back

Щодо впровадження моделі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю

20 вересня 2017

З метою впровадження в Україні кращого світового досвіду у сфері надання послуг з реабілітації (абілітації) Мінсоцполітики наказом від 09.08.2016 № 855 затверджено Типове положення про центр реабілітації для осіб з інвалідністю, яке зареєстровано у Міністерстві юстиції України 01.09.2016 за № 1209/29339.

Таким чином, зазначений нормативно-правовий акт є підставою для практичного запровадження моделі комплексної реабілітації (абілітіції) осіб з інвалідністю та/або дітей з інвалідністю та/або дітей віком до двох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, зокрема на базі діючих державних реабілітаційних установ, підпорядкованих Мінсоцполітики, а також комунальних реабілітаційних установ (на рівні області, району, міста, об»єднаної територіальної громади).

У зв'язку з цим Мінсоцполітики нещодавно ініційовано деякі зміни щодо подальшої діяльномсті реабілітаційних установ для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю (державної форми власності) в частині впровадження та реалізації практики надання послуг з комплексної реабілітації, що полягають у перейменуванні нижченаведених установ та затвердженні нових положень.

На сьогодні установи мають такі найменування:

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія» замість Державного комплексу соціальної реабілітації дітей інвалідів (м.Миколаїв);

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок» замість Волинського центру соціальної реабілітації дітей інвалідів;

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Промінь» замість Вінницького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінь»:

Оперативне коригування (в разі потреби) індивідуальних программ реабілітації Осіб в частині зміни, строків і черговості проведення реабілітаційних заходів;

Особа, яка протягом 10 робочих днів з дати, вказаної у рішенні про її зарахування до Центру, не прибула для проходження реабілітації, до Центру не приймається. На її місце може бути зарахована інша Особа.

Особа, відрахована з поважних причин, у тому числі за станом здоров»я, може бути поновлена у Центрі за умови стійкої ремісії в протіканні захворювання, що підтверджується відповідними медичними документами, але тільки на строк, що залишився від попереднього курсу реабілітації.

До Центру не зараховуються Особи, стан здоров»я яких унеможливлюї проведення реабілітаційних заходів, а саме з такими медичними протипоказаннями:

гострі інфекційні захворювання до закінчення строку ізоляції;

усі захворювання в гострій стадії та заразній формі;

часті судомні напади та їх еквіваленти;

захворювання, супроводжуються тяжкими порушеннями поведінки, небезпечними для людини та її оточення (за умови несупроводження Особи її батьками або законними представниками).

Особа може бути відрахована з Центру:

за власним бажанням;

у разі порушення дисципліни, в тому числі щодо невиконання реабілітаційних заходів;

у разі загострення основного чи супутніх захворювань.

Строк реабілітаційного процессу визначається реабілітаційною комісією після проведення відповідного обстеження Особи і не може перевищувати 60 календарних днів на рік. У разі потреби в наданні Особі послуг із професійної реабілітації строк реабілітаційного процессу визначається відповідно до затвердження в установленному порядку навчальних планів.

Начальник відділу з питань обслуговування інвалідів,
ветеранів війни та по роботі з Пенсійним фондом