21 травня 2013

Культура

Координацію роботи в галузі культури і туризму на території району здійснює відділ культури і туризму Бобровицької районної державної адміністрації.

Станом на 01.05.2013 року у відділі працюють 64 заклади культури , а саме:

1 районний будинок культури

3 міських

7 сільських клубів

18 сільських будинків культури

Будинок фольклору с. Козацьке

1 центральна районна бібліотека для дорослих

1 центральна бібліотека для дітей

28 сільських бібліотек - філіалів

Школа мистецтв

Кінотеатр «Прогрес»

2 музеї

Начальник відділу – Герасименко Марія Петрівна

Головний спеціаліст відділу – Олейнік Тамара Миколаївна

Адреса: 17400 Чернігівська обл.,м.Бобровиця,вул..Незалежності,51

Телефони (04632) 2-12-38,(начальник відділу),2-14-03(головний спеціаліст)

E-mail : [email protected]

Районний будинок культури є центром культурно-масової роботи, при якому діють 19 клубних формувань, шість народних колективів. Спеціалісти закладу на високому рівні проводять культурно-масові заходи .

Директор районного будинку культури - Луценко Людмила Андріївна

Адреса: 17400 Чернігівська обл., м. Бобровиця, вул. Незалежності,45

Телефон (04632) 2-14-86

Бобровицька школа мистецтв – початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад, який є творчим осередком міста та району, що спрямований на естетичне виховання дітей та юнацтва, а для найбільш обдарованих учнів – до вибору професії.

У школі навчаються діти грі на музичних інструментах фортепіано, акордеоні,баяні,гітарі, бандурі,трубі. У 2003 році відкриті нові спеціалізації: хореографії,хорового співу та образотворчого мистецтва. В сільській місцевості на базі Озерянської загальноосвітньої школи працює хоровий клас.

За останні 5 років щорічно опановують мистецькі спеціальності від 230 до 260 учнів

Директор школи мистецтв –Ардамасова Валентина Михайлівна

Адреса: 17400 Чернігівська обл.,м. Бобровиця ,вул. І.Франка,42

Телефон (04632) 2-14-95

Бобровицька централізована бібліотечна система

Бібліотечні послуги населенню району надають центральна бібліотека для дорослих, районна дитяча бібліотека, 2 міські та 26 сільських бібліотек-філіалів із загальним фондом 394469 примірників документів. Загальна кількість користувачів ЦБС складає 21769 осіб.

Директор Бобровицької централізованої бібліотечної системи – Циба Леся Ігорівна

Адреса: 17400 Чернігівська обл., м.Бобровиця,вул.Незалежності,51 Телефон : (04632) 2-14-87(директор),2-14-03 ( методичний кабінет) E-mail : [email protected]

Бобровицький районний історико-краєзнавчий музей

Відкрито у 1986 році. Знаходиться музей у центрі міста. В експозиції музею представлені речі 16-18 століття,експонуються документи ,фотографії та особисті речі пов’язані із життям і діяльність винахідника першої автоматичної зброї Якова Рощепія, видатного поета Павла Григоровича Тичини,українського науковця,літератора і просвітника Анатолія Погрібного та відомого художника,автора української гривні Василя Лопати. Представлені документи,що стосуються життя і діяльності декабристів Сергія та Марії Волконських, Олександра Поджіо. На території району знаходиться єдине поховання декабристів в Україні.

Директор Бобровицького районного історико - краєзнавчого музею –Швитай Валентина Юріївна.

Адреса: 17400 Чернігівська обл.,м.Бобровиця,вул. Франка,1

Телефон( 04632) 2-32-87

Музей працює щодня з 8.00 до 17.00

Перерва на обід з 13.00 до 14.00 Вихідні дні: субота, неділя

Пісківський історико-меморіальний музей П.Г.Тичини Експозиція музею складається з двох відділів історичного та меморіального. На території музею знаходиться пам’ятник П.Г.Тичині. Неподалік, на старому цвинтарі, могили батька та матері поета. Поряд на місці спаленої 28 грудня 1942 року церкви височіє пам’ятник “Матері Вітчизни ”. Ще й досі в центрі села росте старезна Тичинінська липа.

Директор Пісківського історико-меморіального музею П.Г.Тичини – Головко Наталія Олександрівна.

Адреса :17460 Чернігівськ обл.,Бобровицький р-н, с.Піски ,вул.Тичини,4

Телефон: 0969161028

Музей працює : вівторок-субота з 9.00 до 17.00

Неділя з 9.00 до 14.00

Вихідний - понеділок

Кінотеатр «Прогрес»

Кінотеатр «Прогрес» щорічно обслуговує від 3 до 4-х тисяч глядачів.

Тісно співпрацює з навчальними закладами міста, демонструючи фільми шкільної програми. До визначних та пам’ятних дат практикується безкоштовний перегляд кінофільмів

Директор – Слива Оксана Миколаївна

Адреса : 17400 Чернігівська область, м. Бобровиця, вул. Незалежності,45

Туризм

Бобровицький край багатий своєю історією і сучасністю. Відділом розроблено і діє туристичний маршрут «Від бобрових гонів до сонячних кларнетів»

Кожен населений пункт району має свої індивідуальні історичні властивості. Але серед сіл та хуторів найбільшої уваги заслуговують ряд населених пунктів які доцільно відвідати. І розпочати подорож по Бобровицькому краю можна з оглядової екскурсії по м.Бобровиці , відвідавши районний історико-краєзнавчий музей, Обеліск Слави, могилу Героя Радянського Союзу Олега Бичка, побувати на цукровому заводі, який був збудований у 19 сторіччі , відвідати Бобровицький державний аграрно-економічний коледж ім..О.Майнової, який являється одним із найстаріших навчальних закладів України, оглянути ряд курганів та городище, які знаходяться на території міської ради, побувати на одному із найбільших в Україні Бобровицькому молокозаводі.

Далі туристичний маршрут проляже у с.Осовець, яке прославив талановитий конструктор, творець – винахідник автоматичної зброї, самохідного зернового комбайна, зерноочисної та переробної техніки, вітрових електростанцій – Яків Устимович Рощепій. Тут можна відвідати хату батьків та музей Я.У.Рощепія.

Далі наш маршрут пролягає до с.Вороньки, де поховані декабристи С.Г. Волконський та О.В. Поджіо, а також М.М. Волконська, які жили тут після повернення з Сибіру 1857 року. Тут можна відвідати історико-краєзнавчий музей с.Вороньки. Із Вороньків ми проїдемо на Петрівку, де відвідаємо муровану Петропавлівську церкву, датовану 1838 роком, а в заплаві річки Супій ми побачимо городище датоване 12-13ст. н.е.

Далі наш маршрут проляже на Новий Биків, де знаходиться історична пам’ятка 1804 року Успенська церква. Із Нового Бикова ми прямуємо на Старий Биків ( Новобиківська сільська рада), де можна зустріти групу курганів 2-1 тис. до н.е., поселення „Старий Биків - 1” середина 1 тис. до н.е., Х11-1 пол.Х111 ст. н.е., поселення „Старий Биків - 2” 3-2 тис. до н.е.

Далі наш маршрут проляже на с.Нова Басань, яке багате своїм і давнім історичним минулим і сьогоденням. Тут можна побачити ряд курганів 2-1 тис. до н.е., поселення „Недра-1”- середина 1 тис. н.е., поселення „Недра-2” 6-3ст.до н.е., поселення „Гай” 3-2тис.до н.е., поселення „Нова Басань-1” 2-1 тис. до н.е., поселення „Зайцев Яр-1” 2-1 тис. до н.е.

В цьому селі ми покажемо садиби в яких народилися визначні люди нашого краю. Лопата Василь Іванович, художник-графік, автор художнього оформлення української гривні. Зубець Михайло Васильович, академік Української академії аграрних наук.

Наш туристичний маршрут ми продовжимо до с.Піски. Село, яке має своє героїчне минуле – це край партизанської слави. В навколишніх лісах діяв партизанський загін, командиром якого був Герой Радянського Союзу О.Є.Кривець.

Пишаються Піски своїм земляком поетом-академіком, Героєм соціалістичної праці П.Г.Тичиною. Традиційно, щороку на батьківщині поета відбувається районний конкурс ім. П.Г.Тичини „Добридень тобі, Україно моя”, на який запрошуються письменники, поети, інші визначні особистості не тільки Чернігівського краю, а й з усієї України. До 2000 року свято П.Г.Тичини проходило в рамках міжнародного і носило назву „Чуття єдиної родини”.

Із Пісок ми рухаємось до Старої Басані на хутір Тимки, де можна відвідати „будинок з мезоніном”, в якому проживав М.Лєсков, перебуваючи в гостях у поміщика Кринського (нині в садибі Кринських знаходиться школа-інтернат).

Із Старої Басані маршрут поведе в с.Ярославку, яке було назване на честь князя Ярослава, внука Олега і засноване 1196 року. На околиці села можна побачити городище та курганний могильник часів Київської Русі.

З Ярославки ми повертаємося в Бобровицю і по дорозі на Київ ми можемо заїхати в ліс. Поблизу Марківців росте дуб –красень під яким за переказами великий Кобзар написав свою безсмертну „Княжну”.

Даний маршрут можна запропонувати гостям нашого Бобровицького краю при проведенні щорічного свята – конкурсу ім. П.Г.Тичини, при проведенні свята Дня міста, яке у нас відбувається зазвичай на Покрову, а також всім бажаючим, хто хоче відвідати історичні місця нашого краю.