back

МОЗ уклало договір на поставку 1 мільйона 913 доз вакцини проти COVID-19 компанії “Сіновак”

13 січня 2021

Міністерство охорони здоров'я через своє підприємство "Медичні закупівлі України", визначене оператором вакцин, уклало договір на поставку 1 млн 913 доз вакцини проти COVID-19 виробництва компанії “Сіновак” (Sinovac Biotech, Китай). 

 

— Президент України Володимир Зеленський спільно з Міністерством охорони здоров'я проводить активну роботу щодо отримання Україною вакцин проти COVID-19. Завдяки поставці вакцин від компанії "Сіновак" ми отримаємо 1 млн 913  доз вакцин проти коронавірусної хвороби. Під час першої поставки вакцин в Україну доставлять 700 тис. доз. Їх ми отримаємо протягом 30 днів після реєстрації вакцини або в країні-виробнику, або в інших країнах, — наголосив Міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

 

Переговори з виробником тривали з вересня 2020 року, а договір підписано з українським фармацевтичним підприємством АТ "Лекхім", яке, за офіційним підтвердженням компанії Sinovac Biotech, є єдиним уповноваженим представником виробника вакцини на території України.

 

"Сіновак" (Sinovac Biotech) — найбільша китайська компанія з виробництва вакцин, заснована у Пекіні в 2001 році, виробляє від 300 до 500 млн доз вакцин на рік. "Сіноваком" були розроблені і виведені на ринок вакцини проти гепатиту А та А і В, вірусів грипу, включно з “пташиним”, паротиту.

"Сіновак" є акціонерною компанією. Акції компанії котируються на американській фондовій біржі NASDAQ.

 

Вакцини "Сіновак" схвалені в 34 країнах світу, включно з такими країнами, як Аргентина, Бразилія, Індія, Туреччина. Вакцина проти гепатиту А є прекваліфікованою Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

 

За час існування компанії з 2002 року було здійснено понад 3 мільярди вакцинацій, 59 мільйонів з яких — дітям.

 

Україна закуповує вакцини проти COVID-19 за вартістю, визначеною для більшості країн світу.

 

— Ціна, за якою Україна купує 1 дозу вакцини у цього виробника, становить 504 гривні. Така вартість вакцин проти COVID-19 цієї компанії — для переважної більшості країн, і є прийнятною, — підкреслив очільник МОЗ

 

Також Міністр зауважив, що вартість вакцин деяких інших виробників МОЗ поки що не має права озвучувати через жорсткі контрактні правила.

 

— Можу запевнити, що вони приблизно в такому діапазоні цін, за якими купує вакцини увесь світ, — уточнив Максим Степанов.

 

Крім того, вже досягнуті домовленості з глобальною ініціативою COVAX і є підтвердження щодо постачання в Україну 8 млн доз вакцин проти COVID-19 у кінці I — на початку II кварталу 2021 року.

 

— Питання отримання вакцин проти COVID-19 перебуває на постійному контролі Президента України Володимира Зеленського. Максимально інтегроване і залучене до цих перемовин Міністерство закордонних справ, яке на своєму рівні використовує всі можливі дипломатичні канали. Бо забезпечення вакцинами — питання національної безпеки, і так само в усьому світі ним займається керівництво держави. У всьому світі в черзі на вакцини стоїть понад 7 млрд людей, а потужності з виробництва цих вакцин є обмеженими, — наголосив Максим Степанов.

 

За повідомленнями Міністерства охорони здоров’я України.