вимоги до працівників ТОВ «Київський пекарний дім», а також отримали відповіді на хвилюючі питання.


 

Профорієнтаційний урок

16 листопада Тетяна Ющенко, провідний фахівець з профорієнтації відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського обласного ЦЗ, провела профорієнтаційний урок на тему «Правильний вибір професії – запорука життєвого успіху» для дев’ятикласників Бобровицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2.

Вона визначила рівень інформованості учасників з даної теми, надала необхідні теоретичні відомості, мотивувала дев’ятикласників до вибору актуальних професій, а також звернула увагу школярів на основні переваги успішного вибору майбутнього професійного напрямку. Дев’ятикласники переглянули відеоролик та презентацію на відповідну тематику.


 

Проведено міні-ярмарок вакансій

7 листопада відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з філією ДП ДАК "Хлібна база № 83" проведено міні-ярмарок вакансій.

Провідний юрисконсульт Олена Дурицька розповіла про наявні вакансії машиніста зернових навантажувально-розвантажувальних машин та підсобного робітника, а також інформувала про умови та оплату праці на підприємстві, вимоги до працівників.


 

ОНЛАЙН ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ВІД СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

Послуги служби зайнятості стають ще доступнішими. Якщо Ви плануєте свій професійний шлях або не можете визначитися з вибором професії, у нагоді стане онлайн-платформа державної служби зайнятості з професійної орієнтації та розвитку кар'єри.

За словами директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки, створена вона з метою безкоштовного надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі, тобто без відвідування центру зайнятості. Скористатися нею може кожен, у кого є потреба у виборі або зміні професії, виборі майбутнього напряму професійного навчання, визначенні схильності до підприємницької діяльності, оцінці власних здібностей та навичок.

Онлайн сервіс дає можливість створити власний профіль з особистим паролем, тобто ніхто інший не зможе переглянути результати тестування. Запропоновані тести допоможуть визначити: швидкість мислення, аналітичні здібності, здатність до логічного мислення, лідерські та управлінські якості, стресостійкість та адаптивність, здатність до командної роботи, емоційний інтелект, підходящу сферу зайнятості, комунікаційні та організаторські здібності, здатність до підприємницької діяльності, орієнтацію на результат чи процес тощо. На думку фахівців служби зайнятості, такий широкий набір профорієнтаційних тестів дозволить людині пізнати себе якнайкраще. А за бажанням можна звернутися за додатковою консультацією до фахівців служби зайнятості.

Віднедавна на базі цієї платформи діє веб-базована платформа для онлайн профорієнтаційного консультування «Моя професія: консультаційна мережа». Її мета – надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі як старшокласникам, які ще тільки стоять на порозі професійного вибору, так і дорослим, котрі бажають змінити професію. Тестування проводиться за науковими, стандартизованими, перевіреними роками методиками та дає можливість пізнати людині свої професійні інтереси і цінності, рівень розвитку інтелекту, психологічні особливості та отримати узагальнені рекомендації щодо вибору професії. Проте в службі зайнятості радять, проаналізувати ці результати з профконсультантом, що дозволить сформувати більш розширений звіт, враховуючи уподобання людини, її життєву ситуацію, стан здоров’я, фінансові та сімейні можливості.

В Інтернеті онлайн-платформу державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри можна знайти на сайті державної служби зайнятості за адресою - www.profi.dcz.gov.ua. Веб-базована платформа «Моя професія: консультаційна мережа» розташована за адресою: http://myprofession.com.ua/.

Отже, проходьте тестування та дізнайтеся про себе більше!


 

Відбувся День відкритих дверей

31 жовтня у Бобровицькому коледжі економіки та менеджменту ім. О. Майнової НУБіП України відбувся День відкритих дверей. Коледж відвідали учні 9, 10 та 11 класів закладів загальної середньої освіти. Вони отримали корисну інформацію щодо вступу та навчання за спеціальностями молодшого спеціаліста.

Фахівці відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ надали учням поради щодо правильного вибору професії. Майбутні випускники отримали також всебічну інформацію про професії, які їх зацікавили, скориставшись матеріалами інформаційного видання «Професіографічний путівник».


 

Проведено міні-ярмарок вакансій

26 жовтня відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з Управлінням поліції у метрополітені Головного управління Національної поліції у місті Києві проведено міні-ярмарок вакансій.

Заступник командира роти патрульної поліції в метрополітені Анатолій Воронюк розповів про наявні вакансії.

Учасники заходу змогли детально поспілкуватися з роботодавцем, більш конкретно ознайомитися із заявленими вакансіями, дізнатися про режим та оплату праці, вимоги до працівників.


 

Ліцеїсти взяли участь у Профі Квесті

26 жовтня учні 7 класу Бобровицького ліцею відвідали відділ сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості, де для них проведено профорієнтаційний тематичний захід «ПрофіКвест: Пізнай світ професій!».

Мета заходу – ознайомити школярів зі світом професій, основами усвідомленого вибору майбутньої професії.

Учні виконували цікаві тематичні завдання, розв’язуючи які, отримували інформацію про світ професій, а також пройшли психологічне тестування.
 

Проведено профорієнтаційний урок

18 жовтня для учнів 9-Б класу Бобровицького ліцею проведено профорієнтаційний урок на тему «Правильний вибір професії – запорука життєвого успіху».

Захід відбувся в рамках реалізації обласного профорієнтаційного проекту для учнівської молоді «Обери професію – обери майбутнє». Провела урок Тетяна Ющенко, провідний фахівець з профорієнтації відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського обласного ЦЗ. Вона акцентувала увагу учнівської молоді на проблемі самовизначення, допомогла сформувати реальний погляд на вибір професії з урахуванням власних бажань, можливостей та потреб ринку праці, мотивувала до вибору актуальних професій. Дев’ятикласники переглянули відеоролик на відповідну тематику.


 

Професії майбутнього – які вони?
 

12 жовтня в рамках обласного профорієнтаційного проекту «Обери професію – обери майбутнє» для дев’ятикласників Бобровицького ліцею проведено профорієнтаційний (урок) семінар на тему «Світ професій – погляд у майбутнє». Учні дізналися про найактуальніші світові процеси, що впливають на формування ринку праці, отримали інформацію про професії, що з’являться в майбутньому, або трансформуються в нові.

Актуальною для учнівської молоді була інформація про професійно-технічні та вищі навчальні заклади, які вже на даному етапі готують майбутніх фахівців за такими напрямами майбутнього як «екологія», «біотехнології», «агротехнології», «урбаністика», «генна інженерія», «нанотехнології», «робототехніка», «мехатроніка» та багато інших.

Під час проведення заходу провідний фахівець з профорієнтації відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського ОЦЗ Тетяна Ющенко звернула увагу дев’ятикласників на те, що правильний вибір професії стане основною передумовою успішної кар’єри в майбутньому.
 

Проведено міні-ярмарок вакансій
 

16 жовтня відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з ПрАТ «Київхліб» проведено міні-ярмарок вакансій.

Фахівець з підбору та адаптації персоналу ПрАТ «Київхліб» Альона Романча розповіла про наявні вакансії пекарів, тістомісів, формувальників тіста, налагоджувальників устаткування, комірників, вантажників, водіїв. Учасники заходу отримали детальну інформацію про режим, умови та оплату праці, вимоги до працівників. У міні-ярмарку взяли участь 23 безробітних, вони мали можливість зважити всі «за» і «проти», отримати відповіді на хвилюючі питання.


 

Проведено ярмарку вакансій
 

5 жовтня відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з Бобровицьким відділенням поліції Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області та ПрАТ «Бобровицьке ХПП» проведено ярмарку вакансій.

Інспектор сектору кадрового забезпечення Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області Тетяна Ніколаєнко розповіла про наявні вакансії (поліцейський сектору реагування патрульної поліції), а також повідомила, що інформація про проведення конкурсу оприлюднена на офіційному веб-порталі ГУНП в Чернігівській області.

Інспектор з кадрів ПрАТ «Бобровицьке ХПП» Інна Фурсяк звернула увагу на те, що на даний час підприємству потрібні апаратник оброблення зерна та електрогазозварник.

Учасники заходу змогли детально поспілкуватися з роботодавцями, більш конкретно ознайомитися із заявленими вакансіями, дізнатися про режим та оплату праці, вимоги до працівників.


 

Профорієнтаційний урок
 

3 жовтня Тетяна Ющенко, провідний фахівець з профорієнтації відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського обласного ЦЗ, провела профорієнтаційний урок на тему «Правильний вибір професії – запорука життєвого успіху» для дев’ятикласників Новобасанського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

Вона визначила рівень інформованості учасників з даної теми, надала необхідні теоретичні відомості, мотивувала дев’ятикласників до вибору актуальних професій, а також звернула увагу школярів на основні переваги успішного вибору майбутнього професійного напрямку.
 

Урок реального трудового життя
 

26 вересня 2018 року проведено профорієнтаційний урок на тему «Мій вибір – моя професійна перспектива» для учнів 9-А класу Бобровицького ліцею.

Захід відбувся в рамках реалізації обласної Програми професійної орієнтації молоді на здобуття актуальних на ринку праці професій та спеціальностей. Провела урок Тетяна Ющенко, провідний фахівець з профорієнтації відділу сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської РФ Чернігівського обласного ЦЗ. Вона акцентувала увагу учнівської молоді на проблемі самовизначення, допомогла сформувати реальний погляд на вибір професії з урахуванням власних бажань, можливостей та потреб ринку праці, мотивувала дев’ятикласників до вибору актуальних професій.


 

Проведено міні-ярмарку вакансій
 

6 вересня 2018 відділом сприяння зайнятості у Бобровицькому районі Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з Бобровицьким відділенням поліції Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області була проведена міні-ярмарка вакансій.

Інспектор сектору кадрового забезпечення Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області Ніколаєнко Тетяна Володимирівна розповіла про наявні вакансії (поліцейський сектору реагування патрульної поліції) та про те що, інформація про проведення конкурсу оприлюднена на офіційному веб-порталі ГУНП в Чернігівській області.

Приймання документів в паперовому вигляді буде здійснюватися з 03 по 24 вересня 2018 року. Особи, які виявили бажання взяти участь у конкурсі будуть проходити реєстрацію онлайн на сайті, телефон для довідок (050) 464-70-20, (073)003-73-33.
 

Компенсація роботодавцям єдиного соціального внеску
 

Служба зайнятості тісно співпрацює з роботодавцями: консультує, надає допомогу у підборі працівників та компенсує роботодавцю за створені нові робочі місця для працевлаштування безробітних єдиний соціальний внесок. З метою зниження плинності кадрів робота фахівців центру зайнятості спрямована на те, щоб безробітні закріплювалися на створених для них робочих місцях.

Одним з напрямків стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць Законом України «Про зайнятість населення» передбачена щомісячна компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування при працевлаштуванні з числа зареєстрованих безробітних на нові робочі місця строком не менше ніж на два роки за направленням служби зайнятості.

Загалом ця послуга корисна не лише роботодавцям, а й шукачам роботи, оскільки стимулює керівників підприємств та приватних підприємців не просто створювати нові робочі місця, а й офіційно оформлювати працівників у штат, виплачуючи їм легальну заробітну плату, забезпечувати соціальні гарантії.

Звертаємо увагу, що при прийнятті на роботу на новостворені робочі місця безробітних громадян з числа соціально-незахищених громадян за направленням центру зайнятості терміном не менше, ніж на 2 роки, щомісяця роботодавцям будуть компенсовувати фактичні витрати у розмірі єдиного соціального внеску за кожну прийняту особу впродовж 1 року. Для цього необхідно надати центру зайнятості інформацію про наявність вакансій (потребу в кадрах) ф. № 3-ПН, здійснити підбір особи, які будуть направлені центром зайнятості, і подати заявку для відшкодування єдиного внеску.
 

Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру 

Державна служба зайнятості надає можливість тимчасового працевлаштування, як безробітним, так і особам зайнятим трудовою діяльністю. Так, однією з дієвих форм матеріальної підтримки безробітних, надання можливості закріплення на робочому місці є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Відповідно до пункту 8 статті 31 Закону України «Про зайнятість населення» для додаткового стимулювання мотивації до праці та матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб роботодавцями організовуються строком до шести місяців роботи, що носять тимчасовий характер. Для організації таких видів робіт тимчасового характеру не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії.

Саме за рахунок тимчасової зайнятості, шляхом організації громадських робіт та робіт тимчасового характеру, можливо оперативно задовольнити потреби роботодавців та виконати певні види суспільно корисних робіт в інтересах територіальної громади. За сприянням Носівського районного центру зайнятості з початку року до участі у громадських роботах та роботах тимчасового характеру було залучено 152 особи з числа зареєстрованих безробітних, з яких 58 осіб працювали по благоустрою та озелененню територій та зон відпочинку, утриманні в належному стані цвинтарів, прибиранні та утриманні в належному стані придорожніх смуг, вирубці чагарників, упорядкуванні Меморіалів, пам’ятників, братських могил загиблих захисників Вітчизни, Носівської міської ради (ОТГ) м.Носівка, Мринської сільської ради (ОТГ) с.Хотинівка, с.Лихачів, с.Мрин, с.Селище, с.Плоске, с.Роздольне, Рівчак-Степанівської сільської ради с.Рівчак-Степанівка, Бобровицької міської ради (ОТГ) м.Бобровиця. Площа прибраних територій становить 10 га, ліквідовано вісім несанкціонованих сміттєзвалищ, прибрано сім кладовищ, висаджено 20 кущів. Фінансування організації громадських робіт здійснювалось за рахунок коштів місцевих бюджетів та коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Всього на фінансування громадських робіт у 2018 році заплановано використати 182,5 тис.грн., використано з початку року 41,2 тис, грн. з яких 24,7 тис.грн. коштів місцевих бюджетів, 16,5 тис.грн. коштів Фонду.

На тимчасових роботах в сільському господарстві працювало 94 особи. Фінансування цих робіт проводилось за рахунок коштів ТОВ «Земля і Воля» та ПСП «Обрій».

Територіальні громади скористалися шансом раціонального розподілу власних коштів та використали підтримку держави, а підприємства оперативно задовольнили потребу в тимчасовій робочій силі. Співпраця центру зайнятості з територіальними громадами, сільськими радами та підприємствами району щодо організації громадських та тимчасових робіт триває.
 

Успішне здійснення підприємницької діяльності колишніми безробітними
 

«Без працюючої родини нема України» - акцію під такою назвою оголосила в області служба зайнятості до Дня родини, який відзначається в Україні на початку липня. Адже міцна та щаслива, а отже працююча родина є основою соціального благополуччя суспільства, запорукою успішного розвитку країни.

Втрата роботи – ситуація не з приємних. Кожен по-різному шукає вихід з неї. Комусь щастить і він без проблем знаходить нову роботу, комусь для цього доводиться міняти професію. Дехто, зневірившись у собі, опускає в безнадії руки, а дехто, навпаки, не упускає шанс розпочати нове життя, працюючи на себе та свою родину, стає прикладом для земляків.

Таким прикладом є Вячеслав Віталійович Соловей, який вже не перший рік займається підприємництвом у м. Бобровиця. У грудні 2014 року, залишившись без роботи та перебуваючи на обліку в центрі зайнятості, твердо вирішив – потрібно відкрити щось своє. Для старту скористався одноразовою виплатою допомоги по безробіттю.

Потреби місцевих жителів, власні можливості, навички та вміння – фактори, що стали основою бізнесу Вячеслава Віталійовича, який відкрив магазинчик «Форнетті», який розташований на площі міста – у самому серці Бобровиці, що дуже зручно для потенційних клієнтів.

На сьогодні його справа продовжується, випічка добре продається та кількість клієнтів росте.

За цей час він набув чимало постійних клієнтів, адже встиг зарекомендувати себе уважною, надійною людиною. Висока якість продукції і тактовний підхід до клієнтів забезпечують конкурентоспроможність послуг, які надає Вячеслав Віталійович.

Під час життєвих негараздів Вячеслав Віталійович не опустив рук, вірив у краще майбутнє, і тепер він сам заробляє на життя. Новоспечений підприємець бачить перспективи своєї роботи та має відчуття впевненості у завтрашньому дні і радить безробітним, які планують стати підприємцями, працювати над собою, підвищувати рівень знань і умінь, переймати цікавий досвід, не зупинятися на досягнутому і впроваджувати нове.

Попередня програма Національного Кар'єрного Фонду 06 червня м.Київ.
 

В Україні стартувала загальнонаціональна кампанія
з профорієнтації випускників шкіл

Державна служба зайнятості розпочала загальнонаціональну інформаційну кампанію з професійної орієнтації абітурієнтів та старшокласників, яка допоможе молодим українцям визначитись із найбільш підходящою для них професією. Тестування для визначення своїх здібностей та схильностей до тієї чи іншої професії можна безкоштовно пройти у будь-якому з 550 центрів зайнятості по всій Україні.

Для активного залучення молоді до профорієнтаційного тестування на загальнонаціональних телеканалах та у мережі інтернет транслюватиметься ряд соціальних роликів, які розповідатимуть про важливість обрання своєї майбутньої професії для молодих українців.

Відеоролики доступні за посиланням:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLp4MP48cY_nP2yFp0-Y7SP8BHUEMgdifu

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ НА ШЛЯХУ РЕФОРМУВАННЯ

Про це повідомила директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка. За її словами, комплексні перетворення в службі зайнятості робляться для того, аби кожен українець мав достойну роботу з гідною заробітною платою, а роботодавці були забезпечені кваліфікованими кадрами, які працюють на розвиток країни.

Служба зайнятості – це сервісна установа, яка виконує вкрай важливу соціальну функцію, допомагаючи людям знайти роботу. Розпочато процес її модернізації, а саме: змінюються підходи до надання послуг, впроваджуються нові сервіси, вибудовується ефективна модель взаємодії з соціальними партнерами та громадськістю.

Сьогодні клієнтами №1 для служби є роботодавці, які мають можливість скористатися цілою низкою безкоштовних послуг. Перш за все – це допомога у підборі кадрів, організація робіт тимчасового характеру, підготовка необхідних спеціалістів. Діє механізм фінансового стимулювання створення нових робочих місць шляхом компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску.

На часі впровадження й нових механізмів розвитку трудового потенціалу, зокрема, через підтвердження неформальної освіти. Йдеться про можливість багатьом людям проявити себе у нових професіях, якими вони фактично володіють.

Не чекаючи відповідних законодавчих змін, служба зайнятості вже реформується і покращує свої сервіси. Зокрема, освоює нові сучасні технології, такі як відеорезюме, відеовакансія, онлайн-співбесіда, комунікація через соціальні мережі тощо.

В рамках реформи служба зайнятості пішла на серйозну реорганізацію структури. За словами Л.Падалки, передбачається зменшення майже на 40% адміністративно-господарського персоналу базових центрів зайнятості. Ці функції будуть передані на обласний рівень, що дозволить суттєво зменшити документообіг. Разом з тим, буде збільшено кількість фахівців, які безпосередньо надають послуги населенню та роботодавцям. Це дозволить покращити якість надання таких послуг – переконані в службі зайнятості. Також для мінімізації адміністративного навантаження, базові центри зайнятості втратять статус юридичних осіб та перетворяться на філії.