back

Щодо оздоровлення постраждалих від Чорнобильської катастрофи громадян

10 жовтня 2013

Пріоритетним напрямом оздоровлення постраждалих від Чорнобильської катастрофи громадян є забезпечення їх санаторно-курортними путівками відповідного профілю лікування. Санаторно-курортне лікування або відпочинок цих осіб провадяться у санаторно-курортних закладах відповідного профілю лікування чи закладах відпочинку, що мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Питання організації оздоровлення постраждалих громадян є досить актуальним, воно регулюється Постановою Кабінету Міністрів від 27 березня 2013 року № 261 «Деякі питання організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою затверджено Порядок організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Впродовж оздоровчої компанії 2013 року путівками на санаторно-курортне лікування було забезпечено 30 осіб, з них 16 – діти.

П’ятнадцять дітей у складі групи оздоровлено в санаторії «Таврида» м. Євпаторія, профіль лікування – органи дихання. Одна дитина була направлена на санаторно-курортне лікування до санаторію «Бердянськ» м. Бердянськ у супроводі матері.

Для взяття на облік для забезпечення путівкою на санаторно-курортне лікування у наступному році постраждала особа чи один із батьків потерпілої дитини або особа, яка їх замінює, подає до 15 жовтня поточного року до управління соціального захисту населення заяву із зазначенням бажаної пори року заїзду, видану в установленому МОЗ порядку довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о, копію посвідчення постраждалої особи разом із відповідними вкладками (у разі їх наявності), копію паспорта.

Для одержання санаторно-курортної путівки потерпілою дитиною: заяву для одержання путівки такою дитиною у складі організованої групи чи разом з одним із батьків або особою, яка їх замінює, із зазначенням бажаної пори року заїзду, видану в установленому МОЗ порядку довідку для одержання потерпілою дитиною путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о, видану в установленому МОЗ порядку довідку для одержання одним із батьків потерпілої дитини або особою, яка їх замінює, путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о (у разі наявності), копію посвідчення потерпілої дитини разом із відповідними вкладками (у разі наявності), копію посвідчення постраждалої особи одного з батьків потерпілої дитини або особи, яка їх замінює, разом із відповідними вкладками (у разі наявності), копію свідоцтва про народження або копію паспорта потерпілої дитини, копію паспорта одного з батьків потерпілої дитини або особи, яка їх замінює.

Управління соціального захисту населення
районної державної адміністрації
Г.М. Томко