05 квітня 2012

Протокол №1 від 23 вересня 2019 року

Протокол Установчих зборів по формуванню складу Громадської ради при Бобровицькій районній державній адміністрації Чернігівської області

Протокол засідання Громадської ради при Бобровицькій райдержадміністрації від 16.02.2015

Протокол засідання Громадської ради при Бобровицькій райдержадміністрації від 17.03.2015

Протокол засідання Громадської ради при Бобровицькій райдержадміністрації від 06.04.2015.doc

Протокол засідання Громадської ради при Бобровицькій райдержадміністрації від 26.06.2015.doc

Протокол засідання Громадської ради при Бобровицькій райдержадміністрації від 18.12.2015.doc Протокол засідання Громадської ради при Бобровицькій райдержадміністрації від 26.01.2016

Протокол
засідання громадської ради
при Бобровицькій райдержадміністрації

від 17 грудня 2014 року
об 14:00 год.
Малий зал засідань РДА
м. Бобровиця

На засіданні присутні: сім членів Громадської ради, заступник голови Бобровицької РДА В.Ляховенко, представники політичних партій, громадських організацій району. На засіданні проводиться відео-зйомка журналістами ітернет-газети «Бобровиця-плюс».

Порядок денний:

1.Обговорення питання проведення «люстрації» на рівні Бобровицького району;

2. Затвердження Звіту про результати роботи Громадської ради в 2013-2014 роках;

3.Створення Ініціативної групи з формування нового складу Громадської ради при Бобровицькій РДА;

4.Інше.

Порядок денний прийнято одноголосно.

По першому питанню голова Громадської ради Є.Гробовой доповів присутнім, що згідно Плану проведення «люстрації» затвердженої розпорядженням КМУ, люстрація на рівні апарату та структурних підрозділів Бобровицької РДА розпочнеться з березня по квітень 2015 року. Керівником Органу люстрації відповідно Закону «Про очищення влади» на рівні райдержадміністрації є її голова – Микола Супрун, і тільки він має законні повноваження і несе повну відповідальність за законність, повноту і своєчасність її проведення. Голова ГР Є.Гробовой повідомив, що напередодні засідання Ради голова РДА М.Супрун запросив його для проведення консультацій стосовно участі громадськості в проведенні люстрації і висловив намір залучити до цього процесу представників громадськості, які користуються авторитетом і повагою громади району, але багато питань, що стосуються люстрації ще залишаються законодавчо не врегульованими. Заст.голови РДА В.Ляховенко зазначив, що Вінеційська Комісія висловила безліч зауважень до Закону «Про очищення влади» і що до часу початку люстрації в районі можливі внесення до нього змін.

Є.Гробовой доповів, що голова РДА М.Супрун зацікавлений в створенні Громадської люстраційної комісії, яка буде здійснювати громадський контроль та приймати участь в її проведенні, але статус, склад та процес формування такої комісії буде визначено пізніше з чітким дотримання вимог чинного законодавства. Також, він звернувся до присутніх з інформацією про те, що люстраційну перевірку пройдуть: перший заступник та заступник голови РДА, керівник апарату та його заступник, керівники структурних підрозділів РДА (УСЗН, ФУ, освіти, культури і т.д.), і якщо хтось вважає, що певні посадовці не повинні пройти люстрацію, то їм потрібно письмово повідомити про це голову РДА з відповідною мотивацією. Присутні на засіданні С.Лоленко, В.Овчинніков, С.Ровний, піддали жорсткій критиці створення Громадського об`єднання «Громадська люстраційна комісія Бобровицького району Чернігівської області», оскільки його створило лише чотири особи, які жодним чином не уповноважені висловлювати позицію Громадськості стосовно проведення люстрації. Їх непокоїть, що можливе маніпулювання громадською думкою, оскільки пересічні громадяни, які не розуміють юридичні тонкощі формування та діяльності Громадських об`єднань, можуть помилково сприймати цю громадську організацію, як Орган уповноважений на проведення люстрації. Один з засновників ГО, керівник РО ВО«Батьківщина» Андрій Ткаченко доповів, що «Громадська люстраційна комісія Бобровицького району Чернігівської області» створена у відповідності до вимог Закону України «Про громадські об`єднання» і є відкритою для діалогу та вступу нових членів, і основне завдання якої –громадський контроль за процесом люстрації. Фермер Г.Виноград висловився, що не потрібно «воювати» і шукати ворогів а потрібно консолідуватися з метою покращення життя в районі і сприяння владі в її діяльності, і що потрібно не тільки критикувати владу, а і самим братися до роботи. Він зазначив, що на підвідомчій території Бобровицької міської ради є значна кількість підприємців, які роками використовують землю, але при цьому не платять до місцевого бюджету жодної копійки податків, і що міська рада та прокуратура району відносяться до цього питання дещо пасивно.

На вказану інформацію голова ГР Є.Гробовой відповів, що після формування нового складу ГР це питання буде розглянуто першочергово з залученням міської влади , прокуратури та громадськості.

Громадська люстраційна комісія Бобровицького району Чернігівської областіПо другому питанню голова ГР ознайомив присутніх із Звітом про роботу проведену ГР в 2013-2014 роках, який було затверджено одноголосно. Голова Ради зазначив, що після «революції гідності» і зміни керівника Бобровицької РДА у громадськості з`явилася реальна можливість впливати на місцеву владу.

По третьому питанню: з метою формування нового складу Громадської ради при Бобровицькій РДА, у зв`язку з достроковим припиненням повноваженнь Громадських рад при органах виконавчої влади (постанова КМУ №688 ), на виконання постанови КМУ №996 від 3.10.2010 року, створено Ініціативну групу до якої включено: Є.Гробового, О.Ковшуна, В.Острась. Є.Гробовой запропонував всім присутнім долучитися до роботи новоствореної Громадської ради.

Голова Громадської ради при райдержадміністрації Гробовой Є.Ю.

Протокол
розширеного засідання громадської ради
при Бобровицькій райдержадміністрації

від 7 жовтня 2014 року
об 10:00 год.
Малий зал засідань РДА
м. Бобровиця

На засіданні присутні: голова районної державної адміністрації М. Супрун, вісім членів Громадської ради, представники політичних партій та громадських організацій району.

Перед початком засідання голова Громадської ради Є.Гробовой зазначив, що на засідання прийшло значно менше представників ІГС ніж на попередні і що це може свідчити про збільшення довіри громадськості до влади і голови РДА Супруна М.С.

Порядок денний:

1. Про суспільно-політичну ситуацію в країні та районі;

2. Обговорення основних аспектів ЗУ «Про проведення люстрації в Україні»;

3. Про позачергові вибори до ВРУ в розрізі Бобровицького району

4.Інше.

Порядок денний прийнято одноголосно.

У ході зустрічі голова райдержадміністрації М.Супрун окреслив основні напрямки роботи, підбив підсумок зробленого за час перебування його на посаді. Особлива увага звернута на продовження роботи по ремонту спортивної зали Бобровицької ЗОШ I-III ст. №1, початку будівництва залу урочистих подій у м. Бобровиця, завершення капітального ремонту покриття дороги по міській вулиці Чернігівська. Заплановано за кошти місцевого бюджету розпочати ремонт ділянки дороги у районі «семидоріжжя», вул. Червонофлотська, реконструкції водогону, заміни вікон на пластикові у школах району, заміни газового котла на твердопаливний у КЛПЗ «Бобровицька центральна лікарня», будівництво та відкриття дошкільних навчальних закладів у сс. Ярославка та Рудьківка. За результатами обговорення порушених питань прийнято рішення Громадської ради.

Представники громадськості позитивно оцінили роботу проведену голової РДА М.Супруном.

Голова Громадської ради Є.Гробовой зазначив, про високий рівень взаємодії голови РДА з громадськістю і взагалі про реальний вплив громадських активістів на рішення, які приймаються місцевою владою.

По другому питанню голова ГР Є.Гробовой зазначив, що ВРУ прийняла Закон «Про люстрацію», але на час проведення засідання він ще не підписаний Президентом України Петром Порошенко. Люстрацію на рівні району буде проводити голова РДА після того як сам її пройде в Головдержслужбі, виборні посади фактично не підлягають люстрації, а з числа посадовців, які раніше займали керівні посади в КПРС СРСР йому відома лише заступник міського голови Л.Петько, яка була інструктором райкому партії, але люстрації підлягають особи, які займали посади від секретаря райкому і вище. Також він зазначив, що ще не вироблено механізму проведення люстрації.

Присутні обговорили інші новели Закону «Про люстрацію».

По третьому питанню голова РДА М.Супрун зазначив, що підтримує кандидата в депутати від партії влади Олега Дмитренка, тому, що його участь в розбудові району значно більша ніж депутатів Микола Рудьковського та Івана Куровського за останні роки разом узятих. Від останніх він часто чув «пусті» обіцянки, які так і не стали реальними справами, а Олег Дмитренко почав з реальних справ, в т.ч. «наболіла» тема ремонт спортзали в ЗОШ №1 в м.Бобровиця. Також він зазначив, що не буде використовувати «адмінресурсу» та жодним чином впливати на вільне волевиявлення жителів району, але кожен повинен відповідально віднестися до того кому віддати свій «голос». Присутні обговорили кандидатів в депутати від 210 Округу та інші питання пов`язані з виборчим процесом.

Голова Громадської ради Є.Гробовой доповів, що в м.Бобровиця виділено 17 земельних ділянок членам сімей учасників АТО в районі «Кагатного поля» колишнього Цукрозаводу, цей процес йде під контролем громадськості, міська рада створила Комісію куди було включено і його. В м.Бобровиця йде підвищення тарифу на водопостачання, що є не популярним, але вимушеним заходом. Будучи членом Комісії по розгляду звернення перевізників з вимогою підвищити тариф на проїзд в «маршрутках» Є.Гробовому вдалося переконати виконавчий комітет Бобровицької міскради здійснювати підвищення поетапно: з 1 листопала-3 грн.00 коп., з 1 січня 2015 року-3 грн. 50 коп., для дітей тариф залишиться 1 грн.00 коп. Позиція голови ГР не викликала «захоплення» в приватних перевізників.

Позицію Голови ГР розкритикував голова РО Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля П.Омеляшко, який заявив, що взагалі проти будь якого підвищення тарифу на проїзд. Голова РДА М.Супрун та інші присутні зауважили йому, що його позиція є конструктивною і потрібно знаходити «баланс» між інтересами перевізників і громадян щоб автобуси взагалі не зупинилися.

П.Омеляшко звернувся до голови РДА М.Супруна з заявою, що міською радою порушуються його права в земельному питанні на, що голова РДА та присутні зауважили, що подібні питання вирішуються у встановленому законом порядку і йому потрібно звертатися до прокуратури та суду якщо на його думку міська рада порушує його права а засідання Громадської ради не те місце де це потрібно обговорювати. Також П.Омеляшко вказав на неналежне медичне забезпечення потреб «чорнобильців» і погану, на його думку, роботу головлікаря Ф.Тодоріка в цьому напрямку, але жодної конкретики в його заявах не було.

Підводячи підсумки засідання голова ГР Є.Гробовой зазначив, що бандитська влада повалена і потрібно не шукати ворогів, а співпрацювати з владою і самим братися до роботи для розбудови нашого району.

Голова Громадської ради при райдержадміністрації Гробовой Є.Ю.

Протокол
розширеного засідання громадської ради
при Бобровицькій райдержадміністрації

від 24 червня 2014 року
об 11:00 год.
Малий зал засідань РДА
м. Бобровиця

На засіданні присутні: голова районної державної адміністрації М. Супрун, сім членів Громадської ради, представник Козелецької міжрайонної державної податкової інспекції Вікторія Кузьмич, директор ПСК «Бобровицький ринок» Чернігівської ОФС Ольга Кравченко, представники політичних партій та громадських організацій району, приватні підприємці..

Перед початком засідання Громадської ради голова ради Є.Гробовой запропонував змінити формат засідання і провести його в розширеному складі в якому кожен учасник засідання, навіть якщо він не є членом Громадської ради, приймає участь в голосуванні з правом вирішального голосу. Пропозиція прийнята одноголосно.

Порядок денний:

1.Бізнес і влада: проблеми і непорозуміння у взаємовідносинах, шляхи їх подолання, соціальна відповідальність бізнесу, встановлення партнерських стосунків, тощо; 2. Допомога бізнесу та громадськості військовим з Чернігівщини, які перебувають в зоні антитерористичної операції та переселенцям, які можуть прибути до Бобровицького району з епіцентру бойових дій; 3. Несанкціонована торгівля на території Бобровицького ринку

Порядок денний прийнято одноголосно.

По першому питанню військовий комісар А. Делемень доповів, що комісаріатом проводиться робота по мобілізації призовників до лав ЗСУ, НГУ, ВВ МВС. Йде формування роти територіальної оборони Бобровицького району. На жаль є факти ухилення від призову на строкову службу та мобілізації, органами служби військового правопорядку, РВ УМВС уживаються заходи розшуку до таких осіб, а прокуратурою такі особи притягаються до кримінальної відповідальності. А. Делемень доповів, що на даний час не має загиблих в зоні АТО з Бобровицького району.

Голова Бобровицької РДА М.Супрун зазначив, що на даний час в Бобровицький район прибуло 38 перселенців з зони АТО і планується подальше збільшення їх кількості, для їх розміщення виділені приміщення на території ВП НУБіП України «Бобровицький коледж економіки та менеджменту ім. О. Майнової», влада активно мобілізує внутрішні резерви та спонсорську допомогу розміщення. Органи місцевого самоврядування, підприємці та громадяни активно надають спонсорську та гуманітарну допомогу на підтримку наших військових в зоні АТО та переселенців. Органами соціального захисту населення, Пенсійного фонду, БРЦСССДМ, РЦЗ переселенці беруються на облік, пенсії та інші платежі вони будуть отримувати в Бобровицькому районі.

Представниками громадськості було зауважено, що переселенці повинні вести себе тактовно, утримуватися від дій та закликів проти Української Державності та порушення її територіальної цілісності, інших сепаратистських дій в іншому випадку вони будуть видворятися за межі району.

Інформація по першому питанню порядку денного прийнято до відома, також представниками громадськості озвучено намір всіляко сприяти нашим військовим та переселенцям, про осіб які вчиняють сепаратистські дії та поширюють неправдиві чутки інформувати органи СБУ та МВС.

По другому питанню голова ради Є.Гробовой зазначив, що «підприємець» є одним з найважливіших «стовпів» Української Держави, тому що Він платить податки, на які утримується в т.ч. і військо, створює робочі місця і Держава в особі уповноважених органів повинна всіляко сприяти підприємцям і виконувати не тільки фіскальну, але і сервісну функцію, тобто обслуговувати його. Держава повинна поважати Бізнес і мати з ним партнерські і рівноправні стосунки. Всі присутні погодилися з даною заявою. Директор ПСК «Бобровицький ринок» Чернігівської ОФС Ольга Кравченко зауважила, що на території прилеглій до ринку вже не один рік здійснюється незаконна торгівельна діяльність не лише бабусями, які торгують з асфальту власною городиною, але і особами, які фактично здійснюють підприємницьку діяльність без державної реєстрації і відповідно не платять жодних податків і зборів, а торгують вони промисловою групою товарів і навіть отруто-хімікатами на, що потрібен спеціальний дозвіл. Вони роблять це кожного дня, відкрито, не ховаючись, а Бобровицький РВ УМВС ігнорує офіційні звернення підприємців, дирекції ринку, рішення виконкому Бобровицької міскої ради і вперто «не помічає» цієї проблеми. Підприємці присутні на засіданні погодилися з О. Кравченко, але і зауважили, що дирекцією ринку не створені належні умови для здійснення торгівлі громадянам власною городиною. О. Кравченко заявила, що планується реконструкція ринку і інтереси громадян будуть враховані.

Голова Громадської ради Є.Гробовой зазначив, що до бабусь можна віднестися лояльно, але в найкоротший строк їм треба створити умови для торгівлі і прибрати їх з дороги, бо це загрожує їх безпеці, але до нелегальних підприємців не можна допускати жодних послаблень і до них повинні бути застосовані жорсткі санкції визначені законом.

Голова РО ВО «Батьківщина» А.Ткаченко зазначив, що якщо керівництво Бобровицького РВ УМВС проявить волю і буде належним чином виконувати свої професійні обов`язки то незаконну торгівлю можна ліквідувати за тиждень.

Член ради Л.Харлан зазначила, що це питання Громадська рада минулого скликання неодноразово обговорювала на засіданнях дане питання, заслуховували начальника РВУМВС І.Пузікова, але «віз і нині там…».

За результатами обговорення другого питання порядку денного прийнято одноголосне рішення звернутися від імені Громадської ради до в.о.начальника УМВС в Чернігівській області О.Демченка з інформацією про неналежне виконання професійних обов`язків керівництвом Бобровицького РВУМВС в питанні ліквідації незаконної торгівлі на прилеглій до Бобровицького ринку території.

У ході зустрічі голова райдержадміністрації М.Супрун окреслив основні напрямки роботи, підбив підсумок зробленого за місяць перебування його на посаді. Особлива увага звернута на вирішення питання добудови та введення в експлуатацію дитячого садочка в с. Стара Басань, добудови Рудьківської ЗОШ І-ІІІ ст., початку будівництва залу урочистих подій у м. Бобровиця, ремонту автомобільних доріг у районі, тощо.

Голова РДА М.Супрун звернувся до громадськості з пропозицією створення благодійного фонду на якому будуть акумулюватися благодійні внески якими буде розпоряджатися обрана громадськістю виконавча дирекція. Дана пропозиція була підтримана учасниками засідання.

Голова Громадської ради при райдержадміністрації Гробовой Є.Ю.

Протокол
засідання громадської ради
при Бобровицькій райдержадміністрації

від 16 травня 2014 року
об 14:00 год.
Малий зал засідань РДА
м. Бобровиця

У роботі ради взяли участь в.о. голови районної державної адміністрації В. Ляховенко, вісім членів Громадської ради, заступник голови районної державної адміністрації О. Правілова, начальник сектора кадрового забезпечення РВ УМВС України в Чернігівській області С. Єременок, заступник міського голови Л. Петько, представники політичних партій та громадських організацій району, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА В. Острась.

Відкрив засідання голова Громадської ради при райдержадміністрації Гробовой Є.Ю., який оголосив порядок денний: 1.Рівень злочинності та шляхи подолання корупції на рівні Бобровицького району; 2. Про організацію проведення позачергових виборів Президента України в районі. 3.Інше.

Слухали: голова Ради Є. Гробовой зазначив, що корупція «проникла» в усі сфери життя нашої країни, боротьба з цим ганебним явищем є пріоритетом в діяльності новопризначених голови Чернігівської ОДА та прокурора області, про що ними було заявлено на першій прес-конференції, громадянам треба бути більш принциповими в повсякденному житті і спілкуванні з чиновниками, повідомляти правоохоронні органи про відомі факти корупційних діянь. Начальник сектора кадрового забезпечення РВ УМВС України в Чернігівській області С. Єременок зазначив, що з початку року зареєстровано 114 кримінальних проваджень, з них 85 тяжких в т.ч. 3 розбійних напади, 6 фактів незаконного поводження з вогнепальною зброєю, 10 фактів незаконного поводження з наркотичними засобами з яких 4 їх збут. Відсоток розкриття -51,8 %. На запитання присутніх стосовно розслідувань фактів отримання хабара сільським головою Старої Басані та першим заступником голови Бобровицької РДА , відповів, що йому не відомо про хід розслідування оскільки ці справи розслідує СУ УМВС Чернігівської області та прокуратура області.

Голова комісії Ради П. Назаренко поцікавився в начальник сектора кадрового забезпечення РВ УМВС України в Чернігівській області С. Єременка про те хто здійснює боротьбу з корупцією на рівні району, на що отримав відповідь, що працівник ДСБЄЗ райвідділу перебуває на посаді лише 3 місяців і поки, що не має результатів. Член ради Л. Харлан повідомила, що їй розповідають громадяни , що коли обкрадають дачні будинки в селах району і вони викликають міліцію то її «чекають» по декілька днів. Начальник сектора кадрового забезпечення РВ УМВС України в Чернігівській області С. Єременок визнав, що в РВ УМВС погане забезпечення автотранспортом і що в першу чергу виїжджають на тяжкі злочини і трупи.

Члени Ради звернулися до представника РВ УМВС з зауваженням про повну бездіяльність міліції в питаннях ліквідації стихійної торгівлі напри ринковій території, відсутність контролю ДАІ за паркуванням автомобілів в заборонених місцях біля лікарні та на тротуарах і газонах.

Голова Ради Є.Гробовой від імені громадськості звернувся до начальника сектора кадрового забезпечення РВ УМВС України в Чернігівській області С. Єременка з пропозицією в вихідні дні забезпечити на перехресті біля ринку чергування працівників ДАІ, а біля ринку дільничих інспекторів.

Голова Громадської ради при райдержадміністрації поцікавився в керівництва РДА про рівень фінансування районної програми профілактики та боротьби з корупцією на, що заст.голови РДА О. Правілова відповіла, що ця програма зовсім не фінансується.

Ухвалили: інформацію Бобровицького РВ УМВС взяти до відома, активізувати участь громадськості в інформуванні правоохоронних органів про відомі факти корупції на рівні району.

Представник Бобровицької районної партійної організації ВО «Свобода» О. Макаренко вказав керівництву РДА на не повну готовність виборчої дільниці в РБК до роботи в строки визначені Законом.

В.о.голови Бобровицької РДА В. Ляховенко доповів, що всі проблемні питання на дільниці в РБК вирішено і район готовий до належного проведення виборів.

На засіданні також було обговорено ряд проблемних питань щодо забезпечення пільгового проїзду ліквідаторів аварії на ЧАЕС, патріотичного виховання молоді, благоустрою місць поховань героїв війни, діяльності ринку, легалізації робочих місць тощо.

Голова Громадської ради при райдержадміністрації Гробовой Є.Ю.


Протокол
засідання громадської ради
при Бобровицькій райдержадміністрації

від 6 березня 2014 року
об 14:00 год.
Малий зал засідань РДА
м. Бобровиця

На засіданні присутні 7 членів Громадської ради , голова Бобровицької районної державної адміністрації І.А.Захарченко, заступник голови Бобровицької районної державної адміністрації В.В.Ляховенко начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації В.О. Острась.

Відкрив засідання голова Громадської ради при райдержадміністрації Гробовой Є.Ю., який оголосив порядок денний: про суспільно-політичну ситуацію в державі та районі.

Слухали: голова Ради Є. Ю. Гробовой зазначив, що в державі склалася вкрай тяжка суспільно-політична ситуація, яка вимагає єднання всіх громадян, політичних сил, громадських об`єднань, церков для того щоб не допустити роз`єднання України і подолати політичну та економічну кризи. Суспільству потрібно примиритися і не піддавати гонінню громадян та посадових осіб органів влади лише за ознакою їх партійної належності чи відношення до «Майдану» та пов`язаних з ним подій. Винність особи повинна бути встановлена лише в законний спосіб за рішенням суду, засудив блокування Бобровицької РДА і намагання деяких «активістів» чинити протиправний тиск на місцевих керівників. Також заявив, що має сумнів в доцільності існування загонів Самооборони в Бобровицькому районі так як ситуація є контрольованою, не має якогось різкого росту злочинності, і в районі не має мародерів. Також його як представника громадської правозахисної організації турбує відсутність юридичного закріплення процесу створення та існування «Народної ради».

Заступник голови Ради Л.М. Пінчук заявила, що також не розуміє для чого створена «Народна рада», кого і в який спосіб вона буде контролювати.

Голова комісії ради П.А. Плотник зауважив, що дійсно юридично Народна рада не зареєстрована і створювалася вона дещо спонтанно, але це було прагнення жителів району змінити існуючу систему влади, яка себе повністю дискредитувала і дати можливість молодому поколінню заявити про свою громадянську позицію.

Голова Ради зауважив, що в Народній раді повинні бути лише авторитетні люди, які користуються повагою в громадян, а члени Самооборони повинні бути без судимостей за злочини і психічних хвороб, а також зауважив, що 5 з 7 її членів є депутатами районної та міської рад і практично не представлений Громадський сектор району, що є негативним моментом.

Голова ради Є.Ю. Гробовой зазначив, що вважає процес формування органів влади дуже поспішним і інколи не зовсім виваженим, і що в першу чергу на посади потрібно призначати за ознакою професійності, досвіду, особистих ділових та моральних якостей а не партійної належності чи активної участі в «Майдані» і, що звільняти посадовця (особливо на рівні районів) лише за те, що був в партії Регіонів шкідливо для держави, особливо в даній економічній ситуації. Всі присутні на засіданні члени ради погодилися з даною думкою, а також зауважив, що засуджує намагання в деяких регіонах України заборонити діяльність партії Регіонів і Комуністичної партії тому, що значна кількість громадян підтримує ідеологію цих партій і вони є такі ж рівноправні громадяни і мають такі ж політичні права як і інші.

Голова Бобровицької РДА І.А. Захарченко зазначив, що погоджується з позицією Громадської ради по обговорених питаннях і категорично засуджує погроми, захоплення та блокування державних установ, також засуджує протиправне насильство і знущання яке коять над працівниками правоохоронних органів, та державними службовцями. Винність особи повинна бути встановлена слідством та судом.

За результатами обговорення прийнято рішення Громадської ради:

1. Засудити агресію Російських Збройних Сил та сепаратистські дії на території Автономної Республіки Крим, південно-східних областей України, спрямовані на порушення територіальної цілісності держави.

2. Закликати правоохоронні органи Бобровицького району діяти відповідно до чинного законодавства.

3. Здійснювати моніторинг прийнятих рішень органами влади стосовно кадрових призначень з наданням переваги професійним якостям претендента на зайняття посади, а не партійній приналежності.

4. Не допустити тиску по відношенню до керівництва району, депутатів районної, міської, сільських рад, представників громадського сектору у зв’язку з їх партійною приналежністю чи громадянською позицією.

5. Закликати тимчасову народну раду у сфері охорони громадського порядку та прийняття рішень, які стосуються суспільно-політичного життя району, діяти виключно в правовому полі з чітким додержанням вимог Конституції України та Законів України.

6. Засудити безпідставні блокування місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування представниками різних політичних сил.

7. Громадській раді при Бобровицькій РДА продовжити свою діяльність відповідно до постанови КМУ від 03.10.2010 № 996, Положення Громадської ради при Бобровицькій РДА, плану роботи на 2014 рік з урахуванням пропозицій та звернень громадян, інститутів громадянського суспільства.

Голова Громадської ради при райдержадміністрації Гробовой Є.Ю.


Протокол
засідання громадської ради
при Бобровицькій райдержадміністрації

від 24 січня 2014 року
об 14:00 год.
Малий зал засідань РДА
м. Бобровиця

На засіданні присутні 8 членів Громадської ради, заступник голови районної державної адміністрації В.В. Ляховенко, заступник Бобровицького міського голови Л.В.Петько, директор КП «Міськдобробут» Ю.О. Зазимко,економіст КП«Міськдобробут» М.П. Сенченко, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації В.О. Острась.

Відкрив засідання голова Громадської ради при райдержадміністрації Гробовой Є.Ю., який оголосив порядок денний:

1. Розгляд Проекту рішення виконкому Бобровицької міської ради «Про встановлення тарифів на ритуальні послуги КП «Міськдобробут»;

2. Затвердження Звіту про діяльність Громадської ради при райдержадміністрації за підсумками 2013 року;

3. Затвердження Плану роботи Громадської ради при райдержадміністрації на 2014 рік.

Слухали: голова ради Є. Ю. Гробовой та зазначив, що виконкомом Бобровицької міської ради згідно вимог закону оприлюднено Проект «Про встановлення тарифів на ритуальні послуги КП «Міськдобробут» і що з однієї сторони є інтереси громадян, які бажають платити якомога менше за отримані послуги, а з іншої сторони інтереси КП «Міськдобробут», яке повинно наповнювати міський бюджет та забезпечити прибутковість своєї діяльності і завдання ГР віднайти «баланс» цих інтересів.

Директор КП «Міськдобробут» Ю.О. Зазимко зазначив, що організація надання ритуальних послуг є дуже не простою справою, ця діяльність вперше врегульована Міськрадою, яка прийняла відповідне Положення «Про ритуальну службу» і, що запропонований рівень цін на послуги є навіть меншим ніж в осіб, які їх надають не офіційно. Також ним зазначено, що оскільки ці послуги мають специфічний характер КП «Міськдобробут» йде на зустріч громадянам, які опинилися в складних життєвих ситуаціях і надає послуги навіть безкоштовно або за мінімальну плату.

Заступник міського голови Л. В. Петько зазначила, що міська рада забезпечує функціонування та обслуговування 8-ми кладовищ по місту, є певні фінансові та організаційно-правові проблеми, які вирішуються в робочому порядку із залученням громадян. Заступник голови Громадської ради Л.Пінчук вказала представнику міськради та КП «Міськдобробут», на неналежний стан кладовища в районі Військкомата.

Ухвалили: п.1 "Послуга по доставці ритуальних атрибутів" - 200 грн., рекомендувати виконкому міськради встановити ціну 150 грн; п.1 та ч.1 п.12 Проекту "Доставка покійника до моргу по місту"- 60 грн. , об`єднати і встановити єдиний тариф на ці дві послуги 200 грн; викласти ч.2 та ч.3 п.12 Проекту в наступній редакції: «Послуги по доставці покійника до моргу по області та по Україні 60 грн.+5 грн./км; п.14 Проекту викласти в наступній редакції: «Утримання кладовищ за одне поховання, одноразово при похованні, 120 грн.; визначити коло осіб, які підпадають під категорію «іногороднього» та вказав, що плата 250 грн. за поховання іногороднього явно занижена і не відповідає інтересам громади міста. Членами ГР було запропоновано міськраді встановити тариф на рівні 500 грн.; п.1 Проекту слово «Газель» замінити словами «транспортом ритуальної служби».

По другому питанню порядку денного голова Громадської ради при райдержадміністрації Є. Ю. Гробовой запропонував Громадський раді затвердити Звіт про результати роботи ради за 2013 рік.

Ухвалили: затвердити Звіт про результати роботи Громадської ради за 2013 рік.

По третьому питанню порядку денного доповідав голова Громадської ради при райдержадміністрації Є. Ю. Гробовой, який запропонував Громадській раді затвердити План роботи ради на 2014 рік і вказав на необхідність персональної відповідальності членів та заступників голови Ради за виконання заходів, які заплановано, та на необхідність активізувати роботу Комісій ради.

Ухвалили: затвердити План роботи Громадської ради при райдержадміністрації на 2014 рік.

Голова Громадської ради при райдержадміністрації Гробовой Є.Ю.


Протокол
засідання громадської ради
при Бобровицькій райдержадміністрації

від 15 листопада 2013 року
об 14:00 год.
Малий зал засідань РДА
м. Бобровиця

На засіданні присутні 8 членів Громадської ради, голова районної державної адмінстрації І.А. Захарченко, заступник голови районної державної адміністрації В.В. Ляховенко, начальник відділу Держземагенства у Бобровицькому районі П.О. Осипенко, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації В.О. Острась.

Відкрив засідання голова Громадської ради при райдержадміністрації Гробовой Є.Ю., який оголосив порядок денний:

1. Про роботу відділу Держземагенства у районі;

2. Про незакону приватизацію прибережної смуги річки Бистриця місцевими жителями;

3. Про виконання завдань, доручень Президента України В. Януковича щодо розвитку громадянського суспільства, залучення громадськості до формування та реалізації державної і регіональної політики.

Слухали: про роботу відділу Держземагенства у районі.

Виступили: голова Ради Гробовой Є.Ю. Є.Ю.Гробовой доповів, що в земельних відносинах як в Бобровицькому районі так і загалом в державі є багато проблем, одна з них це те, що землевпорядні організації, які виготовляють Проекти на земельні ділянки дуже часто допускають помилки при обмірі ділянки та надають пакет документів не в повному об`ємі, що призводить до того, що питання з реєстрацією земельної ділянки затягується. Начальник відділу Держземагенства у Бобровицькому районі П.О.Осипенко зазначив, що значна кількість Проектів повертається землевпорядним організаціям для виправлення помилок, основна кількість повернених Проектів виготовлена «Земгеопроектом».

Голова Громадської ради Є.Ю.Гробовой заявив, що якщо землевпорядні організації не можуть працювати згідно вимог чинного законодавства, не якісно виконують свою роботу і це носить системний характер тоді керівнику відділу Держземагенства в районі було б доцільно ставити перед Держземагенством України питання про позбавлення таких організацій ліцензії а інженерів-землевпорядників кваліфікаційного свідоцтва. Голова Громадської ради Є.Ю.Гробовой зазначив, що вважає приміщення в якому знаходиться відділ Держземагенства не пристосованим для належної роботи працівників, зберігання документації та прийому значної кількості громадян. Начальник відділу Держземагенства П.О.Осипенко доповів, що працівники відділу виконують дуже значний обсяг роботи особливо кадастрові реєстратори і іноді в їх роботі бувають помилки, що пояснюється «людським» фактором.

Ухвалили: звернутися з клопотанням до Держземагенства України ввести додаткову штатну одиницю кадастрового реєстратора відділу Держземагенства у Бобровицькому районі, рекомендувати начальнику відділу Держземагенства у Бобровицькому районі П.О.Осипенко посилити роз`яснювальну роботу серед населення стосовно новел в земельному законодавстві через районну газету «Наше життя»

Слухали: про незакону приватизацію прибережної смуги річки Бистриця місцевими жителями.

Виступили: голова Громадської ради Є.Ю.Гробовой який зазначив, що жителі міста Бобровиця порушують норми законодавства розорючи під городи землю та будують господарські будівлі в санітарно-захисній смузі річки Бистриця, що негативно впливає на екологічний стан річки. Начальник відділу Держземагенства у Бобровицькому районі П.О. Осипенко зазначив, що права на земельні ділянки, які знаходяться санітарно-захисній зоні річки реєструватися не будуть, бо це є порушенням закону, а вихід до води повинен бути загальнодоступним. У межах міста Бобровиця заборонена будь-яка господарська діяльність та будівництво ближче 10 м. від річки.

Ухвалили: за результатами обговорення прийнято рішення доручити голові Громадської ради Є.Ю.Гробовому встановити, які заходи були здійснені екологічною інспекцією, міською радою, прокуратурою району за запитом Громадської ради минулого скликання, та подати на розгляд Громадської ради відповідні пропозиції.

Слухали: про виконання завдань, доручень Президента України В. Януковича щодо розвитку громадянського суспільства, залучення громадськості до формування та реалізації державної і регіональної політики.

Виступили: голова районної державної адміністрації І.А. Захарченко наголосив на тому, що як зазначає Президент України В. Янукович взаємодія органів державної влади та інститутів громадянського суспільства, має стати невід’ємним складником усієї системи відносин в українському суспільстві та, відповідно, пронизувати усі сфери життєдіяльності – соціальну, політичну, економічну, культурно-освітню, екологічну. З метою залучення громадськості до формування та реалізації державної і регіональної політики в районі здійснюється співпраця між органами влади та громадськістю,яка включає в себе : проведення «круглих» столів, прямих зв’язків з населенням, зустрічі з громадськістю, Днів села, проведення особистого прийому громадян.

Ухвалили: інформацію взяти до відома.

Голова Громадської ради при райдержадміністрації Гробовой Є.Ю.


Протокол
засідання громадської ради
при Бобровицькій райдержадміністрації

від 18 жовтня 2013 року
об 14:00 год.
Малий зал засідань РДА
м. Бобровиця

На засіданні присутні 8 членів Громадської ради, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.

Відкрив засідання голова Громадської ради при райдержадміністрації Гробовой Є.Ю., який оголосив порядок денний:

1. Про доцільність внесення подання до Бобровицької міської ради про демонтаж пам`ятної плити «Активістам колективізації, які загинули від рук бандитів в 1929 році»;

2. Про реконструкцію пам’ятника невідомому солдату в с. Щаснівка;

3. Про встановлення інформаційних стендів у м. Бобровиця;

4. Про встановлення урн для сміття на території парку колишнього цукрозаводу в м. Бобровиця

5.Про доцільність встановлення громадської вбиральні в центральній частині міста;

6. Про участь членів Ради у заходах до Дня пам’яті жертв голодоморів та у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні;

7. Про порядок денний наступного засідання.

Слухали: про доцільність внесення подання до Бобровицької міської ради про демонтаж пам`ятної плити «Активістам колективізації, які загинули від рук бандитів в 1929 році».

Виступили: голова Ради Гробовой Є.Ю. вважає пам`ятну плиту на пагорбі Слави в м.Бобровиця встановлену на честь загиблим активістам колективізації символом Сталінського тоталітаризму і активісти, які здійснювали насильницьку колективізацію в 1928-31 рр. не заслуговують на історичну повагу оскільки однією з основних причин Голодомору в Україні є саме насильницька колективізація.

Ухвалили: пропозицію голови Ради Є.Гробового про внесення подання до Бобровицької міської ради про демонтаж плити відхилити.

Слухали: про реконструкцію пам’ятника невідомому солдату в с. Щаснівка.

Виступили: член Ради Ровний С. Т. повідомив присутнім, що пам`ятник невідомому солдату в с. Щаснівка перебуває у вкрай неналежному стані, має помітні ознаки руйнування і ось-ось впаде і що таке відношення до пам`яті воїнів, які віддали своє життя в боротьбі з німецьким фашизмом є не допустимим.

Ухвалили: за результатами обговорення прийнято рішення звернутися до виконкому Щаснівської сільської ради щодо реконструкції пам’ятника невідомому солдату.

Слухали: про встановлення інформаційних стендів у м. Бобровиця.

Виступили: голова Ради Гробовой Є.Ю. повідомив, що до нього звернувся житель м.Бобровиця з проханням взяти під громадській контроль ситуацію з відсутністю в місті в належній кількості інформаційних стендів, що призводить до порушення благоустрою так як громадяни розклеюють свої оголошення на зупинках громадського транспорту, стінах будівель, стовпах.

Ухвалили: за результатами обговорення прийнято рішення звернутися до виконкому Бобровицької міської ради з клопотанням встановити інформаційні стенди в районі вокзалу, центральної площі та колгоспного ринку.

Слухали: про встановлення урн для сміття на території парку колишнього цукрозаводу в м. Бобровиця.

Виступили: заступник голови Ради Зазимко С.А. зазначила, що молодими активістами та небайдужими людьми щороку проводиться прибирання в парку в районі цукрового заводу і що Бобровицька міськрада могла б надавати більш дієву підтримку, також вона зазначила, що було б доцільно встановити сміттєві урни в парку.

Ухвалили: за результатами обговорення прийнято рішення звернутися до виконкому Бобровицької міської ради з пропозицією встановлення урн для сміття на території парку та надання організаційної підтримки.

Слухали: про доцільність встановлення громадської вбиральні в центральній частині міста.

Виступили: члени Ради Івашко Т.М. та Дудка В.І. зазначили, що на центральній площі міста часто проводяться різні культурно-масові заходи на яких присутні сотні людей і що є проблема з відсутністю громадської вбиральні в районі Будинку культури. Голова Ради Є.Гробовой зазначив, що дійсно є проблема і громадська вбиральня, яка знаходиться за кінотеатром «Прогрес» майже не помітна і не може в повній мірі задовольнити потреби жителів та гостей міста.

Ухвалили: за результатами обговорення прийнято рішення звернутися до виконкому Бобровицької міської ради щодо будівництва вбиральні в центральній частині міста.

Слухали: про участь членів Ради у заходах до Дня пам’яті жертв голодоморів та у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Виступили: голова Ради Є.Гробовой зазначив, що в цьому році відзначається трагічна дата 80-ті роковини Голодомору в Україні і що треба пам`ятати про цю трагедію і членам Ради потрібно прийняти активну участь у підготовці та проведенні районних заходів.

Ухвалили: взяти участь у заходах до Дня пам’яті жертв голодоморів та у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Слухали: про порядок денний наступного засідання.

Виступили: голова Ради Є.Гробовой запропонував на наступному засіданні розглянути питанння: 1. Про роботу відділу Держземагентства в районі щодо вирішення земельних питань; 2. Про стан пасажирських перевезень в м.Бобровиця. Член Ради С.Ровний зазначив, що необхідний максимальний громадський розголос наступного засідання з залученням районної газети.

Ухвалили: затвердити порядок денний наступного засідання.

Голова Громадської ради
при райдержадміністрації Гробовой Є.Ю.


Протокол №1
засідання комісії з питань захисту прав та свобод громадян,
прозорості діяльності органів влади
взаємодії з правоохоронними органами Громадської ради при районній державній адміністрації

від 31 липня 2013 року
об 14:00 год.
Малий зал адмінбудинку
м. Бобровиця

На засіданні присутні 3 члени засідання комісії старший оперуповноважений Ніжинського міського відділення СБУ в Чернігівській області, майор Барінов О.В.

Відкрив засідання голова громадської ради Гробовой Є.Ю., який оголосив порядок денний:

1.Криміногенна ситуація в районі, стан профілактики та боротьби з корупцією за І півріччя 2013 року.

2.Відновлення діяльності районного громадського штабу з охорони правопорядку та захисту прав людини при районній державній адміністрації;

3.Порушення закладами торгівлі графіку реалізації алкогольних напоїв та їх продаж неповнолітнім особам.

4.Несанкціонована торгівля громадянами району на прилеглій до Бобровицького ринку території.

Слухали: про криміногенну ситуацію в районі, стан профілактики та боротьби з корупцією за І півріччя 2013 року.

Виступили : голова Ради Гробовой Є.Ю. доповів офіційну інформацію про стан злочинності та боротьбу з корупцією в районі, яка вказує на те що збільшилася кількість умисних вбивств, тяжких та особливо тяжких злочинів, злочинів в сфері незаконного обігу наркотичних засобів та злочинів скоєних у стані сп`яніння. Загалом криміногенна ситуація в районі залишається складною. На протязі декількох років не виявлено жодного факту корупції чи хабарництва.

Ухвалили: за результатами обговорення активізувати співпрацю громадських та козацьких об’єднань з правоохоронними органами з метою профілактики боротьби зі злочинністю та корупції.

Слухали: про відновлення діяльності районного громадського штабу з охорони правопорядку та захисту прав людини при районній державній адміністрації.

Виступили : секретар Ради Ковшун О.С. зазначив про необхідність відновлення діяльністі районного громадського штабу.

Голова Ради вказав на юридичні вимоги при створенні формування по охороні правопорядку та на необхідність чіткого дотримання законності у вирішенні даного питання.

Члени комісії Ковшун О.С. та Ровний С.Т. вказали, що в районі є принципові та ініціативні громадяни, які готові прийняти участь в створенні та діяльності районного громадського штабу.

Секретар Ради Ковшун О.С. вніс пропозиції про розробку та затвердження районної та місцевих програм щодо створення, діяльності громадських об’єднань з охорони правопорушень на 2014-2015 роки.

Ухвалили: подати клопотання голові районної державної адміністрації щодо відновлення роботи(створення) районного громадського штабу з охорони правопорядку та захисту прав людини при районній державній адміністрації. Спільно з правоохоронними органами, громадською радою при районній державній адміністрації, відділами, управліннями, організаціями району розробити програму щодо створення та діяльності громадських об’єднань з охорони правопорушень на 2014-2015 роки та подати на розгляд сесії районної ради.

Слухали: про порушення закладами торгівлі та відпочинку графіку реалізації алкогольних напоїв та їх продаж неповнолітнім особам.

Виступили: члени комісії Ковшун О.С., Ровний С.Т. зазначили, що порушення правил торгівлі алкогольними напоями в районі мають системний характер: торгують алкогольними напоями майже цілодобово, продають її навіть неповнолітнім особам. РВ УМВС України в Чернігівській області та органи місцевого самоврядування не в змозі належним чином вирішити цю проблему, що ще раз вказує на необхідність створення районного громадського штабу.

Ухвалили: за результатами обговорення прийнято рішення активізувати участь громадськості у сприянні ліквідації торгівлі алкогольними напоями неповнолітнім.

Слухали: про несанкціоновану торгівлю громадянами району на прилеглій до Бобровицького ринку території.

Виступили: секретар Ради Ковшун О.С. зазначив, що торгівля у не дозволених місцях торгівлі є недопустимою та прямо порушує законодавство України. РВ УМВС України в Чернігівській області та міській раді необхідно вирішити дане питання. У разі ігнорування протягом трьох місяців питання буде винесено на розгляд громадської експертизи.

Голова Ради Гробовой Є.Ю. додав, що торгівля на прилеглій до ринку території здійснюється безпосередньо біля проїзджої частини на повороті дороги і у випадку дорожньо-транспортної пригоди можуть бути значні жертви серед громадян, що здійснюють торгівлю на даному місці.

Член комісії Ровний С.Т. зазначив, що рекомендувати міській раді розглянути питання щодо виділення місця торгівлі громадянам приватного сектору.

Ухвалили: у результаті обговорення інформацію прийнято комісією до відома. Прийнято рішення направити лист до РВ УМВС України в Чернігівській області з пропозицією активізувати роботу по ліквідації незаконної торгівлі на прилеглій до ринку території.

Голова Громадської ради Гробовой Є.Ю.


Протокол
засідання громадської ради
при Бобровицькій райдержадміністрації

від 21 травня 2013 року
об 14:00 год.
Малий зал адмінбудинку
м. Бобровиця

На засіданні присутні 7 членів Громадської ради, запрошені особи: : голова районної державної адміністрації Захарченко І.А, заступник голови районної державної адміністрації Ляховенко В.В., начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Шаманська І.І., начальник відділу у справах молоді та спорту районної державної адміністрації Кравченко В.І., методист методичного кабінету районного відділу освіти районної державної адміністрації Орел С.В., директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Роговий О.О., старший оперуповноважений КМСД Бобровицького РВ УМВС Бондар С.О., священик Свято-Михайлівської парафії УПЦ м. Бобровиця отець Миколай, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації відділ зв`язків з громадськими організаціями Острась В.О, головний спеціаліст відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації Конішевська А.І.

Відкрив засідання голова громадської ради Гробовой Є.Ю., який оголосив порядок денний:

1. Злочинність та самогубства серед неповнолітніх осіб в Бобровицькому районі;

2.Обговорення питання створення Ритуальної служби в м. Бобровиця;

3.Розгляд пропозиції голови Ради про введення членів Громадської ради до комісій та рад району;

СЛУХАЛИ: Злочинність та самогубства серед неповнолітніх осіб в Бобровицькому районі.

Виступили: старший оперуповноважений КМСД Бобровицького РВ УМВС Бондар С.О. доповів, що в 2012 році неповнолітніми було скоєно сім злочинів (в основному – крадіжки)

У 2012 році та в лютому проточного року було скоєно одне самогубство неповнолітньою особою віком 17 років. РВ УМВС України в Бобровицькому районі виявлено більше 10 фактів реалізації неповнолітнім особам тютюнових виробів та алкогольних напоїв, спільно з відділом освіти розроблено план профілактичних міроприємств, проводяться рейди та перевірки неблагополучних сімей.

В обговоренні виступили:

Методист медотичного кабінету районного відділу освіти районної державної адміністрації Орел С.В. зазначила, що відділом освіти проводиться постійна профілактична робота з учнями, виховні години, роз`яснення законодавства, спільна робота з батьківськими комітетами, працюють психологи.

Директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Роговий О.О відмітив, що Центром постійно проводиться профілактична робота з сім`ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, а таких в районі більше 100.

Начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Шаманська І.І зазначила, є факти відмови від дітей батьками, які ведуть аморальний спосіб життя після отримання ними значної частини матеріальних виплат на дитину та , що на даний час на розгляді перебуває питання щодо позбавлення батьківських прав батьків п`яти сімей в яких виховується 9-ть дітей.

Священик Свято-Михайлівської парафії УПЦ отець Миколай зазначив, що він поважає Закон щодо відділення Церкви від держави, але зазначив, що Церква виховує молодь в дусі поваги до батьків, виконання закону Божого, і при церкві діє недільна школа де навчається лише 8 дітей, і що від батьків залежить спрямування дитини на благі вчинки та добропорядне життя. Отець Миколай звернувся до методиста методичного кабінету районного відділу освіти Орел С.В. та зазначив, що вже рік його не запрошують до шкіл на виховні години і він готовий до тісної співпраці, при цьому не нав`язуючи учням релігійного світогляду.

Голова Громадської ради Гробовой Є.Ю. ,відмітив, що в районі існує декілька служб, які займаються цією проблемою, але кількість злочинів та самогубств серед неповнолітніх осіб збільшується в «геометричній» прогресії, та зачитав офіційну інформацію УМВС в Чернігівській області про кількість та причини самогубств серед неповнолітніх осіб в області за 2011, 2012 та з початку 2013 року. УХВАЛИЛИ: за результатами обговорення прийнято рішення Громадської ради звернутися до виконавчого комітету Бобровицької міської ради.

СЛУХАЛИ: Створення Ритуальної служби в місті Бобровиця.
ВИСТУПИЛИ: голова Ради Гробовой Є.Ю. пояснив функції та завдання новоствореної Ритуальної служби в місті Бобровиця, юридичні аспекти її діяльності, детально проаналізував пропозиції внесені до Проекту Положення. На сесії виконавчим комітетом Бобровицької міської ради враховано сім пропозицій подані головою Ради.

В обговоренні виступили:

Голова районної державної адміністрації Захарченко І.А. зазначив, що необхідність створення Ритуальної служби «назріла» та, що впорядкування господарської діяльності в даній сфері є вкрай необхідним.

УХВАЛИЛИ: за результатами обговорення інформацію про створення Ритуальної служби взято до відома.

СЛУХАЛИ: Про розгляд пропозиції голови Ради про введення членів Громадської ради до комісій та рад району.

ВИСТУПИЛИ: голова Ради Гробовой Є.Ю. запропонував Проект згідно якого пропонується ввести членів Громадської ради до декількох рад та комісій району з метою громадського контролю та забезпечення прозорості їх діяльності .

В обговоренні виступили:

Член Ради Назаренко П.Д. зазначив, що підтримує голову Ради Гробового Є.Ю. щодо участі членів Ради в роботі районних комісій та рад.

УХВАЛИЛИ: за результатами обговорення прийнято рішення внести від імені Громадської ради пропозиції до Бобровицької райдержадміністрації про включення членів Ради до різних комісій та рад.

Голова Громадської ради Гробовой Є.Ю.


Протокол
засідання «круглого» столу «Співпраця молодіжних громадських організацій
з органами місцевого самоврядування та представниками влади»

від 21 березня 2013 року
об 14:00 год.
Малий зал адмінбудинку
м. Бобровиця

У роботі «круглого» столу взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Ляховенко В.В., начальник відділу у справах молоді та спорту Кравченко В.І., депутат міської ради Ткаченко А.Л., представники інститутів громадянського суспільства, представник медіа-партнеру ГО «Альтернативний крок» газети «Старий центр».

Учасники заходу обговорили актуальні проблеми та кращі практики взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з громадськістю міста. Засідання «круглого» столу дало можливість намітити шляхи подальшої співпраці влади з громадськістю.

Підсумки засідання «круглого» столу підвів голова Громадської ради Гробовой Є.Ю.

Голова Громадської ради Гробовой Є.Ю.


Протокол
засідання «круглого» столу «Соціальний захист громадян
потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС».

від 12 квітня 2013 року
об 14:00 год.
Малий зал адмінбудинку
м. Бобровиця

У роботі «круглого» столу взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Ляховенко В.В., голова громадської ради Гробовой Є.Ю, голова районної організації громадської організації Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля Омеляшко П.І., представники інститутів громадянського суспільства.

Перед початком проведення круглого столу голова Ради Гробовой Є.Ю. зазначив, що проблеми соціально-правового захисту «чорнобильців» стоять вкрай гостро і потребують нагального вирішення як на державному так і на місцевому рівнях.

Учасники заходу обговорили актуальні питання що стосувалися соціального захисту чорнобильців, дотримання чинного законодавства з пенсійного забезпечення постраждалих та ліквідаторів на ЧАЕС тощо.

Голова Громадської ради Гробовой Є.Ю.


Протокол №2
засідання громадської ради
при Бобровицькій райдержадміністрації

від 27 лютого 2013 року
об 14:00 год.
Малий зал адмінбудинку
м. Бобровиця

На засіданні присутні 10 членів Громадської ради, запрошені особи: перший заступник голови райдержадміністрації Ткаченко І.І. заступник міського голови Циба С.М., голова асоціації приватних перевізників Баранчук С.В., начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Острась. В.О., підприємці-перевізники.

Відкрив засідання голова громадської ради Гробовой Є.Ю., який оголосив порядок денний:

Встановлення тарифу на проїзд на внутрішньо- міських автобусних маршрутах загального користування.

Перед початком обговорення голова Ради Гробовой Є.Ю. доповів присутнім свої зауваження стосовно економічного обґрунтування і доцільності підняття тарифу на перевезення до 2 грн.50 коп. Голова ради вважає, що перевізниками не достатньо обґрунтовано необхідність підвищення тарифу, не має необхідного документального підтвердження витратам, які перевізники закладають в ціну і що перевізники свідомо занизили обсяг перевезень.

ВИСТУПИЛИ: заступник міського голови Циба С.М. зауважив, що необхідність підвищення тарифу вивчалася комісією міськради, проект рішення у встановленому законом порядку був опублікований в районній газеті і жодних пропозицій від громадян, громадських організацій, осередків політичних партій не y надходило. Також він зазначив, що пройшли всі строки передбачені законодавством на вивчення даного питання і виконком міської ради зобов`язаний прийняти рішення.

В обговоренні виступили:

Перший заступник голови райдержадміністрації Ткаченко І.І. зауважив, що також має сумніви в обґрунтованості і необхідності підвищення тарифу.

Голова асоціації приватних перевізників Баранчук С.В., зазначив, що для підтримки автопарку в належному стані потрібно його постійне оновлення, що покращить умови перевезення та безпеки пасажирів, перевізники обслуговують збиткові маршрути і перевозять пільговиків, та за 1 грн. школярів віком до 14 років, та що за останні два роки значно піднялися ціни на ПММ, запчастини, збільшився розмір відрахувань до податкових органів.

Секретар Ради Ковшун О.С. зазначив, що це є не простим питанням, з одного боку люди, які в своїй більшості будуть не задоволені підняттям тарифу, з іншого боку інтереси перевізників, які також треба враховувати, щоб людям не довелось ходити пішки.

Член Ради Назаренко П.Д. зауважив, що перевізники в своїх розрахунках зазначають, що для рентабельності перевезень необхідно підняти тариф до 3 грн., але вони погоджуються і на 2 грн.50 коп., що викликає певні сумніви. Голова асоціації перевізників Баранчук С.В. відповів, розуміє що людям буде важко платити 3 грн. за поїздку і тому перевізники будуть «перекривати» витрати за рахунок господарської діяльності.

УХВАЛИЛИ: за результатами обговорення зазначеної проблеми прийнято рішення громадської ради затвердити розмір тарифу на проїзд у внутрішньо - міських автобусах з 15 березня п.р. 2 грн.50 коп. Направити лист до виконавчого комітету Бобровицької міської ради з рекомендацією включити до пільгової категорії громадян, які підлягають безоплатному перевезенню, ветеранів війни та учасників бойових дій.

Голова Громадської ради Гробовой Є.Ю.


Протокол
проведення установчих зборів за участю представників інститутів громадського суспільства з формування складу громадської ради
при Бобровицькій райдержадміністрації

від 1 лютого 2013 року
об 11:00 год.
Малий зал засідань РДА
м. Бобровиця

Запрошені: представники районних громадських організацій, які подали необхідні документи для участі в установчих зборах з обрання складу громадської ради при райдержадміністрації.

Відкрив збори заступник голови райдержадміністрації В.В. Ляховенко

Порядок денний

1. Звіт голови ініціативної групи про підготовку до установчих зборів.

2. Обрання робочих органів установчих зборів.

3. Затвердження регламенту зборів.

4. Проведення голосування по обранню складу громадської ради.

І.Слухали: голову ініціативної групи з підготовки до установчих зборів Харлан Л.М., яка поінформувала присутніх про проведену роботу з підготовки установчих зборів представників інститутів громадянського суспільства з обрання громадської ради при райдержадміністрації.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року №996 розпорядженням голови райдержадміністрації від 24 грудня №553 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» утворено ініціативну групу з підготовки ата проведення установчих зборів для обрання громадської ради при Бобровицькій райдержадміністрації на 2013-2014 роки у складі 8 осіб. Ініціативною групою проведено відповідну підготовчу роботу. Станом на 21 січня до ініціативної групи надійшло заяви про участь в установчих зборах від 13 інститутів громадянського суспільства. Всі отримані заяви відповідають вимогам постанови №996 та зареєстровані. На момент проведення установчих зборів для участі в них зареєструвалося 13 уповноважених представників громадянського суспільства. Таким чином, порядок підготовки до установчих зборів , визначений Постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року №996 дотримано, роботу зборів можна розпочати.

ІI. Слухали: заступника голови райдержадміністрації Ляховенко В.В.: вніс пропозицію про обрання голови та секретаря установчих зборів.

Виступили:

Харлан Л.М. кандидат на членство в громадську раду від районної профспілкової організації працівників держустанов, запропонувала обрати головою установчих зборів Ковшуна О.С., секретарем – головного спеціаліста відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Конішевську А.І.

Вирішили:

Обрати головою установчих зборів Ковшуна О.С., секретарем – головного спеціаліста відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Конішевську А.І. (одноголосно).

ІII. Слухали:голову установчих зборів Ковшуна О.С., який повідомив про необхідність затвердження регламенту зборів.

Виступили:

Конішевська А.І.., секретар установчих зборів запропонувала затвердити регламент установчих зборів для формування складу громадської ради при Бобровицькій райдержадміністрації у наступній редакції (додається).

Вирішили: Затвердити регламент зборів (одноголосно).

IV.Слухали: голову установчих зборів Ковшуна О.С., який повідомив про необхідність обрання складу громадської ради.

Виступили:

Дудка Валентина Іванівна, кандидат на членство в громадську раду від районної профспілкової організації працівників АПК,запропонувала, обрати до складу громадської ради всіх делегованих кандидатів від інститутів громадянського суспільства, які подали ініціативній групі з підготовки до установчих зборів документи для участі в установчих зборах з обрання складу громадської ради при райдержадміністрації.

Вирішили:

Обрати до складу громадської ради Гробового Євгенія Юрійовича, Дудку Валентину Іванівну, Ровного Сергія Трифоновича, Назаренка Петра Дмитровича, Івашко Тамару Миколаївну, Ковшуна Олександра Степановича, Онищенка Юрія Володимировича, Плотника Павла Анатолійовича, Яроша Юрія Миколайовича, Зазимко Світлану Анатоліївну, Ніколаєнко Світлану Костянтинівну, Харлан Людмилу Миколаївну, Пінчук Людмилу Миколаївну.

Підсумки підвів заступник голови райдержадміністрації Ляховенко В.В.


Секретар установчих зборів                                                                   А.І. Конішевська


Протокол №1
засідання громадської ради
при Бобровицькій райдержадміністрації

від 11 квітня 2012 року
об 14:00 год.
Малий зал адмінбудинку
м. Бобровиця

Присутні: 6 членів громадської ради (5 відсутні з поважних причин), голова районної державної адміністрації І.А.Захарченко, заступник голови районної державної адміністрації В.В.Ляховенко, начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ В.О.Острась, запрошені: заступник міського голови С.М.Циба, лікар ЦРЛ М.В.Кукурудза, начальник Бобровицького РВУМВС України в Чернігівській області І.Л.Пузіков.

Відкрила засідання голова громадської ради Л.М.Харлан, яка оголосила порядок денний:

1) Про роботу Бобровицької РДА зі зверненнями громадян.

2) Про соціальні ініціативи Президента України В.Ф.Януковича.

3) Перспективи розвитку лікарняної каси в районі.

4) Проблеми транспортного сполучення у м.Бобровиця.

5) Благоустрій приринкової території.

6) Незаконна приватизація прибережної смуги річки Бистриця місцевими жителями.

І. СЛУХАЛИ: Про роботу Бобровицької РДА зі зверненнями громадян.

Інформувала Коломієць О.В., головний спеціаліст зі звернень громадян юридичного відділу апарату райдержадміністрації.

Звернення громадян щомісячно аналізуються та доводяться до відома голови, заступників голови на оперативних нарадах голови райдержадміністрації за участю керівників відділів, управлінь, де постійно наголошується про персональну відповідальність посадових осіб за належне виконання обов’язків при розгляді звернень громадян.

Головою районної державної адміністрації Захарченком І.А. у 2 населених пунктах району проведено виїзні дні-приймальні, де звернулось 21 особа.

Вирішуються питання, порушені громадянами і при проведенні «гарячих» телефонних ліній, по яких звернулось 10 осіб. «Прямих телефонних зв’язків» з керівниками відділів, управлінь районної державної адміністрації було проведено 2, де звернулось 3 особи.

У І кварталі 2012 року на адресу районної державної адміністрації надійшло 76 звернень (2011 – 61), що більше на 15 звернень, листів надійшло 72 (2011 – 49), на особистому прийомі побували 4 відвідувачі (2011 – 12).

Від інвалідів війни, учасників бойових дій, учасників війни - 3 звернення, інвалідів ІІ групи – 5 звернень, інвалідів І групи – 3, звернення дітей війни – 1, багатодітних сімей – 4, ветеранів праці, пенсіонерів – 14.

Індивідуальних звернень надійшло – 70, колективних – 5, без підпису – 1.

Всього у зверненнях, що надійшли на адресу районної державної адміністрації порушено 76 різних питань, переважна більшість яких стосувалась охорони здоров’я - 22; соціального захисту населення – 6 (виділення матеріальної допомоги на лікування та на вирішення соціально-побутових проблем). Розпорядженнями голови районної державної адміністрації за І квартал 2012 року надано 4800 гривень матеріальної допомоги громадянам.

Звернення з питань аграрної політики і земельних відносин 13 (2011 – 7). У зверненнях порушувались питання отримання державних актів та земельні конфлікти.

З питань роботи комунального господарства надійшло 12 звернень (2011 – 2). Це були в основному питання вартості житлово-комунальних послуг.

Питання покращання житлових умов порушувались у 4 зверненнях (2011 – 5).

Збільшилася кількість звернень, надісланих на адресу вищестоящих органів з 8 до 29.

За звітний період до 15 днів розглянуто 50 звернень, до 30 днів – 11 звернень, на виконанні перебуває 15 звернень.

Звернення, що надходять на адресу районної державної адміністрації перебувають на постійному контролі до своєчасного і повного їх вирішення.

Районною державною адміністрацією, органами місцевого самоврядування і надалі будуть суттєво посилені вимоги та контроль за зверненнями громадян.

ВИСТУПИЛИ: Захарченко І.А.

УХВАЛИЛИ: Інформацію взяти до відома.

Результати голосування: «За» – 6, «Проти» – немає.

ІІ. СЛУХАЛИ: Про соціальні ініціативи Президента України В.Ф.Януковича.

Інформувала Острась В.О., начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ.

Першим напрямком соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича являється відновлення довіри суспільства до державної політики, спрямованої на покращення життя громадян. «Нам потрібно відновити основоположний принцип соціальної справедливості, максимально скасувавши пільги для тих, хто цього не потребує. Йдеться про підвищення ефективності соціальної політики», — наголосив Віктор Янукович.

Другим напрямком Президент назвав комплексне перетворення підходів до оплати праці, податків та соціального страхування. «Необхідно запровадити механізми розподілу результатів економічної діяльності, які стримували б подальшу соціальну та економічну поляризацію суспільства, піднімали рівень доходів працюючого населення та соціальне забезпечення вразливих верств», — зазначив Глава держави. Одним із шляхів досягнення цієї мети він назвав запровадження податку на багатство.

Третій напрямок, зазначив Глава держави, — глибока модернізація сфери соціального забезпечення.

Четвертим важливим напрямком соціальних реформ, наголосив Віктор Янукович, є сприяння ефективній зайнятості та створення нових робочих місць для громадян.

Більшість учасників засідання зійшлися у думці, що соціальні ініціативи Президента є нагальною потребою часу, адже, як наголошує Глава держави, неприпустимою є ситуація, коли внаслідок соціального розшарування відбулося зниження рівня життя у певної частини суспільства.

ВИСТУПИЛИ: Захарченко І.А., Ляховенко В.В.

УХВАЛИЛИ: Інформацію взяти до відома.

Результати голосування: «За» – 6, «Проти» – немає.

ІІІ. СЛУХАЛИ: Перспективи розвитку лікарняної каси в районі.

Інформувала Кукурудза М.В., лікар ЦРЛ.

Бобровицька районна громадська організація «Лікарняна каса» заснована 14.04.2003. В своїй роботі «Лікарняна каса» керується Статутом. Вищим керівним органом є Наглядова Рада.

Сума внеску залежить від заробітної плати:

до 1000 грн - 20 грн;

від 1000 грн до 2000 грн – 25 грн;

від 2000 до 3000 грн – 30 грн;

більше 3000 – 35 грн.

За рахунок батька або матері лікуються діти до 18 років та студенти очної форми навчання до 23 років.

За І квартал 2012 року проліковано 286 хворих (269 в 2011 році) на суму 119235 (115158 аналогічний період 2011 року), середня вартість лікування 416 грн.

ВИСТУПИЛИ: Петренко В.М.

УХВАЛИЛИ: Інформацію взяти до відома.

Результати голосування: «За» – 6, «Проти» – немає.

IV СЛУХАЛИ: Проблеми транспортного сполучення у м. Бобровиця.

ІНФОРМУВАВ: Заступник міського голови С.М.Циба.

ВИСТУПИЛИ: Омеляшко П.І., Пузіков І.Л.

УХВАЛИЛИ: Інформацію взяти до відома.

Результати голосування: «За» – 6, «Проти» – немає.

V СЛУХАЛИ: Благоустрій приринкової території.

ІНФОРМУВАВ: Заступник міського голови С.М.Циба.

ВИСТУПИЛИ: Коротенко О.Г., Омеляшко П.І.

УХВАЛИЛИ: Інформацію взяти до відома.

Результати голосування: «За» – 6, «Проти» – немає.

VI СЛУХАЛИ: Незаконна приватизація прибережної смуги річки Бистриця місцевими жителями.

ІНФОРМУВАВ: Заступник міського голови С.М.Циба.

По даному питанню проводиться перевірка прокуратурою Бобровицького району.

ВИСТУПИЛИ: Пузіков І.Л., Захарченко І.А.

УХВАЛИЛИ: Інформацію взяти до відома.

Результати голосування: «За» – 6, «Проти» – немає.

Голова Громадської ради
Л.М.Харлан


Протокол №2
засідання громадської ради
при Бобровицькій райдержадміністрації

від 6 версня 2012 року
об 14:00 год.
Малий зал адмінбудинку
м. Бобровиця

Усього членів громадської ради 11 осіб.

Присутні на засіданні члени ради: Акінцов В.В., Дудка В.І., Ковшун О.С., Коротенко О.Г., Петренко В.М., Пінчук Л.М., Поддубна О.Т., Харлан Л.М., Ярош Ю.М.

Запрошені: голова районної державної адміністрації І.А.Захарченко, заступник голови районної державної адміністрації В.В.Ляховенко, начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ В.О.Острась, міський голова В.В. Якушко, начальник відділу освіти райдержадміністрації Л.В. Любенко, директор центру соціальних служб для дітей і молоді О.О.Роговий, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації І.І. Шаманська.

Порядок денний:

1) Про стан підготовки освітянських закладів до нового навчального року;

2) Про забезпечення прав дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування;

3) Про створення зони відпочинку у м. Бобровиця;

4)Про обговорення проекту Концепції гуманітарного розвитку України на період до 2020 року.

І. СЛУХАЛИ: Про стан підготовки освітянських закладів до нового навчального року

Інформувала Л.В. Любенко, начальник відділу освіти райдержадміністрації

Питання підготовки закладів освіти до нового навчального року та до роботи в осінньо-зимовий період знаходяться на постійному контролі.

Зокрема, у жовтні 2011 року керівники навчальних закладів подали у відділ освіти інформації про об'єми ремонтних робіт, запланованих на літо 2012 року. У травні цього року відділом освіти складено графік та маршрути з перевірки стану підготовки закладів до проведення ремонтів, організовано співбесіди з директорами шкіл та за їх результатами затверджено перелік ремонтних робіт.

Педагогічні колективи шкіл, дошкільних закладів та позашкільних установ спільно з органами місцевого самоврядування, з батьками учнів провели велику роботу щодо підготовки закладів до нового навчального року.

15 серпня п.р. комплексна комісія визначила рівень готовності установ освіти до нового навчального року. У школах, позашкільних та дошкільних навчальних закладах проведено якісні поточні ремонти, частково або повністю переклеєні класні кімнати, пофарбовані вікна, підлоги, двері, побілені стелі, господарські приміщення та будівлі шкіл. У належному стані паркани, спортивні майданчики, стадіони.

З метою здешевлення харчування учнів школи та дитсадки проводять заготівлю сільськогосподарських продуктів. Ведуться підготовчі роботи до опалювального сезону. Газові котельні готові до експлуатації. Усі школи забезпечені твердим паливом.

Найкраще підготувались до нового навчального року колективи Бобровицьких ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, № 2, Кобижчанської, Браницької, Новобиківської, Озерянської, Вороньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Сухинської ЗОШ І ступеня, Новобиківського МНВК, д/з «Барвінок», «Сонечко», я/с «Золотий ключик», «Веселка» (м. Бобровиця), д/з «Малятко» (с.Озеряни), «Яблунька» (с.Новий Биків).

Для розвитку освітніх установ залучено 1 млн. 718 тис. 492 грн., у тому числі 396 тис. 537 грн. – бюджетних коштів (на Старобасанську ЗОШ-інтернат – 200 тис. грн), спонсорські кошти та кошти базових господарств становлять 1 млн. 063 тис. 197 грн., батьківські кошти – 258 тис. 758грн.

Значну суму коштів та будівельних матеріалів виділили з благодійного фонду М. Рудьковського, а також базові господарства ТОВ «Земля і воля», ПП «Агропрогрес», ТОВ «Наташа-Агро», «Дружба-Нова», «Козацьке», «Світанок», «Адам-компані», ФГ «Вікторія», «Ольга-Алін», ТВН «Агро», приватні підприємці та спонсори.

Бюджетні кошти надали: Бобровицька міська рада, Новобиківська, Вороньківська, Пісківська, Старобасанська, Веприцька, Козацька сільські ради.

У ході підготовки навчальних закладів до роботи в новому навчальному році зроблено значні обיּєми робіт: капітально відремонтовано актовий зал та розпочато ремонт спортивного у Бобровицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, пробурено свердловину в приміщенні початкової ланки та капітально відремонтувано тепломережу в Бобровицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, відремонтовано актовий зал в Кобижчанській ЗОШ І-ІІІ ступенів, придбано шкільні меблі, замінено підлогу та покладено лінолеум на другому поверсі в Новобиківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, розширено зал для боротьби в дитячо-юнацькій спортивній школі, облаштувано центральний вхід у центрі дитячої творчості, замінено підлогу, труби водяного опалення, встановлено електричний котел у Новобиківському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті, відремонтувано дах у Макарівській ЗОШ І-ІІ ступенів, замінено підлогу в залі дитсадка Старобиківського НВК, тощо.

Проведено заміну 7 вікон у Бобровицькій гімназії , 6 – у Бобровицькій ЗОШ № 1, 6 – у Кобижчанській, 12 – у Вороньківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, 9 – у Макарівській, 20 – у Білоцерківській, 10 – у Петрівській ЗОШ І-ІІ ступенів, 12 – у Козацькому НВК, 3 – у я/с «Золотий ключик» м. Бобровиця, 28 – у д/з «Барвінок» м. Бобровиця, 5 – у д/з «Лісова казка» с. Кобижча, 10 – у Центрі дитячої творчості, 12 – у Бобровицькій дитячо-юнацькій спортивній школі. Усього замінено 140 вікон.

Для організації навчально-виховного процесу учнів 1 класу в кожному закладі створено ігрові куточки, проведено поточні ремонти класних кімнат, у 3-х закладах капітально відремонтовано кімнати першокласників, у 8 школах, де є група продовженого дня, обладнано спальні та ігрові кімнати.

Для встановлення блочно-модульної котельні в Бобровицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №1передбачено залучити 600 тис. грн. із державного бюджету та 264 тис. грн. із місцевого. На даний час профінансовано 218 тис. грн. На капітальний ремонт двох класних кімнат Рудьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів виділено 120 тис. грн. із місцевого бюджету.

В обговоренні виступили: Ляховенко В.В., Харлан Л.М., Ярош Ю.М.

УХВАЛИЛИ: Інформацію взяти до відома.

ІІ. СЛУХАЛИ: Про про забезпечення прав дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування

Інформували: директор центру соціальних служб для дітей і молоді О.О.Роговий, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації І.І. Шаманська.

Основними засадами державної політики щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї, сприяння усиновленню дітей, забезпечення пріоритету сімейних форм влаштування дітей даної категорії.

На виконання Закону України «Про загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року», розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації від 28 березня 2011 року № 104 «Про регіональну цільову Програму розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, подолання дитячої безпритульності та бездоглядності на 2011-2016 роки», з метою реалізації завдань, визначених Президентом України В.Ф.Януковичем, щодо організації діяльності органів опіки та піклування з питань своєчасного виявлення бездоглядних та безпритульних дітей, запобігання соціальному сирітству, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї районною державною адміністрацією розроблено районну цільову програму «Бобровиччина для дітей» на 2011-2016 роки», яка затверджена рішенням другої сесії районної ради шостого скликання від 5 січня 2011 року.

Станом на 22.08.2012 рок на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 88 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 42 дітей даної категорії знаходяться під опікою та піклуванням і проживають у сім’ях опікунів. 18 дітей з підоблікової категорії знаходяться на вихованні в прийомних сім’ях району та області, 6 дітей виховуються в дитячих будинках сімейного типу. 22 дітей перебувають в інтернатних закладах Чернігівської області, професійно-технічних училищах, технікумах, вузах на повному державному забезпеченні.

З метою захисту прав та законних інтересів неповнолітніх впродовж звітного періоду службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з прокуратурою району подано 2 позовні заяви про позбавлення батьківських прав 3 батьків стосовно 6 дітей.

За поточний рік правового статусу «дитини – сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування» набули 6 дітей. З них 1 дитину влаштовано під опіку в сім’ю громадян, 1 дитину – до дитячого будинку сімейного типу, 2 дітей набули статусу, перебуваючи в закладах соціального захисту дітей (розглядається можливість влаштування братів до сімейних форм виховання), ще 2 дітей перебувають у дитячому відділенні Бобровицької ЦРЛ. На даний час службою у справах дітей райдержадміністрації ведеться робота щодо підбору кандидатів в усиновлювачі для влаштування малолітніх в одну родину.

При влаштуванні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на виховання в сім’ї громадян та заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вживаються заходи щодо забезпечення спільного проживання та виховання братів та сестер. Забезпечується,ув разі втрати дитиною батьківського піклування, першочергове її влаштування в сім’ї громадян України під опіку або піклування.

Пріоритетними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є сімейні форми виховання дітей даної категорії.

На даний час на території Бобровицького району функціонують сім прийомних сімей. З них одна прийомна сім'я створена впродовж І півріччя 2012 року. До даної сім'ї влаштовано одну дитину, позбавлену батьківського піклування, яка перебуває на первинному обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації. До влаштування в сім'ю дитина перебувала в Прилуцькому закладі «Дитячий будинок інтернатного типу». Загалом в прийомних сім'ях району виховуються дев'ятеро дітей, позбавлених батьківського піклування.

Згідно з розпорядженням голови районної державної адміністрації від 23.11.2011 № 443 «Про створення дитячого будинку сімейного типу» створено відповідний дитячий заклад у с. Піски, до якого влаштовано на виховання та спільне проживання 5 дітей, позбавлених батьківського піклування, вихованців соціально-реабілітаційного центру «Дім друзів» благодійної організації «Хавер». Відповідно до розпоряджень голови районної державної адміністрації впродовж 8 місяців 2012 року на виховання та спільне проживання до даного дитячого будинку сімейного типу влаштовано ще двох малолітніх дітей, позбавлених батьківського піклування.

На даний час ще одна особа, яка виявила бажання створити прийомну сім’ю, пройшла навчання в Чернігівському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та отримала рекомендацію про включення до банку даних потенційних прийомних батьків. Ведеться підбір дитини для влаштування в сім'ю.

Служба у справах дітей райдержадміністрації контролює своєчасну виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення прийомним батькам та батькам-вихователям за надання соціальних послуг у прийомних сім’ях і дитячому будинку сімейного типу в повному обсязі. Станом на 22.08.2012 заборгованості по виплатах соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення прийомним батькам і батькам-вихователям немає.

З метою забезпечення права дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, на усиновлення та виховання в сім’ї службою у справах дітей райдержадміністрації було направлено 2 анкети дітей даної категорії до регіонального банку даних. Загалом, на централізованому обліку для усиновлення дітей знаходиться 40 анкет дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Для підвищення поінформованості населення з питань усиновлення громадянами України дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, формування культури національного усиновлення, розвитку інших форм сімейного виховання дітей даної категорії, службою у справах дітей спільно з місцевим ЗМІ проводиться в районі рекламно-інформаційна кампанія. У результаті проведеної роботи одну дитину, яка перебувала в інтернатному закладі, влаштовано до прийомної сім’ї у Варвинському районі. Також упродовж 2011, восьми місяців 2012 років громадянами України, за рішеннями судів, усиновлено 2 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебували на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації. Крім того, кандидатами в усиновлювачі, які перебували на обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації усиновлено ще 1 дитину з підоблікової категорії. На сьогодні на обліку в усиновлювачі перебуває одне подружжя.

З початку 2012 року на виконання плану заходів Програми «Бобровиччина для дітей» на 2011-2016 роки» з районного бюджету виділено 25000 грн. Відповідно до Програми проводяться заходи для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, що виховуються в сім’ях опікунів (піклувальників), дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. Зокрема забезпечено участь у проведенні Всеукраїнської акції «Даруймо радість дітям» у м. Чернігів, проведено урочисті заходи з нагоди Міжнародного Дня сім’ї, Міжнародного дня захисту дітей, районний конкурс «Світ очима дітей» серед дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, переможці якого взяли участь в обласному етапі конкурсу та зайняли 2 призових місця.

На виконання наказу Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту України від 18.11.2008 № 4580 «Про єдину електронну систему обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинились в складних життєвих обставинах та осіб, які бажають взяти їх на виховання», з метою впровадження єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти» службою у справах дітей постійно ведеться робота з впровадження єдиного банку даних дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

Приведено у відповідність до вимог 100 відсотків Єдиного електронного банку даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, громадян, які бажають взяти їх на виховання. Поновлено 90 відсотків фотокарток дітей даної категорії. Постійно ведеться робота щодо відредагування карток дітей в Єдиному електронному банку даних, заведення фотокарток дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та їх опікунів.

ВИСТУПИЛИ: Захарченко І.А., Ляховенко В.В.

УХВАЛИЛИ: Інформацію взяти до відома.

ІІІ. СЛУХАЛИ:Про створення зони відпочинку у м. Бобровиця

Інформував міський голова В.В. Якушко

В червні проведено акцію благоустрою прилеглої території річки Бистриця: прибирання сміття та встановлення лавочок. Планується облаштування пляжів по обидві сторони річки.

ВИСТУПИЛИ: Харлан Л.М. запропонувала звернутись до керівників установ, організацій району з метою відрахування одноденного заробітку працівників для створення зон відпочинку у м. Бобровиця

УХВАЛИЛИ: Інформацію взяти до відома.

IV СЛУХАЛИ:Про обговорення проекту Концепції гуманітарного розвитку України на період до 2020 року.

Інформувала: начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ В.О.Острась

Проект Концепції гуманітарного розвитку України до 2020 року аналізує сучасний стан гуманітарного розвитку в Україні. визначає основні цілі, пріоритети, завдання та принципи державної політики і політики в галузі гуманітарного розвитку на період до 2020 року, а також стратегічні напрями, механізми її реалізації та очікувані результати.

Метою впровадження Концепції є реалізація цілісної політики гуманітарного розвитку держави, відповідної національним пріоритетам, завданням модернізації суспільства та загальноєвропейським демократичним настановам у процесі удосконалення суспільства шляхом його наближення до потреб людини у всіх сферах суспільного життя, створення умов для максимального розвитку національної культури, розкриття творчо-продуктивного потенціалу й самореалізації кожної особистості відповідно до її духовних і матеріальних потреб та інтересів.

Практичне досягнення зазначених цілей полягає в оптимізації та розширенні переліку державних гуманітарних програм з урахуванням фундаментальних цінностей свободи, справедливості, солідарності; демократичних принципів, верховенства права, захисту фундаментальних прав і основних свобод людини, які полягають у подоланні бідності, безробіття й дискримінації людини, рівному доступі до освіти, медицини, культури та житла; рівних можливостях для чоловіків та жінок; захисті довкілля; подолання ксенофобії, створенні умов для вільної діяльності засобів масової інформації і доступу до публічної інформації, підтримці молоді; піклуванні про дітей та літніх людей.

Основні проблеми які потребують розв’язання:

відсутність нової системи культурних цінностей, яка б базувалась на основі історико-культурних традицій українського народу та кращих зразків самоорганізації культурних систем сучасного світу;

втрата у широких верств суспільства ціннісних орієнтирів;

вибірковий доступ до культурних надбань, обмежене використання у цій сфері новітніх інформаційних технологій;

недостатня популяризація і поширення якісних і різноманітних зразків культури і мистецтва серед якнайширших верств суспільства;

відторгнення від культурних надбань значної частини соціуму.

Впровадження нових соціальних стандартів життя:

забезпечення зростання заробітної плати як дієвого стимулу трудової активності, а отже й економічного зростання;

реформування пенсійного забезпечення, запровадження новітніх форм пенсійного страхування;

зменшення економічно необґрунтованої нерівності населення за доходами, ліквідація крайніх форм бідності;

забезпечення соціальної мобільності молоді, формування кадрового резерву країни через розвиток програм «соціальних ліфтів»;

створення ефективної системи соціального захисту населення, що діятиме на переважно адресних засадах;

спрямування державних фінансових ресурсів на пріоритетні напрями розвитку соціальної сфери;

збереження та розвиток соціальної інфраструктури (насамперед у сільських населених пунктах);

підтримка добробуту сімей з дітьми, формування системи суспільних та особистих цінностей, орієнтованих на сім’ю з двома й більше дітьми;

удосконалення житлової політики, упорядкування механізму надання доступного соціального житла;

надання молодим сім’ям цільових довгострокових кредитів для купівлі та будівництва житла, підвищення ефективності механізму кредитування молодих сімей залежно від чисельності дітей у сім’ї;

підвищення якості та ефективності надання послуг соціальної сфери;

впровадження засобів заохочення до участі суб’єктів господарювання у вирішенні завдань соціального розвитку на місцевому та загальнодержавному рівнях.

Впровадження Концепції:

сприятиме утвердженню демократичного, консолідованого суспільства, де знання та можливості їх практичного застосування є важливим засобом самореалізації і розвитку особистості, і тим самим сталого розвитку держави;

стимулюватиме зменшення розриву у рівні життя між різними соціальними верствами;

поліпшить моральне та фізичне здоров’я суспільства;

служитиме розвитку інформаційного суспільства;

сприятиме соціально-культурній активізації громадянина та громадянського суспільства.

Орієнтовними критеріями оцінювання і показниками результатів реалізації державної політики у сфері гуманітарного розвитку є:

індекс розвитку людського потенціалу за методологією ООН;

місце вітчизняних вищих навчальних закладів у світових рейтингах університетів;

участь та позиція у рейтингу якості шкільної освіти;

індекс реалізації екологічної політики;

рівень подолання гендерної нерівності та недовіри в суспільстві;

рівень гармонізації інтересів різних груп суспільства, збалансування державних і приватних інтересів;

ступінь контролю за діями влади з боку громадянського суспільства.

Державні видатки пов’язані із впровадженням Концепції будуть здійснюватися переважно за рахунок коштів, передбачених на фінансування діючих програм у сфері гуманітарного розвитку, а також у межах видатків, передбачених центральним та місцевим органам виконавчої влади на зазначені цілі у Державному бюджеті України, та за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством України.

ВИСТУПИЛИ: Захарченко І.А., Ляховенко В.В.

УХВАЛИЛИ: Інформацію взяти до відома.

Підсумки обговорення підбив голова районної державної адміністрації, голова колегії Захарченко І.А.

За результатами обговорення прийнято рішення голови Громадської ради при райдержадміністрації

Голова Громадської ради
Л.М.Харлан