22 березня 2018

 

ЗУ Відповідальність за недостовірне декларування

 

Зміни щодо терміну подання декларації

 

Законом України від 17.03.2020 року № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» встановлено:

  Розділ XIII Прикінцеві положення Закону України "Про запобігання корупції" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 49, ст. 2056) доповнити пунктом 2-1 такого змісту:

"2-1. Встановити, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб’єкти декларування подають до 1 червня.

Суб’єкти декларування, які у період до 1 червня 2020 року не мали можливості подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачену абзацом першим частини другої статті 45 цього Закону, або повідомлення про суттєві зміни у майновому стані відповідно до статті 52 цього Закону у зв’язку із встановленням на території їх проживання карантинно-обмежувальних заходів, звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання такої декларації чи повідомлення у зазначений період".

 

З розʼясненнями НАЗК щодо заповнення кожного розділу декларації можна ознайомитись за посиланням Декларування 

 

Зміни щодо декларування

 

Інформаційна довідка

 

Декларації про майно, доходи, витрати і зобовʼязання фінансового характеру державних службовців райдержадміністрації та посадових осіб органів місцевого самоврядування розміщені на сайті НАЗК в розділі "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування"

Памʼятка декларанта.pdf
 

 

З роз'ясненням НАЗК щодо заходів фінансового контролю можна ознайомитися за посиланням Роз'яснення ЗУ
 

Громадська організація «Антикорупційний штаб» в жовтні 2017 року створила та запустила електронний сервіс – чат-бот «Держслужбовець Тарас», який допомагає субʼєктам декларування у заповненні декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

 

Держслужбовець Тарас

 

Зокрема, чат-бот надає користувачам покрокову інструкцію із заповнення електронної декларації, допомагає визначити, які відомості підлягають декларуванню щодо різних активів та доходів; містить актуальні відомості щодо порогів, встановлених для декларування окремих активів; містить додаткові посилання на відкриті державні реєстри, бази даних, сервіси, що можуть бути корисними субʼєктам декларування під час заповнення декларації.

Чат-бот «Держслужбовець Тарас» є некомерційним та безкоштовним електронним довідковим сервісом, який створений за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС та ГО «Центр демократії та верховенства права».

Знайти його можна ввівши в поле для пошуку в Facebook Messenger або Telegram запит «Держслужбовець Тарас», а також за прямими посиланнями: Facebook Messenger http://m.me/d.tarasbot, Telegram https://t.me/d_tarasbot, Viber (viber://pa?chaturi=dtaras). Для того, щоб розпочати спілкування із чат-ботом, потрібно натиснути кнопку «Почати» і надалі користуватись запропонованими кнопками внизу при виборі варіантів відповіді.

Наповнення інформацією чат-боту «Держслужбовець Тарас» здійснювалось виключно на основі положень Закону України «Про запобігання корупції», Розʼяснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, що затверджене рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11 серпня 2016 р. № 3 (зі змінами) та інших розʼяснень і рекомендацій, прийнятих Національним агентством з питань запобігання корупції.

Електронний сервіс чат-бот «Держслужбовець Тарас» є зручним інструментом для уникнення помилок під час подання електронної декларації субʼєктами декларування, що має на меті досягнення суспільно корисної мети. Адже в разі неподання, несвоєчасного подання або надання недостовірних відомостей в декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, до субʼєкта декларування може бути застосовано дисциплінарну, адміністративну чи кримінальну відповідальність.

Варто зауважити, що чат-бот «Держслужбовець Тарас» є допоміжним інструментом для субʼєктів декларування, усі відповіді та пояснення несуть рекомендаційний характер, а відповідальність за достовірність інформації, яку внесено до декларації, несе виключно субʼєкт декларування. Якщо зміст відповіді чат-бота є незрозумілим користувачу чи в нього залишаються додаткові запитання, радимо звертатись до Національного агентства з питань запобігання корупції за додатковими розʼясненнями та консультаціями.

З питаннями та пропозиціями щодо чат-бота «Держслужбовець Тарас» можна звертатись до ГО «Антикорупційний штаб»: [email protected], тел. (073) 500-50-22.